DENON AVR-1611 po wyłączeniu TV nie ma dźwięku

Slawko1

New member
Bez reklam
Slawko1 powiedz czy masz również DENONa AVR-1611 czy AVR-1610 ????
I jaki masz przewód między Amp a TV ? HDMI czy iHDMI ??
Ja mam HDMI 1.4 Lindy
3m Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet | HDMI Cables | Video / Monitor | Cables | LINDY UK

A możesz sprawdzić jeszcze taką rzecz, włącz w telewizorze ten tryb CEC-HDMI i przetestuj jak się bedzie zachowywał Amp, czy będzie wyciszał dźwięk jak wyłączysz telewizor.


Mam DENONa AVR-1611 kupiony 3 tygodnie temu.
TV mam Samsung LE 37 B 650
Biały dekoder Enki (w opcjach ustawione Dolby Dygital na Tak)
Komputer mam podłączony przewodem HDMI-DVI plus dźwięk przewodem TOSLINK.


Tv, Amplituner, Enke mam podłączone zwykłymi tanimi przewodami HDMI
kupilem tu KABEL HDMI-HDMI 2m GOLD 1,3b 2560x1600p FULL HD (1303628864) - Aukcje internetowe Allegro

Włączyłem CEC-HDMI w TV i dalej mam dźwięk po wyłączeniu TV z enki na Amplitunerze.

Chyba kluczowym ustawieniem w amplitunerze jest HDMI Audio Out: Amp
ale jak się ustawi PowerOffControl: OFF to nie powinno być problemu z ustawieniem HDMI Audio Out: Amp

Spróbuj po ustawieniu PowerOffControl: OFF wyłączyć amplituner całkowicie z prądu Tv tez i enke tez, po ponownym uruchomieniu juz nie powinna działać wzajemna komunikacja i będzie można ustawić w amplitunerze HDMI Audio Out: Amp

Dla przypomnienia tak mam ustawione w Amplitunerze:

AMP/MENU/4.Manual Setup/2.HDMI Setup/
Auto Lipsync: ON
HDMI Audio Out: Amp
HDMI Control: ON
Standby Source: Last
PowerOffControl: OFF

Jak oglądasz TV i wyłączysz Amplituner to ci dzwienk z Enki przekazuje amplituner na głośniki TV ? bo mi tak. W amplitunerze wtedy zmienia się podświetlenie przycisku ON z zielonego na czerwony i przekazuje dźwięk i obraz do TV.
 
Ostatnia edycja:
G

goldengate

Guest
Zrobię tak jak napisałeś, tzn po przestawieniu opcji wyłączę z prądu wszystko, może potrzebny jest taki reset.

Jeśli chodzi o przekazywanie dźwięku w trybie standby to równiez jak wyłączę denona pali się czerwona dioda przy przycisku a dźwięk idzie na telewizor.


Jedyna różnica to kabel, ja mam kabel HDMI 1.4 może on jest za "mądry" i coś komplikuje.

Wieczorkiem będę testował tak jak napisałeś.
 
G

goldengate

Guest
Jestem po kolejnej godzinie testowania i sprawdzania, oto wnioski i nowe spostrzeżenia.

W połowie sukces tj:

Przed wyłączeniem telewizora czyli przejścia w tryb standby muszę SOURCE telewizora ustawić na niewykorzystywane wejście np. TV czy HDMI4.
Wtedy mogę wyłączyć telewizor i sam dźwięk działa. Mało tego nawet na amplitunerze mogę zmieniać source z nki na laptop na tuner i cały czas jest dźwięk.

Jednak ja wyłączę TV ze źródła na którym jest podłączony DENON i np. ogladałem nkę to dźwięk zanika.
więc przed wyłączeniem muszę przejść na inne źródło w TV.

Powyższy przypadek działał przez jakąs godzinę, teraz znów to samo co wcześniej.
Czyli TV musi być włączony bym mógł cokolwiek słuchać.

