Dmr-eh58

markatan

New member
Nie zrozumieliśmy się.
Pisząc że automatyka głupiała przy przegrywaniu miałem na myśli kopiowanie
kaseta VHS - kaseta VHS. Na EH68 spokojnie z kaset daje się przegrać i później na DVD też. Nie ma z tym problemu.

Zastanawiam się tylko ( bo póki co nie mam dekodera 'N' ani żadnego innego ) czy w dobie różnych zabezpieczeń przed kopiowaniem nie ma jakiegoś dodatku do sygnału TV który odczytuje nagrywarka i nie pozwala nagrywać.
Może zaraz po nowym roku porobię eksperymenty z tę nagrywarką u kumpla i podzielę się wnioskami.
 

maniurwa

New member
Jest taki dodatek. Nagrywarka LG generuje wówczas komunikat - wykryto sygnały blokujące nagrywanie. Na szczęście w N i w kablu Multimedia zablokowane jest tylko VOD.
 

m@niek

New member
Martinii napisał:
Czesc,

Chcialbym sobie kupic nagrywarke DVD z HDD. Juz kiedys polecano mi wlasnie Panasonic'a, a teraz waham sie miedzy nim a Samsungiem DVD-HR775.

Sygnal TV mam z kablowki i nagrywarki bede uzywal jak dotad magnetowid - czadem cos nagrac (film czy program), czasem cos odtworzyc, poprzerabiac archiwum VHS na DVD itd. Chcialbym zeby nie bylo problemow z nagrywaniem roznych programow, filmow z telewizji itp i zeby problemowo odtwarzala filmy DivX z polskimi napisami. Zalezy mi takze na jako takiej bezawaryjnosci... Nie mam kina domowego, a moj TV to Samsung LCD 32" z 2 HDMI.

Ktory z tych dwoch (Panasonic DMR-EH58 czy Samsung DVD-HR775) z czystym sumieniem byscie polecili? O DMR-EH58 slyszalem juz pare dobrych opinii + to co tu na forum, jednak przed zakupem chcialbym sie jednak upewnic.

Pozdrawiam
Niestety nie ma ideału:

Miałem DVD-HR775 przez trzy miesiące, a teraz od dwóch tygodni katuję DMR-EH58. Obydwa mają mocniejsze i słabsze strony. Jeśli ci to coś pomoże to pokuszę się o krótką ocenę.

DVD-HR775 kontra DMR-EH58

Menu:
HR775 - trochę dla początkujących użytkowników przytłaczające wszystko zgrupowane na kupie, menu ustawień i podglądu materiału.
EH58 - bardziej czytelne i przejrzyste z możliwością bezpośredniego dostępu do nagranego materiału (klawisz DIRECT NAVIGATOR).

Divx:
HR775 - możliwość przenoszenia i odtwarzania na dysk twardy z USB i płyt, duża czytelna czcionka; przycinanie filmów o bitrate ok. 1300kb/s
EH-58 - format potraktowano po macoszemu, można tylko odtwarzać z USB lub płyt, mała czcionka napisów; tych samych filmów co Samsung nie przycina.

Edycja zgranego materiału:
EH58 o niebo bije tu Samsunga, można z większą dokładnością (co do klatki) zaznaczać edytowany materiał, a dodatkowo można usunąć np.: 1 sekundę. W samsungu minimalny czas zaznaczenia materiału to 5 sek.

Nagrywanie:
EH58 w trybie SP nagrywa dobrze, LP - bez zauważalnej różnicy, A EP- mogę porównać do trybu LP - magnetowidu VHS
HR775 w trybie SP nagrwa dobrze, tryb LP to już zauważalna utrata w jakości obrazu, a o trybie EP wolę nie pisać użyłem go raz i się przeraziłem praktyczne tryb nie do używania, filmy na Youtube mają lepszą jakość.

Design:
Tu moim skromnym zdaniem wygrywa Samsung.

Współpraca z TV:
Posiadam TV Panasonic'a, więc tu prym wiedzie EH58 ze swoim Q-link i Viera-link. Ale ty posiadasz TV Samsung, a HR775 ma system Anynet+ który powinien dogadywać się z twoim TV.

Jakoś obrazu z kablówki:
Testowałem obydwa przez złącze scart i HDMI, różnica była subtelna na korzyść EH58 w HR775 obraz był gorszej jakości i jakby za lekką mgiełka.

