Denon 1713ud/3313ud NTFS?

sihborx

New member
kurcze aż będę musiał sprawdzić bo większość mkv oglądam przez mede8er'a
a tam jest dodatkowa opcja zmiany kodowania napisów.


ps- Panowie a czy jest możliwość odtwarzania przez usb muzyki bez konieczności uruchamiania TV i wchodzenia w menu?
 

sihborx

New member
no to dupa ze słuchania flac'ów tylko na wzmaku- bez włączania AVR'a?


ps:

nie mając wzmaka i tak wolałem słuchać plików hi-res przez AVR nie tylko dlatego, że w przeciwieństwie do bluray obsługuje pliki DSD to jeszcze ma lepszego dac'a no ale teraz - jak chcę słuchać muzy tylko z playerea i wzmak - to jak słuchać flaców?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
no to dupa ze słuchania flac'ów tylko na wzmaku- bez włączania AVR'a?


ps:

nie mając wzmaka i tak wolałem słuchać plików hi-res przez AVR nie tylko dlatego, że w przeciwieństwie do bluray obsługuje pliki DSD to jeszcze ma lepszego dac'a no ale teraz - jak chcę słuchać muzy tylko z playerea i wzmak - to jak słuchać flaców?

Dokupić osobny odtwarzacz sieciowy np 730 denona i wpiąć go do wzmaka.. ;-)
 

sihborx

New member
Nauczyć się na pamięć jak wchodzi się w usb bez tv :D

no chyba ;). albo włączyć wszystko wybrać, puścić play i wyłączyć ;)

Dokupić osobny odtwarzacz sieciowy np 730 denona i wpiąć go do wzmaka.. ;-)

Też się nad tym zastanawiam i właśnie zaczynam czytać o jakimś optymalnym rozwiązaniu. Znaleźć jakiś player, który czyta flac i dsd a jakością dorównuje naszym cd-kom.

I ten denon by mi najbardziej pasował ale wg testów to mocny średniak w dobrej cenie. Ciekawe czy gra lepiej niż 3313 UD a tym bardziej mój avr?


A jaka tu nauka? ;) Podpiąć pendriva, włączyć ampli, wybrać wejście USB i zawartość możemy przeglądać na wyświetlaczu amplitunera, sterując pilotem. Sam tak robię.

Powiem szczerze, że nie rozumiem tego. Parafrazując Kabaret Młodych Panów , po proszę ......"PROŚCIEJ " :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tutaj raczej chodzi o prostotę odtworzenia flac ja to tak rozumiem. Że kolega chce włączyć źródło, wzmak i 2 kolumny i cieszyć się muzyką. A tak trzeba dodatkowo odpalić ampli, przełączyć na końcówkę wzmaka itd... ;-)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie. :) W kontekście tego, o co pytał Kolega @sihborx. Kolega @Bipo dobrze to ujął - szybko i prosto. I o to mi właśnie chodziło. Akurat podałem przykład pendriva, ale może to być dysk zewnętrzny. Istotne, aby był w formacie FAT, a nie NTFS.
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Tutaj raczej chodzi o prostotę odtworzenia flac ja to tak rozumiem. Że kolega chce włączyć źródło, wzmak i 2 kolumny i cieszyć się muzyką. A tak trzeba dodatkowo odpalić ampli, przełączyć na końcówkę wzmaka itd... ;-)

Dokładnie oto mi chodzi.
Dziś wieczorem jeszcze spróbuje przetestować "pamięciówkę"
Druga opcja: może za pomocą aplikacji denon remote. Podobno da się.....


Dokładnie. :) W kontekście tego, o co pytał Kolega @sihborx. Kolega @Bipo dobrze to ujął - szybko i prosto. I o to mi właśnie chodziło. Akurat podałem przykład pendriva, ale może to być dysk zewnętrzny. Istotne, aby był w formacie FAT, a nie NTFS.

kurde wybacz firestorm ale dla mnie to są sprzeczne informacje albo czegoś nie kumam. Proszę opisz krok po kroku jak ty to robisz bo nie rozumiem.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jestem teraz w pracy, do godz. 19tej, i nie mogę za bardzo pisać ale nie wiem, w czym mógłbym pomóc i o czym pisać? Bo, co do szczegółów, to dopiero późno wieczorem.
No cóż. Rozumiem też, że niewielu wykorzystuje możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z plików, tym bardziej przez USB amplitunera, ale jest taka możliwość. Zdaje się, że odtwarzacze BD też to potrafią. Większość i tak preferuje płyty dlatego też, niewiele osób bierze pod uwagę taką możliwość. A to, o czym pisałem, jest tylko odpowiedzią na pytanie Kolegi odnośnie: „Panowie a czy jest możliwość odtwarzania przez usb muzyki bez konieczności uruchamianiaTV i wchodzenia w menu?”. I tylko tyle. Bez wnikania w szczegóły. ;-)
 

Rafal7

Banned
To jest ten ból tego bd ze nie da się odtwarzać bezpośrednio z USB bez włączania tv, inaczej nie trafimy do usb bez tv.
Dlatego ja zostawiłem dla wygody korzystania z USB.
W bd powinien być przyciski to wyboru źródła cd lub usb.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ach! Chyba wiem, na czy polega nieporozumienie. Koledzy zdaje się, radzą o odtwarzaczu BD, a ja wyjechałem z amplitunerem. Sorry, moja wina. Kończę temat. ;-)
 

sihborx

New member
No tak - małe zamieszanie się wdarło - ja też się nieprecyzyjnie wyraziłem i pomieszały się dwie kwestie:
1. Odtwarzanie plików z AVR
2 Odtwarzanie plików z BD.
A clue sprawy to możliwość odtwarzania muzy z plików z BD bez włączania TV i AVR'a. Czyli tylko Wzmak i BD.

Jeśli chodzi o opcję nr 1 to oczywiście, że da się puścić muzę z AVRa bez włączania TV ale trzeba włączyć AVR ;);););)

W drugim przypadku teoretycznie da się też to zrobić w BD ale jest problem z czytelnością informacji na wyświetlaczu. Bo ciężko z info takiego jak 00000 czy 00001, 00002 wywnioskować czy jestem w folderze z Metallicą czy z Depeche Mode. etc
Pośrednia opcja - na osobny pendrive wgrać tylko jeden folder z wybranymi do bieżącego słuchania piosenkami i tyle.

Próbowałem zabawić się też tą aplikacja denon remote ale ona jest raczej do AVR.
Dostałem info, że niby da się połączyć przez tą apkę z BD i z pozycji smartofona wybierać muzę z dysku - ale mnie się nie udało. No chyba że wiecie jak to zrobić ? Toby rozwiązało całą sprawę
 

sihborx

New member
Rozmawiałem ze sklepem: jeśli dobrze zrozumiałem to trzeba w AVR oraz w BD włączyć wszelkie opcje związane z HDMI Control
AVR i BD jest włączony a w aplikacji wejść w opcje ODTWARZANE- obsługa Bluray- i tam powinny być opcje do wejścia w dysk.


Dziś wieczorem spróbuje to jakoś przetestować
 
Do góry