DENON AVR-1611 po wyłączeniu TV nie ma dźwięku

G

goldengate

Guest
Jednak wina jest po stronie mojego TV SHARP LC-46LE810E.
Przytargałem dzisiaj dwa inne telewizory od rodzinki i znajomego.
Pierwszy to SHARP LC-60LE635E drugi LG 32LG2000. Na obydwu po ich wyłączeniu dźwięk zanika na sekundkę-dwie tak jak na moim SHARPie lecz wraca.

Czyli mam rozwiązanie - ewidentnie telewizor a dokładnie jakieś rozkazy, dane wysyłane po HDMI przez TV po jego wyłączeniu.

mam wgrany najnowszy soft w TV i nie wiem co robić, czy w ogóle podlega to gwarancji
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ten standard HDMI jest słabo dopracowany widać, pełno na forum postów dotyczących problemów z hdmi.

Morze być też tak że twój telewizor będzie działał z innym modelem amplitunera.
Chyba ci tylko pozostaje napisanie od Sharpa o zaistniałym problemie i czekać na odwiedź.
 
G

goldengate

Guest
Pani na infolinii technicznej SHARP poinformowała mnie, że wszystkie Quattrony tak mają. Musi być włączony telewizor aby działał głos w amplitunerach - po prostu ten typ tak ma.
I nie zapowiada się aby coś się zmieniło.

Bardzo nieprofesjonalne podejście SHARPa do sprawy, jak można powiedzieć klientowi, że do słuchania radia muszę włączyć TV i ten model tak ma to normalne dla tej serii.

Szkoda słów.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
No to ci się trafiło.
Może jakiś aktywny Splitter HDMI by temu zaradził
ale to nic pewnego, przetestować trzeba by było.
 
G

goldengate

Guest
Temat zamknięty, serwis SHARP wymienił mi płytę główna w telewizorze i po problemie.
Prawdopodobnie w czasie produkcji zmienili jakiś układ elektroniczny, chipset nie wiem co, nawet technik serwisu nie miał informacji od SHARPa jaka jest różnica w nowej płycie.
Wiem tylko tyle że moja płyta to wersja 1.10 a teraz mam 1.17 z czerwca 2011. Firmware oczywiście ten sam co na starej płycie czyli najnowszy ze strony SHARP.

Najważniejsze że problem rozwiązany, szkoda tylko że sam musiałem do tego dojść a nie producent.

Jak masz liczyć na kogoś licz na siebie :)
 

piczon

New member
czesc, mam 46le824 i wlasnie chce kupic denona 1612 i az sie przestraszylem ;) rozumiem, ze lepiej kupic 1912 i wtedy nie bedzie powyzszego problemu ?
ile serwis naprawial Ci tv ?
 

koziur87

New member
Witam . Ja mam taki problem .

Tv Samsung
Amplituner Avr 1912


Dekoder cyfry + podlaczony do amplituner . Amplituner kablem hdmi do telewizora.

Mam taki problem:
-Wylanczam pilotem od TV automatycznie wylancza sie amplituner
-Wlanczam TV (pilotem od TV )
-Wlanczam amplituner (pilot od amp)
-Jest sygnal i dzwiek na tv ale jakies 10 sekund po czym obraz z dzwiekiem zanika i przelancza sie na wyjscie hd1
-Dopiero musze przelaczyc pilotem od amplitunera na odpowiednie wejscie w ktore jest wpiety dekoder od cyfry i wtedy moge ogladac tv
-Tak samo moge wylanczyc tylko amplituner i dzwiek jest przekierowywany na TV




Wiecie moze jak i co przestawic zeby po odpaleniu TV byl obraz i dzwiek z dekodera cyfry bez wlanczania amplitunera . Przypomne ze tak sie dzieje ale sygnal znika po kilku sekundach .
 

bodzio_piotr

New member
Witam . Ja mam taki problem .

Tv Samsung
Amplituner Avr 1912


Dekoder cyfry + podlaczony do amplituner . Amplituner kablem hdmi do telewizora.

Mam taki problem:
-Wylanczam pilotem od TV automatycznie wylancza sie amplituner
-Wlanczam TV (pilotem od TV )
-Wlanczam amplituner (pilot od amp)
-Jest sygnal i dzwiek na tv ale jakies 10 sekund po czym obraz z dzwiekiem zanika i przelancza sie na wyjscie hd1
-Dopiero musze przelaczyc pilotem od amplitunera na odpowiednie wejscie w ktore jest wpiety dekoder od cyfry i wtedy moge ogladac tv
-Tak samo moge wylanczyc tylko amplituner i dzwiek jest przekierowywany na TV




Wiecie moze jak i co przestawic zeby po odpaleniu TV byl obraz i dzwiek z dekodera cyfry bez wlanczania amplitunera . Przypomne ze tak sie dzieje ale sygnal znika po kilku sekundach .

