Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

awujotka

New member
Bez reklam
W tej chwili jest tak:
1. kabel z antenty sat do dekodera
2. euro do nagrywarki
3. euro to 1. tv
4. kabel antenowy wychodzący z dekodera przez modulator do rozgałęźnika (tzw. trójnik) z któego idzie jednym kablem razem z telewizją kablową, czyli:
a. z modulatora dekodera do rozdzielacza sygnału (in1) + kablówka (in2), a potem jednym kablem z wyjścia out na pozostałe telewizory.
Mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo:p

Moje pytanie brzmi: czy nowy dekoder posiada ów modulator, żeby można było wypuścić sygnał na pozostałe tv?
 

effe

New member
Wlasnie dzisiaj mi sie udalo zamienic dekoder na nowy HD, tylko mam problem z canal plus hd a mianowicie na poczatku dzisial ale z pasami z boku a teraz nic nie ma tylko glos. wiecie moze jaka to moze byc przyczyna? I jeszcze jedno pytanie na poczatku jak podlaczylem dekoder hd to domyslnie wszystkie programy ustawione byly normalnie i zeby je zmienic trzeba bylo wcisnac przycisk hd zeby to zmienic. W menu ustawienia terminala zmienilem na szeroki bo na zoom 16/9 wszystko jest powiekszone. Czy do sie normalnie ustawic aby zostalo 16/9 i nic juz nie zmieniac???
 

effe

New member
Jack171 napisał:
Dzisiaj o godz 10.30 odebrałem dekoder Philipsa HD od dystrybutora Cyfry+. Po zainstalowaniu w domu należało wgrać nowy soft za pośrednictwem satelity. Do dekodera dołączono instrukcję z Cyfry+. Wszystko poszło Ok! "Maszyna chodzi". Nie miałem jeszcze czasu na dokładne sprawdzenie funkcjonalności dekodera. Z grubsza nie stwierdziłem na razie problemów.

Witam mam pytanko. Na jakim formacie masz ustawiony dekoder? Na szeroki czy zoom 16/9? Jak ustawiam zoom 16/9 to wszystko powieksza a szeroki to zwykly 4/3 rozszerzony do 16/9. A nie ma normalnego 16/9? I co z tym programem canal plus sport hd? Czy zawsze sa te pasy po bokach?
 

walszyn

New member
effe napisał:
Witam. Mialem bardzo podobny problem dzisiaj jak kolega. Juz nie bede wszystkiego opowiadal, bo szkoda moich nerwow. Moge tylko powiedziec ze finish byl troszeczke mniej pozytywny anizeli u kolegi. No coz. Jak zawieralem umowe z cyfra plus to powiedziano mi ze jak zostanie wznowiona sprzedaz dekoderow HD to bede mogl bez problemu wymienic mojego thomsona na philipsa. Niestety w praktyce to troszeczke inaczej wyglada. A mianowicie po dluzszym pobycie w sklepie gdzie posiadali te dekodery powiedziano mi ze jestem za krotko abonentem i musza miec zgode na powierzenie mi tego dekodera, niestety nie mogli sie dodzwonic do ich centrum cyfry i nie dostalem dzisiaj akceptacji. Po 17:00 zadzwonilem do cyfry plus i powiedziala mi pani ze jeszcze nie sprzedaja tych dekoderow bo sa zepsute. Smiechu warte, robia z ludzi wariatow! Doradzcie mi co mam robic. Z gory dziekuje i pozdrawiam!




Zadzwoń na infolinie i poproś o akceptację wymiany dekoderów , praktycznie robią to w kilka sekund. Wróć do swojego sprzedawcy i powiedz,że Warszawka nie widzi żadnego problemu.Oni sprawdzają elektronicznie akceptacje i powinni wydać.
Praktyczna rada, jeżeli na infolinii nie będzie chciał wydać akceptacji zadzwoń jeszcze raz, tam pracuje kilkadziesiąt osób i za każdym razem łączysz się z się z inną osobą.W moim wypadku pierwszy facet zupełnie nie kumał o co chodzi, druga Pani załatwiła sprawę w kilkadziesiąt sekund.
Na infolinii powiedz ,że Twój sprzedawca wydaje dekodery po akceptacjii centrum, a u swojego sprzedawcy powiedz , że Warszawka zaakceptowała wymianę. ,,Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"- sensu nie ma ,ale dekoder wydali.

Odnośnie kanału 18 sport HD. W plazmach Panasonica wciskasz na guzik ASPECT i zmieniasz format obrazu. Istnieje format 4/3Pełny,który rozszeża sygnał 4/3 na cały ekran. Obraz nieco ,,wyłazi", ale jest na całej plazmie.
Nie jest to ideał, ale zawsze coś. Popróbujcie w swoich plazmach lub LCD zmienić format obrazu (na pilotach TV).
Pozdrawiam iżyczę sukcesów.

ps-dekoder faktycznie nie jest ideałem, ale cena jest akceptowalna
 

aqula

New member
Dekoder HD dla C+

Witam serdecznie, sledzę już od dłuższego czasu ten wątek, niestety jak już zauważyliście, dużo się tutaj pisze na temat w/w odbiornika. Jestem jeszcze (jak narazie, bo nie wiem do kiedy) posiadaczem Philipsa HD, jeśli chodzi o mnie, to ja dostałem już kubełek zimnej wody na głowę i zostałem wyleczony, z oglądania telewizji w rożdzielczości HD. Tuner który oferuje C+ oczywiście nie jest cudem techniki, więc jeszcze musi dużo wody upłynąć, aby to wszystko miało ręce i nogi, np. brak jest kanałów PRO7 HD, ANIXE HD i Arte France HD czy SAT1 HD a są to niby kanały nie kodowane. Po ściągnięciu oprogramowania..... miłe zaskoczenie, przed ściągnięciem (17.01) kanał Astra Promo HD chodził, a teraz, mam pokaz slajdów :D tak jak na samym początku, kiedy wziąłem tuner. Tak więc może pozostawię to bez komentarza. Jeśli chodzi zaś o poruszany tutaj na forum obraz HD w formacie 4/3, to co tu dużo mówić, po prostu bezsens, zgodzę się, że powinien być pozostawiony kanał C+Sport, na którym przynajmniej można było by sobie oglądnąć mecz na pełnym ekranie (skoro i tak nie leci w HD). Ja się wyleczyłem, co zrobią inni, ich sprawa. Uważam tylko, że jak narazie, to nie ma co lecieć do dystrybutora C+ i płacić nawet te 299pln za wynajem, bo o kupnie, to nawet nie będę wspominał. Bo po prostu, nie ma co oglądać!
 

gregorp

New member
No właśnie co do programów free HD to trzeba monitować do C+ żeby zaktualizowali listę predefiniowanych kanałów tak żeby wszystkie dostepne były ładowane.
Ale to musimy wszyscy im marudzić.

Jak narazie kilkukrotnie dzwoniłem wtej sprawie do TCA i dopytywałem się ale odpowiedź była taka że "jak będzie taka potrzeba to będziemy myśleć nad tym." Czyli jak mówiłem-Panie i Panowie monitować.

Natomiast co do aktualizaji to wczoraj się wykonała bez wiekszych problemów ale jakisch specjalnych zmian nie zdążyłem zauważyć. Fakt że ostatnio oglądam po godzinę maksymalnie telewizji więc nie mam szans coś więcej ocenic.
ja tam generalnie nie narzekam na dekoder-fakt były jakieś zwisy ale specjanie mi to nie przeszkadza. Może jakbym wiecej korzystał.
 

gregorp

New member
Kubak napisał:
U mnie jest:
845 - ASTRA XD PROMO
846 - PRO 7 HD
847 - SAT.1 XD
848 - ASTRA XD PROMO (inny niż 845)
849 - ANIXE XD

Na Philipsie od C+??
Zartujesz??
Aż musze to sprawdzić dzisiaj.
MAM NADZIEJĘ ŻE DZIAŁA I NIE JEST TO POKAZ SLAJDÓW BO BĘDE MUSIAŁ WYWALI KONWERTER
 

Kubak

New member
Musisz zeskanować dekoder.

Myślę, że CYFRA+ nie przy każdej zmianie listy kanałów zmienia indeks, który powoduje, że dekoder proponuje skanowanie (przy włączaniu dekodera z trybu standby).
 

robo55

New member
gregorp napisał:
No właśnie co do programów free HD to trzeba monitować do C+ żeby zaktualizowali listę predefiniowanych kanałów tak żeby wszystkie dostepne były ładowane.
Ale to musimy wszyscy im marudzić.

Jak narazie kilkukrotnie dzwoniłem wtej sprawie do TCA i dopytywałem się ale odpowiedź była taka że "jak będzie taka potrzeba to będziemy myśleć nad tym." Czyli jak mówiłem-Panie i Panowie monitować.

