Dekoder Samsung A200 - relacja z zakupu

hobb3

New member
absolus12 napisał:
Witam
Przyczyną złego obrazu (smug) przy podłączeniu przez component może być za słaby kabel component, w moim przypadku tak właśnie było, wyrzuciłem stary niemarkowy (za 30PLN) i kupiłem Interkonekt (140PLN) i obraz żyleta. jeżeli masz możliwość zrób test z innym kablem.
Pozdrawiam


A możesz napisać, jaki dokładnie kabel kupiłeś? Marka?
 

gonszcz

New member
U mnie też dzieją sie ciekawe rzeczy.
Mam tuner A200 podłączony do plazmy samsunga S5S.
przy podłączeniu tunera przez złącze EURO i ustawieniach kompozyt + RGB
obraz w górnej i dolnej części ekranu przebarwia się na czerwono(czy raczej różowo).
Przebarwieniu ulega tylko część obrazu (ok 1/4)
zazwyczaj górna lub dolna - czasem obie równocześnie.
szczególnie widoczne to jest na czarnym obrazie.
przy ustawieniu w tunerze : kompozyt + YUV (tez kabel euro) efekt ten już nie występuje na kanałach odbieranych z satelity
ale pojawia sie znowu w filmach odtwarzanych na DVD (tez samsunga)podpiętym do tunera przez złącze zscart.
kable są ok, tV ok, DVD ok - bo wszystko gra gdy tuner nie jest podpięty.
chyba trzeba bedzie zajrzec do serwisu.
 

victorius

New member
Witam
chciałem jeszcze poruszyc temat tunera df 6000 i wyjscia euro-> component - otóz podobno kable które tu proponowaliscie są jednokierunkowe ale w tę drugą stronę czyli component->euro np: http://www.allegro.pl/item106155702_profigold_pgv_372_component_1_5m_na_euro.html
czy u was chodzi w obie strony? Planuje połączyc df6000 z 42pv60 a w sklepie powiedzieli ze nie ma takiego kabla (scart->component) i tylko przejściówka euro->component + kabel 3 x RCA z obu stron to jedyne rozwiązanie i teraz nie bardzo wiem co robić :). I jeszcze jedno ile koncówek RCA powinno byc 3 czy 5 bo chce oczywiscie przesłać i video i audio
z góry dzieki za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
dread napisał:
Posiada ktos z Was combo A200 + T-rex ? Interesuje mnie jak wyglada wspolpraca z C+ przesylaniem uprawnien, itp.
I druga sprawa - jak ten tuner radzi sobie ze splitterem :)

Z gory dzieki za wszelkie odp.

Jak jest z t-rexem to niestety nie odpowiem, ale ze splitterem radzi sobie b.dobrze ( brak zastrzeżeń )
 
Do góry