Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

makisiaki

New member
daniel1602 napisał:
Może dlatego że TVN jest w Dolby ??? Musisz sprawdzić ustawienia w box i właczyc bez Dolby.??? Sprobuj mpowże pomoże.

PhilipsHD czyli 6201/91 nie ma żadnych ustawień dzwięku w menu.
Tak po prostu jest, że TVN jest cichy i ma to zostać "skorygowane" w następnym sofcie ale kiedy to nikt nie wie. Na sąsiednim forum dużo użytkowników potwierdza cichy TVN.

Różnica w głosności największa jest po HDMI. Po komponencie jest trochę lepiej ale to i tak jest przepaść.
 

Cavallino

Banned
makisiaki napisał:
Ocziwiście, każdy kanał da się rozciągnąć za wyjątkiem 18 czyli Canal+HD.

Co by znaczyło, że Cyfra wypuszcza ten kanał jako 16:9, a czarne pasy są fragmentem obrazu (sztucznie dodanym).
To faktycznie niezły numer.......

Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo wolę obraz nieco mniejszy, ale o prawidłowych proporcjach, niż powyginany w każdą możliwą stronę tylko po to aby wypełnił cały ekran (też mam 32 cale).
 

gregorp

New member
Kubak napisał:
A i owszem. Dokładniej to dwie osobne anteny i przełącznik Diseqc.
Potwierdzam, że jedna Astra XD Promo ma pokaz slajdów.

Zgadza się. Pierwsza w kolejności u mnie jest pokazem slajdów ta druga jest już pieknym obrazem ;-))

Co do braku obrazu i fonii to miałem to samo. Ale wystarczyło chwilke poczekaći się pojawiły oba-może dekoder potrzebuje pobrać jakieś uprawnienia, nie wiem ale chwilke to trwa i już wsio jest.
Proponuje w ten sposób spróbować.
 

gregorp

New member
Cavallino napisał:
Co Wy chcecie od tego zwykłego C+Sport? Przecież to jest dokładnie to samo co na C+SportHD, tyle że w niższej rozdzielczości.
Jeśli macie dekoder HD, to nie bardzo kumam po diabła Wam oba kanały nadające TO SAMO !!!?

Pomijając faktze są oba tylko drugi jest bodajże na 497 kanale i nazywa się test 2 czy jakoś tak.
Zaden problem.
 

iqpablo

New member
Cavallino napisał:
A co byś chciał zrobić, skoro materiał jest 4:3?
Zniekształcić?
Brrrr....... - nie cierpię nawet takich pomysłów.

No i cały czas nie wiem, dlaczego materiału 4:3 nie miałoby się dać rozciągnąć do 16:9 (już na telewizorze) akurat na tym jednym kanale?
Ale dzisiaj odbieram tuner HD (phila oczywiście), więc sam sobie zobaczę o czym mówicie.....

czlowiecze mizerny, lepiej chyba troche znieksztalcic obraz niz ogladac go na polowie ekrany z dwoma poteznymi czrnymi pasami po lewej i prawej stronie. bo tak to jak masz tv 32 cale to ogladasz moze z 21 cali. lipa na calej linii. i jak powiedzieli mi w autoryzowanym salonie c+ dziwia sie ze c+ robi sobie taka antyreklame puszczajac cos takiego.
 

Kubak

New member
machu napisał:
nic dodać nic ująć o zwykły canal +sport trzeba się dopominać..........i nie ma to tamto niech każdy chociaż raz zadzwoni
Przeskanuj dekoder z parametrami od zwykłago Mediasata SD, będziesz miał oba programy: 17 - CANAL+ SPORT i 18 - CANAL+ SPORT HD

Te parametry to:
Satelita INNY
CZĘSTOTLIWOŚĆ 10892
POLARYZACJA POZIOMA
SYMBOL RATE 27.5
FEC 3/4
22kHz NIE
PID 127
TID1 199
TID2 198
 

