DLNA & Sony Bravia

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam kdl-55hx920 i nie moge uruchomic PS3 Media Server pod winxp (brak wykrywania serwera w tv a na kompie tv), moze jakas stabilna wersje ktos mi poda z ktora nie bedzie zadnych problemow, bede bardzo wdzieczny. Nadmieniam, ze wind.med.player 6.0 dziala bez problemu, ale niestety do filmow nie mozna dolaczyc txt, a tutaj podobno jest taka mozliwosc. Z gory dzieki serdeczne ;)


Piszesz lakonicznie, więc nie mogę Ci nic więcej napisać.

Coś robisz źle.
 

enak123

New member
Juz sie udalo polaczyc z nowym oprogramowaniem - PS3MS 1.50.0. Filmy chodza dobrze nawet w HD, ale bez napisow i to jest nowy problem. Jak zaznacze w ustawieniach transkodowania, w mEncoder opcje "napisy ASS/SSA" lub "automatycznie laduj napisy" albo obydwie jednoczesnie, to efekt jest taki, ze film nie idzie na tv albo idzie z napisami ale dzwiek z obrazem sie zacina(napisy juz sa wtedy). Z gory dziekuje za pomoc.
 

$kubi

Member
Mam router TP-LINK z Gargoyle (openwrt) z wgranym minidlna + dysk 250GB USB

I tak... JPG / MP3 / VOB - bez problemu..

AVI - żadne które skopiowałem :/ jest jakas szansa na odpalenie tego bezposrednio z dysku? W koncu po to zainstalowalem dysk w routerze i odpalilem DLNA zeby dac spokoj laptopowi w trakcie ogladania ( mam HDMI to nie problem... )
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam router TP-LINK z Gargoyle (openwrt) z wgranym minidlna + dysk 250GB USB

I tak... JPG / MP3 / VOB - bez problemu..

AVI - żadne które skopiowałem :/ jest jakas szansa na odpalenie tego bezposrednio z dysku? W koncu po to zainstalowalem dysk w routerze i odpalilem DLNA zeby dac spokoj laptopowi w trakcie ogladania ( mam HDMI to nie problem... )

Nie jestem pewny, ale chyba miniDLNA "nie umie" avi tylko m2ts, sprawdź
 

covas00

New member
Przesledzilem wątek z jakiegos pol roku wstecz.

Zgodnie z radami Gucia (szacun za cierpliwosc w odopwiadaniu na pytania takich laikow jak ja) poszedlem w kierunku PS3 MS.

Zainstalowalem wersje 1.50.0
tv - KLD 37V5500
laptop po WiFi do routera, TV po kablu do tego samego Routera.

Wszystko ladnie. Na poczatku mi przeskakiwalo w odtwarzaniu filmu co jakis czas o kilkalub kilkanascie minut do przodu z losowyą powtarzalnoscia, ale ustawilem przeplywnosc (zakladka "Konfiguracja ogolna" -> "Maksymalny transfer w Mb/s) na 15 i przestalo przeskakiwac.

Ale mam jeden problem, z ktorym nie potrafie sobie poradzic i nigdzie nie znalazlem odpowiedzi.

Obraz na TV jest przyciety i nie widze calych napisów. Widze tylko gorna ich polowe i musze sie domyslac co tak naprawde jest napisane po widoku gornej czesci literek. Ustawienia szerokosci, proporcji obrazu na TV nic nie dają. Czy w PS3 MS mozna cos ustawic, zeby bylo ok??

pozdrawiam i licze na niezlinczowanie tylko podpowiedz :).
 

marchpol

New member
Panowie pomóżcie, bo już mnie głowa boli od przeczesywania netu i nadal nie wiem, jak rozwiązać mój problem.

