Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

iqpablo

New member
golota napisał:
Witam
Dziś miałem drugą aktualizacje oprogramowania dla dekodera cyfry HD.
Widocznie coś jeszcze poprawiają. Jak narazie odpukać wszystko działa jak należy.
ps. trzeba przyznać że serial dokumentalny o Chinach prezentuje się w niektórych momentach bardzo ładnie( chodzi mi o sygnał HD). Prawie jak na LUXE TV HD, tylko że akurat w tym temacie prawie nie robi wielkiej różnicy;)

nie bylo zadnej aktualizacji oprogramowania. Jest caly czas to sao co bylo. to o czym piszesz ja mialem juz jakis tydzien temu. nie wiem dlaczego tak sie to robilo (tzn dekoder pokazywal ze jest aktualizowane oprogramowanie), w kazdym razie nic sie nie zmienilo (wersja oprogramowania jest ta sama co w ubieglym roku. dalej mam problemy z obrazem i dzwiekiem. zreszta zadzwon sobie na infolinie i zapytaj. tam dalej nie wiedza kiedy bedzie gotowe to oprogramowanie. po drugie jesli by juz zrobili to juz ruszyla y dalsza sprzedaz dekoderow a nic takiego nie ma miejsca.

podsumowujac: nie ma jeszcze nowego oprogramowania do c+.
 

iqpablo

New member
gregorp napisał:
No właśnie, tak samo na programie na stronie nie jest oznaczone jako HD.
Więc jak to z tym jest?:confused:

kolega ktory to opisuje sie nie zna chyba ani na hd a ni na dekoderze (patrz moja poprzednia wypowiedz). Wiec moze dlatego tak powiedzial, ze prawie jakosc jak luxe hd, bo to nie bylo hd :)
 

golota

New member
iqpablo napisał:
kolega ktory to opisuje sie nie zna chyba ani na hd a ni na dekoderze (patrz moja poprzednia wypowiedz). Wiec moze dlatego tak powiedzial, ze prawie jakosc jak luxe hd, bo to nie bylo hd :)

Expertem takim jak Ty;) napewno nie jestem. Napisałem że niektóre fragmenty były naprawde ładne na moje oko HD, chociaż w rzeczywistości tak naprawde było to SD (mój błąd:D). Chociaż sami przyznacie że np. krajobraz w Chinach prezentował sie o wiele lepiej niż większość filmów nadawanych w HD w grudniu o 21. A co do dekodera po aktualizacjach (możliwe że nic nie znaczących) u mnie jak narazie ani obraz ani dźwięk nie zawiodły, także może naprawde starają się coś z tym zrobić.
pozdrawiam.:cool:
 

Cavallino

Banned
iqpablo napisał:
kolega ktory to opisuje sie nie zna chyba ani na hd a ni na dekoderze (patrz moja poprzednia wypowiedz). Wiec moze dlatego tak powiedzial, ze prawie jakosc jak luxe hd, bo to nie bylo hd :)

Jeśli chodzi Wam o dokument "Chiński boom" to na następny tydzień jest on oznaczany jako HD, więc raczej to Ty się mylisz i poprzednio też on był nadawany w HD.
 

walszyn

New member
Rozmawiałem dzisiaj z cenrum cyfry+ w Gdańsku i powiedziano mi , że wszystkie wydane dekodery Philipsa HD mają zostać wymienione na nowe.
Osoby jak ja , które nie odebrały otrzymają nowe dekodery do końca stycznia.
Mają to być identyczne Philipsy HD z wgranym nowym oprogramowaniem.
Dzisiaj jest 16 stycznia i nikt nie wydaje nowych dekoderów ! do w/w postu.
Kompletna dezorganizacja, jeżeli ktoś ma inne wiadomości potwierdzone proszę o jakiś cynk. W/w post okazał się dzisiaj już nieaktualny.
Tragedia- tak powinna nazywać się platforma cyfry+
 

Jack171

New member
Dzisiaj o godz 10.30 odebrałem dekoder Philipsa HD od dystrybutora Cyfry+. Po zainstalowaniu w domu należało wgrać nowy soft za pośrednictwem satelity. Do dekodera dołączono instrukcję z Cyfry+. Wszystko poszło Ok! "Maszyna chodzi". Nie miałem jeszcze czasu na dokładne sprawdzenie funkcjonalności dekodera. Z grubsza nie stwierdziłem na razie problemów.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Witajcie, mam pytanie dot. dekodera HD Cyfry+ (nowego Philisa). Do tej pory używam stareńskiego Phila 3010 i mogę rozdzielić sygnał na kilka telewizorów (oczywiście na wszystkich jest ten sam kanał). Czy po przejściu na nowy model Phila do HD również ten sposób podziału sygnału będzie możliwy? pozdrawiam
 

robo55

New member
canal + sprt - pasy?

