Denon avr-x3000 + Denon pma720 sterowanie ?

rabit

Active member
Bez reklam
Wczoraj testowałem różnice między X-4100 a PMA-710. Wzmacniacz gra mocniejszym dołem w odróżnieniu od ampli. Za to szczegółowość i scena lepsza w amplitunerze (też byłem zdziwiony). Są to dość małe różnice, więc zakup wzmacniacza tej klasy, nie jest szczególnie opłacalny. Wszystkie testy wykonałem w "Pure direct". PS. Gdyby X-4100 miał możliwość regulacji tonów (podczas włączonego Audysseya), to dla mnie wzmacniacz byłby zbędny. Płytki testowe: SACD Dire Straits -"Brothers in arms", CD Ed Sheran -"X", Lindsey Stirling -"Shatter me",Within Temptation -"Hydra", Bullet For My Valentine -"Fever", tak więc dosyć różnorodnie. ALE ZAWSZE POWTARZAM, ŻE JA NIE JESTEM AUDIOFILEM!!! :)
 

vectra1

Member
Bez reklam
rabit myślałem, że różnica na korzyść PMA będzie dość znacząca, teraz mój dylemat jak będzie w przypadku AVR-X3000.
Cena za wzmacniacz jest coraz lepsza i można kupić nówkę za 999 zł - nie jest to duża kwota za polepszenie stereo.

Panowie pomóżcie jeszcze odnośnie przewodów, aktualnie mam słabej jakości przewody, które dostałem w gratisie. Nie chciałbym żeby przewody ograniczały możliwości stereo.

Myślałem żeby kupić polskie przewody M e l o d i k i
- na fronty MDC2250 z końcówkami MDBAN4
-Do połączenia Ampli + Blu ray oraz Ampli - Wzmacniacz RCA MD2R05
Czy w tej cenie mogę kupić coś lepszego ?
 

Aleball

Member
Witam
Przyłączę się pytaniem, bo nigdzie nie mogę znaleźć odp. a temat pokrewny. Chciałbym zrobić 2 strefy: 5.1 i 2.0. W podobnej cenie (ok 3500 zł) mogę to zrobić za pomocą:
1. Denon X3100
2. Denon X4000
3. Denon X2100 + Denon PMA-720AE
Co ma szanse najlepiej zagrać przy założeniu muzyka:film 50%:50%?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam
Przyłączę się pytaniem, bo nigdzie nie mogę znaleźć odp. a temat pokrewny. Chciałbym zrobić 2 strefy: 5.1 i 2.0. W podobnej cenie (ok 3500 zł) mogę to zrobić za pomocą:
1. Denon X3100
2. Denon X4000
3. Denon X2100 + Denon PMA-720AE
Co ma szanse najlepiej zagrać przy założeniu muzyka:film 50%:50%?

X2100 nie ma pre out, więc nie połączysz bezpośrednio z PMA720.....
poszukaj X3000, może są gdzieś jeszcze dostepne
 

Aleball

Member
Może za mało szczegółowo napisałem. Mam 2 pokoje obok siebie - wygląda to tak:
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 75d2ee76cb7c4.jpg
w pierwszym ma być KD 5.1, a w 2 druga strefa stereo. Najpierw myślałem o ampli z 2 strefami stąd pomysł X4000 lub X3100. Potem przyszłą refleksja, że może X2100 który da mi KD w pierwszym pomieszczeniu i do niego pma720 dla lepszego stereo w 2 strefie. Wtedy jak chcę obejrzeć film to mam 5.1 w pierwszej strefie, a jak posłuchać muzyki to stereo z 2 strefy (lepsze), bo przez wzmacniacz. Przy takim układzie źródła dźwięku mam w 1 miejscu.
Dobrze kombinuję czy tak się nie da?
Stąd moje pytanie czy zagra to lepiej niż wyższej klasy ampli?
 

mangi

New member
nie zagłębiając się w sens takiego połączenia (chodzi spotify czy jakiś inny strumień dostępny w strefie 2?) nie myślałeś żeby kupić jakąś fajną używkę -wzmak- do 1.5tys zł?
w każdym razie ten tysiak wydany na pma720 niewiele poprawi(bardzo wątpię czy cokolwiek) względem x2100 czy x3000.

Edit: nie jestem pewien czy doczytałem poprawnie - ale źródła mają być w pok1. i będą przechodzić przez ampli zawsze tak? w takim razie zakup wzmacniacza w ogóle nie ma sensu bo to ampli będzie zawsze wąskim gardłem. co innego jeżeli chcesz mieć dwa osobne systemy 5.1 i 2.0 spięte jedynie dla jakiś funkcjonalności z ampli do strefy2. Przy czym stereo musi mieć swoje sensowne źródło podłączone bezpośrednio. przy czym nadal pma720 to będzie wątpliwa inwestycja względem sygnału z ampli. co innego używka w tej cenie.
 