Podczas moich testów zauważyłem kolejną dziwną rzecz. Dźwięk z laptopa wygasał podczas wyłączenia TV lecz jak wszedłem w MENU na amplitunerze zaczynał grac, znów MENU czyli wyjście z MENU i cisza, MENU i gra.

Także przypuszczam że coś amplituner źle interpretuje rozkazy HDCP odbiornika lub telewizor. Nie wiem czy reklamować telewizor czy amplituner.

Możliwe że masz w swoim DENONIE nowszy soft który rozwiązuje ten problem.

A już się tak ucieszyłem że jest wszystko OK, lecz tylko przez jakiś czas. nie wiem od czego to jest zależne.
Zgłupiałem.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jedyna różnica to kabel, ja mam kabel HDMI 1.4 może on jest za "mądry" i coś komplikuje.

;-)
Kable HDMI 1.4 to dokładnie tyle samo drucików łączących nóżki dwóch wtyczek HDMI, co w kablach 1.3. Jedyna różnica w "mądrości" zachodzi w przypadku kabla HDMI + ethernet. Polega ona na tym, że dwa z tych drucików są splecione razem i zaekranowane.
 
G

goldengate

Guest
Zatem wina nie leży po stronie kabla.

Moje podejrzenie pada na DENONA, a konkretnie na interpretację rozkazów kluczy KSV w HDCP między telewizorem a amplitunerem.
Ponieważ przy włączaniu/wyłączaniu TV amplituner jakby odświeża się i są sekundowe zaniki dźwięku jak by się parowały urządzenia.

Myślałem już że wyłączenie TV ze źródła TV rozwiąże problem lecz było dobrze tylko przez godzinkę :(.

Rozumiem to zachowanie w przypadku dekoderów n ponieważ przesyłają one HDCP i po wyłaczeniu odbiornika TV nie dochodza klucze HDCP i tuner się blokuje nie nadaje sygnału.

Lecz jeśli podaję dźwięk na amplituner z laptopa tylko poprzez COAXIAl czy nawet analog to nie powinno mieć to znaczenia. Nawet radio (TUNER) amplitunera nie zachowuje się normalnie ponieważ do zmiany stacji muszę włączyć telewizor tzn wybrac stację i wyłączyć TV - chore.

Wiecie może jak sprawdzić w denonie wersję firmware (oprogramowania)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Zatem wina nie leży po stronie kabla.

Moje podejrzenie pada na DENONA, a konkretnie na interpretację rozkazów kluczy KSV w HDCP między telewizorem a amplitunerem.
Ponieważ przy włączaniu/wyłączaniu TV amplituner jakby odświeża się i są sekundowe zaniki dźwięku jak by się parowały urządzenia.

Ja tak samo mam że jak wyłączę TV to na chwile zanika dźwięk,
ale u mnie już po chwili wraca.

Też mi na to wskazuje że coś z amplitunerem nie tak.

Możesz jeszcze kupić na próbę jakiś najtańszy kabel HDMI i podłączyć nim amplituner z tv.

Amplituner mój chyba jest z pieszej dostawy bo dodali instrukcje Polską od AVR-1610
 
Ostatnia edycja:
G

goldengate

Guest
Ja tak samo mam że jak wyłączę TV to na chwile zanika dźwięk,
ale u mnie już po chwili wraca.

Też mi na to wskazuje że coś z amplitunerem nie tak.

Możesz jeszcze kupić na próbę jakiś najtańszy kabel HDMI i podłączyć nim amplituner z tv.

Amplituner mój chyba jest z pieszej dostawy bo dodali instrukcje Polską od AVR-1610


Sprawdziłem połączenie na innym kablu HDMI "tańszym" w wersji 1.3 i to samo.
Jednak jeśli chodzi o nkę to turbodekoder ma dokładną kontrolę HDCP więc wyłączenie telewizora odłącza dźwięk to jest w sumie zgodne ze specyfikacją HDCP i zachowaniem tunerów SAT.

Jeśli chodzi o odtwarzanie z laptopa czy radia zwykłego to zgłupiałem, dziwnie się zachowuje, raz działa raz nie, musze jeszcze dokładnie poobserwować zachowania i zalezności kiedy gra a kiedy nie żeby dojść do komplikuje.