Błedy w firmware:
Dodatkowo w Samsungu jest błąd w firmware uniewożliwiający korzystanie z funkcji TimeShift (problem szeroko omawiany na tym forum) do dziś Samsung nie wypuścił poprawki.

I jeszcze jedna uwaga która mnie osobiście doprowadza do szału, ma to wiele tv marki Samsung i nagrywarka HR775 też. Prędkość z jaką przerzuca kanały mnie przeraża, w Panasonic'u odbywa się to błyskawicznie.

Można by znaleźć jeszcze wiele różnic, ogólnie jeśli w przewadze oglądasz divx'y i nie zależy ci na dokładnej obróbce zgranego materiału, a dodatkowo nie będziesz używał innego trybu nagrywnia niż SP to wybrałbym Samsunga, ale jeśli divx to u Ciebie sprawa drugorzędna, wolisz bardziej dokładnie edytować zgrany materiał i w trybie LP nagrywać tak jak Samsung w SP to polecam Pansonic'a

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Martinii

Member
Dzieki. Zdecydowalem sie jednak na Pioneera... Zobaczymy jak sie sprawdzi. Teraz tylko nie wiem czy nagrywarke z TV polaczyc kablem SCART czy HDMI... :confused:
 

pawelll

Member
Jako, że w końcu nabyłem 42PV80 czas na poważnie pomyśleć o nagrywarce. Dawno nie zaglądałem do tego wątku (choć go założyłem :)), teraz przejrzałem (chyba) wszystko i nie znalazłem kilku informacji:
- ilu bitowe są przetworniki A/D i D/A video? W EH55 były 12 bitowe, tu brak jednoznacznej informacji.
- czy przy aktywnym wyjściu HDMI sygnał (RGB) jest także na SCART?
- czy na obu SCARTach jest RGB?
- rozumiem że do jakości odtwarzania "normalnego" DVD nie ma wątpliwości?
 

ziewam

New member
panasonic e 58

Witam właśnie kupiłem ta nagrywarkę i zonk piszecie że odtwarza divixy z dysku zewnętrznego a tu zonk .Podpinam dysk (WD 160)pod usb jest w FAT 32 i nic nie obsługiwany format .Pomocy inne urządzenia widzą ten dysk np.xbox 360,przenośny dvd philipsa a nawet pionier 410 czytał z niego sprawdzałem w sklepie w czym tkwi problem czużby w EH58 i co z tym ewentualnie zrobić?:hmm:

PS.właśnie problem rozwiązałem zmniejszyłem wielkość dysku do 126 GB i wszystko chodzi bez problemu i nie trzeba dysków z dodatkowym zasilaniem jestem hapy:D i pozdrawiam a format dysku dla potomnych to FAT 32
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
ziewam napisał:
Witam właśnie kupiłem ta nagrywarkę i zonk piszecie że odtwarza divixy z dysku zewnętrznego a tu zonk .Podpinam dysk (WD 160)pod usb jest w FAT 32 i nic nie obsługiwany format .Pomocy inne urządzenia widzą ten dysk np.xbox 360,przenośny dvd philipsa a nawet pionier 410 czytał z niego sprawdzałem w sklepie w czym tkwi problem czużby w EH58 i co z tym ewentualnie zrobić?:hmm:

Witam,
jeżeli dobrze rozszyfrowałem oznaczenie dysku to ma on 160GB a o ile pamiętam to do EH58 można podpiąć maxymalny dysk 120 :(:( Sam korzystam z pamięci zewnętrznych i nie ma problemu
 