Chciałbym bezproblemowo oglądać filmy z kamery SONY w formacie m2ts i zdjęcia z lustrzanki na ekranie telewizora BRAVIA (z serii HX820). W tej chwili używam PS3 Media Serwer, zainstalowany na stacjonarnym kompie. Efekt jest taki, że TV nieźle sobie radzi z plikami m2ts, ale możliwe jest tylko odtwarzanie pojedynczych plików; po obejrzeniu danego pliku trzeba czekać na załadowanie następnego. Konsola PS3 nie radzi sobie nawet z pojedynczym odtwarzaniem - pliki strasznie się tną (TV i PS3 są połączone przez wifi).

Jak połączę pliki przy użyciu programu TSMuxer, to po kilku minutach filmu dźwięk rozjeżdża się z obrazem na tyle, że oglądanie przestaje mieć sens.

Poza tym, aby cokolwiek obejrzeć, musi być włączony stacjonarny pecet (jako serwer).

W tej sytuacji zacząłem myśleć o serwerze multimediów z certyfikowanym DLNA. Mam dwa typy:
1. WD My Book Live
2. SYNOLOGY DS212j

Serwer dałby mi możliwość dostępu do udostępnionych plików nawet wtedy, gdy jestem poza domem.

Proszę o poradę, które z tych rozwiązań jest lepsze i czy w ogóle któreś z nich zapewni bezproblemowe odtwarzanie firmów m2ts i plików jpg (wyczytałem, że niektóre serwery NAS kompresują zdjęcia, co wydaje mi się całkowicie bezsensowne).

W jaki sposób łączycie pliki m2ts, żeby nie trzeba było czekać na załadowanie kolejnego i żeby obraz był zsynchronizowany z dźwiękiem?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
W jaki sposób łączycie pliki m2ts, żeby nie trzeba było czekać na załadowanie kolejnego i żeby obraz był zsynchronizowany z dźwiękiem?

Masz do wyboru miedzy innymi:
1. Sony Picture Motion Browser, na płycie z kamerą,
2. Pinnacle Stuio lub AVID,
3. Sony Vegas.

Jezeli połączone pliki "sie tna" to znaczy ze tój Tv nie potrafi zbyt duzej predkosci strumienia filmu.
Albo słabe wiFi, spróbój przez fizyczny kabel ethernet, albo Tv ma ograniczony transfer dla DLNA.

Dla próby wykonaj plik m2ts o przepływnosci 15000 kbps.

No i jak, działa, bo u mnie tak :hmm:
 

marchpol

New member
Napisałem, że TV radzi sobie z plikami m2ts. Obraz jest OK i bez przycinania. Nie radzi sobie PS3 i odtwarzacz BR - oba urządzenia nieźle tną.

Rzeczywiście, próbowałem z Sony Vegas i wtedy jest OK.

Jaki więc mam problem? Jaki wybrać serwer plików, żeby poszczególne urządzenia sobie radziły z odtwarzaniem m2ts, żeby nie byłko kompresji zdjęć. I czy w ogóle warto inwestować w NAS, np. WD My Book Live? Fajnie byłoby mieć wszystkie pliki multimedialne w jednym miejscu, dostępne z dowolnego miejsca na Ziemi, np. z poziomu ipoda. Fajnie też byłoby udostępniać znajomym np. zdjęcia po FTP...

Jeśli jednak miałbym wyłożyć ok. 1000 zeta i nie móc oglądać plików z kamery i zdjęć na ekranie TV bez dodatkowych kombinacji (w tym także bez włączania kompa), to wtedy nie miałoby to sensu. Stąd moje rozgoryczenie całym tym tematem.
 

tiger4life

New member
witam
nie wiem co się stało, oglądałem filmy mkv na tv z kompa i mogłem wcisnąć "odtwarzaj do" na plikach mkv, a teraz tv nie widzi plików mkv w kompie, ani na plikach w kompie nie mam opcji "odtwarzaj do".
tv kdl40nx700
komp vaio vpceb4x1e
router planet adw-4401
proszę o pomoc!
 