Ostatnia edycja:

Aleball

Member
Generalnie chodzi o funkcjonalność i przy jej zachowaniu najlepszą jakość dźwięku jaką się da w tym budżecie i warunkach. Założenie pierwotne było takie, że mając dwustrefowy ampli mogę obejrzeć film z 5.1 oraz posłuchać muzyki w 1 i 2 strefie lub obu strefach jednocześnie (pomieszczenia są 2 ale między nimi nie ma drzwi tylko prawie 2 m przejście - w zasadzie 1 duża przestrzeń). Czasem fajnie posłuchać muzyki w dobrej jakości, ale czasem fajnie jak w obu strefach gra coś jako tło z mp3 lub radia. W pokoju z TV mam wszystkie źródła tzn. internet, serwer sieciowy, HDD, WD live itp, BR, CD, komputer itp. dlatego najłatwiej jeśli tam byłby też ampli i wzmacniacz. Jeśli zrobię oddzielenie 5.1 i 2.0 to jak rozumiem padnie pomysł muzyki jednocześnie w obu strefach, a i cd z konieczności będę musiał mieć przy wzmacniaczu? Dlatego kiedy zacząłem czytać wątek o podłączeniu wzmacniacza do ampli pomyślałem, że może tak upiekę 2 pieczenie na 1 ogniu zachowując funkcjonalność i poprawiając dźwięk w stereo:) Nie znam się za bardzo i tak sobie kombinuję jak umiem w sobie w czesiu ;)
Jeśli używka wzmacniacza to co będzie tu rozsądnie brać pod uwagę?
 

mangi

New member
to taka propozycja:
kupujesz x3000/x3100/marantz5008/5009
jeżeli już ten dzwięk ci odpowiada i daje radę w obu strefach (bo może nie uciągnąć naraz 5.1+2.0) -wiadomo koniec poszukiwań.
jeżeli nie - pożyczasz wzmak/zapraszasz kolegę z wzmakiem i podpinasz pod ampli preout dla zone 2. (jeżeli nie masz gdzie pożyczyć/kogo zaprosić - kupujesz używkę wzmaka bo w razie czego sprzedasz bez straty)
sprawdzasz teraz różnicę wzmak vs ampli podpinając cd jako źródło raz pod jeden raz pod drugi bezpośrednio. wyraźniejszej różnicy niż takie porównanie nie będzie więc teraz albo szukasz innego kolegi/wzmacniacza, albo dajesz sobie z spokój i cieszysz się funkcjonalnościami ampli.

przy okazji, albo może przede wszystkim, w/w ampli mają wyjście pre out także dla strefy 1. więc możesz spiąć wzmak jako końcówkę mocy dla frontów w kinie.

i jak pisałem taki denon pma720 będzie marginalnie lepszy od tego x3000 więc jako 'wzmak' do testów trzeba by zabrać conajmniej jakąś używkę w tej cenie albo pożyczyć pma720 i przekonać się samemu czy to warte tej inwestycji 1kpln.
 

mangi

New member
tanie a ciągle fajne za 1tyś to np: creek 4330, exposure 1010 a może gdzieś trafisz na denona1500ae w dobrej cenie (~1700pln...) i tutaj różnica była by bardzo widoczna + ładnie spasował by się z ampli, ma też dedykowane wejście main in, więc jest idealny także jako końcówka mocy na strefę2.

sporo będzie zależało od kolumn z którymi ma on zagrać w stereo bo to one przede wszystkim 'grają'. możesz poszukać sugestii na forach stereo co jest rekomendowane do twoich kolumn.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Czy w tej cenie znajdę coś z innej firmy z możliwością podpięcia main in ?
Denon pma-1510/1500 jest raczej niedostępny, nowa wersja 1520 ma cenę z kosmosu.
Dobrze by było poprawić stereo znacząco a nie tylko trochę względem AVR-X3000, czy np. Marantz PM6005 będzie miał taką opcję ? jest dostępny w ciekawej cenie.
Chciałem mieć wszystkie klocki z jednej firmy ale chyba będzie ciężko.
 

Henry

Active member
Bez reklam
PM 6005 nie ma main in, dopiero w 8005 jest, niestety....
Pytałeś BN o ceny, bo PMA1520 najtaniej chodzę po ok. 4 tyś...

Mógłbyś zobaczyć jeszcze np. na Pioneera A50, design w miarę pasujący do Denona, a cena o połowę niższa i ma main in, brzmieniowo porównywalny z PMA 720
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przed zakupem posłuchaj A50 żeby się nie okazało, że to bardziej skok w bok niż w przód.
Dobrze to napisałeś :)
Już opisywałem, że miałem okazję porównywać obydwa modele PMA720 vs A50 i wg. mnie są to wzmacniacze bardzo do siebie zbliżone.
Brzmieniowo Denon lepiej mi podpasował, grał z większym powerem, jakby to niektórzy określili bardziej "soczyście", natomiast niewątpliwą przewagą Pioneera jest main in, co ułatwia "wkomponowanie" go do systemu wielokanałowego.
Dochodzi oczywiście jeszcze kwestia kolumn, ja słuchałem na swoich, być może przy innych wrażenia byłyby odwrotne.
 

kobylo

New member
jeśli sa zbliżone brzmieniowo do siebie to myślę ze nie bardzo będę miał sens wymieniać pma720 na a50 tym bardziej ze trzeba kilka stówek dorzucić a na main in mi zbytnio nie zależny bo zostaje przy stereo
 
Do góry