Dekoder Samsung A200 - relacja z zakupu

mattek

New member
Pikseliki

Chcialbym zapytac o problemy z moim LCDikiem i cyfra +. Mam dekoder Thomsona od cyfry i wokol otrych ksztaltow, np logo programow, obrysy twarzy, albo np, biegajacy pilkarze, widac jakby chmurke z pikseli (zamazana strefa). Ogolnie na niektorych kanalach caly obraz jest troche rozmazany...
Sygnal, antena i tv sa sprawdzone...
Czy zatem wymiana dekodera na tutaj omawiany powinna poprawic obraz?? Bo nie wiem jakie mieliscie problemy z obrazem...
Ja juz jestem bezsilny i szukam jakichs informacji...
Bylbym wdzeiczny za jakas rade :)
 

xroma

New member
Miełem podobne problemy z moim dekoderem od "syfry+"
Sprawdź jaki masz obraz na niemieckim RTL-u. Tam powinno byc przyzwoicie. Żeby polepszyć obraz na pakiecie cyfry nie pozostaje nic innego jak wymiana sprzętu. LCDki potrzebują dobrego sygnału aby w pełni pokazać swoje możliwości. Na kiepskim sprzęcie tego nie osiągniemy i nie pomogą nawet najlepsze kable.....
 

mattek

New member
Na RTL-u jest troszke lepiej, ale nie ma jakiejs spektakularnej poprawy... Jedyne czegos sie obawiam, to ze zainwestuje troche kasy no i nie wiem czy to pomoze... Chyba jednak bede musial zaryzykowac...
Jeszcze jedno pytanko... A miales np. tak, że wokol liter na ekranie pojawial sie wokol nich jakby cien?
W kazdym badz razie wielkie dzieki za rade...
A z kabalmi masz racje... Nawet najlepsze nie pomogly... Dekoder to ostatnie mozliwe "najslabsze ogniwo"
Thanks once again!
 

Piopio

New member
Wymiana dekodera na pewno pomoże - obraz zależy od obróbki cyfrowego sygnału. Im lepszy dekoder tym lepsze przetworniki i tym lepszy obraz.
Na "oryginalnym" mediasat są paskudne rozmazania. Najgorzej wyglądają właśnie biegnący piłkarze - koszmar.
Za to na Dreambox 7025 obraz idealny. Ale jakość ma swoją cenę.

pzdr
 

arsenal

Moderator
VIP
Nawet najlepszy dekoder i kable nic nie pomoże jeśli jest kiepsko od strony nadawcy. Cyfra+ na ten przykład większość kanałów tematycznych i HBO emituje w skandaliczny sposób zmniejszając ich rozdzielczość, byle zmieściły się na transponderze. Sygnał np.HBO jest brany z satelity Amos, dekodowany z systemu PowerVu, przesyłany analogowo do enkodera MPEG2, Kodowany ponownie do postaci cyfrowej i wysyłany na Hot Birda. Abonent znowu ma obróbkę cyfra/analog i skutki widać.
 

artek

New member
Halo....

Od kilku dni mam dwie nowinki w domu: TV kdf 50" i kablówkę (mało popularne kanały- kiepsko, standardowe <TVP,TVN, Polsat, Discovery> - akceptowalnie dobrze).

Ważne dla mnie: czy CYFRA+ z własnym tunerem będzie wyraźnie lepsza od kablówki, czy może niekoniecznie i wołać techników do poprawy sygnału (bo nie chcę niepotrzebnie wydawać 1.300zł na tuner+antenę+moduł)

Z góry dziękuję (mam do piątku czas na ewentualne odstąpienie od kablówki i zamówienie montażu SAT z ewentualnym testowaniem tunerów).
Może ktoś z Was miał możliwość kiedyś to sprawdzać?
 

