Dlaczego tylko panasonic migocze?

Panassos

New member
Mam 42g20e i obraz oczywiście trochę migocze, zwłaszcza na jasnych scenach to widać. Podczas oglądania filmów to mi nie przeszkadza ale do kompa już lepiej plazmy nie podłączać chyba że do gier. Chociaż to ciekawe że tv mający 100hz odświeżania jednak migocze. Jeszcze z ery crt-ków wystarczyło ok.85hz by obraz był ok. Plazma widać musi migotać.Wynagradza mi za to jakością kolorów i kątami patrzenia. Sam noszę okulary i może dlatego jestem wyczulony na migotanie.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
No to jakie jest odświeżanie w takiej plaźmie?
(50/100/400/600... - nie mylić z fps, czy podawanym sygnałem na wejściu)

...to pytanie jak najbardziej aktualne (bo cos nikt nie chce odpowiedzieć).

Panassos - masz plazmę , której dane tak wychodzą:

"Inteligentne tworzenie klatki 600 Hz, sterowanie subpolowe"

....to jakie masz odświeżanie w tym TV?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Według jednego arta który kiedyś czytałem to plazmy nie mają tak jak lcd jednostajnego podświetlenia i żaden model PDP nie jest tego pozbawiony. Gdy plazma się pali luminofor odbija intensywne światło UV w naszym kierunku. Jest ono bardzo intensywne i częstotliwość tego światła może wywoływać niekorzystny efekt na nasze oczy i układ nerwowy, w zależności od wrażliwości każdy mniej lub bardziej ów "migotanie" dostrzega. Czasami niedoskonałość ludzkiego oka nie wyłapuje tego migotania UV, ale nasz mózg tak przez co przy długim oglądaniu plazmy z bliska mogą wystąpić bóle głowy. Rozwiązanie ? Skoro przeszkadza to tylko lcd, szczerze wątpię by inne plazmy były tego pozbawione, może takie spostrzeżenie było na podstawie obserwacji w innych warunkach, materiale.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Szkoda że tego użytkownika od dawna na forum nie ma - chyba by rzeczowo objaśnił (ja też parę pytań mam), by ten wątek rozwinąć:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/35662-technologie-w-plazmach-panasonica.html
(choć temat starszy - to zahacza o istotę problemu).

Proponuję zacząć zabawę w migotanie Panasonica od podstaw (zamiast teorii kosmicznych).
Np. jakiś testowy DVD-Video (PAL) z białą , nieruchomą planszą i obserwować, czy "migocze" , gdy zapuścimy raz z:
- DVD 50Hz
- DVD 60Hz
- (złącza różne)
- z PC 50Hz
- z PC 60Hz
- z PC 75Hz...
- (złącza różne).
...zał/wył polepszacze, nawet oszczędzanie energii ...

Potem się np pobawić jakim filmem PAL/NTSC/HD z różnym fps (z komputera też rozdzielczosć wejściową zmieniać...) i jak wyżej.

Co TV (lub różne ustawienia) = dostrzec można czasami dość "ciekawe" efekty (także w tym temacie). ;)
 

bluray

Banned
" Proponuję zacząć zabawę w migotanie ... od podstaw "
Zadane zestawy testowe trafiają w nieco inne zgadnienie.
Otóż brak zgodności odświeżania matrycy z fpsem materiału video powoduje inny efekt:
brak płynności odtwarzania. Ale nieco inny niż judder 24p.

Współczesne PDP mają automatykę odświeżania i same je dopasowują do otrzymanego sygnału.
KURO 9G ma rozbudowane opcje i mogę wymuszać odświeżanie (50/60/74/100 Hz) ekranu tak by było niezgodne z podawanym przez źródło Hz 24p/PAL/NTFS (24/25/30 fps).
Jak widać nie jest to proste. Wielość parametrów.
No i potrzeba posiadać sprzęt (żródło/amplituner/TV), który pokazuje co dostaje i co wysyła.
MIłej zabawy.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
bluray - no to jakie odświeżanie ma TV600Hz "subfield" ?

