Denon 1713ud/3313ud NTFS?

sihborx

New member
Chociaż z drugiej strony, po co męczyć się z BD, jeśli można osiągnąć to samo, łatwiej i prościej przez ampli. :)

zgadza się prościej - ale wtedy Wzmak grałby jako końcówka mocy a cały czas mowa aby w stereo wzmak grał sam - bo tak jest lepsza jakość.


"Letko". ;-)

U to nie jest bezpośrednia obsługa bd z telefonu tylko to jest sterowanie hdmi. Tak to i ja mogę telewizorem sterować bd.



tak wiem, ale jeśli z pozycji tej apki dałoby się wejść w dysk podpięty pod BD - to było by super.
Wiem, że AVR byłby włączony ale nie brałby udziału w słuchaniu muzy.
 

sihborx

New member
No niestety ale zabawa z apka zakończyła się niepowodzeniem.
Udało mi się sparować oba urządzenia ale nie oto chodziło.
Co z tego, że mogę sterować BD ze tableta skoro i tak nie widzę na nim dysku z plikami.
Nadal potrzebny jest AVR I TV aby poruszać się po dysku.
=====================

@ dommino6
wiem, że żartujesz .... ale to żadna pomoc. ;)

ps- nic pozostają chyba tylko dwie opcje:
1. pogodzić się i używać AVRa do słuchania plików hi-res
2. zacząć rozglądać się za jakimś strumieniowcem....;););)
Myślę, że najwyższy czas założyć osobny wątek na ten temat.
 
AVR Remote ten program bez problemu znajduje amp av ale bl też można sterować. W apce nadajemy adres IP i ustawiamy go w bl. Teoretycznie bo praktycznie tego nie sprawdzałem oczywiście dostęp do netu w tej samej sieci.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

sihborx

New member
@ dommino6
spoko luzik ;)

@BaliGdynia
No właśnie próbuję.
Ze sterowaniem obu urządzeń przez app nie ma problemu- ale chciałbym mieć możliwość przejścia do ustawień BD wejść w USB i przeglądać zawartość podpiętego pendrive'a/ dysku.
Jak na razie nie udało mi się znaleźć takiej opcji.

A co do ręcznego dodawania urządzenia - tak jest taka opcja ale po wpisaniu ip BD - wyskakuje komunikat o błędnym adresie.

Spróbuję jeszcze z tymi innymi apkami ale wątpię.
 
@ dommino6
spoko luzik ;)

@BaliGdynia
No właśnie próbuję.
Ze sterowaniem obu urządzeń przez app nie ma problemu- ale chciałbym mieć możliwość przejścia do ustawień BD wejść w USB i przeglądać zawartość podpiętego pendrive'a/ dysku.
Jak na razie nie udało mi się znaleźć takiej opcji.

A co do ręcznego dodawania urządzenia - tak jest taka opcja ale po wpisaniu ip BD - wyskakuje komunikat o błędnym adresie.

Spróbuję jeszcze z tymi innymi apkami ale wątpię.
No to lipa :(


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

sihborx

New member
no dupa.;(

Przed chwilą próbowałem połączyć się jeszcze raz ale nici.
Jak napisałem wcześniej - sterować się da ale to tyle.

ps- z tym dodawaniem urządzenie to myślę, że to nie jest przeznaczone dla BD bo to chyba idzie przez wi-fi a on nie ma wi-fi tylko lan.... chyba.
 
no dupa.;(

Przed chwilą próbowałem połączyć się jeszcze raz ale nici.
Jak napisałem wcześniej - sterować się da ale to tyle.

ps- z tym dodawaniem urządzenie to myślę, że to nie jest przeznaczone dla BD bo to chyba idzie przez wi-fi a on nie ma wi-fi tylko lan.... chyba.
Wifi czy lan to i tak wszystko na jednej sieci z routera. Ja u mnie czy to pc czy bl czy tv to wszystkie urządzenia widzę, dlna sprawdziłeś jak działa może???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

vectra1

Member
Bez reklam
ps- z tym dodawaniem urządzenie to myślę, że to nie jest przeznaczone dla BD bo to chyba idzie przez wi-fi a on nie ma wi-fi tylko lan.... chyba.

Mam tak samo
Pomimo, że ampli i blu są wpięte w ten sam router (mam starsze wersje bez wifi) to oprogramowanie Denona widzi tylko ampli, próby dodawania urządzeń nic nie dały i blu jest niewidoczny.
 

