DMP-BD60 i DMP-BD80

GOLUMN

Member
Bd80

Mam pytanie.Co jest nie tak.Oglądając filmy Blu-ray w tym przypadku GLADIATOR gdy na ekranie jest ujęcie nieba lub jakieś szare tło to widać szumy(kaszka).Przy oglądaniu płyt dvd jest to samo.Lepszy obraz mam z DVD panasonica S75.O co tu chodzi?Sprzęt:plazma Panasonic 42PY85,amplituner YAMAHA RX-v863,kable HDMI TECHLINKA z najwyższej półki!!!Proszę o pomoc!Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

Wlodek_Mega

New member
Bd60

Witam serdecznie wszystkich, proszę o pomoc.
Konkretnie chodzi o obsługę funkcji internetowych a mianowicie gdzie można znaleźć coś na ten temat bo nie w instrukcji obsługi, jest tam mnóstwo wolnych okienek do skonfigurowania ale nie wiadomo jak.
Poza tym mam problem z YouTubem, widzę z lewej filmy ale próba wyświetlenia skutkuje wyświetleniem błędu ERROR: Bad content.

Pozdrawiam Włodek
 

Joku

New member
Wlodek_Mega napisał:
Witam ponownie

Właśnie zauważyłem że dziś pojawił się nowy firmware ver.2.2

Pozdrawiam Włodek

Te zmiany nic widocznego niewnoszą, bynajmniej ja nic niezauważam, nawet loga niemogą zmienić które jest kiepskie
 

GOLUMN

Member
Bd80

Ponawiam pytanie.Co jest nie tak.Oglądając filmy Blu-ray w tym przypadku GLADIATOR gdy na ekranie jest ujęcie nieba lub jakieś szare tło to widać szumy(kaszka).Przy oglądaniu płyt dvd jest to samo.Lepszy obraz mam z DVD panasonica S75.O co tu chodzi?Sprzęt:plazma Panasonic 42PY85,amplituner YAMAHA RX-v863,kable HDMI TECHLINKA z najwyższej półki!!!Proszę o pomoc!Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
bd-80

ja mam to samo.na BABYLON A.D. i na innych dvd obraz jest gorszy niż ze starego pioneera dv-310 a i dzwięk jest lipny a na dodatek nie gra po HDMI przez ONKYO 605 jak pisałem wcześniej.Widocznie taki to super sprzęt:rolleyes:
 

robi74

New member
Witam
Mi blurey dzwiek odtwarza super ale obraz jakas kasza czy cos takiego na ciemnym tle, jesli ktos wie jak temu zaradzic to prosze o info.

Panasonic dmp bd60 poprzez onkyo 607 na panosonic th42PV700P
 

janusz

New member
Bez reklam
Pomimo, że nie jestem zwolennikiem modeli 60/80, to chyba nie potrzebinie tu zwalcie winę na odtwarzacz. Problemy mogą wynikać z potrzeby ktualizacji softu (jeżeli obrazu brak), jak też troszkę trudno zrozumiałego faktu: zbyt duża dokładnośc to czasam gorszy obraz.
Miałem kiedyś chiński tuner satelitarny i obraz był bajeczny (przynajmniej dla gości, ja się juz nie zachwycałem), niebo było błękite, a trawa zielona, no włsnie zielona trawa, ale plama zielona, nie było widać listków, jedna wielka plama. Tak też czasem jest z dobrym obrazem bez kompresji, zbyt duż rozdzielczość powoduje, że modelka może nie być doskonała, bo zobaczymy pryszcze.
 

adam6150

New member
Proponuję wszystkim , którzy widzą "kaszkę" , zmniejszyć w ustawieniach TV
w pozycji "ostrość obrazu" np. z poziomu 70 na 30. Powinno pomóc.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gladiator w realizacji BD jest troche "skopany" , zbytnio odszumiony, dodajac do tego "przeostrzenie" ekranu- moze powstac taki efekt. (tak samo jak z fotografia cyfrowa, jesli przeostrzysz zdjecie zrobione w dodatku na wysokim ISO) tez wyjda wyrazniej szumy i "smieci" ) , babylon - nie widzialem.
podajcie jeszcze jakies przyklady ?!
 

dusi

New member
np. 300 mają okropna kaszę. posiadam panasa 80 tke, pprojektor, ekran 100 cali, i powiem ze większej kaszy to jeszcze nie widziałem, momentami strasznie wkurza. Fakt film jest nafaszerowany jakimiś filtrami, ale ... o co tu chodzi... ?? straszna jest ta kasza, zaczyna mi powoli doskwierac. są filmy w których nie ma jej w ogóle, ale i takie w któych no jest, i to konkretna. Obniżenie ostrości nic nie daje, troche ją maskuje, ale skoro jest, to zmianą ostrości się jej nie zlikwiduje. Moim zdaniem to jest wina płyt, filmu, kompresji , a nie odtwarzacza.
 

