Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

compucar

New member
Judash napisał:
A moze to wina twojego TV?, bo mam w domu Fergusona 7318 i Humaxa-a i obraz jest super, oczywiscie pisze tu wrazeniach ogladajac kanaly HD choc SD sa tez ok.Jesli chodzi o tuner HD Philipsa, to wystarczy poczytac posty na temat tego tunera.

Mam na myśli właśnie SD, na HD nie ma problemu - poza takim, że praktycznie nic co mnie interesuje nie jest nadawane w tym formacie. Telewizor ma bardzo dobrze skalibrowane porty i świeży soft, jakośc obrazu HD/SD z np PS3 jest bez zarzutu.
Muszę przyznać, że po aktualizacji softu tunera do v.56 jakośc na kanałach SD z przyzwoitym bitrate zauważalnie sie poprawiła - głownie w kwestii ostrości obrazu i poziomu odbic na krawędziach konturów. Dlatego jestem zdania, że jakiś potencjał jeszcze w nim drzemie.
 
J

Judash

Guest
compucar napisał:
Mam na myśli właśnie SD, na HD nie ma problemu - poza takim, że praktycznie nic co mnie interesuje nie jest nadawane w tym formacie. Telewizor ma bardzo dobrze skalibrowane porty i świeży soft, jakośc obrazu HD/SD z np PS3 jest bez zarzutu.
Muszę przyznać, że po aktualizacji softu tunera do v.56 jakośc na kanałach SD z przyzwoitym bitrate zauważalnie sie poprawiła - głownie w kwestii ostrości obrazu i poziomu odbic na krawędziach konturów. Dlatego jestem zdania, że jakiś potencjał jeszcze w nim drzemie.

Co chcialbys ogladac w HD?
 

MARAS

New member
stay.alive napisał:
Mam problem, jestem posiadaczem PhilipsHD + monoblock, ustawiam antene na HB, niestety dekoder "lapie sygnal" z prawego (patrzac zza anteny) konwertera, natomiast zeby miec Astre musze lapac HB "lewa" czescia monobloku.

W jaki sposob to przelaczyc?
Ważny jest diseqc, PHILIPS HD obsługuje 1.0 jeśli masz 2.0 to nie będzie ci przełączał.Przerabiałem ten problem w monoblocku miałem diseqc 2.0 i nie przełączał Założyłem 2 pojedyncze konwertery i diseqa 1.0 Teraz wszystko działa
 

cicik

New member
cze.
w temacie sprzed kilku postow.
nie "widze" kanalow hd na cyfsze (te na kamalach od 850 cos tam cos)
jaki powod?
pozdr
cicik
ps.
oczy mam dobre :)
 

MARAS

New member
cicik napisał:
cze.
w temacie sprzed kilku postow.
nie "widze" kanalow hd na cyfsze (te na kamalach od 850 cos tam cos)
jaki powod?
pozdr
cicik
ps.
oczy mam dobre :)

A jaki masz dekoder i zestaw satelitarny Jesli masz PHILIPSA HD to zobacz wyżej
 

robo55

New member
A ja z innej beczki zapytam. mieszkam w domku jednorodzinnym i jak to w domku każdy chce patrzeć na inny kanał. oczywiście jest WI FI itp. Na dzień dzisiejszy posiadam philipsa HD powiedzmy że zakupuję topfielda lub humka no i osławione wifi czy sprzedadzą mi też cama z cyfry - chodzi o to aby na 2 tv oglądać np. kanał HD.......Ponieważ mam w domu fergusona 7018 tam wystarczy tylko karta i wszystko poleci, ale mnie chodzi o topfielda lub humaxa....Bo jeśli mam podpisać aneks do camu to chyba bedą życzyć sobie zwrotu philipsa......
 

kslawin

New member
robo55 napisał:
A ja z innej beczki zapytam. mieszkam w domku jednorodzinnym i jak to w domku każdy chce patrzeć na inny kanał. oczywiście jest WI FI itp. Na dzień dzisiejszy posiadam philipsa HD powiedzmy że zakupuję topfielda lub humka no i osławione wifi czy sprzedadzą mi też cama z cyfry - chodzi o to aby na 2 tv oglądać np. kanał HD.......Ponieważ mam w domu fergusona 7018 tam wystarczy tylko karta i wszystko poleci, ale mnie chodzi o topfielda lub humaxa....Bo jeśli mam podpisać aneks do camu to chyba bedą życzyć sobie zwrotu philipsa......
Z tego co mi wiadomo, to C+ na razie nie planuje opcji "multiroom":cry:
 

olekp

New member
Bez opcji multiroom

Wystarczy zakup splitera np bezprzewodowego i odbiorników ze złaczem CI. Od modułu CyfraHD lepiej działa moduł ASTON 2 ale jest droższy. Jeśli kieszen pozwala to np spliter na 3 karty bezprzewodowy. 1 moduł CyfraHD po podpisaniu umowy i 2 moduły aston do tego np 3 Humaxy lub Topfieldy i mamy cały dom gotowy do HD. Jedyny problem to wytrzymałośc konta bankowego
bo za to wychodzi mniej więcej 4000 zł komplet. Uwaga ponoć splitery nie najlepiej działają jak współpracują z różnymi odbiornikami. Czyli najlepiej albo mieć wszystkie mediasaty albo wszystkie Humaxy z modułem. Jak pomieszamy gatunki to bywają problemy.
 