Kubak

New member
Jack171 napisał:
Szanowni forumowicze pozwólcie poruszyć kolejny wątek dotyczący jakości.
Po jednym dniu szczęśliwego :Dużytkowania dekodera HD wystąpił problem związany z fonią na kanale 5 TVN. Głośność jest niższa w porównaniu do pozostałych kanałów. Żeby normalnie słyszeć muszę podgłośnić telewizor (Samsung LCD 32S72).
Bardzo proszę o ewentualne uwagi, sugestie.
Potwierdzam, że ścieżka nadawana w DD jest zawsze cichsza. W TVN-ie jest tylko jedna ścieżka (DD2.0), więc zawsze jest cicho. Ale na CANAL+ SPORT HD jak leci film z dźwiękiem DD5.1, to mamy do wyboru dwie wersje językowe DD5.1 (ORY) i Stereo (POLSKI). Ta pierwsza jest cicha, a wersja polska normalna.
 

robo55

New member
Kubak napisał:
Przeskanuj dekoder z parametrami od zwykłago Mediasata SD, będziesz miał oba programy: 17 - CANAL+ SPORT i 18 - CANAL+ SPORT HD

Te parametry to:
Satelita INNY
CZĘSTOTLIWOŚĆ 10892
POLARYZACJA POZIOMA
SYMBOL RATE 27.5
FEC 3/4
22kHz NIE
PID 127
TID1 199
TID2 198


z innymi parametrami zwykłego mediasata.......to niestety nie da się ustawić...............można ale na takich tunerach jak humax, topfild itp.
 

Kubak

New member
robo55 napisał:
z innymi parametrami zwykłego mediasata.......to niestety nie da się ustawić...............można ale na takich tunerach jak humax, topfild itp.
Ale próbowałeś?
To jest funkcja dostępna na wszystkich, nawet najstarszych dekoderach. Dla przypomnienia parametry skanowania są schowane w planszy Ustawienia Anteny, z pamięci to będzie MENU-7-1-B i 8 razy strzałka w dół. Różne predefiniowane tablice kanałów są pod różnymi PIDami. CYFRA+ wysyła wiele tablic, można się tym pobawić. Zmieniasz tylko PID, ale żeby to zrobić musisz zmienić Satelitę z HOTBIRD na INNY i przepisać parametry transpondera podstawowego.

Pod PIDem 127 masz listę dla starych mediasatów (ja ją używam na Philipsie HD), a fabryczna lista do Philipsów HD to PID 227.

Przepisz porametry z mojego poprzedniego postu, musi działać.

Ustawienia fabryczne zawsze masz w instrukcji do twojego typu dekodera. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

makisiaki

New member
Dzięki KUBAK.
To faktycznie działa - PID127 i mamy kanał 17 i 18 razem.

Ale niestety nie ma róży bez kolców. Ta lista kanałów jest "stara" i nie ma na niej kanałów HD od 845-849 (PRO7HD, SAT1HD, AstraHD, AnixeHD). Mam zeza na Astrę i diseqc i to te kanały pokazują jaka powinna być jakość. Czasami włączam aby popatrzć jak będzie wyglądać telewizja za ... jakiś czas.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
iqpablo napisał:
czlowiecze mizerny, lepiej chyba troche znieksztalcic obraz niz ogladac go na polowie ekrany z dwoma poteznymi czrnymi pasami po lewej i prawej stronie. bo tak to jak masz tv 32 cale to ogladasz moze z 21 cali. lipa na calej linii. i jak powiedzieli mi w autoryzowanym salonie c+ dziwia sie ze c+ robi sobie taka antyreklame puszczajac cos takiego.

Nie tak ostro kolego. Ja także uważam zniekształcanie obrazu za nedorzeczność i zdecydowanie wolę pasy niż gabinet luster. Ale "wolnoć Tomku w swoim domu" - nie musimy się wzajemnie obrażać;-)
 

Kubak

New member
makisiaki napisał:
Dzięki KUBAK.
To faktycznie działa - PID127 i mamy kanał 17 i 18 razem.

Ale niestety nie ma róży bez kolców. Ta lista kanałów jest "stara" i nie ma na niej kanałów HD od 845-849 (PRO7HD, SAT1HD, AstraHD, AnixeHD). Mam zeza na Astrę i diseqc i to te kanały pokazują jaka powinna być jakość. Czasami włączam aby popatrzć jak będzie wyglądać telewizja za ... jakiś czas.
Lista jest aktualna, ale dla dekoderów SD. Nie może mież kanałów HD, bo z kolei tamci klienci by dzwonili do CTA.

Philips HD ściąga nowa listę w 60 sekund, spokojnie możesz żonglować listami z dwoma C+ SPORT lub HD z Astry :)
 

Cavallino

Banned
iqpablo napisał:
czlowiecze mizerny, lepiej chyba troche znieksztalcic obraz niz ogladac go na polowie ekrany

Nie, zdecydowanie nie lepiej, zwłaszcza że zniekształcenie jest duże, a 4:3 nie jest wyświetlane na połowie ekranu, tylko na dużo większej powierzchni.
Nie rozumiem ludzi, którzy inwestują w HD, a potem oglądają na nowoczesnym sprzęcie powykręcany obraz nie mający nic wspólnego z obrazem rzeczywistym.
 

Cavallino

Banned
jarmalik napisał:
Jakimż to cudem? Przecież komponent przenosi tylko obraz!

No właśnie - a propos obrazu z componenta na Philu HD od Cyfry.
Czy Wam też on się nie włącza prawidłowo po włączeniu tunera?

Bo u mnie po ustawieniu wyświetlania na YPbPr tuner włącza się w jakimś dziwnym trybie, obrazu na TV brak, dopiero naciśnięcie klawisza TV na pilocie powoduje iż obraz się pojawia (HDMI jeszcze nie testowałem z braku kabla).

Kolejna rzecz, która mnie dziwi - mój telewizor (Sharp P55) zapodaje że po componencie odbiera z tego tunera sygnał 1080i, a z tego co wiem Cyfra wysyła nie 1080i a 720p.
O co tu chodzi?
 

effe

New member
mi nie dziala

Kubak napisał:
Ale próbowałeś?
To jest funkcja dostępna na wszystkich, nawet najstarszych dekoderach. Dla przypomnienia parametry skanowania są schowane w planszy Ustawienia Anteny, z pamięci to będzie MENU-7-1-B i 8 razy strzałka w dół. Różne predefiniowane tablice kanałów są pod różnymi PIDami. CYFRA+ wysyła wiele tablic, można się tym pobawić. Zmieniasz tylko PID, ale żeby to zrobić musisz zmienić Satelitę z HOTBIRD na INNY i przepisać parametry transpondera podstawowego.

Pod PIDem 127 masz listę dla starych mediasatów (ja ją używam na Philipsie HD), a fabryczna lista do Philipsów HD to PID 227.

Przepisz porametry z mojego poprzedniego postu, musi działać.

Ustawienia fabryczne zawsze masz w instrukcji do twojego typu dekodera. Powodzenia.

Wszytsko zrobilem jak mowiles Tylko jak juz skoncze wpisywanie, wychodze przyciskiem b to mi sie wylacza dekoder i wlacza ponownie a kanalu c+ normalnego nie ma tylko hd. co trzeba zrobic jak sie wpisze te wszystkie dane, moze sie jakos zapisuje??
 

effe

New member
Ok udalo sie

Udalo mi sie to ustawic i rzeczywiscie sa dwa programy 17 i 18 ale mam takie pytanko bo zninal np kanal lux hd i czy ten kanal canal + hd to rzeczywiscie bedzie HD???
 

iqpablo

New member
effe napisał:
czy ten kanal canal + hd to rzeczywiscie bedzie HD???

na razie jest to kanal w 1/4 hd hehehehe

rzekomo maja być do połowy tego roku w sumie 3 kanaly HD odpłątne od lipca kwotą 10 zł. Ale jak te kanaly będą takie hd jak ten co teraz jest, to c+ straci chyba wszystkich klientów ktorzy chca ogladac HD.
 
Do góry