DENON AVR-1611 po wyłączeniu TV nie ma dźwięku

G

goldengate

Guest
Do amplitunera AVR-1611 mam podłączone:

po HDMI (czyli obraz + dźwięk):
turbodekoder n (z włączoną funkcją Dolby Digital)
odtwarzacz Blu-ray LG BD550

po COAXIAL (SPDI/F) (czyli tylko dźwięk):
notebooka z wbudowaną kartą dźwiękową 5.1

do amplitunera mam podłączony przez HDMI telewizor SHARP LC-46LE810E




Wszystko jest włączone uruchamiam muzykę/film z laptopa grają kolumny kina gdy wyłącze telewizor dźwięk również zanika, na wyświetlaczu Amp pali się wszystko jakby było OK lecz dźwięku nie ma. To samo z n-ki, np. chce sobie posłuchać radia internetowego z n-ki i również bez telewizora nie mogę.

Uważam że nie powinno tak być, jeszcze nkę mogę zrozumieć bo idzie przez HDMI obraz i dźwięk więc może nie wykrywa odbiornika TV, ale z laptopa gdzie jest tylko kabel COAXIAL audio nie powinno tak być.

Nawet wyłączenie telewizora przełącznikiem POWER nie rozwiązuje problemu. Dopiero wyjęcie kabla HDMI łączącego Amp z TV nie wycisza kolumn.

Proszę o pomoc.
 
G

goldengate

Guest
W moim amp przypuszczam że to opcja HDMI Control, niestety nawet przy jej wyłączeniu problem pozostaje.

Dokładnie opiszę mój przypadek na poniższym rysunku widać mój schemat połączeń.

1. Włączony amplituner w rybie dekoder n + włączony dekoder n + włączony telewizor. Wszystko gra, nagle wyłączam telewizor i po 4-5 sekundach przestaje grać dźwięk w kolumnach kina domowego a na wyświetlaczu amplitunera gasną: Wskaźniki sygnału wejściowego PCM i DIG.
Włączam telewizor i głos słychać.

2. Włączam amplituner w trybie LAPTOP + włączony telewizor. Uruchamiam na laptopie muzykę wszystko gra, wyłączam telewizor i znów po 4-5 sekundach przestaje grać dźwięk, na wyświetlaczu nic się nie zmienia.

3. Włączam radio (TUNER) np. eska + telewizor. Po wyłączeniu telewizora radio gra cały czas lecz kiedy przełącze stację np. na Zet cisza, muszę włączyć telewizor wtedy głos się uaktywnia i mogę go wyłączyć lecz do kolejnej zmiany stacji radiowej.


Czego to jest wina telewizora czy amplitunera ????
 

Attachments

  • polaczenie.jpg
    polaczenie.jpg
    39,4 KB · Wyś: 482

pkomp

New member
ampli - ma grać na pc czy radiu bez tv - ZAWSZE

czy zaczyna grać jak po wyłączeniu tv (gdy puszczasz muze z kompa) odłączysz kabel od tv?
 
G

goldengate

Guest
Tak, jak tylko włączę telewizor muzyka zaczyna grać.
Taka sytuacja jest w przypadku odtwarzania z notebooka podłączonego po COAXIAL SPDIF jak i czegokolwiek podłączonego przez CHINCH lewy i prawy do amplitunera. Muzyka gra tylko wtedy gdy włączony jest TV.

Nie wiem czy to wina telewizora czy amplitunera.
 
G

goldengate

Guest
Kolejna dziwna rzecz. Nie mogę wyłączyć odtwarzacza Blu-ray jeśli jest włączony telewizor. tzn. uruchamiam telewizor i nke odtwarzacz jest cały czas w standby, jednak jak uruchomię bluray i chcę go wyłączyć to wyświelta się napis OFF i po chwili się uruchamia.
Dopiero jak zgaszę telewizor, bluray się nie uruchomi.
Dopiero wtedy włączam telewizor i jest OK.

Czyli nie mogę wyłączyć odtwarzacza blu-ray kiedy włączony jest telewizor.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Mam ten amplituner, Dekoder Enki po hdmi i kompa obraz po hdmi a dźwięk optykiem.

Ustaw tak:
HDMI-CEC wyłacz w telewizorze, (u mnie w samsungu to się nazywa antynet-HDMI-CEC)

Teraz w Amplitunerze:
Wchodzisz do ustawień/ 4.Manual Setup/2.HDMI Setup/
i ustawiasz Auto Lipsync: ON
HDMI Audio Out: Amp
HDMI Control: ON
Standby Source: Last
PowerOffControl: OFF

Przy takich ustawieniach mam dźwięk po wyłączeniu telewizora z tunera enki jak i z kompa.

Jak wyłączę amplituner a Telewizor i enka jest włączona to przepuszcza dźwięk na Telewizor.
 

Neosternik

New member
Mam tak samo i nie mam wogóle ampli.Gdy chce posluchać np ESKA TV przez wieże,i wyłącze TV żeby zaoszczędzić na prądzie,to wyłacza sie dzwiek,gdy wypnę z dekodera N-ki HDMI do TV to mam dzwięk nawet na wyłaczonym TV.Myślę że to nie wina ampli tylko dekodera N-ki.
 