kris-t-off

New member
witam ;)
przeczytałem cały watek i nikt tutaj poważniejszych wad nie opisuje, ale zastanawiam sie po co niektórzy pisza że za ampiltunerem powinien byc jeszcze wzmacniacz? :confused:
gdy kupie dmp-bd60 to podłacze go do ampli yamaha rx-v3900 po hdmi i potem tez po hdmi do tv, widzi w tym ktos jakis problem?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
akurat w filmie "300" nie jest to "kasza" jakosciowa ,tylko celowy zabieg rezyserski ! film ma poprostu takie ziarno ,troche podobne jak przy uzyciu tasmy z bardzo wysoka czuloscia. wydaje mi sie ,ze zabieg wprowadzony celowo rowniez z tego powodu ,ze film ten byl w wiekszosci nagrywany w studiu (przyslowiowy "bluebox") i taki zabieg powoduje pewne "zatuszowanie" tego faktu.
jesli chcesz obrazu "zyleta" proponuje - i am legend, i robot, ostatni bond jest niezly, ostatni batman, troche tego jest ;)
 

dusi

New member
mat74 napisał:
akurat w filmie "300" nie jest to "kasza" jakosciowa ,tylko celowy zabieg rezyserski ! film ma poprostu takie ziarno ,troche podobne jak przy uzyciu tasmy z bardzo wysoka czuloscia. wydaje mi sie ,ze zabieg wprowadzony celowo rowniez z tego powodu ,ze film ten byl w wiekszosci nagrywany w studiu (przyslowiowy "bluebox") i taki zabieg powoduje pewne "zatuszowanie" tego faktu.
jesli chcesz obrazu "zyleta" proponuje - i am legend, i robot, ostatni bond jest niezly, ostatni batman, troche tego jest ;)

Widziałem produkcje o których piszesz i rzeczywiście obraz w nich jest super. Wracające jednak do 300 to nie miałbym pewności czy to aby celowy zabieg. na dvd tego nie ma, a mam również oryginał. Rozumiem oczywiście, że rozdzielczosć jest dużo niższa, lecz dostrzegłbym je, tzn. to ziarno, skoro było zamysłem celowym, a zwłaszcza na 100 calach. Czy to aby nie wina jakiejś kompresji, obróbki, może to polska dystrybucja, nie wiem. Wiem że fajnie byłoby gdyby było tego w filmach mniej. Do referencyjnych produkcji dodałbym APOCALIPTO. kupiłem jakiś czas temu wersję angielską, i nie wiem ale jak patrze na to cudo, to chętnie porównałbym z polską wersją i nie zdziwiłbym się gdyby okazało się że nasza wygląda gorzej. Jak dla mnie obraz jest piękny, ostrość, kolory, kolory, kolory!!!!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
na ten temat sie nie wypowiem (porownania) - poniewaz mam dostep tylko do wydan UK. "300" w tej wersji tez ma ziarno, ale czy jest to ta sama "kasza" co na wydaniu polskim- nie wiem.
 

janusz

New member
Bez reklam
Niektóre filmy świadomie mają "kaszę", producentom chodzi o efekt maksymalnie zbliżony do kina, to troszkę jak z filmami robionymi umyślnie czarno-biało. Osobiście nie cierpię "kaszy", ale co zrobić? Taka moda (była kiedyś moda na trzaski w muzyce na CD jak w gramofonie, na szczęscie nowe płyty nawet gramofonowe nie trzeszczą). Widziałem 300 również na DivX i kaszki nie było, co jakby potwierdza, że gorszxa rozdzielczość zmniejsza ten "efekt".
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy wasze db80 grzeja sie podczas pracy? Moj niestety tak ,nie stoi na wzmacniaczu tylko na polce a podczas odczytu cala prawa strona odtwarzacza jest dosc ciepla jak na odtwarzacz i bardzo czesto wiatrak sie wlacza. MAcie tak samo czy moj jest tylko taki?
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak nie pasuje to kup lodówkę! Może Twój odwarzacz pracuje w klasie A, zresztą urzędzenie audio powinno się używać dopiero po nagrzaniu tzn po włączeniu należy 1-2 godziny wygrzać dopiero wtedy jakość pracy urządzenia jest na odpowiednim poziomie.
 

klimarek

New member
Db80

koledzy a ja z innej beczki - właśnie zaktualizowałem uprgate z 2.1 na2.2 a pod Displey odczyt versji mam dalej 2.1 aktualizacja przez net. co jest nie tak? oczywiście wszystko jest OK ale dalej wyswietla że wersja jest 2.1
 
Do góry