Dekoder Samsung A200 - relacja z zakupu

rysiek2

New member
Z uwaga przeczytałem opis dekodera Samsung A200 i jestem zadowolony że taki tuner pojawił się na rynku.Nie jestem pewien co do ceny ale chyba kolega zapłacił coś ok. 1000 zł. Mam inną propozycje.Od dwóch miesięcy cieszę się dekoderem Inverto.Jest to tuner niemiecki,tvin z twardym dyskiem 80Gb.Pozwala na nagranie ok 40 godzin.Obraz niedawno pusciłem przez wejście component /telewizor slim Samsung/ Obraz rewelacja.Kryształ.Poprzednio ogladałem przez RGB i "czegoś" mi brakowało.
Odbieram Cyfre+ poprzez moduł Reality Cam. Żadnych problemów z dekodowaniem i nagrywaniem programów.Niestety posiadany moduł jest jednostrumieniowy,nie można więc w pełni wykorzystać funkcji PIP.Nagrywać można jednocześnie dwa programy/zainstalowany jeden konwerter Tvin na HB a drugi mono na Astre/ i ogladać trzeci.Można także w czasie nagrywania oglądać pozycje wszcześniej nagraną.Tuner nagrywa jeden program z Cyfry zakodowany-drugi odkodowany.Przy odtwarzaniu go odkodowuje.Nagrywa także napisy ekranowe i wszystkie ścieżki dzwiękowe także DD 5.1.EPG pełne na trzy dni.Cena chyba jak na jego możliwości nie wygórowana-1300 zł. Szczerze polecam.
 

hobb3

New member
Samsung A200 to wydatek rzędu 650-700 zł, czyli połowa kwoty za urządzenie, o którym piszesz.
 

arsenal

Moderator
VIP
hobb3 napisał:
Samsung A200 to wydatek rzędu 650-700 zł, czyli połowa kwoty za urządzenie, o którym piszesz.
I połowa możliwości. Jeśli nie miałeś wcześniej tunera PVR nie wiesz co tracisz. Jak się człowiek przyzwyczai, ciężko potem wrócić do zwykłego tunera.
Gufi. Kupujesz kabel z jedej strony zakończony Eurozłączem a z drugiej trzema chinchami( lub pięcioma jeśli producent dołoży łaskawie audio) oznaczonymi odpowiednio: czerwony, zielony, niebieski.
 

rysiek2

New member
Ja bym radził zastosować Euro z trzema chinchami do wizji i oddzielnie chinchami poprowadził audio jeśli tuner i odbiornik daje takie możliwości.Myślę że wydatek niewielki a efekt znacznie lepszy.
 

gufi

New member
A w jaki sposób z tego euro wyprowadzę dźwięk - jeden bezpośrednio do tv, drugi do amplitunera?
 

gufi

New member
I jeszcze jedno - poważnie myślę o zmianie standartowego modemu Mediasat cyfry (gra u mnie już cztery lata) na Fergusona DF6000. Mam od niedawna Panasonica 42PV60. Poradzcie mi czy warto , czy lepiej dalej oszczędzać grosiki na Samsunga.(czy w przypadku Samsunga wydane dodatkowo ok.500 zł "zobaczę na ekranie".
 

radoslavm

New member
Ponawiam pytanie Gufiego, bardzo trafne i odpowiedź na nie mogłaby rozwiązać wiele wątpliwości:) Nie tylko moich jak sądzę.
 

kamon

New member
gufi napisał:
Witam.
Zainteresował mnie temat Fergusona DF6000 jako alternatywa dla Samsunga. Nie rozumiem tylko co znaczy "sygnał component na złączu scart". Jakiego kabla muszę użyć ( w Panasie PV60 mam i scart i component). Wytłumaczcie mi jak wygląda połączenie.

Tez mnie to interesuje. Jaki to ma byc kabel. Od strony Fergusona scart, a do LCD trzy chinche czyli component ?
 

radoslavm

New member
niezbyt konkretnie sprecyzowałem, o które pytanie mi chodzi:)))
Zatem: Czy na małym ekranie 26" zobaczę różnicę, za którą warto zapłacić 1000PLN po zakupieniu Samsunga A200, wobec Mediasata. Czy może wystarczy Ferguson, który na scarcie ma sygnał component. I czy każdy model Ferdka podaje sygnał component? (chodzi głównie o 6318, 7318)
 

arsenal

Moderator
VIP
radoslavm napisał:
niezbyt konkretnie sprecyzowałem, o które pytanie mi chodzi:)))
Zatem: Czy na małym ekranie 26" zobaczę różnicę, za którą warto zapłacić 1000PLN po zakupieniu Samsunga A200, wobec Mediasata. Czy może wystarczy Ferguson, który na scarcie ma sygnał component. I czy każdy model Ferdka podaje sygnał component? (chodzi głównie o 6318, 7318)
Odpowiedź jest prosta. Nie zobaczysz różnicy wartej 1000pln. Do takiego małego ekranu powinien wystarczyć Ferguson DF6000 lub 9000 i kabel Euro-component. Tylko uświadom sobie od razu jdną rzecz. Fergusony mają swoją sławę "edukacyjną" a także niesławę dotyczącą awaryjności.
 