kultkazika

New member
Witam, nie mam telewizora Sony ale nigdzie nie mogę znaleźć pomocy a ten temat jest najszerszy jaki znalazłem. Chodzi o to, że nie mam komunikacji miedzy TV a laptopem (nie przesyła pakietów poprzez PING) ani po kablu przez router ani bezprzewodowo. TV podłączony jest kablem ethernetowym do router. Dodam, że funkcje internetowe takie jak YouTube na TV działają. Będę wdzięczny za jakieś sugestie co może być nie tak!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam, nie mam telewizora Sony ale nigdzie nie mogę znaleźć pomocy a ten temat jest najszerszy jaki znalazłem. Chodzi o to, że nie mam komunikacji miedzy TV a laptopem (nie przesyła pakietów poprzez PING) ani po kablu przez router ani bezprzewodowo. TV podłączony jest kablem ethernetowym do router. Dodam, że funkcje internetowe takie jak YouTube na TV działają. Będę wdzięczny za jakieś sugestie co może być nie tak!

Ten wątek dotyczy technologii DLNA.
Nie ma tu mowy o pingach, komunikacji pomiedzy urządzeniami.

W skrócie jest tak.

W sieci sa Media Serwery, które strumieniowo pompują tresci do rendereów, np telewizorów.
Czy Twój telewizor "umie" technologię DLNA a:blagam: Twój laptop jest MediaServerem.
Jeżeli nie to ten wątek nie jest dla Ciebie.
 

maciorra

New member
Witam!
Zainstalowałem sobie Serviio na komputerze. Posiadam telewizor Sony 46EX720. Pliki ładnie widzi, .mkv otwiera. Mam jednak dwa problemy. Po pierwsze to napisy. W żaden sposób nie mogę odtworzyć, ani do filmów mkv, ani do .avi. Pliki napisów mam w .srt z ta samą nazwą. Nie wiem czy to mój błąd gdzieś czy to wina mojego telewizora. Druga sprawa to odtwarzanie on-line. Bardzo mi zależy na oglądaniu meczy. podane powyżej linki do youtube działają bez problemu. Zainstalowałem paczkę pluginów która jest rekomendowana na forum serviio. Kopiuję adres streamu i na tv jest niewidoczny ten link.
Rozumiem,że adres streamu bierzemy z właściwości klikając PPM na ekran działającego sopcasta z meczem na kompie? Proszę o jakieś porady. Może jakiś inny serwer do tego tv byście polecali który by spełniał moje oczekiwania? Serviio mi się podoba bo wydaje się prosty, ale jednak...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam!
Zainstalowałem sobie Serviio na komputerze. Posiadam telewizor Sony 46EX720. Pliki ładnie widzi, .mkv otwiera. Mam jednak dwa problemy. Po pierwsze to napisy. W żaden sposób nie mogę odtworzyć, ani do filmów mkv, ani do .avi. ...


Albo Servioo nie umie przesłać napisów przez DLNA do telewizora, moze tylko trzeba go właściwie skonfigurować.
Nie znam tego MediaServera, pewnie nikt inny na tym forum też.
Jesteś pionierem, ze wszystkimi tego "przyjemnościami".

Amerykanie maja przysłowie takie.
"Pioniera poznać po tym ze ma strzałę w plecach"
 

kultkazika

New member
Ten wątek dotyczy technologii DLNA.
Nie ma tu mowy o pingach, komunikacji pomiedzy urządzeniami.

W skrócie jest tak.

W sieci sa Media Serwery, które strumieniowo pompują tresci do rendereów, np telewizorów.
Czy Twój telewizor "umie" technologię DLNA a:blagam: Twój laptop jest MediaServerem.
Jeżeli nie to ten wątek nie jest dla Ciebie.

Może nie do końca się jasno wyraziłem, sądząc po Twojej odpowiedzi. Oczywiście TV obsługuje DLNA i mam zainstalowany PS3 Media Serwer. Miałem tylko problem z połączeniem i dlatego szukałem problemów z komunikacją i PINGiem...skoro TV jest w jakiejś tam sieć i posiada kartę sieciową to myślałem, że tu znajduje się problem. Okazało się, że problemem była zapora sieciowa na kompie i wystarczyło dodać odpowiednie reguły. Mam jeszcze problem z napisami ale pewnie wcześniej było już to opisane więc sobie poszukam!
 

dymekkk

New member
Witajcie!

