Denon avr-x3000 + Denon pma720 sterowanie ?

vectra1

Member
Bez reklam
Cześć

W chwili obecnej użytkuje amplituner Denon avr-x3000 + Denon dbt 1713, jestem zadowolony z funkcji internetowych i strumieniowania filmów wysokiej jakości.
Chciałbym natomiast poprawić stereo, przed zakupem porównywałem avr-x2000 z wzmacniaczem pma-720 i różnica w dynamice, basie i szczegółowości była naprawdę znacząca.
X3000 ma pre out i tak chciałbym podpiąć wzmacniacz, który zamierzam kupić, pytanie jak będzie wyglądało sterowanie wszystkich urządzeń ?
Blu ray będę podpinał za pomocą rca do amplitunera, następnie amplituner zone 2 do wzmacniacza również przez rca.
Jak wygląda w tym wypadku regulacja głośności, które urządzenie ma priorytet, czy na jednym ustawiam stałą głośność a reguluję drugim ?
Proszę o podpowiedź przed zakupem.

Thx
 

Rafal7

Banned
Amplitunera nie podpinasz przez ZONE 2 do wzmacniacza, tylko przez pre out FR i FL.
W kinie podgłaszając amplituner równocześnie wzmacnia się sygnał na fronty i fronty podgłaszają się razem z resztą kolumn.
W stereo brandzlujesz samym PMA.

Blu-ray RCA podpinasz pod wzmacniacz a HDMI do amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Gałka od wzmaka na 50-70%, wejście CD łączysz do pre-out w ampli i wzmaka "zamykasz do szafki". Całą resztę podłączasz do amplitunera i po kłopocie. Jeszcze tylko korekcja mikrofonem i tyle. Teraz dużo ludzi się na mnie oburzy, że tylko połączenie bezpośrednie CD ze wzmacniaczem ma sens, ale jak dla mnie, lepszy dźwięk jest po w/w podłączeniu.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Gałka od wzmaka na 50-70%, wejście CD łączysz do pre-out w ampli i wzmaka "zamykasz do szafki". Całą resztę podłączasz do amplitunera i po kłopocie. Jeszcze tylko korekcja mikrofonem i tyle. Teraz dużo ludzi się na mnie oburzy, że tylko połączenie bezpośrednie CD ze wzmacniaczem ma sens, ale jak dla mnie, lepszy dźwięk jest po w/w podłączeniu.

Tylko ile z jakości zostaje przy takim połączeniu?..dwa przedwzmacniacze, ustawienie 70% z pewnością generuje już zniekształcenia. To raczej psuje ideę czystego audio w stereo.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ja mam na 50% i wszystko ok. W innym wątku pisałem o moich połączeniach. Pewnie z Zensorami nie trzeba byłoby nic dodawać, ale w Platinumach nie jest idealnie i jak dla mnie (dla moich uszu) takie połączenie jest najlepsze. I co mi kto zrobi że dla mnie taki dźwięk jest najlepszy? :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Chyba coś się komuś pokręciło, nie można podłączyć CD pod pre aut do amplitunera ponieważ jest to gniazdo wychodzące z sygnałem na zewnątrz urządzenia a nie do....;-) Tym gniazdem wychodzimy sygnał np. na wzmacniacz a do niego dopiero podpinamy CD oraz kolumny frontowe. W ten sposób uzyskamy lepszej jakości sygnał w stereo niż słuchanie na BR/CD podpięte bezpośrednio pod amplituner.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Bipo, dobrze że to wyłapałeś. Oczywiście że blu-ray podłączasz do wejścia CD w ampli, a wzmak do pre-out. Oczywiście nikogo nie będę oszukiwał, że to nie audiofilowskie, ale dla mnie tak jest najlepiej. Nie po to sprawdza się sprzęty i porównuje, żeby na koniec i tak wybrać to co się innym podoba.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Szybki test: CD+wzmacniacz, CD+amplituner, CD+amplituner+wzmacniacz.
CD z samym wzmacniaczem gra najlepszą sceną, ale jak dla mnie przymula górę.
CD z ampli to tylko... funkcjonalność. Gorzej lecz bez paniki.
CD z ampli i wzmacniaczem to połączenie jak dla mnie najlepsze. Mniejsza scena lecz bardziej przejrzysty dźwięk. I jeszcze jedno, dla mojej rodziny jest to też najlepsza opcja, bo nie muszą się martwić że zejdą na zawał jak tatuś zapomni ściszyć wzmacniacz (przytrafiło mi się). :) Wesołych Świąt
 

vectra1

Member
Bez reklam
Szybki test: CD+wzmacniacz, CD+amplituner, CD+amplituner+wzmacniacz.
CD z samym wzmacniaczem gra najlepszą sceną, ale jak dla mnie przymula górę.
CD z ampli to tylko... funkcjonalność. Gorzej lecz bez paniki.
CD z ampli i wzmacniaczem to połączenie jak dla mnie najlepsze. Mniejsza scena lecz bardziej przejrzysty dźwięk. I jeszcze jedno, dla mojej rodziny jest to też najlepsza opcja, bo nie muszą się martwić że zejdą na zawał jak tatuś zapomni ściszyć wzmacniacz (przytrafiło mi się). :) Wesołych Świąt

Rabit duża jest różnica pomiędzy AVR-X4000 a PMA 710 ?
Ja porównywałem AVR-X2000, sam mam X3000, Twój X4000 to kolejna półka i zastanawia mnie czy w stereo te dwa sprzęty nie będą bardzo podobne ?
 

rabit

Active member
Bez reklam
710 to dla mnie korektor. W ampli nie ma regulacji tonów,i to mi bardzo przeszkadzało. W Onkyo (miałem 608) była taka możliwość, a w Denonie albo Audyssey, albo regulacja tonów. Nie jestem audiofilem i lubię dołożyć troszkę dołu i góry.
 
Do góry