DLNA & Sony Bravia

nagdob

Member
Bez reklam
DLNA a AVCHD

Pytanie moje brzmi: czy można np. na TV Sony Bravia (w moim przypadku kdl-40ex725) poprzez DLNA odtwarzać całe struktury AVCHD, nie tylko pojedyncze pliki np. .mts lub .m2ts
I jeszcze jedno, nagrywam filmy kamerą full HD z przepływnością 16Mb/s. Niestety odtwarzanie plików .m2ts poprzez DLNA nie jest płynne. Obraz zacina się. Co prawda Gucio50 wyjaśniał ostatnio ten problem, ale u mnie to tylko 16Mb/s, więc wg mnie powinno być płynnie, a nie jest. Nadmieniam, że używam najnowszego PS3MediaServer, a TV z kompem łączy się poprzez adapter WI-FI Sony UWA-BR100, który jest podłączony do routera.
 

cogito1

New member
Na chwilę obecną nie wiem jak to jest z odtwarzaniem całych AVCHD. Być może na forum Sony ktoś podpowie? Wiem natomiast, że połączenie WIFI bywa bardzo kapryśne. Masz pewność, że ma ono wystarczającą prędkość do przesyłu danych na TV?

Pozdrawiam
cogito
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Pytanie moje brzmi: czy można np. na TV Sony Bravia (w moim przypadku kdl-40ex725) poprzez DLNA odtwarzać całe struktury AVCHD, nie tylko pojedyncze pliki np. .mts lub .m2ts
I jeszcze jedno, nagrywam filmy kamerą full HD z przepływnością 16Mb/s. Niestety odtwarzanie plików .m2ts poprzez DLNA nie jest płynne. Obraz zacina się. Co prawda Gucio50 wyjaśniał ostatnio ten problem, ale u mnie to tylko 16Mb/s, więc wg mnie powinno być płynnie, a nie jest. Nadmieniam, że używam najnowszego PS3MediaServer, a TV z kompem łączy się poprzez adapter WI-FI Sony UWA-BR100, który jest podłączony do routera.


Jakie masz pytanie, bo nie zrozumiałem.:hmm:
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
PS3 a TV Bravia

Teraz to już wymiękam.
Zarówno TV (kdl-40ex725) jak i PS3 mam podłączone do sieci (bezprzewodowo). I o dziwo w TV pliki .m2ts wyświetlają się prawidłowo (żadnych cięć, problemów z dźwiękiem itp.) natomiast te same pliki wyświetlane na PS3 tną, po prostu idą klatka po klatce, jak w zwolnionym tempie. Nadmieniam, że oprogramowanie w PS3 jest najnowsze.
Czy ktoś miał taki przypadek? Żeby ten sam plik w TV Sony szedł ok., a w PS3 nie? I to w jednej sieci? Na tym samym serwerze (PS3 Media Sewrer)?
 

bluray

Banned
W pytaniu chodzi o obsługę kontenera AVCHD czyli o pełną funkcjonalność menu.
Tak powinno być po wybraniu forlderu [AVCHD].
PS3 obsługuje tylko folder [AVCHD].
Nie dali idioci już obsługi np. [AVCHD Paryż].
WIęc trzeba kazdorazowo podmieniać zawartość [AVCHD], żeby obejżeć inny AVCHD. To taki złośliwy żart od Sony. Podobnie jak z *.mkv.
W obronie kontenera BD.
W Total Media Teatre wybierasz: open folder i jedzie pełne menu, bez względu na to co jest w nazwie foldera po AVCHD.
 

nagdob

Member
Bez reklam
W pytaniu chodzi o obsługę kontenera AVCHD czyli o pełną funkcjonalność menu.
Tak powinno być po wybraniu forlderu [AVCHD].
PS3 obsługuje tylko folder [AVCHD].
Nie dali idioci już obsługi np. [AVCHD Paryż].
WIęc trzeba kazdorazowo podmieniać zawartość [AVCHD], żeby obejżeć inny AVCHD. To taki złośliwy żart od Sony. Podobnie jak z *.mkv.
W obronie kontenera BD.
W Total Media Teatre wybierasz: open folder i jedzie pełne menu, bez względu na to co jest w nazwie foldera po AVCHD.

