Dmr-eh58

Motyl32

New member
c.d. wątku nt Pioneer DVR -560H

... jak pisze inny użytkownik, można skopiować sobie DivXy z płyt CD/DVD na HDD, a nie przez USB - i wtedy jest szybko:


Kolejne spostrzeżenia: Filmy divX można odczytywać i kopiować na HDD z płyty DVD. Nazwy napisów nie muszą zgadzać się z nazwą filmu, jest możliwość wybierania napisów nawet w trakcie oglądania.
Kopiowanie jednego divX z płyty DVD trwa niecałe 3 min. Jeżeli w katalogu jest kilka filmów to nie da się skopiować jednego lecz cały katalog.
Edycja filmów, tworzenie płyt DVD jest moim zdaniem proste i intuicyjne. Jest szybkie kopiowanie filmów np. z HDD na DVD. Nagrywanie z timerem jest proste i skuteczne. Niestety nie udało mi się uruchomić GUIDE PLUS + z tunerem ECHOSTAR DSB 717 POLSATU._________________
Pozdrawiam! RAK38


...heh, i bądź tu człowieku mądry i coś kup....:) Wezmę chyba jednak tego Pioneera...

 

markatan

New member
c3po2 napisał:
nagrywarkę już mam ale parę pytań pozostało. Jedno z nich to - czy jest możliwe odtwarzanie sygnału z płyt dvd w formacie 5.1? Jeśli to pomoże to dodam, że chciałbym to przepuścic przez amplituner Yamaha. Czy też jestem skazany na sygnał 2.1?

Ja mam podłączoną nagrywarkę do wzmacniacza kabelkiem optycznym i śmiga w wersji 5.1.
 

Mgrzybek

New member
Mam nagrywarkę Panasonica Eh 58 od poniedziałku i jeszcze nie wszystko rozgryzłem. Kilka osób we wcześniejszych postach pisało o możliwości nagrywania filmów bez reklam. Ja nic takiego w instrukcji nie znalazłem ale jest ona obszerna , wiec może przegapiłem.Mam w związku z tym pytanie czy jest możliwość takiego nagrywania bez reklam by w czasie nagrania reklamy były pomijane automatycznie czy można je pominąć dopiero na etapie edycji nagranego materiału. Takie wycinanie reklam z nagranego już filmu nie jest za wygodne więc proszę o informacje czy nagrywarka może pomijać reklamy automatycznie.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Mgrzybek napisał:
Mam nagrywarkę Panasonica Eh 58 od poniedziałku i jeszcze nie wszystko rozgryzłem. Kilka osób we wcześniejszych postach pisało o możliwości nagrywania filmów bez reklam. Ja nic takiego w instrukcji nie znalazłem ale jest ona obszerna , wiec może przegapiłem.Mam w związku z tym pytanie czy jest możliwość takiego nagrywania bez reklam by w czasie nagrania reklamy były pomijane automatycznie czy można je pominąć dopiero na etapie edycji nagranego materiału. Takie wycinanie reklam z nagranego już filmu nie jest za wygodne więc proszę o informacje czy nagrywarka może pomijać reklamy automatycznie.

Cześć,
jak ustawiasz programator to masz funkcję VPS/PDC i musisz ją włączyć aby przy nagrywaniu programu pominąć reklamę. Jest tylko jeden problem, że stacja telewizyjna musi nadawać specjalny sygnał aby nagrywarka to rozpoznała a z tym jest problem. U mnie w kablówce to nie śmiga :( więc pozostaje tylko edycja i wycinanie po nagraniu.
 

Mgrzybek

New member
Dzięki za szybką odpowiedz. Ja mam cyfrę i nagrywarkę podłączoną do dekodera więc sprawdzę jak to z tym sygnałem jest w cyfrze .
 

menczyn

New member
połączenie kom. z lcd

witam
jestem zielony w tematyce elektronika itp wiec moje pytanie bedzie pewnie smieszne ale prosze o pomoc
posiadam - Panasonic TX-32LE8PS
chcialbym go podlaczyc do kompa tak aby miec rowniez dzwiek z tv
posiadam typowa karte graficzna z wyjsciem S-VIDEO
jaki kabel musze zakupic aby cieszyc sie dobrym obrazem oraz dzwiekiem na moim TV ?
pozdr
 

simontool

New member
Wystarczy, że kupisz 2 kabelki
1.) s-video - s-video do obrazu
2.) mały jack - chinch do audio.
S-video podłączasz do karty graficznej z jednej strony i do tv z drugiej, a małego jacka do wyjścia audio na karcie dzwiękowej, a chinch do wejścia audio w tv.