dziku83

New member
problem z wizja w tunerze humax 2000

witam mam pytanie czy wie ktos co moze byc powodem mojego problemu.Mam tuner humax 2000 podlaczony do lcd za pomoca kabla hdmi i podczas ogladania cyfry (modul aston 2.17) znika czasem obraz ale dzwiek pozostaje .aby wszystko wrocilo do normy musze wylaczyc tuner (czasami obraz po chwili sam wraca )zmienilem kabel hdmi i nadal to sie zdarza co to moze byc wie ktos moze?
 

maszek

New member
Bez reklam
Sprawdź na początek sam tuner. Wyciągnij astona z kartą i zobacz czy wspomniane przez ciebie zjawisko występuje podczas oglądania kanałów free. Którą wersję softu masz wgraną?
 

dziku83

New member
tez tak jest czasami na kanalach free a oprogramowanie mam ta wersje 8 beta .chyba ze to moze gniazdo hdmi jest walniete w lcd albo humaxie?
 

maszek

New member
Bez reklam
Sa dwie wersje beta: jedna to "plus" a druga z 15 marca. W tej plus, były czasem problemy z HDMI (obraz drgał ale dźwięk był prawidłowo odtwarzany). Co ciekawe, na wyjściu Euro wszystko było ok.
Wersja 08 beta z 15 marca br. jest pozbawiona tego problemu.
Wgraj i zobacz jak będzie działać. Wszystko do humka znajdziesz tutaj.
 

myszek

New member
Witam
mam takie pytanie. mam Philipsa hd cyfry podlaczonego kablem hdmi do jednego tv. chcialem podlaczyc 2 tv . i moje pytanie polega na tym czy podlaczenie componentem bedzie dzialac ? sprawdzalem kablem scart i dziala, ale jednak wolalbym zeby byl to component. korzysta moze ktos z takiego rozwiazania albo moglby chociaz sprawdzic? :rolleyes:
 

jacek315

New member
Witam.Czy w waszych dekoderach HD Philipsa Cyfry zdarzają się krótkie zatrzymania obrazu? Takie zwisy ( jedno dwu sekudnowe) mam juz na kilku kanałach. Czy to usterka fabryczna we wszystkich urzadzeniach czy jedynie mnie trafił się taki felerny egzemplarz? Czy jest na to jakas rada , czy tez od razu wymienić dekoder w cyfrze ?
 

kslawin

New member
jacek315 napisał:
Witam.Czy w waszych dekoderach HD Philipsa Cyfry zdarzają się krótkie zatrzymania obrazu? Takie zwisy ( jedno dwu sekudnowe) mam juz na kilku kanałach. Czy to usterka fabryczna we wszystkich urzadzeniach czy jedynie mnie trafił się taki felerny egzemplarz? Czy jest na to jakas rada , czy tez od razu wymienić dekoder w cyfrze ?
Mam to samo na zlączu HDMI.
Nie wiem czy ten objaw występuje także na innych złączach (mam jeszcze podpięte RGB, ale praktycznie nic przez nie nie oglądam).
Wygląda na to, że to jakas "normalka" dla tego dekodera.:(
 

myszek

New member
myszek napisał:
Witam
mam takie pytanie. mam Philipsa hd cyfry podlaczonego kablem hdmi do jednego tv. chcialem podlaczyc 2 tv . i moje pytanie polega na tym czy podlaczenie componentem bedzie dzialac ? sprawdzalem kablem scart i dziala, ale jednak wolalbym zeby byl to component. korzysta moze ktos z takiego rozwiazania albo moglby chociaz sprawdzic? :rolleyes:
moglby ktos pomoc :(
 

MARCIN!!!!

New member
Mam Problem

Czego To Jest Wina

Ogladam Cyfre Na Philips Hd I Czasami Mam Zaniki Obrazu I Dzwieku Na Sekunde !!!!!!!!!! - czarny ekran !!!!!

Czego To Jest Wina ???

Softu ???? Czy Telewizor Zwalony ?????????
Czy Mial Ktos Juz Takie Problemy I Moze Ma ???????

Lcd 37 Lc2r PROBLEM Z OBRAZEM POD HD
 

maszek

New member
Bez reklam
Karta PCI do modułu Cyfra+ HD

Karta PCI TwinhanDTV CI+pilot - 339 zł


Alternatywa dla osób, które nie są zainteresowane zakupem tunera HD.
Karta obsługuje ponoć poprawnie nie tylko moduł HD C+, ale także moduł Cyfrowego Polsatu. Więcej na stronie Hollex.pl.
pozdrawiam
 

yanky

New member
Coś mi się wydaje, że ta karta nie obsługuje HDTV tylko SD. Zanim ktoś zdecyduje się ją kupić do HD na PC lepiej sprawdzić "na żywo". Karty komputerowe do HDTV są znacznie droższe niż ta na obrazku, a przecież ta ma dodatkowo bajer w postaci możliwości wkładania modułów CI i jeszcze pilot. Dlaczego więc tak tanio?

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=49&id=669
 
Ostatnia edycja:
Do góry