Teraz to ja Ciebie nie zrozumiałem. Wiem, że w PS3 po podłączeniu np. dysku po USB można odtwarzać jedynie AVCHD, a nie np. AVCHD Paryż. Ale chodziło mi o możliwość oglądania kontenera AVCHD po DLNA.
I teraz nie wiem, Twoje ostatnie zdanie "w Total Media Teatre ...", czy ta opcja jest w PS3, czy w serwerze PS3 Media Serwer?
A oprócz powyższego co sądzisz na temat mojego poprzedniego postu?
 

nagdob

Member
Bez reklam
W pytaniu chodzi o obsługę kontenera AVCHD czyli o pełną funkcjonalność menu.
Tak powinno być po wybraniu forlderu [AVCHD].
PS3 obsługuje tylko folder [AVCHD].
Nie dali idioci już obsługi np. [AVCHD Paryż].
WIęc trzeba kazdorazowo podmieniać zawartość [AVCHD], żeby obejżeć inny AVCHD. To taki złośliwy żart od Sony. Podobnie jak z *.mkv.
W obronie kontenera BD.
W Total Media Teatre wybierasz: open folder i jedzie pełne menu, bez względu na to co jest w nazwie foldera po AVCHD.

Rozgryzłem Twój TotalMedia Theatre, ale to samo robi Power DVD i to już od dawna, bardzo dawna. Ale są to programy komputerowe, które w moim pytaniu nie mają żadnego zastosowania. DLNA to zupełnie coś innego. Może kiedyś twórcy PS3 MS "dorobią" możliwość oglądania pełnego kontenera AVCHD po DLNA, ale to pewnie przyszłość.

Do Gucia 50.
Może masz jakiś pomysł na mój wcześniejszy post dotyczący różnicy w oglądaniu plików .m2ts na TV Sony i PS3?
 

barney2w

New member
Dwa pytania.
Czy ktoś z Was zrobił streaming live do telewizora Sony Bravia? Czy to w ogóle da się zrobić po dlna?
Mam kilka telewizorów Sony. Postawiłem serwer dlna (ps3ms) - jpg, avi wszystkie pięknie działa. Robiłem tez próby z VLC po unicascie dziala, po multicascie tez cos działało. VLC strumieniuje w sieć film, w pliku web.conf dopisuje strumien i jakoś działa. I tak samo chce zrobić z kamerka (internetowa lub firewire). Przesylanie pomiedzy komputerami dziala. (na jednym kompie vlc czyta ddshow i wysyla w siec - unicast lub multicast - na drugim VLC czyta z sieci i wyswietla).
Ale nie jestem wstanie tego zrobic z Sony - odtwarzanie wczesniej zapisanych plikow dziala, ale strumienia live juz nie. Ma ktoś z Was jakies sugestie co można zrobić?
Drugie pytanko - jakie kamerki po usb sa zgodne z Sony Bravia? Chodzi o Skypa... Jest jeden model podany na stronie sony, ale on kosztuje z 300 zl... Ktoś sprawdzal inne, bardziej budzetowe kamerki, czy dzialaja?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Teraz to już wymiękam.
Zarówno TV (kdl-40ex725) jak i PS3 mam podłączone do sieci (bezprzewodowo). I o dziwo w TV pliki .m2ts wyświetlają się prawidłowo (żadnych cięć, problemów z dźwiękiem itp.) natomiast te same pliki wyświetlane na PS3 tną, po prostu idą klatka po klatce, jak w zwolnionym tempie. Nadmieniam, że oprogramowanie w PS3 jest najnowsze.
Czy ktoś miał taki przypadek? Żeby ten sam plik w TV Sony szedł ok., a w PS3 nie? I to w jednej sieci? Na tym samym serwerze (PS3 Media Sewrer)?

Prosta sprawa. Każde urządzenie, które odbiera strumieniowanie od serwera DLNA, jest do tego serwera jakoś połaczone, to oczywista.

I tak zestaw z Twoim telewizorem, akceptuje i odtwarza przepustowość takiego łączam a PS# masz podłączone jakośtam i "sie nie wyrabia"
Mozesz sprawdzić czy tak jest naprawdę, musisz wykonac film z przepustowośćią powiedzmy 5000 Mbitps i sam zobaczysz ze PS# bez łaski to odtworzy.
Eksperymentujac dowiesz sie jaka przepływnosć jest właściwa do Twoich urządzeń..