Jak pominiesz judder filmu 24p na TV np. 100/600, gdy np. z PC puszczasz 50/60 Hz?
(a tak większość puszcza, podłączając np. HDMI... - odpowiadać na to nie musisz, bo wiem że wiesz :) , a i mnie moja wiedza wystarczy)
Teraz nic trudnego, by zobaczyć co wchodzi do TV itp.- wyświetlisz na nowym sprzęcie co dostaje, a parametry filmu też znane.

Ps - a wszystko to jest praktycznie w wątku "nox", a ja uważam że część "wpisów" nie tylko tutaj nie ma związku z problemem "migotania".
Dlatego plansza statyczna na początek, by oddzielić "migotanie odświeżania" od problemów z ruchem. ;)
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Znam szybszą metodę odpalić TV na Cyfrze,N,DVB-T cokolwiek i pobawić się sterowaniem 100Hz(600Hz) wł, wył na 50Hz obraz migocze jest to bardzo widoczne na 100Hz, 600Hz już nie.Czasami migotanie występuje na szarej planszy menu telewizora, gdy szuka aktualizacji lub w zakładce dodawania kanałów.
 
Kurcze, jest coś w tym migotaniu. Byłem dzisiaj w Euro z zamiarem zakupu dla rodziców zupełnie innego telewizora, ale padło na plasmę Panasonica. Ja również zauważyłem jednak lekkie migotanie, a co w tym najbardziej zastanawiającego i dziwnego, ja mam bardzo słaby wzrok do tego stopnia, że TV oglądam z odległości 1 metra, jednak migotanie zauważyłem z dalszego dystansu. Widocznie moje oczy odbierają wzorowo to zjawisko. Sam posiadam 25 calowy CRT Philipsa 100 hz i obram na nim jest piękny tak, jak piękny być może na tego typu telewizorze. Także jestem zdania że 600 HZ powinno wyeliminować to migotanie, co jutro zamierzam sprawdzić bawiąc się nowym tv rodziców :)
 

Czarny1212

New member
El-Maniaque

Witaj,
wrażliwość wzroku na migotanie nie ma związku z ostrością. Bradzo często ludzie z sokolim wzrokiem migotania nie widzą zaś ci w okularach świetnie ...:shock: Ot taka optyka i receptory naszego oka. Wzrok jak wszystkie pozostałe zmysły różnią nas od siebie w sposób zasadniczy. Właśnie na tym polega bogactwo nas samych :smile:. Myślę, że dokonałeś dobrego wyboru dla rodziców. Właśnie plazma będzie dla nich odpowiednia. Nie daj się jednak zwariować tymi 600 hz :razz:
 
Właśnie wróciłem od rodziców o 4-godzinnym bawieniu się telewizorkiem. Jest to plasma srii S20E 42 calowa. To migotanie n ie jest tak odczuwalne, jak wczoraj to w sklepie zauważyłem i kamień spadł mi z serca. POustawiałem im ten tv, ale za diabła nie mogę się doszukać gdzie są umieszczone ustawienia tych ulepszeń obrazu typu te 600 HZ. Czy to jest z mety ustawione i nie można się do tego dostać i tego wyłączyć czy jest do tego dostęp gdzieś?
Zaraz będę studiował instrukcję obsługi, ale nie chce mi się szczerze mówiąc przekopywać przez nią i jakby ktoś odpisał byłobby super, a jak nie to dam sobie jakoś radę :)
 

Pestos

New member
Ja też zauważyłem, że wszystkie panasoniki migoczą, pewiem przedstawiciel handlowy kiedy spytałem go o ten problem, oczywiscie nie zaprzeczał. Tłumaczył to tym,że 100 hz działa tyko w trybie filmowym tv oraz tym, że w sklepie jest oświetlenie jarzeniowe a czujniki światła zamontowane w tv nie radzą sobie z tego rodzaju oświetleniem. Sprawdzałem ale niestety to musi być coś innego i to chyba nie jest problem hz nawet przy nieruchomym obrazie widac jak obraz mruga jakby się bardzo szybko sciemniał i rozjaśniał.
 

