DENON AVR-1611 po wyłączeniu TV nie ma dźwięku

Kleikadam

New member
Wczoraj na szybko pobawiłem się ustawieniami i chyba bez optyka nic nie zwalczę. Za kazdym razem wystarczy że wyłączę jedną z funkcji - HDMI CONTROL, HIDE SOURCE TV AUDIO lub ANYNET i dźwięk z USB juz nie idzie do AMPLI. Kupuje optyka i zobaczymy czy pomoże.
 

rotnert78

New member
Podepnę się pod temat brutalnie - problem mam zbliżony

Plazma Panasonic VT50, Denon AVR1610, DVD Denon, Cyfra +

Podłączenie wszystkich urządzeń wykonane przez Amplituner:
- TV po HDMI do TV monitor w ampli
- cyfra + po HDMI do ampli
- DVD po HDMI po ampli

Wszystko ze sobą gra.... do czasu.
Po przełączeniu kilku kanałów nie ma dźwięku, jest obraz ale cisza totalna. Muszę ponownie wybrać SAT/CBL w ampli (źródło) aby ponownie usłyszeć dźwięk. Tak jest za każdym razem gdy przeskakuję po kanałach.

Wyłączyłem funckję CEC (Viera Link wyłączony), wyłączyłem HDMI control (off) i nic.

Ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane?
 

hans2

Banned
wyciagales wtyczke od ampli na pare minut zeby hdmi cec sie zdeaktywowal? bo nowsze ampli za pomoca przycisku "power" raczej sie "usypiaja" niz calkowicie wylaczaja...
 

kerad77

New member
Odgrzeje trochę kotleta, ale mam pytanie do użytkowników denona 1611, czy jak jest w trybie standby (czerwone podświetlenie włącznika) to slyszycie jak się nachylicie nad amplitunerem taki delikatny pisk (skwierczenie)? Tak samo to słychać jak ampli jest włączony i sciszone volume żeby było słychać. Nie używałem go ponad dwa lata i nie pamiętam czy miał tak od początku.
 
Do góry