Dziwna sprawa :eek:
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Dzisiaj przeglądałem instrukcje, zwłaszcza co piszą na temat ustawień HDMI

Jak masz jeszcze cierpliwość to spróbuj w amplitunerze zmienić

HDMI Control na OFF
w instrukcji tez pisze:
W przypadku zmiany ustawień parametru HDMI Control należny zawsze wyłączyć zasilanie podłączonych urządzeń i po chwili włączyć je ponownie
 
G

goldengate

Guest
To samo, nic nie pomaga, cierpliwość to mam ale pomysłów brak

Kolejna dziwna rzecz, abym mógł zmianiać stacje radiowe na amp muszę wyłączyć TV przełącznikiem POWER czyli nie w standby tylko odłączenie od prądu.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Reset wszystkich ustawień do domyślnych ustawień fabrycznych (Reset mikroprocesora), jak tą procedurę przeprowadzić jest napisane w instrukcji na stronie 59 tyle że ja mam instrukcje od 1610.

Później ustaw HDMI odpowiednio jak to nic nie da to amplituner reklamacja lub serwis czeka, bo ewidentnie coś jest nie tak.
 
Ostatnia edycja:
G

goldengate

Guest
robiłem to,
tylko co na reklamacje TV czy amp ??

musze postarać się od kogoś znajomego o inny TV na próbę np. samsunga.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Jeśli nawet są problemy z radiem w amplitunerze przy wyłączaniu TV to chyba jednak coś z Denonem nie tak.

Ale jak masz możliwość to jeszcze sprawdź jak się ampituner zachowuje z innym telewizorem.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, proszę o rozwianie moich wątpliwości posiadaczy 1611. Czy amplituner przepuszcza ZAROWNO obraz i dzwięk przez HDMI w stanie STAND BY z innych urządzen? Gdzies czytalem opinie, ze przepuszcza tylko video, a audio trzeba laczyc dodatkowym kablem.

pozdr
 
G

goldengate

Guest
Przepuszcza, i sam wybierasz czy ma przepuszczać na standby z danego portu HDMI czy ostatnie używane HDMI. W ustawieniach HDMI masz.
 
G

goldengate

Guest
Właściciele DENON AVR-1611 powiedzcie mi czy po wybraniu opcji MANUAL lub OFF przyciskiem MULTIEQ na pilocie to uaktywnia się konfiguracja ustawiona w MANUAL SETUP w menu??

Chciałbym niektóre filmy oglądać używając Audyssey a niektóre na moich ręcznych ustawieniach w których odległości głośników są identyczne jak w AUTO czyli audyssey ale np. channel tone ustawiam po swojemu wszystkie kanały na 0.0dB. Po wyjściu i wejściu ponownym w MANUAL SETUP parametry wracają do pobranych z AUTO (audyssey).

Czyli albo jest błąd w sofcie albo po użyciu audyssey nie można "jakimś" przyciskiem na pilocie przełączać na auto albo manual ??
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Wiec tak, masz wszystko po ustawiane automatycznie przez audyssey.
Zapisz sobie te ustawienia przez wciśniecie i przytrzymanie jednego trzech przycisków QUICK SELECT, teraz przyciskiem MULTIEQ ustawiasz sobie np. na MANUAL, teraz channel tone i co tam jeszcze chcesz ustawiasz po swojemu.
Ponownie teraz zapisujesz ustawianie przez przytrzymanie jednego z przycisków QUICK SELECT oby tylko nie tego samego co zapisałeś wcześniej ustawienia auto.
Już możesz sobie przełączać naciskając dany przycisk QUICK SELECT miedzy ustawieniami auto a manuał.
Takie zapisane ustawienia maja tez wadę bo zostaje też zapamiętany port HDMI, wiec jak będziesz zapisywał ustawienia np. podczas oglądania czegoś z tunera satelitarnego na HDMI1 a potem zmienisz źródło sygnału na np. DVD które masz podpięte pod HDMI2 i będziesz chciał przy pomocy przycisku QUICK SELECT zmienić na ustawienia manualne to się zmieni źródło sygnału też na HDMI1, ale jak już potem ręcznie zmienisz na HDMI2 to ustawienia manuale zostaną zachowane.