rutko

New member
Płyty dwuwarstwowe

Mam pytanie odnośnie obsługi płyt dwuwarstwowych przez nagrywarki Panasonic EH-55 ( starszy model) ,który obecnie posiadam i Eh-68, nad kupnem której się właśnie zastanawiam .
1. DMR Eh-55 wg .specyfikacji nagrywa materiał z dysku na płyty DL w wersji 1. 1 ( cokolwiek to oznacza-sprzedawcy płyt nawet nie wiedzą gdzie tych oznaczeń szukać) . Tyle specyfikacja, a teraz doświadczenia praktyczne .
W mojej EH-55 na włożonych 100 płyt DL , praktycznie 1/3 została zmasakrowana przez nagrywarkę ("złobione " koła w połowie średnicy płyty. Płyty Verbatim wg. sprzedawcy najlepsze z możliwych).
2. Z przyczyn obiektywnych "używam " płyt DL+ ( bo tylko takie są w wersji printable).
3. Kolejne % nie pozwoliło sformatować ( Panasonic na płytach plus wymusza formatowanie , ale dlaczego ?)
4. Kolejne % pozwoliło sformatować a nawet nagrać , ale już odtworzyć nie .
5. Próba nagrania płyty Dl+ na komputerze i odtworzenie jej na nagrywarce , kompletna porażka ( 1 wersja nagrania - czysta płyta do komputera-wypalenie- próba odtworzenia w EH-55 ; 2 wersja nagrania : płyta DL+ najpierw do EH-55 sformatowanie jej - pozniej do komputera-próba wypalenia_-komunikat -nie można wypalić niezgodność formatów).
W związku z tym zwracam się z pytaniem do forumowiczów czy te problemy występują także w EH-68 , czy też już nie ( serwis Panasonic stwierdził, ż e z płytami dwuwarstowoymi zawsze są problemy a już z tymi nagranymi w kompie to normalka).
Reasumują nie wiem czy kupować EH-68 czy też co innego ( ale co? ) .
Trochę się rozpisałem , ale mam nadzieję ,że mi pomożecie w rozwianiu wątpliwości
 

szpotak

New member
Witam Was wszystkich, tylko nie krzyczcie na mnie za ignorancję. Jutro kupuję Panasonica DMR-EH58 i mam wątpliwość, jak połączyć razem cyfrowy dekoder kablówki i nagrywarkę do Sharpa 32. Antena do dekodera, ten do nagrywarki i dalej euro do tv? czy każde osobno do tv. Przeczytałem 19 stron forum i nie wiem jak to zrobić. Telewizor ma 2 wejścia euro. Pozdrawiam.:)
 

Maciusss

New member
Witam,

Czy któryś z Kolegów mógłby spróbować podłączyć nagrywarkę z komputerem za pomocą kabla USB (męski-męski)?

Sam takiego kabla nie posiadam, a szkoda. Zależy mi na kontakcie nagrywarka - komputer i przenoszeniu nagranych Panasoniciem filmów na PC. Próbowałem już połączenia przez IEEE 1394 i niestety nie działa.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

jowi

New member
Witam,
zamierzam kupić EH-68 z racji zalet szeroko opisanych w powyższych postach oraz ampla RX-V663 z racji swych możliwości audio (SA-BX500 przegrał). Zamierzam to włączyć do TV Panasa z Viera Link (HDAVI Control 3am). Czy mógłłbym Was prosić o opinie jak taki zestaw współżyje ze sobą;) ? Jak podłączyć całość coby uzyskać optymalne sterownie pilotem zachowując głowne ficzersy nagrywarki tzn. "Direct TV Rec" czy "Pause Live TV". Intuicyjnie wypadałoby właczyć nagrywarkę do Ampla przez HDMI i Scartem do TV???, a może nagrywarkę bezpośrednio do TV poprzez HDMI, a dźwięk z nagrywarki do ampla koaxialem lub optyką? będę dźwięczny za repons, dzięki:roll:
 

szpotak

New member
strojenie EM58

Serwis Vectry poinformował mnie, że ażeby odbierać cyfrowe kanały na Panasonicu z dekodera Vectry, musze dostroić nagrywarke do odbioru kanałów cyfrowych. czy ktoś to robił, czy tez serwis robi mnie w "konia". Może jest możliwość bezpośredniego zgrywania cyfrowego kanału bezpośrednio z TV na HDD? Chcę zgrywać Travel a na Panasonicu nie umiem znaleźć tego kanału, na dekoderze jest.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
jestem posiadaczem EH68 i urodził mi się pewien problem. Mam trochę filmów z aparatu w formacie *.mov i odtwarzam je na kompie na QuickTime Player a chciałbym je oglądać z nagrywarki. Z aparatem jest program do zrobienia VCD ale mieli on to z pół dnia. Czy jest jakiś szybki i dobry sposób bądź program aby zrobić to na Divx lub DVD lub wrzucić na dysk nagrywarki i móc to oglądać bez problemów?? Dzięki
 
Do góry