Dmr-eh58

pawelll

Member
Czy których z szanownych forumowiczów ma już tą zabawkę? Na stronie Panasonica poza ogólnymi danymi nie ma nic- instrukcji w szczególności. Z tego co widać to nowością jest USB, odczyt TAGów i wgrywanie muzyki na HDD.

Swoją drogą czy jest jakaś nagrywarka zapisująca sam dźwięk (np. w mp3) z wejść audio?
 
Ostatnia edycja:

Dwight

New member
Nowoscia jest takze czytanie divx z USB 2.0.
Sprzet zapowiada sie bardzo ciekawie. Nie moge sie doczekac pierwszych opinii na jego temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gladar

New member
Będę miał tę zabawkę w piątek i przetestuje ją przez weekend.
Kupiłem ją w internecie za 1248 zl.
Ale nie jestem pewny czy dobrze zrobiłem :confused:

Panasonic wypuscił już na zachodzie model DMR EH 68 z dyskiem 320 GB, a oprócztego lada chwila ukażą sie na rynku jeszcze nowsze modele DMR EH 685 i DMR EH 585. Na razie brak jest polskich opisów technicznych tych modeli.
No ale cóż, nigdy nie dogonimy postepu technicznego, a odkładać zakup w nieskończoność nie ma sensu.
Jestem dość świeżym właścicielem najnowszej plazmy panasonica TH-42PY70P a ta nagrywarka to podobno idealne jej uzupełnienie.
 

ravpelc

New member
ciekawe co odpowie mi Panasonic Polska

Wysłałem dziś zapytanie o termin wprowadzenia na polski rynek modelu DMR-EH68. W Niemczech jest już dawno (pod nazwą 685) jest też choćby w krajach skandynawskich a u nas cisza...

Jak tylko będzie dostępna to ją kupuję, już miałem kupić DMR-EH770 ale nowe modele mają możliwość odtwarzania DivX przez port USB, a to mi się przyda...
 

Dwight

New member
ravpelc napisał:
Wysłałem dziś zapytanie o termin wprowadzenia na polski już miałem kupić DMR-EH770 ale nowe modele mają możliwość odtwarzania DivX przez port USB, a to mi się przyda...

Ja podobnie rozwazalem zakup 770 lub Pionka LX-60, ale po zapoznaniu sie ze specyfikacja EH-68 czekam az pojawi sie w sklepach.
Jesli dostaniesz odpowiedz co do dostepnosci daj znac prosze.
 
Ostatnia edycja:

gladar

New member
No więc stało się ! Jestem szczęśliwym posiadaczem DMR EH-58. Przez weekend starałem przebić się przez instrukcję obsługi i opanować przynajmniej podstawowe funkcje. Instrukcja jest przeznaczona jednocześnie dla modelu EH-68 i jak z niej wynika model ten różni się tylko pojemnością twardego dysku i czytnikiem kart.

Wideo
Zacząłem od sprawdzania jakości odtwarzania obrazów nagranych w różnych systemach. Nagrywarkę połączyłem kablem HDMI z telewizorem Panasonic TH 42PY70P – full HD. Dla porównania miałem równolegle podłączonego Korr-a. Zaczęło się nieszczególnie – płyta DVD z nagranym oryginalnie filmem „Tańczący z wilkami” zaczęła „rwać” a obraz chwilami stawał się „mozaikowaty”. Wrzuciłem CD do Korra i wszystko O.K. !!! Wystarczyło jednak lekko przetrzeć płytkę a zaczęła poprawnie odtwarzać na EH58. Zaniepokojony, zacząłem serię testów z wszystkimi posiadanymi płytkami które sprawiały problemy w innych odtwarzaczach. Wynik generalnie okazał się zadowalający. EH58 lepiej dawał sobie radę z ich odczytem i w większości wypadków wypadał znacznie lepiej od Korra. Jednak jak przystało na przedstawiciela „wyższej klasy” potrafi stroić wielkopańskie fochy J. Napisy w filmach divx , szczególnie w starszych, często nie czyta – nie wyświetla ich w menu jako odrębnych plików które można by wybrać i uaktywnić tak jak w innych odtwarzaczach. Niektóre CD pogardliwie odrzuca nie próbując ich nawet otworzyć. Tak było ze „Shrekiem I „ – którego Korr potulnie odtworzył bez problemów. Nie udało mi się także odnaleźć jakiejś instrukcji która umożliwiała by zmianę położenia i wielkości napisów – są stosunkowo niewielkie i umieszczone za wysoko. Ale to wszystko NIC wobec jednej cechy EH 58 –to niezaprzeczalnie doskonała jakość obrazu – znacznie większa ostrość, soczystość barw – niż w porównywanym Korze. System podbijania rozdzielczości działa w sposób widoczny i niezaprzeczalnie znacznie poprawia jakość obrazu.- a o to przecież głównie chodzi !!!!:eek:k:

MP3 i Audio
Nagrywarka posiada dość przeciętnie przyjazne menu – które co prawda umożliwia wyświetlanie katalogów nagrań w postaci drzewa , ale informacja o pojedynczych nagraniach jest raczej skromna. Wyświetla się tylko kilkunastopozycyjny Tag, który często jest zbyt krótki aby przedstawić cały tytuł i wykonawcę – i to wszystko. Poruszanie się po menu jest dość intuicyjna – przeszukiwanie pojedyncze lub skokowo po dziesięć nagrań. Przy okazji uwaga ogólna. Całe menu nagrywarki jest wyświetlane czcionką typu „ stara maszyna do pisania’ co przy tej klasie sprzętu wydaje się nieco siermiężne !!!
Subiektywna jakość nagrań jest jednak więcej niż zadowalająca.
Pozytywnym zaskoczeniem była dla mnie funkcja kopiowania płyt audio CD na twardy dysk.
Cała operacja jest bardzo prosta i trwa ok. 3 min i co najważniejsze, nagrywarka rozpoznaje płytę i jeżeli jest ona oryginalna, korzystając z wewnętrznej bazy danych, automatycznie opisuje nagrania tytułem i nazwą wykonawcy !!Minusem jest konieczność kopiowania całej płyty bez możliwości wyboru poszczególnych utworów.

Cdn

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gladar

New member
Zdjęcia JPG

Oprogramowanie wspomagające przeglądarkę zdjęć jest dość bogate, pozwala na dość szeroką edycję i zarządzanie zbiorami.
Ale niestety tu spotkało mnie rozczarowanie !:(
Odczytywałem zdjęcia za pomącą czytnika kart podłączonego do USB i zapisanych na płycie CD.
Jakość wyświetlanych zdjęć jest co prawda znacznie lepsza niż w tradycyjnym telewizorze ale gorsza od jakości jaką oferuje monitor komputerowy a już do rewelacyjnej, wprost ścinającej z nóg jakości i rozdzielczości jaką oferuje specjalny czytnik kart foto w jaki jest wyposażony Panasonic TH 42PY70P się nie umywa. Może w modelu EH 68 który posiada wbudowany czytnik kart będzie lepiej !
Cdn….
 

gladar

New member
Kopiowanie

Nagrywarka jest wyjątkowo „praworządna” i odmawia kopiowania czegokolwiek co posiada jakieś zabezpieczenia. Pozostaje tylko dość niewygodne obejście tego ograniczenia przez podłączenie do niej zewnętrznego odtwarzacza i kopiowanie w czasie rzeczywistym , i tu już nie ma żadnych ograniczeń – możesz przegrać co chcesz i w dowolnym formacie.
Nie wiem czy jest to regułą w nagrywarkach ale na razie nie znalazłem sposobu na skopiowanie nagrań mp3 poza wyżej opisaną metodą.:roll:

Tacka

Zastanawiałem się co kierowało konstruktorem nagrywarki że nie wyposażył pilota w funkcję otwierania i zamykania tacki. :confused: Na początku bardzo to mnie irytowało – stare nawyki robią swoje – kilkakrotnie musiałem odbyć dodatkowy spacer z fotela do sprzętu zanim przywykłem. Ale po zastanowieniu uznałem że rzeczywiście nie ma to znaczenia – po otwarciu tacki i tak trzeba się ruszyć aby zmienić płytkę.:krol:
 

gladar

New member
Współpraca z dekoderem n-tv

Straciłem prawie godzinę zanim nie zorientowałem się że nagrywarka, pomimo połączenia dekodera kablem HDMI z telewizorem, nie współpracuje z sygnałem o rozdzielczości 1080 !? :twisted: Fonia działa ale zamiast obrazu tylko szare tło !!! Dopiero przestawienie rozdzielczości w dekoderze na niższą - SP1 lub SP2 powoduje pojawienie się obrazu i możliwość nagrywania. Tak więc nie można oglądać ani nagrywać programów z TV w wysokiej rozdzielczości poprzez nagrywarkę – trzeba każdorazowo podchodzić do dekodera i ręcznie(sic!) – pilot nie obsługuje tej funkcji - zmieniać rozdzielczość a póżniej wybrać na pilocie wejście kabel HDMI dekodera.

Cdn….
 

ravpelc

New member
Dwight napisał:
Jesli dostaniesz odpowiedz co do dostepnosci daj znac prosze.

Dostałem odpowiedź z Panasonica, że model EH-68 ma być wprowadzony na polski rynek w pierwszej połowie kwietnia - czyli w przeciągu 2 tygodni... ile w tym prawdy to się przekonamy niedługo :hmm:
 

ravpelc

New member
gladar napisał:
Zastanawiałem się co kierowało konstruktorem nagrywarki że nie wyposażył pilota w funkcję otwierania i zamykania tacki.

A próbowałeś wcisnąć i przytrzymać przycisk "stop" na pilocie ? :mrgreen: w wielu odtwarzaczach czy nagrywarkach tak właśnie wysuwa się klapkę :p
 

Dwight

New member
gladar napisał:
No więc stało się ! Jestem szczęśliwym posiadaczem DMR EH-58. Przez weekend starałem przebić się przez instrukcję obsługi i opanować przynajmniej podstawowe funkcje.

Gladar,
dzieki za opisanie pierwszych wrazen. Mam nadzieje, ze niebawem podzielisz sie kolejnymi.
Zastanawia mnie kaprysnosc odtwarzacza w stosunku do napisow. Czy jestes pewien, ze plik z napisami nosil ta sama nazwe co film? W niektorych odtwarzaczach to jest przyczyna problemow. Jesli nie to, to moze inny, nie rozpoznawany przez niego format pliku?

Nasuwa mi sie jeszcze pytanie o odtwarzanie divx i mp3 z zewnetrznego HDD po USB 2.0.
Czy filmy/muzyka przycinaja sie czy tez wszystko jest odtwarzane plynnie i z jaka jakoscia przykladowo porownujac do Korra.

Probowales kopiowac divx i mp3 z zewnetrznego dyku po USB? Z Twojego opisu nie wynika jasno w jaki sposob i jakiego formatu to robiles.

Ja i pewnie wielu innych potencjalnych nabywcow bedzie czekalo na Twoje testy :)
 

gladar

New member
Niestety codzienne obowiązki uniemożliwiają mi poświęcanie testom zbyt wiele czasu, tak więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Aktualnie wgryzam się w zagadnienia związane z różnymi opcjami nagrywania. Oprócz, bardzo wygodnego, nagrywania natychmiastowego które umożliwia „z marszu” nagrywanie odtwarzanego programu TV i potem, już po rozpoczęciu nagrania, zaprogramowanie przyciskiem na nagrywarce przybliżonego czasu nagrania, w 30 minutowych skokach, jest oczywiście programowanie standartowe ( 30 pozycji), które uruchamia się dość prosto i szybko, oraz nagrania z kodem show-view.
Są również różne ułatwiające życie bajery i „wodotryski” takie jak program usuwający reklamy z filmów lub automatycznie dopasujący nagranie do pojemności nośnika lub samoczynnie rozpoczynający i kończący nagranie zsynchronizowane z filmem itp, itd.... Ale tego jeszcze nie przetestowałem.


Najważniejsza jest oczywiście jakość nagrań która w moim subiektywnym odczuciu jest bardzo dobra. W trybie najlepszej jakości XP, nie zauważa się praktycznie żadnej różnicy pomiędzy oryginałem a kopią. Pozostałe tryby powodują stopniowe ale moim zdaniem jednak minimalne pogarszanie się jakości nagrań. Nawet w trybie najbardziej oszczędnym nagrania są zupełnie znośne.

Przyjemne jest też menu nawigacyjne. Nagrania widoczne są w postaci miniatur kadrów, posortowanych wg daty zapisu, które po podświetleniu uruchamiają się wyświetlając zawartość w zminiaturyzowanej formie. Kadry można edytować nadając im własną nazwę , zmieniając obrazek tytułowy lub przesuwając w inne miejsce.

Jeżeli zainteresowanie tym modelem nagrywarki jest rzeczywiście takie duże, to jeśli znajdę trochę czasu ,zdecyduję się na zeskanowanie instrukcji, bo na stronie Panasonika jest tylko instrukcja do modelu EH56.

Cdn….

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gladar

New member
Sprawdziłem! Przyciskiem stop na pilocie nie da się sterować szufladą !:(

Złącze USB odtwarza bezproblemowo filmy divx, bez rwania i zakłóceń. Nie zauważyłem żadnych zmian w jakości odtwarzania.
Zapisałem film na karcie pamięci 2GB i odtworzyłem przez najprostrzy czytnik kart który kupiłem na Allegro za 4 zł. Na tej samej karcie miałem zapisane także fotki JPG i pliki w innych formatach (world)
USB pozwala także na kopiowanie mp3 i zdjęć JPG na HD !!!
Odetchnąłem z ulgą !
Nie ma jednak możliwości kopiowania divix :???:


Ciągle walczę z napisami.
Zgodnie z zaleceniami ujednoliciłem nazwy pliku wideo i napisów oraz zapisałem je w jednym katalogu. Spróbowałem także procedury włączania napisów zalecanej w instrukcji, i dalej bez sukcesu ! Producent w instrukcji asekuracyjnie wymienia około dziesięciu przypadków kiedy napisy nie są odtwarzane-może trafiłem na jeden z nich !!

pozdrawiam

cdn
 

gladar

New member
Jestem coraz bardziej zaniepokojony kwestią napisów na divx.
Zrobiłem próbę na kilkudzięsięciu filmach i niestety prawie połowa z nich odtwarza się bez napisów !!! :(
Na Korze wszystko chodzi bez problemu !!!

Nie sądzę abym popełniał jakis błąd w procedurze....

Może wysłać zapytanie do Panasonica ???

Przy okazji miałem możliwość ostatecznego porównania jakosci obrazu z obu odtwarzaczy....
Różnica jest powalająca !!!
Juz tylko dlatego warto mieć H58...

Jeśli nic z tego nie wyjdzie to może rozważę możliwość zakupu najnowszego odtwarzacz Fergusona-przy takich inwestycjach dodatkowe 300zł mnie nie zrujnuje...

cdn...

pozdrawiam
 

AnTurek

New member
Kopiowanie DiVX z CD na HDD

gladar napisał:
USB pozwala także na kopiowanie mp3 i zdjęć JPG na HD !!!
Odetchnąłem z ulgą !
Nie ma jednak możliwości kopiowania divix

To, że pozwala z USB kopiować JPG i MP3 na HDD to bardzo dobrze.

Sprawdzałeś może, czy DiVX nagrany na płytkę CD można kopiować na HDD ?

Co w ogóle można (jakie formaty - JPG, MP3, DivX) kopiować z CD na HDD?
 

timbot

New member
Bez reklam
pytanko w sprawie nagrywania w drugą stronę, czy nagrywareczka może kopiować z HDD divixy i mp3 na CD/DVD
pytam, ponieważ już od jakiegoś czasu LG potrfiło nagrywać divixy, jpg i mp3 z płytek (i kart pamięci) na HDD, ale niestety w drugą stronę już nie....
 
Do góry