Mam dwa problemy z bravią 40ex720 i Synology DS212J (TV i NAS mają wgrane najnowsze firmware)

Przy odtwarzaniu plików wideo poprzez DLNA z Synology:

1. Po naciśnięciu pauzy i jej zwolnieniu plik wraca do początku, przy próbie przewijania pojawia się stopklatka i znów plik wraca na początek..
2. Mimo iż posiadam napisy do filmów w formacie SRT nie mogę ich wyświetlić na TV - wcześniej te same pliki dobrze odtwarzały się na Popcorn Hour A-110, popcorn poprawnie odtwarza napisy poprzez DLNA z Synology.

Poza tymi wadami filmy MKV 1080p które ważą ponad 20 GB odtwarzają się płynnie, bez problemów. Problemem jest przewijanie, pauzowanie i napisy (nawet na zwykłych plikach AVI które ważą 700 mb (zwykłe DVD ripy..)

Czy da się coś z tym zrobić?
 

vito007

New member
problem:
TV BRAVIA 46nx700 (VIII 2010) działał ładnie z PS3 MS.(połączenie przez ethernet 1GB)
Po wymianie płyty głównej TV nie działa odtwarzanie filmów - widoczne są udostępnione katalogi z filmami, widoczne nawet miniaturki (PS3 MS 1.50) ale po naciśnięciu OK pojawia się tylko zielony trójkącik w lewym dolnym rogu ekranu i nic się dalej nie dzieje.
Zdjęcia odtwarzane są prawidłowo.
Z tego samego serwera, za pośrednictwem PlayStation3 wszystko chodzi OK (filmy też).

Co ciekawe, na ekranie programu PS3 MS telewizor nie jest rozpoznawany prawidłowo, tylko jako "unknown renderer" (wcześniej był widziany jako Sony Bravia 46NX700).
W menu telewizora w zakładce "system" przy typie telewizora i numerze seryjnym są puste miejsca.

Wyglada to tak jakby po wymianie płyty w TV nie został w nią wpisany typ TV i numer seryjny i PS3 MS nie może go prawidłowo rozpoznać.

Czy jest jakiś sposób, aby poradzić sobie samodzielnie z tym problemem?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
problem:
TV BRAVIA 46nx700 (VIII 2010) działał ładnie z PS3 MS.(połączenie przez ethernet 1GB)
Po wymianie płyty głównej TV nie działa odtwarzanie filmów - widoczne są udostępnione katalogi z filmami, widoczne nawet miniaturki (PS3 MS 1.50) ale po naciśnięciu OK pojawia się tylko zielony trójkącik w lewym dolnym rogu ekranu i nic się dalej nie dzieje.
Zdjęcia odtwarzane są prawidłowo.
Z tego samego serwera, za pośrednictwem PlayStation3 wszystko chodzi OK (filmy też).

Co ciekawe, na ekranie programu PS3 MS telewizor nie jest rozpoznawany prawidłowo, tylko jako "unknown renderer" (wcześniej był widziany jako Sony Bravia 46NX700).
W menu telewizora w zakładce "system" przy typie telewizora i numerze seryjnym są puste miejsca.

Wyglada to tak jakby po wymianie płyty w TV nie został w nią wpisany typ TV i numer seryjny i PS3 MS nie może go prawidłowo rozpoznać.

Czy jest jakiś sposób, aby poradzić sobie samodzielnie z tym problemem?

Serwis, albo nie ustawiłeś telewizorowi nakaz słuchania MediaSerwerów.
Tak czy inaczej mam inny Tv też Sony ale pewnie ustawienia mamu inne.
Pytaj serwis.:blagam:
 
Do góry