Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja juz troszke zglupialem bo ja inaczej rozumuje jesli chodzi o podlaczenie dekodera pod kino domowe. Byc moze sie myle i dlatego sie pytam, a wiele osob przeciez tak ma podlaczone szkoda tylko ze nnie pisza jak to maja zrobione ....
lolek
 

Lemil

Banned
wiele osob przeciez tak ma podlaczone szkoda tylko ze nnie pisza jak to maja zrobione ....
Wobec tego ja opiszę, jak mam podłączone swoje grajątka.

Odtwarzacz Blu-ray podłączony do amplitunera kina domowego kablem HDMI.
Tuner satelitarny podłączony kablem HDMI do amplitunera.
Amplituner podłączony do telewizora kablem HDMI.

I to wszystko. Owszem, mam jeszcze połączenie telewizor-amplituner kablem optycznym, ale to jest po to, żeby puścić dźwięk do amplitunera wtedy, jak oglądam kanały telewizji naziemnej.

Teraz już chyba nikt nie może mieć jakichkolwiek wątpliwości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok i jak chcesz np ogladac film powiedzmy na hbo i chcesz go obejrzec zeby dzwiek lecial ci 5.1 poprzez amplituner to tylko w ampiltunerze naciskasz guzik zeby urochomilo wejscie to ktore dedykowales na dekoder cyfrowy .....tak? bo inaczej sie nie da. Niektorzy robia tak samo tylko zamiast z dekodera do amplitunera kablem hdmi daja do tv a dodatkowo daja kabel kolaksjany z dekodera a amplitunera i poprzez ten kabel daja dzwiek zeby mieli 5.1 z amplitunera ogaldajac jakis film np na HBO. Choc nie potrzebnie bo wlasnie mozna zrobic tak jak ty. Pozdrawiam..
lolek
 

Lemil

Banned
Ok i jak chcesz np ogladac film powiedzmy na hbo i chcesz go obejrzec zeby dzwiek lecial ci 5.1 poprzez amplituner to tylko w ampiltunerze naciskasz guzik zeby urochomilo wejscie to ktore dedykowales na dekoder cyfrowy .....tak?
Dokładnie tak. Amplituner kina domowego jest takim centrum dowodzenia. To w nim wybiera się źródło sygnału, który ma odtwarzać telewizor. Ma to taką zaletę, że trzeba w telewizorze skalibrować tylko jedno wejście HDMI. Robi się to oczywiście pod odtwarzacz Blu-ray lub DVD.

Można też robić w taki sposób, że podłącza się wszystko pod telewizor i wypuszcza dźwięk z telewizora przez SPDiF. Ma to jednak pewną wadę. O ile się orientuję to nie dzieje się to bez strat jeśli chodzi o dźwięk. Przez HDMI wszystko idzie jak fabryka dała, przez Toslink to już nie jest to samo. A na pewno nie zawsze to samo. Tak więc puszczenie wszystkiego do amplitunera przez HDMI jest rozwiązaniem bardziej optymalnym i po prostu lepszym.
 

tomashp

New member
Witam! :)
Mam pytanie..
Mam od tygodnia C+ z dekoderem PVR i opcją multiroom..
Mam jeszcze dwa inne tv w domu.. Co zrobić aby mieć C+ na nich?
Kupić dekoder? Jaki? Chcę żeby na pozostałych tv też był obraz hd,
jeden z tych tv ma także wejście na moduł CI+ czy jak kupie taki moduł i włożę 2 kartę którą dostałem czy cyfra będzie działała?
Co zrobić żeby mieć obraz w hd na tamtych tv..
Jeszcze raz proszę o pomoc..
Tomek.
 

Lemil

Banned
No chłopie, gratulacje! Ja mam tylko jeden telewizor. Co prawda HD, LED, HDMI, na dodatek profesjonalnie skalibrowany i tak dalej. No dobrze, mam też odtwarzacz Blu-ray. Dzięki temu mam możliwość oglądania obrazu HD. Bo gdyż mój tuner jest tak sprytny, że pokazuje, jeśli chcę, czy dany program jest HD, czy SD, to wiem, co oglądam. I okazuje się, wierzcie lub nie, że zawsze, kiedy sprawdzam co leci na jakimś kanale HD, to tak naprawdę to jest upscal z SD. Takich przypadków, że coś jest w HD jest jak na lekarstwo.

W związku z tym problem jest taki, że skoro chcesz mieć HD w trzech telewizorach, to skąd wziąć te programy telewizyjne w HD, skoro ich praktycznie nie ma?

Na koniec taka uwaga. Czy komuś się zechce odpowiadać na takie pytanie, jak mieć na trzech telewizorach odbiór kanałów satelitarnych? Toż to elementarz. Najprostszy sposób na kanały HD w ogóle to odbiór kanałów HD w naziemnej telewizji cyfrowej i polować na jakiś program w HD. Taki się zdarza raz na jakieś pół roku...
 

