DLNA & Sony Bravia

Cyborg65

New member
galuo2

Witam
Gdzieś to opisałem szerzej jak znajdę to ci podepnę linka a narazie zapytam wprost .Na czym wywalisz więcej prądu?

1 przerabianie filmu na kompie na format zjadliwy dla TV ( musisz sobie uświadomić że występuje tu masa problemów z formatami tak audio jak wideo plus dostrajanie wielu parametrów i najnormalniej w świecie nie ma żadnej gwarancji powodzenia nawet u dość zaawansowanych ludzi.

2 wyłączenie monitora i oglądanie po ludzku wszystkiego w TV przez serwer plików kiedy proc chodzi na 10% swoich obrotów a karta grafiki praktycznie stoi.
Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
pool80

Witam
Wild potrafi naśladować pewne zachowania typowe dla niektórych urządzeń,
mam w związku z tym plana .
Czy wiesz jak zrobić pełną kopię działających ustawień ? :banned:
Pozdrawiam. :D
 

pool80

New member
Oj nie wiem. Może skopiować dane aplikacji wms z ustawień lokalnych c:dokument aand seting...
ps. na razie wmsa nie odpalam bo mkv bez przewijania i z transkodowanie mkv z napisami...
ps2. Jak wyłączyć kompa z pilota? mógł byś ściezke podać?
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Witam
To jest dosyć proste widzę w TV na kompie plik txt wiadomo że go nie odczytam ale wiem że tam jest. Teraz wyobraź sobie że w Windzie wyłączasz "Nie pokazuj plików systemowych" oraz odpalasz "pokaż pliki ukryte" wydaje się że widzisz wszystko ale guzik bo w TV zobaczysz więcej. Dalej wiadomo, nie otworzysz ich z TV ale wiesz że MS wali w kulki, to znaczy pod tym względem też.:blagam:
Nic skomplikowanego.
Po prostu w Wildzie masz folder podpisany mój komputer, i plączesz się po kompie gdzie chcesz.
Pozdrawiam :grin:
UPNP(DLNA) polega na tym, że jest sobie jakiś zasób (np na dysku lub w sieci), i serwer opisuje dany zasób jako image/music/video, w zależności od tego co to jest i udostępnia. To co ty opisujesz, to jest opisywanie każdego znalezionego pliku na dysku jako audio/music/video, tak aby pokazało się na TV. To nie jest żadna funkcjonalność udostępniająca różne rodzaje plików, tylko beszczelne oszukiwanie renderera. Do przeglądania struktury katalogów to może się nadaje, ale do niczego innego. I pewnie o to Ci chodziło.
Gdyby WMS po napotkaniu pliku txt lub pdf przetworzył go do jpg i pokazał na TV, to by było coś..
pool80 ma racje z poziomu TV robisz praktycznie wszystko jeśli chodzi o konfigurację, możesz równie dobrze przeładować serwer podnieść napisy
W tym przypadku masz po prostu funkcjonalność polegającą na tym, że po stwierdzeniu przez serwer, że zasób (obrazek "z ptaszkiem", dźwięk "OK" lub filmik "z ptaszkiem" :smile:) znajdujący się w "wirtualnym" katalogu z ustawieniami został wywołany przez TV, wykonuje jakąś akcję. Nadal to jest udostępnianie tylko image/audio/video.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
.
... ... pokazał na TV, to by było coś..
Problem Nr 1.
Mój telewizor(Sony Bravia), jak pokazuję film bezpośrednio z kamery(Sony) lub zdjecia pozwala po naciskaniu "niebieskiego" klawisza na pilocie od Tv , oglądać mapę na której pokazany jest punkt z którego filmowałem albo robiłem zdjęcie. Kamera do filmu i zdjecia dołącza informacje GPS. Czy PS3MediaServer "ma w planie" przekazywać te dane bo jak na razie nie umiem tego włączyć.
Używam wersji pms-setup-windows-1.20.410


