Denon X3500

Myśliwór

New member
Chciałbym rozbudować muzycznie swój zestaw audio. Mam ampli Denon x3500 i pomyślałem o dokupieniu wzmacniacza np. Denon 720ae.

Ale moze to nie jest optymalny wybór? Głośniki KEF, salon ok 25-30m.
Sprzęt używany mogę tez wziąć pod uwagę jeśli będzie wizualnie pasował.
Budżet... 1000-2000 pln choć wolalbym być bliżej 1000 i dokupić cd.
 

Kapusta7

Banned
Ten pma nie za bardzo nadaje się do leczenia go z ampli jako końcówka w kinie, nie posiada wejścia Main In.
Nie dyskwalifikuje go brak tego złącza aby można było go wykorzystać w kinie, ale będzie to trochę uciążliwe.
Lepiej już kupić Pioneera A70 lub Denona 1510 Ae.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
zeby fachowo podlaczyc wzmacniacz i amplituner, amplituner powinien miec wyjscie Pre-out akurat x3500 to ma.
Natomiast wzmacniacz denona powinien miec wejscie na koncowke mocy, czyli Power Amp direct IN (tak to sie nazywa u denona). Model 720 nie posiada takiego wejscia. Musialbys czukac wzmacniacza 1500ae, 1510ae, 1520ae niestety cena wyzsza ale moim zdaniem warto bo to dobre wzmacniacze.

Najtansze wzmacniacze z takim wejsciem to Pionnery a50


No patrz, kolega szybszy byl.
 

Myśliwór

New member
zeby fachowo podlaczyc wzmacniacz i amplituner, amplituner powinien miec wyjscie Pre-out akurat x3500 to ma.
Natomiast wzmacniacz denona powinien miec wejscie na koncowke mocy, czyli Power Amp direct IN (tak to sie nazywa u denona). Model 720 nie posiada takiego wejscia. Musialbys czukac wzmacniacza 1500ae, 1510ae, 1520ae niestety cena wyzsza ale moim zdaniem warto bo to dobre wzmacniacze.

Najtansze wzmacniacze z takim wejsciem to Pionnery a50


No patrz, kolega szybszy byl.

Dzięki. Rozejrzę sie za tym denonem, a pioneer to ciekawa opcja, a a40?
 

Myśliwór

New member
Ale tak naprawdę bardziej mi chodzi o lepsze stereo w tym przypadku. Na odsłuchy sprawdziłem tę 720stke i jakość dźwięku była lepsza.
Kino domowe gra dobrze myśle że mi wystarczy
 

Kapusta7

Banned
Ale tak naprawdę bardziej mi chodzi o lepsze stereo w tym przypadku. Na odsłuchy sprawdziłem tę 720stke i jakość dźwięku była lepsza.
Kino domowe gra dobrze myśle że mi wystarczy
A będziesz przepinał kable od kolumn raz do pma raz do avr w zależności czy będziesz chciał słuchać muzyki lub oglądać film?
 

Myśliwór

New member
Na razie widzę oferty w okolicach 2200 za 1510...
A może coś z innej beczki poza tymi dwoma np. Jakiś CA, NAD itd. Niewysokie, niepozorne...
 

werf

Active member
Bez reklam
Jakie masz kolumny dokładnie kolumny ?

Widzę że mafia denonowa wraca do gry : ) cześć Kapusta.
 

Kapusta7

Banned
No to najlepszym wyborem jest wzmacniacz z wejściem main in lub Power Amp Direct zależy od firmy jak to jest nazwane.
W przypadku pma 720 Ae będziesz musiał się bawić ustawieniem głośności na wzmacniacz na taką jaka była podczas kalibracji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jakie masz kolumny dokładnie kolumny ?

Widzę że mafia denonowa wraca do gry : ) cześć Kapusta.

Zaraz mafia?

Mamy pozwolic zeby zaraz doradzili mu sprzedaz denona i zakup onkyo :) Hehe..

Najtanszy wzmacniacz moim zdaniem to wlasnie denon 1500ae (za 1500zl znajdzie), poza tym moze szukac Pioneery tez to napisalismy, moze znajdzie jakiegos marantza pm7001/7002/7003/7004 ale cena bedzie taka sama jak za denona.

Nady maja zworki, idz pan w... z takim podlaczaniem wzmaka fo avr.

Pozostaje Onkyo cos pokroju a9755 itp..


Jak masz inne propozycje Werfie chetnie posluchamy. Co innego ma kupic - wzglednie jak najtaniej i podlaczyc to do avr po Pre-out?

Dla mnie wybor jest oczywisty : denon 15x0ae.
1. Bedzie dobze podlaczone po pre out
2. Bedzie swietnie wygladalo razem z avr denona
3. Cena jakosc bardzo dobra
4. Wersja pma15x0ae to juz sprzet sredniej polki i uwazam ze bedzie zadowolony.


Czekam na innych propozycje - uzasadnione.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
A ja polecę bardzo dobry wzmak ze stajni Musical Fidelity model M3i - ma system Home Theatre i może pracować albo jak normalny wzmacniacz albo jako końcówka mocy.
W cenie ok 2000zl może się coś znajdzie ?
Miałem go grał bardzo fajnie - o wiele lepiej niż amplituner.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nigdy nie słyszałem tych kolumn. Bladego pojęcia nie mam, jakiego grania się po nich spodziewać.
 

werf

Active member
Bez reklam
A ja polecę bardzo dobry wzmak ze stajni Musical Fidelity model M3i - ma system Home Theatre i może pracować albo jak normalny wzmacniacz albo jako końcówka mocy.
W cenie ok 2000zl może się coś znajdzie ?
Miałem go grał bardzo fajnie - o wiele lepiej niż amplituner.

Ze swoich doświadczeń z M3 to totalna klapa zupełnie nie nadaje się na koniec mocy totalny brak uderzenia i gwarantowany spadek dynamiki.

Tym bym się nie sugerował. Kolumny pewnie za rok wymienię a wzmacniacz chce by był ma lata.

Wymień kolumny potem szukaj napędu w takim razie.
 
Do góry