Witam.
Odświeże tem gdyż nie mogę znaleźć nic na ten temat.
Posiadam amplituner Denona AVR-1912, Podczas oglądania i wyłączenia amplitunera obraz i dźwięk pozostaje, natomiast nie pojawia sie ani dźwięk ani obraz gdy wszystko jest wyłączone a chce załączyć tylko TV i dekoder UPC. Tak jakby nie przepuszczało sygnały gdy amplituner nie zostanie włączony.
Czy coś źle mam ustawione czy tak po prostu jest??
Dziwne zachowanie by było funkcji przepuszczania sygnału HDMI jak za każdym razem musiałbym załączać amplituner i zaraz go wyłączać aby sygnał puścić dalej.
 

Kleikadam

New member
Witam . Ja mam taki problem .

Tv Samsung
Amplituner Avr 1912


Dekoder cyfry + podlaczony do amplituner . Amplituner kablem hdmi do telewizora.

Mam taki problem:
-Wylanczam pilotem od TV automatycznie wylancza sie amplituner
-Wlanczam TV (pilotem od TV )
-Wlanczam amplituner (pilot od amp)
-Jest sygnal i dzwiek na tv ale jakies 10 sekund po czym obraz z dzwiekiem zanika i przelancza sie na wyjscie hd1
-Dopiero musze przelaczyc pilotem od amplitunera na odpowiednie wejscie w ktore jest wpiety dekoder od cyfry i wtedy moge ogladac tv
-Tak samo moge wylanczyc tylko amplituner i dzwiek jest przekierowywany na TV




Wiecie moze jak i co przestawic zeby po odpaleniu TV byl obraz i dzwiek z dekodera cyfry bez wlanczania amplitunera . Przypomne ze tak sie dzieje ale sygnal znika po kilku sekundach .

Ja mam AVR2113 i TV Samsung i jest niestety tak samo. Testowałem różne ustawienia i żeby po 10 sekundach nie trzeba było ponownie nastawiać źródła wystarczy jak ustawisz w ampli HDMI control na OFF.
Niestety ma to swoje wady, nie masz możliwości oglądania TV bez włączonego amplitunera (mi to akurat nie przeszkadza).
Przy tym ustawieniu zauważyłem kolejny problem: przy puszczaniu filmu z USB lub dysku sieciowego nie mam w ogóle głosu na kolumnach. Kombinuje na wszystkie strony i nic mi nie wychodzi :(

Wszystko połączone tylko HDMI(oczywiście ARC)
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawcie HDMI CONTROL- ON i LAST SOURCE -YES i wtedy powinno być O.K. . Ampli będzie przepuszczał ostatnio odtwarzany sygnał w stanie ON-włączony,w stanie czuwania.
 

Kleikadam

New member
Scorpio tak jak napisałeś wszystko działa prawidłowo po za jednym mankamentem który jest bardzo wkurzający, mianowicie po włączeniu TV i Ampli przez około 10 sekund wszystko jest dobrze(dzwięk i obraz) a następnie ampli przełącza na TV AUDIO i obraz z dzwiękiem znikają. Trzeba wtedy wybrać ponowniw źródło CBL/SAT. Czy można temu jakoś zaradzić ?
 

hans2

Banned
a jak zrobisz w ampli hide source dla tv? ewentualnie moze to sie nazywac delete/remove source.

daj znac bo sam jestem zainteresowany czy to faktycznie zadziala.
mam tv samsunga (a ten opisany problem dotyczy ponoc tylko samsungow) i chce kupic ampli denona i slyszalem ze to moze pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Kleikadam

New member
Zrobiłem HIDE SOURCE dla TV AUDIO i faktycznie już po włączeniu TV i ampli wszystko dobrze grało, nic się nie przełączało(wyłączało). Niestety w tej konfiguracji jeśli chcę odtworzyć film z usb(podpięte pod TV) lub przez DLNA to nie mam dźwięku na kolumnach :(.
Czy na prawdę nie ma jak ustawić tego amplitunera z TV Samsung żeby wszytko razem działało prawidłowo? A może przeoczyłem jakieś inne ustawienia?
 

Kleikadam

New member
Próbowałem z włączonym anynet jak i wyłączonym, niestety zawsze coś było nie tak. Już się tyle naprzełącząłem że nie chcę oszukać kiedy co jak działało przy konkretnych ustawieniach. Usiądę wieczorem i spiszę jak zachowuje się z sprzęt przy różnych ustawieniach.
 

hans2

Banned
zwykly dts i dolby tak, hd nie bo za mala przepustowosc.
ale z tego co wiem po arc i tak nie pojdzie hd wiec nic nie tracisz.

kanal zwrotny arc mimo ze idzie po hdmi to i tak jest ograniczony do tego co poszloby po optyku.
takze z usb czy z dlna czy czegokolwiek podpietego pod tv nie uzyskasz dzwieku hd na ampli.
 
Do góry