Denon X3500

Kjartan

New member
Logika jak i rada Henry jak najbardziej słuszna własnie próbuje zaoszczędzić dla kolegi pieniądze wyrzucone w błoto...
 
Ostatnia edycja:

Kjartan

New member
Logika na miare HDTV. Koles chce wzmacniacz za 1000zl a wy mu doradzacie sprzet za 7 - 8 tysi a potem kolejne 5 tysiecy do rozbudowy 5.0 no i jeszcze sub za 3k.


Wez, wylacz na jeden dzien forum, wypij polowke, niech cie kac pomeczy. Wtedy mam nadziejie wrocisz do normalnosci i przeczytasz swoj pierwszy post. Bo teraz to odplywasz razem z reszta forumowiczow.

Logika jak i rada Henry jak najbardziej słuszna własnie próbuje zaoszczędzić dla kolegi pieniądze wyrzucone w błoto...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Logika jak i rada Henry jak najbardziej słuszna własnie próbuje zaoszczędzić dla kolegi pieniądze wyrzucone w błoto...

To nie bylo strikte do Henrego.
Zamiescielem jego cytat, z powodu "najdrozszych" propozycji wzgledem pierwszego posta. xD To wszystko :)

Ok, ale nie rozumiem. Jak zaoszczędzić wydane?;)

Tez nie widze oszczednosci w zakupach za 15 000zl zamiast 1500zl :) Jak w "tej" reklamie: oszczedzonych pieniedzy mamy tyle ile znajduje sie ich na koncie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No, ale co w tym dziwnego?
Chyba większość z nas zaczynała od budżetowych zabawek, a kończyła na sprzętach po kilkadziesiąt (żeby nie powiedzieć "set") zł ;)

Czasami dobrze jest od razu skoczyć na głębszą wodę (jak jest już jakaś kasa), zamiast inwestować w pośrednie zabawki - które z czasem i tak podmienimy.

Idziemy na odsłuch, jeżeli się okazuje, że te sporo droższe sprzęty z założonego budżetu, to jest to, a kase mamy, to w czym problem. Jeżeli nie, to zostajemy przy tańszych propozycjach. Proste.

Ps. Oczywiście, jest też inna droga. Nie odsłuchujemy świadomie dobrych setów, co by się nie denerwować i spać spokojnie w nocy. Nieświadomość też ma swoje plusy w tej zabawie ; )
 

Kjartan

New member
Ano tak zaoszczędzisz nie kupując tego syfu ,że to badziewie za tysiąc złotych sprzedasz za góra 2 czy 3 miesiące ze znaczną stratą.
Zamiast dołożyć i kupić dobrze...
Ps. Armanig mnie ubiegł
 

Henry

Active member
Bez reklam
To nie bylo strikte do Henrego.
Zamiescielem jego cytat, z powodu "najdrozszych" propozycji wzgledem pierwszego posta. xD To wszystko :)
Oj, Lolo, Lolo... chyba po tej projekcji ze Stathamem jeszcze cię trzymało ;)
Wrzuciłem te propozycje chyba pod koniec dyskusji i powiedz mi, gdzie one były najdroższe... wzmak za Arcam A38 za 2,5 tyś? Kolumny, które mieściły się z zakładanym budżecie 5 tyś?

Sorry, ale jak kolego rozglądał się za PMA15... za około 2 tyś, to mi się włos zjeżył.
Sam niedawno pogoniłem swojego PM7004 za mniejszą kasę i śmiem twierdzić, że do kolumn, które kolega sam wymienił byłby znacznie lepszym wyborem.

Wiesz, że jak się dobrze poszuka, to trafisz sprzęt za mniej niż 50% wartości, którego z racji "normalnych" cen nawet nie brało się pod uwagę.


dobra EOT
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ano tak zaoszczędzisz nie kupując tego syfu ,że to badziewie za tysiąc złotych sprzedasz za góra 2 czy 3 miesiące ze znaczną stratą.
Zamiast dołożyć i kupić dobrze...
Ps. Armanig mnie ubiegł

Widac ze jestes krolem biznesu uzywanego sprzetu audio. Bo mnie sie wydaje ze kupujac uzywane audio praktycznie nic nie tracimy.

Kupujac denona 1500ae kilka lat temu za 1500zl ile jestem dzis stratny? Ile??
Moge ci jeszcze wymienic Heco, Koncowki, projektor. Jedynie na czym czlowiek straci to kupujac nowe audio.

Wiesz, że jak się dobrze poszuka, to trafisz sprzęt za mniej niż 50% wartości, którego z racji "normalnych" cen nawet nie brało się pod uwagę.