Natomiast co do aktualizaji to wczoraj się wykonała bez wiekszych problemów ale jakisch specjalnych zmian nie zdążyłem zauważyć. Fakt że ostatnio oglądam po godzinę maksymalnie telewizji więc nie mam szans coś więcej ocenic.
ja tam generalnie nie narzekam na dekoder-fakt były jakieś zwisy ale specjanie mi to nie przeszkadza. Może jakbym wiecej korzystał.


nic dodać nic ująć o zwykły canal +sport trzeba się dopominać..........i nie ma to tamto niech każdy chociaż raz zadzwoni
 

golota

New member
Kubak napisał:
U mnie jest:
845 - ASTRA XD PROMO
846 - PRO 7 HD
847 - SAT.1 XD
848 - ASTRA XD PROMO (inny niż 845)
849 - ANIXE XD

hmmm... zeskanowałem dekoder i rzeczywiście pojawia się opis że są takie programy. Jest tylko jeden mały problem nie mam wizji i fonii:(
Masz może jakiegoś zeza na Astre?
 

Kubak

New member
golota napisał:
hmmm... zeskanowałem dekoder i rzeczywiście pojawia się opis że są takie programy. Jest tylko jeden mały problem nie mam wizji i fonii:(
Masz może jakiegoś zeza na Astre?
A i owszem. Dokładniej to dwie osobne anteny i przełącznik Diseqc.
Potwierdzam, że jedna Astra XD Promo ma pokaz slajdów.
 

Cavallino

Banned
robo55 napisał:
nic dodać nic ująć o zwykły canal +sport trzeba się dopominać..........i nie ma to tamto niech każdy chociaż raz zadzwoni

Co Wy chcecie od tego zwykłego C+Sport? Przecież to jest dokładnie to samo co na C+SportHD, tyle że w niższej rozdzielczości.
Jeśli macie dekoder HD, to nie bardzo kumam po diabła Wam oba kanały nadające TO SAMO !!!?
 

Jack171

New member
Problem z fonią na kanale 5 TVN dekodera HD

Szanowni forumowicze pozwólcie poruszyć kolejny wątek dotyczący jakości.
Po jednym dniu szczęśliwego :Dużytkowania dekodera HD wystąpił problem związany z fonią na kanale 5 TVN. Głośność jest niższa w porównaniu do pozostałych kanałów. Żeby normalnie słyszeć muszę podgłośnić telewizor (Samsung LCD 32S72).
Bardzo proszę o ewentualne uwagi, sugestie.
 

machu

New member
Co Wy chcecie od tego zwykłego C+Sport? Przecież to jest dokładnie to samo co na C+SportHD, tyle że w niższej rozdzielczości.
Jeśli macie dekoder HD, to nie bardzo kumam po diabła Wam oba kanały nadające TO SAMO
Na C+ Sport HD materiały 4:3 są pokazywane z czarnymi pasami po bokach i nic nie da się z tym zrobic... Ludzie wolą oglądac ten materiał rozciągnięty do 16:9 co jest możliwe na C+ Sport.
 

Cavallino

Banned
machu napisał:
Na C+ Sport HD materiały 4:3 są pokazywane z czarnymi pasami po bokach i nic nie da się z tym zrobic...

A co byś chciał zrobić, skoro materiał jest 4:3?
Zniekształcić?
Brrrr....... - nie cierpię nawet takich pomysłów.

No i cały czas nie wiem, dlaczego materiału 4:3 nie miałoby się dać rozciągnąć do 16:9 (już na telewizorze) akurat na tym jednym kanale?
Ale dzisiaj odbieram tuner HD (phila oczywiście), więc sam sobie zobaczę o czym mówicie.....
 

makisiaki

New member
Ocziwiście, każdy kanał da się rozciągnąć za wyjątkiem 18 czyli Canal+HD. Ja oglądam kanały właśnie tak aby nie było czarnych pasów po bokach. Jeżeli ktoś ma 42" to pewnie wersja 4/3 jest i tak dużym ekranem. Ja mam 32" i chciałbym mieć ekran wypełniony w 100%. Kwestia przyzwyczajenia do takiego rozciągniętego obrazu.

A odnosząc się do cichego kanału TVN na dekoderze PhilipsHD to tak było i ze starszą wersją oprogramowania. Po wgraniu nowego softu wieszanie tunera już nie występuje ale cichy TVN pozostał. U mnie na dodatek tuner po wgraniu nowego softu zaczął smużyć więc wlaśnie wróciłem od dystryburora z wymienionym na nowy.
 

daniel1602

New member
Jack171 napisał:
Szanowni forumowicze pozwólcie poruszyć kolejny wątek dotyczący jakości.
Po jednym dniu szczęśliwego :Dużytkowania dekodera HD wystąpił problem związany z fonią na kanale 5 TVN. Głośność jest niższa w porównaniu do pozostałych kanałów. Żeby normalnie słyszeć muszę podgłośnić telewizor (Samsung LCD 32S72).
Bardzo proszę o ewentualne uwagi, sugestie.

Może dlatego że TVN jest w Dolby ??? Musisz sprawdzić ustawienia w box i właczyc bez Dolby.??? Sprobuj mpowże pomoże.
 
Do góry