Na chwilę, do testów podłącz komputer z serwerem DLNA do Twojego PS3, fizycznie kablem

I jak teraz?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tez mam pytanie. Sony Brawia jak w podpisie, PS3 Media Serwer najnowszy (żadnej konfiguracji po instalacji), połaczenie kablowe, dwa problemy:

1) Krzaczki w napisach txt w miejscu polskich czcionek

2) brak przesyłania dźwieku z tv na kino, z kina nic nie słychac, jedynie z glosnikow telewizora, wiec kiepsko, kiedy wracam do ogladania dvd, BD, telewizji dźwiek przez kino jest, a przez DLNA z kompa nie.

Jak to rozwiazac? Czy przez PS3 media serwer czy ot taki urok?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Do Gucia 50.
Może masz jakiś pomysł na mój wcześniejszy post dotyczący różnicy w oglądaniu plików .m2ts na TV Sony i PS3?

Nie mam w swoim "zasiegu" PS3, więc nie będę wypisywał, jak to często na tym forum bywa, "własnych przemysleń', CZYLI PO PROSTU BZDUR.

Mój syn wybrał Microsoftowego XBOX'a z Kinect-em


Ale, zauważyłem, ze w znacznej ilosci przypadków i kłopotów z płynnoscią jest zbyt duża przepływność, jak na mozliwości zestawy odtwarzajacego, począwszy od serwera DLNA, kable, Wifi aż do telewizora. Moze na próbę zmontuj 2-3 minutowy film o przepływnosco 5Mbps :hmm:
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Foty i Muzyka chodzą bez problemu, tu gdy przychodza znajomi nie ma problemu, ale film z urlopu zazwyczaj konczy się u mnie podpieciem laptopa (Gucio chyba kiedys pisales, ze masz maszyne ukrytą za telewizorem i pelny dostep, u mnie jest podobnie).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Foty i Muzyka chodzą bez problemu, tu gdy przychodza znajomi nie ma problemu, ale film z urlopu zazwyczaj konczy się u mnie podpieciem laptopa (Gucio chyba kiedys pisales, ze masz maszyne ukrytą za telewizorem i pelny dostep, u mnie jest podobnie).

Nie mam(jiż od 2 miesięcy) maszyny za telewizorem.
Dopasowuję przepływnosć filmów do mojej instalacji, czyli ustawiam przepływnosć na 15300 kbitps:krol:
 
Ostatnia edycja:

jaan23

New member
DLNA + ph pavilion dv9500

ok.
jestem tu pierwszy raz i potrzebuje pomocy.
kupiłem sony 26EX320 i nie moge sie połaczyc z siecią domową celem obejrzenia filmów z hp.
mam win7.
prosze o pomoc.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ok.
jestem tu pierwszy raz i potrzebuje pomocy.
kupiłem sony 26EX320 i nie moge sie połaczyc z siecią domową celem obejrzenia filmów z hp.
mam win7.
prosze o pomoc.

Na tym Pavilionie musisz albo uruchomić WindowsMediaPlayer jako media serwer, ale nie radzę bo on słabo sobie radzi ze strumieniowaniem filmów HD,

albo jakiś inny media server np PS3 Media Server.
Ja tak mam i nie narzekam.

albo kupić jakiś dysk sieciowy NAS z funkcją DLNA/UPNP, tylko ostroznie, te ponizej 1000zł są do niczego, maja ograniczenia co do rozdzielczości zdjęć, co do obsługiwanych formatów filmów.

Na początek zrób obraz systemu aby było do czego wracać i zainstaluj ostatnią wersję PS3MediaServer.
:krol:powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

enak123

New member
Mam kdl-55hx920 i nie moge uruchomic PS3 Media Server pod winxp (brak wykrywania serwera w tv a na kompie tv), moze jakas stabilna wersje ktos mi poda z ktora nie bedzie zadnych problemow, bede bardzo wdzieczny. Nadmieniam, ze wind.med.player 6.0 dziala bez problemu, ale niestety do filmow nie mozna dolaczyc txt, a tutaj podobno jest taka mozliwosc. Z gory dzieki serdeczne ;)
 
Do góry