G

goldengate

Guest
Mam ten amplituner, Dekoder Enki po hdmi i kompa obraz po hdmi a dźwięk optykiem.

Ustaw tak:
HDMI-CEC wyłacz w telewizorze, (u mnie w samsungu to się nazywa antynet-HDMI-CEC)

Teraz w Amplitunerze:
Wchodzisz do ustawień/ 4.Manual Setup/2.HDMI Setup/
i ustawiasz Auto Lipsync: ON
HDMI Audio Out: Amp
HDMI Control: ON
Standby Source: Last
PowerOffControl: OFF

Przy takich ustawieniach mam dźwięk po wyłączeniu telewizora z tunera enki jak i z kompa.

Jak wyłączę amplituner a Telewizor i enka jest włączona to przepuszcza dźwięk na Telewizor.



Zatem jeśli masz ten sam amplituner lecz inny telewizor to wnioskuję, że konflikt robi mój SHARP.
Jednak nie mam nigdzie w menu telewizora opcji CEC. Przypuszczam że w SHARPACH to się nazowa Interfejs Link (AQUOS LINK) lecz nie jestem pewien.
Tak czy inaczej ustawiłem wszystko jak napisałeś i bez skutku.

Po wyłączeniu telewizora nie gra nic, zarówno dekoder nki jak i laptop.

Może nowy soft do TV jak wyjdzie to rozwiąże ten problem.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Mam tak samo i nie mam wogóle ampli.Gdy chce posluchać np ESKA TV przez wieże,i wyłącze TV żeby zaoszczędzić na prądzie,to wyłacza sie dzwiek,gdy wypnę z dekodera N-ki HDMI do TV to mam dzwięk nawet na wyłaczonym TV.Myślę że to nie wina ampli tylko dekodera N-ki.

Ja mam zwykły tuner enki bez dysku

Zawsze w nocy wyłączam telewizor i słucham sobie radio z tunera enki
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Zatem jeśli masz ten sam amplituner lecz inny telewizor to wnioskuję, że konflikt robi mój SHARP.
Jednak nie mam nigdzie w menu telewizora opcji CEC. Przypuszczam że w SHARPACH to się nazowa Interfejs Link (AQUOS LINK) lecz nie jestem pewien.
Tak czy inaczej ustawiłem wszystko jak napisałeś i bez skutku.

Po wyłączeniu telewizora nie gra nic, zarówno dekoder nki jak i laptop.

Może nowy soft do TV jak wyjdzie to rozwiąże ten problem.

Spróbuj wyłączyć to AQUOS LINK

polecam poczytać watek o tym amplitunerze tu:
*OFFICIAL* Denon AVR 391 / 591 / 1611 Owner's Thread - AVS Forum

oraz BATPIG'S DENON-TO-ENGLISH DICTIONARY video



To get the HDMI standby passthrough feature to work, use the following procedure:

* Set HDMI Control to ON in the Denon
* Designate the "Standby Source" for passing through
* Make sure the HDMI Audio setting is set to AMP (not TV!) as you only want audio passing through to the TV when the unit is powered down

With this configuration, when you power down the Denon into Standby, it should pass the designated source through to your TV. If you get video but no audio, try turning off the HDMI-CEC control in the TV, as this has been known to interfere with the HDMI passthrough! It is counter-intuitive, but the HDMI-CEC in the TV will often interfere with the HDMI-CEC in the receiver. HDMI is, unfortunately, a fairly flaky format and a lot of these features that seem like they will make your life easier often end up screwing things up! I always recommend disabling these HDMI-CEC features unless you want to utilize a specific funtion (for example, the HDMI passthrough on the Denon).
 
G

goldengate

Guest
ja niestety mogę tylko słuchać wtedy gdy wyjmę kabel HDMI łączący amp z telewizorem.

może wyjdzie niedługo nowy soft do TV i rozwiąże problem.
 
G

goldengate

Guest
wyłączyłem aquos link, jednak coś jeszcze nie jest do końca poprawne to sterowanie wyłączeniem ponieważ nie wyłącza go chyba całkowicie.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Może w turbo dekoderze enki też jest opcja zarządzanie HDMI-CEC i trzeba je wyłączyć
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Jeszcze mi jeden pomysł przychodzi do głowy testujcie tylko z jednym urządzeniem podłączonym pod amplituner i telewizor, np, tylko enke bez dvd albo samo dvd.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam tak samo i nie mam wogóle ampli.Gdy chce posluchać np ESKA TV przez wieże,i wyłącze TV żeby zaoszczędzić na prądzie,to wyłacza sie dzwiek,gdy wypnę z dekodera N-ki HDMI do TV to mam dzwięk nawet na wyłaczonym TV.Myślę że to nie wina ampli tylko dekodera N-ki.
Dekodery, które zabezpieczają swoje wyjścia HDMI protokołem HDCP tak mają, że jak podłączysz do ich wyjścia telewizor nie prowadzący HDCP, to blokują wyjście HDMI i inne wyjścia (dźwiękowe i wyjścia sygnału component HD). Jak gasisz telewizor, to znika napięcie zasilające jego rejestry HDCP i dlatego dekoder wykrywa go jako urządzenie bez ochrony.
 
Do góry