Krzych275

New member
Ekran tego telewizora nie posiada odświeżania 600hz tylko 100hz (które jest włączone na stałe). Te 600hz to sub-polowe przetwarzanie obrazu (coś w tym stylu). Taka sztuczka marketingowa:p
 

loky

New member
Wiem, mówię ogólnie.
Panasonic robi bardzo dobre telewizory i sprzedaje ich bardzo dużo na całym świecie, nie ma bata, żeby wyszedł któregoś dnia TV, o którym wszyscy zamilkną, bo będzie idealny i nie będzie nad czym biadolić na forach. Niestety "czytając internet" można już zauważyć tendencję, że totalni laicy wypisują, że panas miga, czerń się wypala, węże, powidoki i to ogólnie wielka ściema i "nie to co kiedyś", przy czym są wniebowzięci swoim LG, bo przecież "jak nie ma różnicy to po co przepłacać" i oni się nie dadzą naciągnąć żadnemu cwaniakowi na żadne bezużyteczne gadżety. Większość tego forum o plazmach jest o panasach, jak ktoś wchodzi z zewnątrz może łatwo dojść do wniosku, że te wszystkie telewizory to jedna wielka awaria. Nikt się nie będzie dogłębnie zastanawiał dlaczego akurat posiadacze panasonica mają czas i chęci wpadać na forum, co dla mnie jest akurat dosyć oczywiste. Wcześniej poszła fama że H/K to chiński bezużyteczny shit, jeszcze wcześniej że JBL tylko szeleści i dudni, BMW to syf dla buraków, a toyota psuje się za oceanem, co za p... stek bzdur! Myślę że część załapała do czego zmierzam.
Ja tam idę pod prąd, po stokroć wolę wady mojego s10 od wad konkurencji.
 

kryss

New member
hmm nie trzeba się znać trzeba troche poczytać co jest co. Plazma to nie LCD i nie CRT chociaż blizej jej do tego drugiego. LCD nie migocze bo w tej technologi nie trzeba odświeżać obrazu. W plaźmie natomiast luminofor trzeba pobudzać do świecenia i jeśli dzieje się to 100 razy na sek to jest wszystko w porządku jeśli mniej to mamy migotanie. 600Hz to nie odświeżanie, to nie tworzenie nowych klatek (bo powielanie to raczej nie tworzenie nowego) to poprostu metoda wyświetlania materiału aby krawędzie poruszających się obiektów pozostawały ostre, nie rozmywały się. Są osoby dla których plazma migocze chociażby była 100hz i dla takiej osoby taki tv się nie nadaje. Na szczęście takich osób jest naprawdę niewiele.
 

Techno200

New member
Milalrm brac plasme panasa, ale wlasnie przez te migotanie nie kupie. Nie jest to jakies duze zjawisko, ale katem oka widze i mnie to drazzni. Potwierdzam rowniez fakt, ze panasy jak by bardziej migotaly niz np. plasmy sasmunga.
 
Mnie to migotanie denerwowao i spędzało sen z moich powiek, ale jak tak sobie wczorajpopatrzyłem, to powiem jedno. Nie jest to migotanie jakby ciągłe, jak przy 50 HZ telewizorach CRT, po dłuższym oglądaniu nie przeszkadza już tak bardzo, ale za to obraz, jakość kolorów wynagradza to wszystko z nawiązką. PIękna czerń i biel. To trzeba zobacyć na własne oczy. Nie ma idealnego telewizora.

Ja szedłem z rodzicami do sklepu z zamiarem kupna LCD Philips PFL427404H. Srzedawca po krótkiej rozmowie zaproponował mi bym się chwilę wstrzymał bo on ma mi do pokazania za podobne pieniądze coś innego. Podeszliśmy do stojącej na półce plasmy Panasonic TXP-42S20E, włączył ją i... JUż przy niej zostałem. Taka to była historia. Swoją drogą namawiałem na samym początku rozmowy o nowym TV rodziców na plasmę,a le jakoś nie chcieli się przekonać, a jednak wyszło na moje :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry