Denon AVRx4200 czy AVRx5200?

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, chciałbym poznać wasze opinie odnośnie tych dwóch amplitunerów. Jeśli mielibyście kupować któryś z nich to dla czego? Nie ukrywam, że planuje kiedyś zmienić mojego wysłużonego 11letniego dziadka, który nigdy mnie nie zawiódł na coś nowszego abym znów miał na 10lat spokój. Na chwilę obecną będą pod niego podłączone dwie tylne kolumny i centralny, fronty zasilane są poprzez końcówkę mocy. Docelowo będą wszystkie kolumny zasilane z końcówek. Tak wiec amplituner bedzie tylko procesorem rozdzielajacym dźwięk. Chyba, że coś innego, ale te ampli pasują mi do reszty zestawu jestem ciekaw waszych odpowiedzi.
Porównując oba do siebie to co zauważyłem:
- cena praktycznie identyczna,
- moc praktycznie identyczna,
- ilość końcówek mocy 7 (4200) a 9 (5200), docelowy system u mnie będzie 5.1.4 (i tak zasilany z końcówek)
- 4200 ma możliwość aktualizacji do DTSx oraz HDCP 2.2.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Bipo, nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba X5200 to model z ubiegłego roku, tam jest już nowy standard HDMI?
Skoro ma kolejne 10 wiosen służyć, to lepiej świeży model ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak 5200 jest to model starszy, którego zastąpił obecnie 6200. Model 4200 jest najświeższy i ma możliwość aktualizacji o DTSx a 5200 nie ma.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Spokojnie na chwilę obecną muszę amplituner zmienić...;-) Wiem chyba co Ci chodzi po głowie, kupić marantza i do kompletu końcówki. Ale mi marantz wizualnie nie podchodzi. Od zawsze siedzę w denku.... chyba za bardzo się przywiązałem do tej firmy..;-) Mam już komplet stereo i do niego za pewne będzie komplet do kina..;-)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
wieczny odpoczynek racz mu dać, Adminie...


Bipo, co do wyboru, to ja absolutnie nie podważam, chodziło mi czy masz już jakieś końcówki na oku? Skoro Denon, to... co?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
X4200W. Ciekawa propozycja. Trzeba by podpytać. ;)

Teraz widzę pewien szczegół -„9.2-kanałowy amplituner sieciowy Denon AVR-X4200W”. Trochę się Kolega zagalopował. ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dlatego na spokojnie do tego podchodzę, nigdzie mi się nie spieszy... ;-) Na chwilę obecną mam na czym filmy ogadać .. :)
Dzięki Werf za info, powiem Ci że mnie tym trochę zaciekawiles...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Werf, tak patrzę i porównuje zdjecia 4200 z tym 6200 to z tyłu 4200 nie ma wyjścia na kolumny przednie wysokie a w 6200 są. Natomiast poprzez prę aut oba amplituner mają identyczne wyjście. ...

Kapusta jak się trafi dobra okazja to lepiej wiedzieć który brać... ;-) PS. pamiętasz ile miesiecy kolumny i suba kupowałem. .. hi hi :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Werf, tak patrzę i porównuje zdjecia 4200 z tym 6200 to z tyłu 4200 nie ma wyjścia na kolumny przednie wysokie a w 6200 są. Natomiast poprzez prę aut oba amplituner mają identyczne wyjście. ...
Wczoraj zrobiłem dokładnie to samo, ale nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem :D
[youtube]umu6R1NtQr8[/youtube]
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Sposob w jaki D+M Group dywersyfikuje swoje produkty, ograniczajac ilosc jednoczesnie renderowanych kanalow, powoduje, ze jesli ktos chce miec pelne 11 dzialajacych kanalow, musi siegnac po produkt z najwyzszej polki i ilosc preoutow i dodatkowych wzmacniaczy, nic tu nie pomoze (chyba ze jakis hack programowy). Obecnie zmagam sie z tym samym problemem, chcac miec 7.1.4, a jednoczenie nie wydajac niepotrzebnie za duzo kasy na sprzet, ktory jeszcze nie osiagnal pelnej funkcjonalnosci (brak DTS:X, Neural, a juz jest technologicznie zacofany.
 
Do góry