Problem nr 2 albo nawet i 3 :-D
Czy jest jakiś podręcznik OnLine lub tutorial, gdzie przeczytałbym jak przygotować ISO z płyty DVD z koncertem aby na Tv mozna było ten koncert bez straty jakosci oglądać.
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Problem Nr 1.
Mój telewizor(Sony Bravia), jak pokazuję film bezpośrednio z kamery(Sony) lub zdjecia pozwala po naciskaniu "niebieskiego" klawisza na pilocie od Tv , oglądać mapę na której pokazany jest punkt z którego filmowałem albo robiłem zdjęcie. Kamera do filmu i zdjecia dołącza informacje GPS. Czy PS3MediaServer "ma w planie" przekazywać te dane bo jak na razie nie umiem tego włączyć.
Używam wersji pms-setup-windows-1.20.410
W przypadku plików jpg, to ta informacja (geo-tag) zaszyta jest w pliku i jeżeli serwer nie usuwa tej informacji przy wysyłaniu do TV, to można na mapce zobaczyć pozycję (u mnie na ps3mediaserwer to działa i na innych też powinno). W przypadku filmów z kamery, to geo-tagi zapisane są poza plikiem Video. Serwer udostępnia sam plik Video więc TV nie ma skąd pobrać tej informacji.
Problem nr 2 albo nawet i 3 :-D
Czy jest jakiś podręcznik OnLine lub tutorial, gdzie przeczytałbym jak przygotować ISO z płyty DVD z koncertem aby na Tv mozna było ten koncert bez straty jakosci oglądać.
Google Twoim przyjacielem jest: http://www.google.com/search?hl=en&client=mozilla&q=jak+utworzyć+ISO+z+płyt+DVD&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
 

Cyborg65

New member
Witam

tomeko12
Tu się zaczynamy rozumieć. Sztuczka polega na tym że masz np film na dysku
pow D wpisałeś go w zasoby serwera i w TV zobaczysz go w katalogu z filmami
i to normalne. Do tego samego filmu możesz dotrzeć przez folder mój komputer wyświetlany na ekranie TV tylko w tym wypadku materiał nie będzie transkodowany czyli pooglądasz i posłuchasz wszystko to co jest w stanie obsłużyć tv. Nie przeprowadzałem prób jak jest z geo-tagami w Wildzie ale podejrzewam że tak jak z całą resztą plików wpisujesz na listę plików obsługiwanych przez serwer dodajesz do listyformatów obsługiwanych przez tv
i powinno zatrybić.
No i nasuwa mi się pewna myśl albo PS3MS wreszcie zaczoł obsługiwać obrazy ISO albo kol Gucio50 z cichacza zainstalował Wilda bo ten je obsługuje
Pozdrawiam:D
pool80
Setiings>media resources>serwice zaptaszyć shutdown komp
w tv nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem
Pozdrawiam:grin:
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Gucio50
Warto spojrzeć konkurencyjne forum poradnik tytuł artykułu
Poradnik: (PC) Odtwarzanie ripów płyt Blu-Ray z zachowaniem menu i dodatków bez fizycznego napędu Blu-Ray
Mam nadzieję że PS3MS widzi napędy w kompie.
Pozdrawiam
 

Jacoszek

New member
Witam

Jak ma się sprawa z prędkością routerów, a siecią DLNA? Obecnie posiadam router Dlink DI-524 54mb/s (802.11g) i podczas przesyłania plików z komputera, telewizor (Sony 40HX800), delikatnie mówiąc muli się. W przypadku muzyki są to 2-3sek max, zdjęcia lepszej jakości to już ok 11sek, natomiast oczekiwanie na odpalenie filmu (avi 700mb) to już pół minuty, jednak po kilku sekundach zacina się i trzeba czekać wieczność, by ruszył znowu.
Pytanie z mojej strony, czy zmiana router'a na model z częstotliwością (802.11n) i większą prędkością ma sens? Po prostu, nie chce wydawać kasy, w ciemno, na coś, co będzie działało tak samo. ;)
Chyba, że tak długi czas "wczytywania"/przesyłu danych zależy od czegoś innego?

Pozdrawiam
Jacek
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:mrgreen:
Witam

Jak ma się sprawa z prędkością routerów, a siecią DLNA? ... ...

Pytanie z mojej strony, czy zmiana router'a na model z częstotliwością (802.11n) i większą prędkością ma sens?

Wątpię. Ale łatwo sie przekonasz. Podłącz tv z serwerem DLNA na chwilę bezposrednio kablem.
Jak "sie polepszy", to winna jest Twoja sieć LAN, jak nic się nie zmieni(jak sądzę) to przyczyn musisz poszukać w instalacji serwera DLNA.

Zakup nowego routera, to wydatech rzędu 100-300zł w zależnosci od fantazji kupującego. :-D
Mój TV Sony Bravia, współpracuje z PS3Media server, który raportuje połączenie o prędkości 42MBit/sekundą, a więc trochę ponizej możliwości Twojego routera.

No i jeszcze jedno. Jak zdecydujesz się kupić router WiFi to kup 11n, nie warto kupować takiego samego jaki juz masz :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Telewizor widzi tylko to co mu udostępnia serwer... ... ....

Oczywiście ważna jest wersja serwera, różnia się one funkcjonalnością.