Marecki

New member
Witam. Mam ten dekoder juz troche i tak:
1. Po podlaczeniu przez component do plamy LG PX4 widoczne sa niebiesko fioletowe smugi w poziomie np od zoltego znaczka z okresleniem wieku, dlaczego nie wiem ale mnie to juz wku.......ia. Szczegolnie widoczne jest to na ciemnym tle.
2.Teraz mam podlaczone przez RGB bo przez component juz nie moglem tego ogladac.
3. Slyszalem ze przez RGB obraz jest z progresywnym skanowaniem a przez component nie dlatego przez RGB moze byc lepszy obraz niz przez component no i chyba tez tak zrobie, podlacze obraz przez component przez wyjscie euro z dekodera
 

arsenal

Moderator
VIP
Marecki napisał:
Witam. Mam ten dekoder juz troche i tak:
1. Po podlaczeniu przez component do plamy LG PX4 widoczne sa niebiesko fioletowe smugi w poziomie np od zoltego znaczka z okresleniem wieku, dlaczego nie wiem ale mnie to juz wku.......ia. Szczegolnie widoczne jest to na ciemnym tle.
2.Teraz mam podlaczone przez RGB bo przez component juz nie moglem tego ogladac.
3. Slyszalem ze przez RGB obraz jest z progresywnym skanowaniem a przez component nie dlatego przez RGB moze byc lepszy obraz niz przez component no i chyba tez tak zrobie, podlacze obraz przez component przez wyjscie euro z dekodera
1.Jak masz problem z obrazem to reklamuj tuner.
2. J.w.
3. Źle słyszałeś. Jest dokładnie na odwrót.
 

absolus12

New member
Witam
Przyczyną złego obrazu (smug) przy podłączeniu przez component może być za słaby kabel component, w moim przypadku tak właśnie było, wyrzuciłem stary niemarkowy (za 30PLN) i kupiłem Interkonekt (140PLN) i obraz żyleta. jeżeli masz możliwość zrób test z innym kablem.

Wracając do Samsunga A200, uważam że różnica między tym modelem podłączonym componentem do LCD 37" jest minimalna (i nie jestem pewien czy na korzyść) porównując do podłączenia z Fergusonem 6318 (350PLN) dobrym przewodem Euro. Ja doszedłem do wniosku, że 1000PLN na tuner SD (nie HD) jest nie za rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza że różnica w obrazie praktycznie nie występuje.

Pozdrawiam
 

zibi2000

New member
Czegoś tutaj nie rozumiem?! Sam posiadam od wczoraj Fergusona 7318, czytałem o nim b. dużo i nigdzie nie było napisane, że na wyjściu scart posiada
sygnał komponentowy w odróżnieniu od np. Inverto??!!
 

Marecki

New member
Mam DVD LG i po tym samym componencie gra super bez zadnych smug .Jak znajde chwile zawioze do serwisu i juz.
Jeszcze jedno , z tylu dekodera gdy wyjmuje jeden z trzech kabli componentu razem z jedna wtyczka wyszlo mi gniazdko do ktorego wklada sie wtyczki (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) wsadzilem tak jak bylo ale moze to tam cos nie laczy (chodzi o czerwoe gniazdko) .
Cos moj egze,plarz jakis niedorobiony skoro wyjmuje component razem z elementami dekodera.:confused:
 

radoslavm

New member
zibi2000 napisał:
Czegoś tutaj nie rozumiem?! Sam posiadam od wczoraj Fergusona 7318, czytałem o nim b. dużo i nigdzie nie było napisane, że na wyjściu scart posiada
sygnał komponentowy w odróżnieniu od np. Inverto??!!

Sygnał taki napewno mają tunery z serii DF (6000 i 9000). Pytałem producenta:) Co do serii AF Telstar nie odpowiedział mi, nie wiem czemu... Człowiek, który montował mi C+ twierdzi, że seria AF również podaje takowy sygnał, ale tak w 100% to nie jest przekonany:) Może ktoś z Szanownych forumowiczów wie tak od początku do końca i na pewno?:)
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeszcze nie słyszałem o sofcie do Serii AF z obsługą YUV. Chłopaki z DVBExtreme skupili się na dodaniu obsługi napisów z poziomu softu bo jest ostatnio duże na to zapotrzebowanie dzięki panu Kudelskiemu.
Podejżewam, że nikt nie będzie kombinował z componentem bo jak coś nie wyjdzie to znowu będą setki postów na forach p.t.: "Uwaliłem Ferdzia, jak podłączyć JTaga"
Na Telstara też raczej nie ma co liczyć.
 

dread

New member
Bez reklam
Posiada ktos z Was combo A200 + T-rex ? Interesuje mnie jak wyglada wspolpraca z C+ przesylaniem uprawnien, itp.
I druga sprawa - jak ten tuner radzi sobie ze splitterem :)

Z gory dzieki za wszelkie odp.
 
Do góry