Denon AVR-2113 - pass trough problem

robak88

New member
Witam
Mam problem z moim Denonem: ampli posiada funkcję pass trough, jednak wydaje mi się, że coś jest nie tak. Funkcję ustawioną mam na dekoder Vectry. Posiadam również TV Samsung UE6500. Po włączeniu TV i dekodera obraz pojawia się na ekranie TV, po czym znika, pojawia się ponownie i po raz kolejny znika. Po tym na TV widnieje napis brak sygnału.
Częściowo rozwiązałem ten problem poprzez włączenie ampli, przełączenie go na CBL/SAT i wyłączenie, ale to nie jest rozwiązanie. Powinien przepuszczać sygnał bez żadnego zająknięcia.
Może ktoś podpowie jakieś rozwiązanie.

Może to być wina TV, że zmienia źródło na ampli?
Z tego co zaobserwowałem (tak mi się wydaje) po włączeniu TV ampli zawsze jest ustawiony na sygnał z TV.
Nie wiem czy coś wspólnego może mieć komunikat z dekodera. Jakieś HDCP wyświetla podczas włączania.
 

garibaldi

Member
Mam podobnie na AV-3312. Nka podłączona do sat + BD +WD Na wyjściu samsung Seria 7. Jak włączam zestaw często jest tak że ekran na TV śnieży albo pojawi asie na sekundę i znika. Ampli pojechał do serwisu bo wcześniej miałęm Yamahe i na tych samych przewodach i konfiguracji nie było problemu. Nawet jak zaskoczy obraz to przełączenia np na WD czy BD s potem na Nke powoduje ten efekt. Wbudowany serwer multimediów też zrywa obraz. Pomaga zawsze wyłączenie TV i włączenie gdy ekran szumi czy miga. AAA w serwisie Pan rozbrajająco powiedział że Denony tak często mają. . . Męczę się już z tym efektem pół roku. Chętnie bym go oddał ale pewnie mi wcisną że to tak ma być.... U mnie pass trough nie zmienia niczego ...
 

robak88

New member
Daj znać jak wróci twój ampli z serwisu. A tymczasem może ktoś jeszcze się wypowie. Ma jakiś pomysł jak to rozwiązać.
Czy może to być wina TV - przełącza sygnał w ampli podczas Standby?
 

hopa

New member
Mam AVR-2312 i funkcja działa prawidłowo z komputerem HTPC. Karta wyjściowa to ASUS NVIDIA GT430. Aczkolwiek jest tu problem z dźwiękiem - gdy amp pozostaje w standby, to dźwięk jest przekierowywany z HDMI na kartę dźwiękową i na TV nie ma dźwięku. Obraz jest wyświetlany prawidłowo.
 

robak88

New member
Jeśli nie masz dźwięku mimo iż wyświetlany jest obraz to nie ma nic wspólnego z opcją pass trough tylko masz źle wybrane źródło odtwarzania na lapku. Zmień w ustawieniach dźwiękowych opcję odtwarzanie audio na SPDIF i będziesz miał dźwięk w TV.
 

robak88

New member
Witam
Po kombinacjach różnego rodzaju i szukania w opcjach ampli i TV wydaje mi się, że w końcu rozwiązałem problem. Mianowicie wyłączyłem funkcję AnyNet+ w TV Samsungi wszystko wydaje mi się, że jest ok.
Z tego co znalazłem problem występuje również w poprzednich seriach Denona połączonych z telewizorami marki Samsung:
Denon AVR-1911 HDMi Pass Through Problem
 

hopa

New member
Jeśli nie masz dźwięku mimo iż wyświetlany jest obraz to nie ma nic wspólnego z opcją pass trough tylko masz źle wybrane źródło odtwarzania na lapku. Zmień w ustawieniach dźwiękowych opcję odtwarzanie audio na SPDIF i będziesz miał dźwięk w TV.

1. Nie jest to lapek tylko htpc - jak pisałem.
2. Wyjście HDMI jest domyślnym wyjściem dźwięku.
3. Po wyłączeniu amplitunera (tzn. w standby/pass-trough) znika HDMI karty nvidia GT430 z listy urządzeń wyjściowych dźwięku Windows (więc nie da się przełączyć ręcznie). Po włączeniu amplitunera na liście wyjść dźwięku pojawia się HDMI / Denon.
 
Do góry