Ja uzywam wersję 410 z OTOMANIX.de.english, przedtem 409 z ps3mediaserver.org, a na początku z 1.10.5 z code.google.com/p/ps3mediaserver/

Dlaczego brak jest jednej "najoficjalniejszej" strony z wersją stabilną i wersjami beta dla enthusiasts. :confused:

A moze taka jest, tylko ja jej nie znalazłem. :p


Z innych darmowych programowych serverów DLNA, zniechęciłem się do Nero HOME. Nie umie wyswietlać filmów HD/AVCHD z mojej kamery Sony.

Ze sprzętowych zniechęciłem się do ZYXELL bo nie umie wyświetlać filmów, a IOmegaConnect nie umie wyświetlać zdjęć o rozdzielczosci powyżej 800*600 :bober:
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio50
Kombinowałeś z tymi ISO ?
No i czy mógłbyś się pochwalić.
Pozdrawiam :-o

Chwalić się niema czym. Sedziałem cicho z tą spawą. Ale skoro pytasz to wyglada to tak.

Wykonałem ISO z płyty z filmem Wiatr.
No i nic. Musiałem odblokować pokazywanie transkodowania.

Wtedy pokazało mi kilkanaście różnych wersji filmu, angielskich z 8, francuzkich i niemieckich po kilka.
Wersje polskie 4.
Każda z nich, na ekranie tv niczym sie nie wyróżnia. Trzecia z kolei to był pełen film z polskimi literami.

Ja traktuję DLNA, jako system dla kobiet. Żona bierze pilota Tv, naciska muzyka lub film, najeżdża na tytuł i PLAY. Z muzyką tak samo.

To co DLNA do spółki z PS3 MEDIA SERVER wyczyniają z obrazem ISO, to sprawia że:
- dla kobiet jest to nie do przyjęcia. Jak żona ma przedrzeć się przez gąszcz podfolderów i "trafić" we właściwy plik, skoro są jednakowo nazwane?
- ergo, dla mnie też. (nie do przyjęcia )

Poczekam aż opanują to lepiej.

Niemniej jednk jest mozliwe odtwarzanie ISO, wymaga tylko trochę samozaparcia i tolerancji dla tego co sknocili programisci. Nie wiem który, czy ten od PS3MS czy ten od Sony Bravia DLNA. Zresztą nieważne. Liczy się efekt końcowy, który jest mniej niż słaby. Ja tego nie będę uzywał w tej postaci.

No pomyslałem sobie że taki zniechęcający efekt to wypadek na filmie Wiatr.
Zrobiłem ISO z K-Pax. To samo albo i jeszcze gorzej.

Jest kilkanaście wersji filmu, oznaczonych flagami państwowymi. Naprawdę. Kółka z barwami PL, USA, DE, GB lub niemieckie kolory wpisane w kółeczko.
Każda z tych wersji to albo film z angielskim dźwiękiem, albo z różnymi napisami. :x
Albo tylko z MENU. Nijak nie są pooznaczane. Dobrze ze są te flagi, bo przynajmnioej nie muszę przedzierać się przez wersje japońskie, niemieckie i holenderskie. :p:p:p

To pewnie początek historii z ISO-PS3MS-DLNA-SonyBravia.

Jak to dopracują to mam dysk 2.5TB i będę ISO-wał wszystkie moje koncery Rockowe, mam ich 80 oraz filmy, a mam ich 200 na DVD. Naprawdę to mam ich więcej, bo te liczby to wynik liczenia z rok temu. Samych Blu-Ray ma ze 40. Czego i Wam wszystkim życzę.

Naprawdę chętnie pozbył bym sie odtwarzacza DVD/BluRay :razz: i wszystke odtwarzał z ISO. Muzykę, zdjęcia i filmy z mojej kamery odtwarzam za pomocą DLNA.
Pewnie za jakiś czas uda się to z ISO. Niestety trzeba jeszcze trochę na to poczekać.

Aby się nie nudzić, trzeba sobie znależć jakąś rozrywkę.
Wielkiego wyboru nie ma. Baby, wódka albo film.
Ja teraz idę oglądać film o Einsteinie i angielskim metrologu, który doświadczalnie udowodnił zasadność ogólnej teorii wzgledności. Która to teoria jak wiadomo dotyczy grawitacji i błędów Isaaka Newtona przy pomiarach Merkurego. Będę ogladał 2-gi raz. Zaskakująco rewolucyjny dowód anglik uzyskał w 1919 roku za pomocą prymitywnego aparatu fotograficznego. Film nagrałem z Tv n na HBO(Einstein i E.........)
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

No to z filmami zagwozdka pewno będzie trzeba je kastrować do formy jaka ci odpowiada i dalej bez problemów jak coś trafię to ci podrzucę.
Sam w tej kwestii niestety nie pomogę sporo oglądam, niewiele kupuje.
No ale za to z koncertami to raczej pół biedy, i co ważne, dźwięk praktycznie oryginał a to już coś.
Pozdrawiam :lol:
 
Do góry