Napisałem trochę łopatologicznie ale możne w przyszłości komuś też to się przyda.
 
Ostatnia edycja:
G

goldengate

Guest
No właśnie czyli można to rozwiązać tylko za pomocą QUICK SELECT, na logikę powinno być to pod przyciskiem MULTIQ, czyli ustawiam sobie amplituner na auto czyli AUDYSSEY i ręczne moje własne ustawienia czyli MANUAL i powinienem mieć możliwość przełączania się.

A tak się nie da bo np. jak wejdę w manual zmienię rozmiar głośników z SMALL na LARGE to ta zmiana tyczy się również AUTO SETUP czyli AUDESSEY.

Logicznie myśląc tak to powinno być, inżynierowie denona "zamotali" to strasznie.

Ja przez rok byłem przekonany że QUICK SELECT to po prostu zmiana INPUT czyli SOURCE SELECT taki szybki dla 3 urządzeń.

Czy ma ktoś podpięty ten tuner pod telewizor SHARP ?
U mnie nadal ten sam problem z dźwiękiem.
 

kerad77

New member
Mam ten sam problem ze swoim 1611 co autor tematu, czyli brak dzwieku po wylaczeniu TV.
Muzyke odtwarzam z WDTV LIVE podlaczony do denona po HDMI na port DVD (testowalem tez na BD, ale efekt ten sam). Denon do TV takze po HDMI.
Przy ustawieniu: HDMI Control na OFF, po wylaczeniu TV dzwiek ginie i pojawia sie na kilka sekund po pyknieciu jakiegos przekaznika w TV, by po 3 sekundach zamilknac na wieki...
Przy ustawieniach z tego tematu:
AMP/MENU/4.Manual Setup/2.HDMI Setup/
Auto Lipsync: ON
HDMI Audio Out: Amp
HDMI Control: ON
Standby Source: Last
PowerOffControl: OFF
Efekt jest identyczny j.w. z ta roznica ze jak wyłącze Denona to obraz i dzwiek jest bezposrednio z TV.
Telewizor to plazma Panasonic.
Chwilowo obszedlem ten problem przez wylaczanie panela plazmy w setupie, ale i tak TV jako elektronika caly czas chodzi.
Oczywiscie VieraLink jest wyłączony.
Jak to poustawiac aby mozna bylo sluchac muzyki z WDka z amplitunera oczywiscie, przy wylaczonym TV. Dzieki wiekie za pomoc, bo juz stracilem wene, chyba wszystkie kombinacje przerobilem i dalej lipa...
 
G

goldengate

Guest
Kolega właśnie kupił sobie DENON AVR-1912 a telewizor posiada SHARP ale nowszy model niż mój.

Zauważyłem że w nowy denon wykrywany jest dla źródeł jako odbiornik TV. tzn jak np. wyłączę TV to na dekoderze od nki nie ma napisu Błąd HDMI/problem HDCP po prostu mogę zgasić TV a dźwięk z dowolnego kanału telewizyjnego z dekodera n odtwarza się.

Ciekawę czy nowy soft w moim starym AVR-1611 przestawi pracę w ten sam sposób co 1912

Kerad77 powiedz kiedy kupiłeś swój egzemplarz denona a najlepiej powiedz jaką masz wersje oprogramowania firmware w swoim DENONie ??

Ponadto po wyjęciu kabla łączącego AMP z TV dźwięk jest nawet z dekodera nki czyli ze źródła które przesyła HDCP i w sumie tak powinno być (jak w modelu 1912) np. na TVP1 leci jakiś koncert i chce go posłuchać bez TV gasze TV i powinno grać w kolumnach a niestety DENON jak tylko wyłącze TV odłącza dźwięk.
 
Ostatnia edycja:
Do góry