DMP-BD60 i DMP-BD80

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
U mnie nie ma z tym problemu ( sprzęt jak w podpisie ) podłączyłem BD do TV, telewizor wykrył sam 1080p - obraz super nic nie zmieniałem!

Musisz u siebie sam zobaczyć jak będzie lepiej.
 

adam6150

New member
Whiplash napisał:
Moj nie przyjmuje. Po przelaczeniu na 1080p jest czarny obraz. Instrukcja podajeze max jaki moze przyjac to 1080i .Dlategp pytam czy lepiej dac 1080i czy 720P


Lepiej dać 1080i to max rozdzielczość dla TV HD Redy ( nie FUll HD) wtedy obraz jest bardziej wyostrzony i czyściejszy.
 

jurher

New member
Panowie pomóżcie. Przeczytałem cały wątek i poza stwierdzeniem, że napisy w dvx/avi czyta nie było szczegółów. U mnie na starym panasonicu dvd czyta napisy bez problemu, na bd60 nie. Napisy sa w postaci txt, a plik video w avi. Kwesti austawień czy rozszerzenia txt ?? Dodam, ze nazwa taka sama jak pliku video.

Pzdr i czekam pilnie :)
 

smyrko1

New member
Mam 2 pytania:
1. Czy w Bd 60 można odtwarzać DIViX z napisami z USB?
2. można zmieniać wielkość wyświetlanych napisów?
 
Ostatnia edycja:

aenneus

New member
odp na pierwsze : TAK. Przynajmniej u mnie divix z pendrajwa czyta, automatycznie wczytuje tez napisy. Co do pyt 2 to nie wiem, mnie osobiście się nie udało. Tak samo jak nie udało mi się wyłączyć niebieskiego paska- tła od napisów.
 

jurher

New member
OK, włączenie napisów na ON pomogło, byl tylko mały problem - nelzy to zrobić W TRAKIE oglądania filmu, a nei jak sam apłyta jest włozona do napędu, bo wóczas - o dziwo - nie rozpoznaje napisów. Jak film idzie i wówczas wejdzi esię do opcji, to juz jest OK.

pzdr
 

prosper5250

New member
Okazało się, że na penku z którego oglądałem divX był wirus. Z początku nie przejąłem się tym zbytnio do póki odtwarzacz przestał chcieć czytać kolejne pendrive'y i odtwarzacze mp3, które podpinałem ("This disc is incompatibile", oraz "Unformated disc"), mimo że formatowałem penki zachowując wymagany system plików (FAT32). Laser i SD chodzą bez zarzutu. Zastanawiam się teraz czy wgranie nowego softu pomoże, czy jednak bedę musiał zanieść do serwisu i świecić oczami... Mam jeszcze pytanie skąd wzięliście nowy soft, bo na polskiej stronie panasa brak takowego... Jest co prawda już nawet 2.1 na europejskiej stronie ale gość z serwisu powiedział że ten soft się nie nadaje...
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
Naprawiłem - pomogło odłączenie odtwarzacza od sieci na 5 sekund... Zwariować można z takimi usterkami! Nadal jednak z niecierpliwością oczekuję jakiejś odpowiedzi w kwestii softu... Ktoś wie?
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Bd80

prosper5250 napisał:
Okazało się, że na penku z którego oglądałem divX był wirus. Z początku nie przejąłem się tym zbytnio do póki odtwarzacz przestał chcieć czytać kolejne pendrive'y i odtwarzacze mp3, które podpinałem ("This disc is incompatibile", oraz "Unformated disc"), mimo że formatowałem penki zachowując wymagany system plików (FAT32). Laser i SD chodzą bez zarzutu. Zastanawiam się teraz czy wgranie nowego softu pomoże, czy jednak bedę musiał zanieść do serwisu i świecić oczami... Mam jeszcze pytanie skąd wzięliście nowy soft, bo na polskiej stronie panasa brak takowego... Jest co prawda już nawet 2.1 na europejskiej stronie ale gość z serwisu powiedział że ten soft się nie nadaje...

Nie nadaje się bo co?? spytaj tego "fachowca". Niech ten gość w serwisie się puknie w główke!!!
Jak najbardziej się nadaje.
Ja mam w chwili obecnej 2.1 i wszystko śmiga.

A to że na Polskiej stronie niema oznacza lenistwo administratorów stronki.
pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Tez mam wgrany soft 2.1 i wszytsko jest ok. Glowne zmiany sa w pakiecie YouTuba. Mam ustawione aby soft pobieral sie z sieci automatycznie i nigdy nie mialem problemow. Po paru miesiacach uzytkowania moge stwierdzic, ze BD-60 (BD-80 pewnie tez) to bardzo przyzwoity Blu-Ray. Polecam
 

momo05

New member
jestem dopiero co posiadaczem tego sprzetu chodzi mi o czytanie napisow do divixa czy mi przeczyta jak mam divixa cos takiego np film Surrogates.2009.R5.ReadNFO.Xvid {1337x}-Noir.avi
i napisy w postaci
Surrogates.2009.R5.ReadNFO.Xvid {1337x}-Noir.pl.txt

czy cos zmienic bo cos mi nie chce czytac przez usb

i kolejnezapytanie gdzie mozna pobrac najnowsze oprogramowanie
wdzieczny bede za podpowiedzi :grin:
 

adam6150

New member
momo05 napisał:
jestem dopiero co posiadaczem tego sprzetu chodzi mi o czytanie napisow do divixa czy mi przeczyta jak mam divixa cos takiego np film Surrogates.2009.R5.ReadNFO.Xvid {1337x}-Noir.avi
i napisy w postaci
Surrogates.2009.R5.ReadNFO.Xvid {1337x}-Noir.pl.txt

czy cos zmienic bo cos mi nie chce czytac przez usb

i kolejnezapytanie gdzie mozna pobrac najnowsze oprogramowanie
wdzieczny bede za podpowiedzi :grin:


Nie przeczyta , bo nazwa pliku z napisami jest inna niż pliku filmowego. W nazwie pliku txt nie moze być słowa "pl" MA BYC DOKLADNIE TAK SAMO A NA KONCU TXT ZAMIAST AVI
 

Joku

New member
i kolejnezapytanie gdzie mozna pobrac najnowsze oprogramowanie
wdzieczny bede za podpowiedzi :grin:[/quote]

Wszystkie wersje oprogramowania masz na panasonic.net
 

prosper5250

New member
Wgrałem ten soft (ver. 2.1) i wszystko jest w najlepszym porządku. Szybciej też się wgrywają/otwierają płyty - wyłączyłem funkcję szybkiego startu i jest teraz tak, jak na starym oprogramowaniu z włączoną.
A serwisant twierdził że ten soft się nie nadaje, bo jest przeznaczony pod amerykańskie wersje BD-80...
 

momo05

New member
podziekowania dla Joku i adam6150 za pomoc dzieki za szybka odp i wyjasnienie tematu
mam jeszcze pytanie wyswietla mi napisy ale tlo napisow jest jak by niebieskie mozna to zmienic
 

Zibi W

Member
Witam
Dopiero co zakupiłem BD60 i mam prosbę czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego obraz DVD z BD60 na tv LCD jest gorszy niż z komputera po HDMI ? Sprawdzałem m.in. przy ustawieniach HDMI Video Mode na 1080p i 576p, czy może to kwestia innych ustawień, albo z moim egzemplarzem jest coś nie tak? Czytałem, ze skalowany obraz DVD jest naprawdę dobry.
 

Joku

New member
Bd80

Witam szanownych kolegów
ja z innej beczki;
Czy użytkowników BD80 nie wkurza jakość loga powitalnego? przecież można tu zrobić ekran powitalny wysokiej jakości a tymczasem jest kiepski.
 

Swesolowski

New member
Polskie menu

Mam pytanie czy jest mozliwość wgrania polskiego menu do DMP-BD60?

To jest jakiaś bzdura. Jeden z najnowszych modeli i bez języka polskiego.

Menu bardzo mocno rozbudowane i aby nim się pobawić to trzeba siedzieć z instrukcją
 
Do góry