xroma

New member
artek - nie pomoge. Nigdy nie mialem u siebie kablowki. Ale nie chce mi sie wierzyc, zeby kablowka była porownywalna z dobrym tunerem sat. Nie musi to byc koniecznie opisany tutaj samsung, ale wybrałbym cos z wyjsciem component. Musi byc lepiej. Jesli się mylę niech mnie ktoś skoryguje. Nie mam porównania niestety. :(
 

euro

New member
Mam kablówkę "MULTIMEDIA" i tuner NOKIA DBOX2 (na linuxie:)) i zdecydowanie polecam odbiór z satelity. Wyjście z tunera lepsze przez component (u mnie jest na SCART). Sprawdzałem też tunery PIONEK 1530 i QUALI-jakość wszystkich porównywalna. Mój TV to KDF50. Właśnie leci Arsenal-Villarreal do porównania na TVP1 w kablu-tragedia, na TVP1 sat.-b.dobrze, Polsat Sport-ideał!!! Lepszej jakośc nie miałem. Prawie jak HD;)
Goście z kablówki twierdzili, że jesienią będą wprowadzać tunery cyfrowe dla chętnych, mających odpowiednie TV. TPSA też to zapowiada, więc może warto się wstrzymać z kupnem własnego tunera?
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

absolus12

New member
Witam
Alternatywą dla Samsunga jest np dobry Ferguson za ok 350-400PLN na którym mozna puścić sygnał component po Scart. Tańsze rozwiązanie o podobnej jakości obrazu.
pozdrawiam
 

konik

New member
Witam !!!
Jako alternatywę do Samsungów A200 i A300 polecam FERGUSONY DF6000 z aktywnym wyjściem component na złączu scart w cenie około 300 zł z wbudowanym czytnikiem kart seca (cyfra+) i droższą wersję DF9000 z twardym dyskiem 80 GB i wbudowanym czytnikiem kart seca (cyfra+)oraz wejsciem na 2 moduły CI w cenie około 670 zł także z aktywnym wyjsciem component na złączu scart !!! Sam używam Fergusona DF9000 i spisuje się bardzo dobrze z lcd po złączu componet a miałem już sporo innych tunerków w tym mediasaty od cyfry które nie mają najmniejszego porównania do tego który teraz używam !!!
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Powiem tak. Fergusony są o kilka klas wyżej od Mediasatów. Samsung o klasę wyżej od Fedków. Coś powyżej Samsunga kosztuje ponad 1000pln.
Konik, jak sprawuje się twój DF9000? Jak robiłem test w sklepie dwa razy mi się zawiesił. Jakiego softu używasz?
 

konik

New member
W tym momencie używam softu 775 wersja edukacyjna zmieniona grafika od Deltasat tunerek pracuje bardzo stabilnie nie ma żadnych zwiech !!! Bardzo dobrze współpracuje z kartą cyferki !!!Mój ezgzemplarz pochodzi z samego początku sprzedaży jak pojawiły sie one na rynku ma wymieniony dysk twardy na większy niż był oryginalnie !!! Generalnie jestem zadowolny ,wiadomo że na początku były z nim problemy ale myśle że z każdą nową wersją softu jest coraz lepiej !!! Tym bardziej że ciężko kupić za te pieniążki tunerek z twardym dyskiem !!!
pozdrawiam i chętnie odpowiem na pytania
 

arsenal

Moderator
VIP
Widocznie trafił ci się wolny od wad egzemplarz choć z informacji na forach tvsat wiem, że były z nim duże problemy na początku. Teraz pewnie firma uporała się z tymi wadami. Faktycznie za te pieniądze nic innego sensownego z dyskiem nie znajdziesz.
Ciekawe jak wypadnie ten nowy Ferguson działający pod Linuksem z dyskiem twardym. Jeśli nic nie spaprają i cena będzie ok może to być początek nowej legendy na miarę DBoxa.
 

mattek

New member
Brak części programów...

Witajcie!
Chciałbym zapytać jaki moduł polecilibyście do cyfry + i Samsunga DSB-A200C??
Mam też pytanie co może byc przyczyną, że nie mam na tym dekoderze wielu programów?? np. wszystkich z TVN i pojawia się informacja systemowa: Brak sygnalu video/audio??
Zastanawia mnie tez ze przy instalacji byly satelity HotBird 1-5, a wiem ze Cyfra ostatnio przerzucila czesc swoich programow na HB 7...
No i jeszcze raz pytam o ten moduł bo teraz mam Astoncrypt 2.0... Czy ten jest ok czy moze polecilibyście jakis inny...
Pomozcie :)
Pozdrowienia!
 

artek

New member
Halo....
Przez 2 dni mogłem porównywać SAT z kablówką UPC (analogową). Sprawdzałem jedynie jakość obrazu.
TV: Sony KDF 50", odległość 3,5 metra, antena 80cm, 15 metrów kabla od konwertera.

Cyfra+ tunery:
  • Samsung A200 gniazdo Component (sygnał "YUV") oraz EURO (sygnał "Compozyt+RGB")
  • Radix z HDD 120GB gniazdo EURO (sygnał "Compozyt+RGB" i "Compozyt+YUV" puszczany z EURO na Component) oraz S-Video
Polsat Cyfrowy tuner:
  • Samsung 305G gniazdo EURO (sygnał "Compozyt+RGB" i "Compozyt+YUV")
  1. Porównanie obu platform - TAKI SAM OBRAZ.
  2. Porównanie sygnałów i gniazd - brak różnic (ewentualnie większe nasycenie barw w przypsdku Componentu).
  3. Porównanie SAT z kablówką - brak delikatnego rozmazania (obraz jakby za folią w kablówce), brak bardzo delikatnych zakłóceń (sporadycznych i pojedynczych białych kropek w kablówce), bardziej nasycone kolory (nienaturalne, więc wymagało korekty w ustawieniach menu TV) - podsumowując ok.10% lepszy efekt w przypadku SAT (ale brak inwestycji w postaci zakupu tunera, anteny i modułu, przy podobnych abonamemtach)
 

arsenal

Moderator
VIP
Oczywiście gdyby polskie kanały nadawały z taką jakością i w 16/9 jak niemieckie zobaczyłbyś większą różnicę. No ale masz Artek KDF'a więc nawet VHS dobrze się ogląda.
 

gufi

New member
Witam.
Zainteresował mnie temat Fergusona DF6000 jako alternatywa dla Samsunga. Nie rozumiem tylko co znaczy "sygnał component na złączu scart". Jakiego kabla muszę użyć ( w Panasie PV60 mam i scart i component). Wytłumaczcie mi jak wygląda połączenie.
 

xroma

New member
artek napisał:
Halo....
Przez 2 dni mogłem porównywać SAT z kablówką UPC (analogową). Sprawdzałem jedynie jakość obrazu.
TV: Sony KDF 50", odległość 3,5 metra, antena 80cm, 15 metrów kabla od konwertera.

Cyfra+ tunery:
  • Samsung A200 gniazdo Component (sygnał "YUV") oraz EURO (sygnał "Compozyt+RGB")
  • Radix z HDD 120GB gniazdo EURO (sygnał "Compozyt+RGB" i "Compozyt+YUV" puszczany z EURO na Component) oraz S-Video
Polsat Cyfrowy tuner:
  • Samsung 305G gniazdo EURO (sygnał "Compozyt+RGB" i "Compozyt+YUV")
  1. Porównanie obu platform - TAKI SAM OBRAZ.
  2. Porównanie sygnałów i gniazd - brak różnic (ewentualnie większe nasycenie barw w przypsdku Componentu).
  3. Porównanie SAT z kablówką - brak delikatnego rozmazania (obraz jakby za folią w kablówce), brak bardzo delikatnych zakłóceń (sporadycznych i pojedynczych białych kropek w kablówce), bardziej nasycone kolory (nienaturalne, więc wymagało korekty w ustawieniach menu TV) - podsumowując ok.10% lepszy efekt w przypadku SAT (ale brak inwestycji w postaci zakupu tunera, anteny i modułu, przy podobnych abonamemtach)


Taaa , to tak jak porównywać to wszystko na TV kineskopowym. Polecam porównać to na LCD. :)
 

artek

New member
Halo...
xroma napisał:
Taaa , to tak jak porównywać to wszystko na TV kineskopowym. Polecam porównać to na LCD. :)

Zakładam, że to w takim razie zasługa KDF-a (który potrafi wiele "naprawić" wybaczając niską jakość sygnału), a nie moja ślepota (której się obawiałem), albo brak różnic w tych tunerkach (przypomnę, że porównywałem jedynie jakość obrazu)
 
Do góry