Rafal7

Banned
Wiedziałem ze to nie zadziała z tym bd.
Ogólnie 3313 ud jest fajnym odtwarzaczem, ale menu i różnorodność w nim funkcji jest mizerna i mi to bardzo pasuje, nie trzeba się domyślać albo czytać instrukcje co do czego jest i co daje.
Jednym ta ubogość może przeszkadzać bo za tyle kasy w środku nie mamy nic.
Miałem wczesnej bd za 500 zł i tam menu było obfite w funkcję.
 

sihborx

New member
@Kapusta7

no niestety to fakt. Nigdy nie oczekiwałem zbyt dużych funkcji sieciowych czy multimedialnych ale od sprzętu, którego producent zachwala jego walory w stereo naturalnym jest aby była opcja odtwarzania muzyki z dysku bez konieczności włączania TV czy AVR.
widocznie zakładali że to combo ;););)
Trochę szkoda

W tej kwestii chyba jest podobnie jak było kiedyś z możliwością odtwarzania dvix'ów czy mkv. Największe i najbardziej renomowane marki zawsze były ostatnie .
 

Rafal7

Banned
Miałem wcześniej bd Pioneera i tez trzeba było wchodzić w usb, nie odpalało z automatu, jedynie płyta startowała bez włączania tv.
 

sihborx

New member
dokładnie też miałem takiego pioneera. To był mój pierwszy Bluray chyba Pionier BDP-51- jeśłi dobrze pamiętam.
To już wtedy Bluray LG czytał mkv a ten jeszcze divx-ów nie przerabiał ;)
 
Jeszcze nie mam podłączone i nie mogę sprawdzić ale 3313ud można chyba na dwa sposoby podłączyć.
1) hdmi do amp av no i wiadomo amp av działa
2) 2xRca-2xRca do wzm czyli omijają amp av i Tv. Fakt problem może być przy usb bo ciężko po omacku 00000/00001itp ale plytka cd chyba będzie działać??? Czy aby odpalić płytę to trzeba amp av też odpalić i tv???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Płyta startuje z automatu bez tv.
Do odtwarzania z USB trzeba tylko włączyć tv po ta aby wejść w usb, potem tv można wyłączyć.
 

sihborx

New member
A Manta chyba tylko kawy nie robiła ;)
Pamiętacie te polskie wynalazki?

Pamiętam;) Nawet miałem taki wynalazek. Napęd CD zdupcył się po 15 min. ;)

Jeszcze nie mam podłączone i nie mogę sprawdzić ale 3313ud można chyba na dwa sposoby podłączyć.
1) hdmi do amp av no i wiadomo amp av działa
2) 2xRca-2xRca do wzm czyli omijają amp av i Tv. Fakt problem może być przy usb bo ciężko po omacku 00000/00001itp ale plytka cd chyba będzie działać??? Czy aby odpalić płytę to trzeba amp av też odpalić i tv???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka



Płyta startuje z automatu bez tv.
Do odtwarzania z USB trzeba tylko włączyć tv po ta aby wejść w usb, potem tv można wyłączyć.



Jest dokładnie jak pisze kolega kapusta.
TVi AVR - a raczej obraz jest potrzebny do surfowania po dysku.
Puszczanie muzy z CD działa tak jak na zwykłym CDplayerze plus kilka dodatków bo można zapodać sobe muzę w 5.1 ;)
 
Pamiętam;) Nawet miałem taki wynalazek. Napęd CD zdupcył się po 15 min. ;)









Jest dokładnie jak pisze kolega kapusta.
TVi AVR - a raczej obraz jest potrzebny do surfowania po dysku.
Puszczanie muzy z CD działa tak jak na zwykłym CDplayerze plus kilka dodatków bo można zapodać sobe muzę w 5.1 ;)
U mnie teraz to na sen plumka ;)
38a5ea0814986fa43848463aa93c64e7.jpg

Na początku myślałem że to koncert ale to sama muzyka
0d2b9206592de02565b6259f12f53897.jpg

Generalnie polecam

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

sihborx

New member
Ja mam prawie wszystkie albumy DM na DVD-audio oraz kilka SACD w multichanel.... Wrażenia super zwłaszcza na "Depeszach" bo tam sporo się dzieje- Spadające garnki, skaczące piłeczki i inne ;)
 
Do góry