To ja też dołączam z jednym pytankiem .Mam już nowego mediasata i mały problem. Podłączenie po kablu hdmi do samsunga plazmowego C7H. Ni i mam pasy po boku. Próbowałem różnych kombinacji z rozdzielczością ale pasy mam non stopa. Przycisk HD na pilocie na tym kanale wogóle nie działa.....Jakieś propozycje dla laika?
 

maszek

New member
Bez reklam
awujotka napisał:
Witajcie, mam pytanie dot. dekodera HD Cyfry+ (nowego Philisa). Do tej pory używam stareńskiego Phila 3010 i mogę rozdzielić sygnał na kilka telewizorów (oczywiście na wszystkich jest ten sam kanał). Czy po przejściu na nowy model Phila do HD również ten sposób podziału sygnału będzie możliwy? pozdrawiam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=66475#post66475
wykorzystaj Euro VCR ;)
 

walszyn

New member
walszyn napisał:
Rozmawiałem dzisiaj z cenrum cyfry+ w Gdańsku i powiedziano mi , że wszystkie wydane dekodery Philipsa HD mają zostać wymienione na nowe.
Osoby jak ja , które nie odebrały otrzymają nowe dekodery do końca stycznia.
Mają to być identyczne Philipsy HD z wgranym nowym oprogramowaniem.
Dzisiaj jest 16 stycznia i nikt nie wydaje nowych dekoderów ! do w/w postu.
Kompletna dezorganizacja, jeżeli ktoś ma inne wiadomości potwierdzone proszę o jakiś cynk. W/w post okazał się dzisiaj już nieaktualny.
Tragedia- tak powinna nazywać się platforma cyfry+



Cytowanie siebie to tragedia,ale cóż...
Zadzwoniłem do centrali w Warzsawie z pretensjami , że nie ma dekoderów HD
-po długiej dyskusji i sprawdzeniu u przełożonych facet mówi, abym udał się do swojego miasta i odebrał dekoder, sprzedaż ruszyła
-dzwonię do Gdańska,(miła Pani ) po 10 minutach dyskusji okazuje się , że faktycznie mogę odebrać , ale musze w Warszawie uzyskać zgodę
-dzwonię na infolinię i uzyskuję akceptacje
-dzwonię do Gdańska po kilku minutach (teraz miły Pan) zdziwiony o czym mówię, nic nie wie o tym , że można wydawać już dekodery,15 minut opowiadam o poprzednich telefonach i o jego miłej koleżance,(miły Pan) prosi o kwadrans na sprawdzenie tych wiadomości
-biorę prochy na uspokojenie
-(miły Pan) oddzwania po 40 minutach i mówi, że faktycznie coś tam ruszyło
po godzinie odbieram dekoder,aktualizuję oprogramowanie,jest o'k,ale bywają niekiedy minimalne zwisy, nie wiem czy jest to oprogamowanie finalne.
Rano po 11 poinformowano mnie , że odbiorę Philipsa pod koniec stycznia,
przed 16 wgrywałem nowe oprogramowanie***szajcie po dekodery i jak Was wywalą drzwiami wchodźcie oknem.
 

maszek

New member
Bez reklam
robo55 napisał:
To ja też dołączam z jednym pytankiem .Mam już nowego mediasata i mały problem. Podłączenie po kablu hdmi do samsunga plazmowego C7H. Ni i mam pasy po boku. Próbowałem różnych kombinacji z rozdzielczością ale pasy mam non stopa. Przycisk HD na pilocie na tym kanale wogóle nie działa.....Jakieś propozycje dla laika?
Niestety nie mam instrukcji obsługi tego tunerka. Zobacz, czy przypadkiem w opcjach nie masz ustawionego formatu 16:9? C+Sport HD "dość często" nadaje w 4:3 - stąd te pasy po lewej i prawej stronie ekranu. Ten temat był już poruszany w tym wątku.;)
 

robo55

New member
maszek napisał:
Niestety nie mam instrukcji obsługi tego tunerka. Zobacz, czy przypadkiem w opcjach nie masz ustawionego formatu 16:9? C+Sport HD "dość często" nadaje w 4:3 - stąd te pasy po lewej i prawej stronie ekranu. Ten temat był już poruszany w tym wątku.;)

Nie mam ale te 4na 3 wiele wyjaśnia z tym że g......mnie to obchodzi mogli zostawić zwykły c+sport i po kłopocie a tak......obcięty obraz i tylko relacje w HD na pełnym ekranie - do bani z takim HD
 

effe

New member
walszyn napisał:
Cytowanie siebie to tragedia,ale cóż...
Zadzwoniłem do centrali w Warzsawie z pretensjami , że nie ma dekoderów HD
-po długiej dyskusji i sprawdzeniu u przełożonych facet mówi, abym udał się do swojego miasta i odebrał dekoder, sprzedaż ruszyła
-dzwonię do Gdańska,(miła Pani ) po 10 minutach dyskusji okazuje się , że faktycznie mogę odebrać , ale musze w Warszawie uzyskać zgodę
-dzwonię na infolinię i uzyskuję akceptacje
-dzwonię do Gdańska po kilku minutach (teraz miły Pan) zdziwiony o czym mówię, nic nie wie o tym , że można wydawać już dekodery,15 minut opowiadam o poprzednich telefonach i o jego miłej koleżance,(miły Pan) prosi o kwadrans na sprawdzenie tych wiadomości
-biorę prochy na uspokojenie
-(miły Pan) oddzwania po 40 minutach i mówi, że faktycznie coś tam ruszyło
po godzinie odbieram dekoder,aktualizuję oprogramowanie,jest o'k,ale bywają niekiedy minimalne zwisy, nie wiem czy jest to oprogamowanie finalne.
Rano po 11 poinformowano mnie , że odbiorę Philipsa pod koniec stycznia,
przed 16 wgrywałem nowe oprogramowanie***szajcie po dekodery i jak Was wywalą drzwiami wchodźcie oknem.

Witam. Mialem bardzo podobny problem dzisiaj jak kolega. Juz nie bede wszystkiego opowiadal, bo szkoda moich nerwow. Moge tylko powiedziec ze finish byl troszeczke mniej pozytywny anizeli u kolegi. No coz. Jak zawieralem umowe z cyfra plus to powiedziano mi ze jak zostanie wznowiona sprzedaz dekoderow HD to bede mogl bez problemu wymienic mojego thomsona na philipsa. Niestety w praktyce to troszeczke inaczej wyglada. A mianowicie po dluzszym pobycie w sklepie gdzie posiadali te dekodery powiedziano mi ze jestem za krotko abonentem i musza miec zgode na powierzenie mi tego dekodera, niestety nie mogli sie dodzwonic do ich centrum cyfry i nie dostalem dzisiaj akceptacji. Po 17:00 zadzwonilem do cyfry plus i powiedziala mi pani ze jeszcze nie sprzedaja tych dekoderow bo sa zepsute. Smiechu warte, robia z ludzi wariatow! Doradzcie mi co mam robic. Z gory dziekuje i pozdrawiam!
 

robo55

New member
effe napisał:
Witam. Mialem bardzo podobny problem dzisiaj jak kolega. Juz nie bede wszystkiego opowiadal, bo szkoda moich nerwow. Moge tylko powiedziec ze finish byl troszeczke mniej pozytywny anizeli u kolegi. No coz. Jak zawieralem umowe z cyfra plus to powiedziano mi ze jak zostanie wznowiona sprzedaz dekoderow HD to bede mogl bez problemu wymienic mojego thomsona na philipsa. Niestety w praktyce to troszeczke inaczej wyglada. A mianowicie po dluzszym pobycie w sklepie gdzie posiadali te dekodery powiedziano mi ze jestem za krotko abonentem i musza miec zgode na powierzenie mi tego dekodera, niestety nie mogli sie dodzwonic do ich centrum cyfry i nie dostalem dzisiaj akceptacji. Po 17:00 zadzwonilem do cyfry plus i powiedziala mi pani ze jeszcze nie sprzedaja tych dekoderow bo sa zepsute. Smiechu warte, robia z ludzi wariatow! Doradzcie mi co mam robic. Z gory dziekuje i pozdrawiam!


Głupoty gadają mnie dzisiaj sprzedali a wczoraj dali zgodę przez telefon. To primo. A duo powiem ci stary dobrze się zastanów zanim weźmiesz to badziewie tak jak ja , - kasa niby mniejsza niż np. za humaxa ale tuner szkoda gadać......jakość programów praktycznie nie zmieniona poza paroma reklamówkami zachodnich np. lux tv itp. , za to canal + sprt z psasmi po bokach choćbyś nie wiem co robił i przez co puszczał a zwykłego C+sport ni ma........
 

effe

New member
robo55 napisał:
Głupoty gadają mnie dzisiaj sprzedali a wczoraj dali zgodę przez telefon. To primo. A duo powiem ci stary dobrze się zastanów zanim weźmiesz to badziewie tak jak ja , - kasa niby mniejsza niż np. za humaxa ale tuner szkoda gadać......jakość programów praktycznie nie zmieniona poza paroma reklamówkami zachodnich np. lux tv itp. , za to canal + sprt z psasmi po bokach choćbyś nie wiem co robił i przez co puszczał a zwykłego C+sport ni ma........

To zes mnie kolego troszke zniechecil do wymiany dekodera. Ale ja nie chce kupowac tylko wydzierzawic, wiec moze dlatego robia klopoty. A jesli chodzi o te pasy to moze nie dlugo beda transmitowac mecze w 16/9. Pozdrawiam.
 
Do góry