Wiem to bardzo dobze. Kompletnie nie widze sensu kupowania glosnikow nowych, nad wzmacniaczem nowym grubo bym sie zastanawial, jedynie AVR mozna nowy kupic. Takie mam zdanie.


Poprostu rozsmieszyl mnie ten temat Koles plakal nad dolozeniem kilka stowek aby kupic zamiast 720 - 1500ae. A tu teraz propozycje setu Kefa R700 lub Arii 926. Nie no spoko xD Trzymam kciuki xD
 

Kjartan

New member
Nie po prostu zamiast tego swojego ,,słynnego,, denona trzeba było dołożyć i kupić coś co gra.. ale to już nie za 1000 czy 1500 zł nawet w używkach...
Ale do tego dorośniesz nie martw się;)
 

Myśliwór

New member
"Koleś" rozważa, "Koleś" się pyta, "Koleś" chce mieć porządny zestaw na lata. "Koleś" budżetowy zestaw już miał.
Akurat 720stkę miałem okazję przesłuchać i dźwiękowo było lepiej ze wzmacniaczem niż bez niego na samym ampli x3500.
I po to tu jestem, bo fajnie poradzić się ludzi co na dany temat więdzą więcej ode mnie i dziękuję za merytoryczne propozycje.


Też wyszedłem z założenia, że ampli powinno być nowe, ale wzmacniacz czy kolumny niekoniecznie. Wole wydać więcej i mieć coś z czego jestem bardzo zadowolony, powiedzmy przynajmniej przez 5 najbliższych lat, bo nie będzie chciało mi się nic zmieniać, a będę się wkurzał - a to mi pokażą odsłuchy.
Jestem zajętym człowiekiem i wolę wybierać z 5 dobrych zestawów niż z 50 chu()* bo nie będę miał na to czasu.
Budżet jest względny. Jak naprawdę usłyszę różnicę że warto to 6tPLN jest też ok, ale jak obok będzie stał zestaw za 3 a różnica będzie niewielka czy żadna to wybiorę za 3. Mają też ładnie wyglądac w salonie, bo inaczyj szyja mi się nie zgodzi.



Podobnie ze wzmacniaczem ale tu nie chciałbym przekroczyć 2,5 za używany.
 

Myśliwór

New member
Budząc temat do życia...
Poczytałem trochę w międzyczasie, moze w tym tygodniu uda się jakiś odsłuch, ale:
- co sądzicie o Focal Chorus 726
- czy na początku grałyby jakoś z ampli Denon x3500?
- jakich wzmacniaczy miałbym do nich później szukać?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
- co sądzicie o Focal Chorus 726 - całkiem dobre konstrukcje choć przy Twoim metrażu celowałbym w Arie a nie Chorusy
- czy na początku grałyby jakoś z ampli Denon x3500? - sa musisz sprawdzić :wink:
- jakich wzmacniaczy miałbym do nich później szukać? - wszystko zalezy od budżetu i wymagań - ja słuchałem Arie z Atollem i Cambridge Audio w studio i było przyjemnie choć z każdym inaczej - tylko odsłuch Ci pomoże :grin: wzmacniaczy jest bez liku na rynku
 

Myśliwór

New member
- co sądzicie o Focal Chorus 726 - całkiem dobre konstrukcje choć przy Twoim metrażu celowałbym w Arie a nie Chorusy
- czy na początku grałyby jakoś z ampli Denon x3500? - sa musisz sprawdzić :wink:
- jakich wzmacniaczy miałbym do nich później szukać? - wszystko zalezy od budżetu i wymagań - ja słuchałem Arie z Atollem i Cambridge Audio w studio i było przyjemnie choć z każdym inaczej - tylko odsłuch Ci pomoże :grin: wzmacniaczy jest bez liku na rynku




Metraż, metrażem, ale pokój z kuchnią ma kształt prostokątny i kolumny znajdują się ok. 3 -3,2 od sofy.
Oczywiście przesłucham Arie też, ale zacząłem się zastanawiać czy przy tej odległości od słuchacza/widza Chorusy by też nie robiły roboty.
 

Henry

Active member
Bez reklam
całkiem dobre konstrukcje choć przy Twoim metrażu celowałbym w Arie a nie Chorusy
Metraż nie ma tu nic do rzeczy jeśli Kolega myśli o 926 ;)
A że wiele osób uważa, je za lepszą konstrukcję i sam wolałbym Arię zamiast Chorusów to już inna inszość,
Co do reszty zgoda, z "europejczykami" lepiej zagrają.
Mi się podobało ich granie jeszcze z Arcamem i Roksanem, o ile te pierwsze w dobrych cenach łatwiej znaleźć to Roksan K3 trzyma cenę.
 
Do góry