Jest jeszcze inne rozwiązanie (o ile dobrze pamiętam) tzn. można dostać kabel z jednej strony z 2 końcówkami: mały jack+s-video a z drugiej z końcówką euro. Podłączasz tak jak opisałem wyżej z tym, że zamiast do tv s-video i chinch masz tylko euro.

Pozdr
 

menczyn

New member
taki?
allegro.pl/item476051362_kabel_svhs_jack_st_euro_komputer_tv_out_hq_10m.html
czy moze taki?
allegro.pl/item475667769_ogladaj_w_kolorze_filmy_z_kompa_na_tv_5m_gold.html

pytanie : dlaczego ten 2 kabel ma 3 wtyczki chinc, a ten poprzedni tylko 1 ?
 

simontool

New member
Te kable spełniają taką samą funkcję, z tym że w 1 masz euro a w drugim złącze kompozytowe od strony telewizora. Także i jeden i drugi będzie dobry.

PS. W 1 przypadku wizja i fonia idzie przez EURO do TV, natomiast w drugim są trzy złącza dlatego, że dwa służą do przesyłania dzwięku (kanał lewy i prawy), a przez trzeci kabel przesyłana jest wizja (złącze kompozytowe)

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

menczyn

New member
czarno-biały obraz

no i dupa
podlaczylem "kompozytem" i mam czarno-biały obraz
czego to wina?
wystarczy pogrzebac w ustawieniach? czy jest to wina tv?
pozdr
 

timbot

New member
Bez reklam
pogrzebać w ustawieniach, pokombinować z systemami pal-d/g i wszystkimi jakie beda mozliwe, az bedzie kolor
gdzie szukać - na kompie, klik na pulpit, ustawienia, zaawannsowane, ekrany, tv i gdzies tam
 

rafi.c1

New member
zgrywanie jakichkolwiek plików z komputerów PC

Mam zupełnie nietypowe pytanie. Czy ktoś z Was próbował przegrywać w jakikolwiek sposób różne pliki (np. pdf., word, zip., i inne) bezpośrednio na dysk DVD. Mam duże pliki w różnych formach i nie mieszczą się na płytach CD, a nie mam w kompie nagrywarki DVD.
Proszę o pomoc i podpowiedź czy tak można:confused: .
 

tomeeek

New member
Witam. Czy ktoś próbował podłączyc Panasonica eh 58 z dekoderem cyfry + Philips HD PVR? Czy jest mozliwe nagrywanie na panasonica programów z cyfry lub ewentualne zgrywanie ich z twardego dysku cyfry? Dodaję, że dekoder cyfry ma swoja wbudowana nagrywarke ale wygodniej jest mi używać swojej prywatnej. Prosze o podpowiedź, ew. gg 8961764
 

Martinii

Member
Czesc,

Chcialbym sobie kupic nagrywarke DVD z HDD. Juz kiedys polecano mi wlasnie Panasonic'a, a teraz waham sie miedzy nim a Samsungiem DVD-HR775.

Sygnal TV mam z kablowki i nagrywarki bede uzywal jak dotad magnetowid - czadem cos nagrac (film czy program), czasem cos odtworzyc, poprzerabiac archiwum VHS na DVD itd. Chcialbym zeby nie bylo problemow z nagrywaniem roznych programow, filmow z telewizji itp i zeby problemowo odtwarzala filmy DivX z polskimi napisami. Zalezy mi takze na jako takiej bezawaryjnosci... Nie mam kina domowego, a moj TV to Samsung LCD 32" z 2 HDMI.

Ktory z tych dwoch (Panasonic DMR-EH58 czy Samsung DVD-HR775) z czystym sumieniem byscie polecili? O DMR-EH58 slyszalem juz pare dobrych opinii + to co tu na forum, jednak przed zakupem chcialbym sie jednak upewnic.

Pozdrawiam
 

Arek

Member
Chciałbym się upewnić czy mając nagrywarkę Panasonica DMR EH-58 i Nka z białym nboxem , ale mając dwa kable od satelity (w przyszłości do recordera Nki) można nagrywać bezpośrednio na HDD w panasonicu? Tzn programować niezależnie od oglądanego obrazu w TV ?

Pytam, bo właśnie dostałem dekoder Nki - biały , nie mają na stanie recorderów , a chciałbym w świątecznym okresie ponagrywać filmy, tym bardziej że pierwsze 4 mce w Nce jest za darmo pakiet filmowy...
 

markatan

New member
Nie mam takiego zestawu ale sądzę , że jeżeli widzisz obraz na TV to można go i nagrać na Panasie. Pytanie tylko czy sygnał z Nki nie jest jakoś zakodowany ( np tak jak stare kasety VHS których się przegrać nie dało bo głupiała automatyka urządzenia nagrywającego).
 
Do góry