Gie

Member
Bez reklam
Witam! :)
Mam pytanie..
Mam od tygodnia C+ z dekoderem PVR i opcją multiroom..
Mam jeszcze dwa inne tv w domu.. Co zrobić aby mieć C+ na nich?
Do multiroomu możesz dobrać dekoder lub moduł CI+. Sprawdź najpierw w sieci jak działa moduł Cyfry z Twoim tv. Do trzeciego tv musisz dokupić tuner HD, na Allegro ceny zaczynają się od ~230 zł. Oprócz tego musisz podzielić kartę pomiędzy dwa tunery. Potrzebny jest do tego splitter. Przewodowy ok.100 zł, bezprzewodowy ok. 300 zł. Do każdego tunera musisz doprowadzić kabel z anteny satelitarnej na której musisz zamontować konwerter quad (4 wyjścia).
 

Lemil

Banned
A ja nie mogę się nadziwić, że ludzie teraz podpisują umowy z platformami cyfrowymi i kablówkami, skoro szykuje się trzęsienie ziemi w związku z wyłączeniem analogowej telewizji i przejściem w całej Polsce na nadawanie cyfrowe.

Poza tym smutny musi być dom, w którym są 3 telewizory. Czy tam się w ogóle ze sobą rozmawia?

Z prawnego zaś punktu widzenia dzielenie sygnału na trzy telewizory z jednego abonamentu nie jest chyba ok?
 

RafMat

New member
Do Lemila.Chłopie dojrze piszesz od rzeczy to jeszcze nie pomagasz. Twoje głupie uwagi są nie na miejscu.Albo chcesz pomoc albo zamilcz.Tak jak napisał Gio tylko tak będziesz miał na 3 Tv programy w Hd.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Lemil

Banned
Do Lemila.Chłopie dojrze piszesz od rzeczy to jeszcze nie pomagasz. Twoje głupie uwagi są nie na miejscu.Albo chcesz pomoc albo zamilcz.Tak jak napisał Gio tylko tak będziesz miał na 3 Tv programy w Hd.
Rzeczywiście, potrzebujesz pomocy...

Przejrzałem ostatnie 10 stron w tym wątku i jakoś nie znalazłem żadnego twojego wpisu, więc może przypomnij, jak wygląda twój problem jeśli chodzi o tuner do Cyfry?

Nawiasem mówiąc, to nie jest chyba TO forum, jeśli chodzi o dzielenie sygnału na więcej tunerów niż to przewiduje operator? Czyżbym się mylił?
 

Lemil

Banned
Panowie, skoro mam telewizor full-HD to ustawiam w dekoderze 1080i ale co mam wybrać jeśli chodzi o format ekranu: normalny czy szeroki?
W tunerze wybierasz 1080i i, ważne, taki format obrazu, jak chcesz mieć, jeśli chodzi o programy 4:3 na kanałach SD. To ustawienie powoduje, że obraz 4:3 jest albo wyświetlany w oryginalnych proporcjach, albo jest rozciągany(jajowate koła aut, skracające się lub wydłużające przedmioty, jeśli się obracają w pionie lub poziomie), albo przycinany. Z kolei w telewizorze trzeba ustawić format 16:9.

U mnie jest tak:
Tuner 1080i, format oryginalny
Telewizor 19:9

W takim ustawieniu masz poprawne proporcje obrazu na kanałach SD 4:3 (pionowe pasy po bokach). Jednak kanałów i programów 4:3 jest coraz mniej, więc to nie jest duży problem.
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Poza tym smutny musi być dom, w którym są 3 telewizory. Czy tam się w ogóle ze sobą rozmawia?

Z prawnego zaś punktu widzenia dzielenie sygnału na trzy telewizory z jednego abonamentu nie jest chyba ok?
W obrębie jednego domu, mieszkania możesz sobie dzielić Cyfre nawet na milion odbiorników. Dlatego legalnie można kupić splittery.

Wystarczy tradycyjna, polska rodzina wielopokoleniowa i już mamy 3 tv w jednym domu. Liczba tv nie wyklucza rozmów pomiędzy domownikami tak samo jak brak tv nie oznacza że ludzie będą chcieli chętniej ze sobą gadać.
 

erni111

New member
witam od ok 2 miesiecy mam problem z diviso. zapala mi sie czerwona dioda i obrazów nie ma. prawie co dziennie sie tak robi. musze wkładać i wykłądać kartę z splitera i po jakimś czasie znów sie pojawia zielona dioda. dziasiaj to trwało ok 15 minut. proszę o pomoc
 

d@miano

New member
Podpowiedzcie na jakim dekoderze Cyfry+ będę mógł odbierać lokalny program TVP Info dla Krakowa, który jest na kanale 969?
Mój aktualny Sagemcom niestety nie ma takiej możliwości.
Czy np. PACE PVR HD do którego się przymierzam da radę?
 

jacekoz52

New member
Peace PVR HD ma dvb-t , więc będziesz mógł oglądać Info Kraków na naziemnej . Na satce leci info z Warszawy .

Pozdrawiam
 

rafix01

Member
Bez reklam
A ja mam takie pytanie, czy każdy dekoder C+ HD tak długo sie uruchamia zanim pokaże się obraz na TV -> trwa to ze 40 sekund :(
Mam starego philipsa 6201HD, kończy sie umowa, więc przy okazji przedłużenia wymieniłbym dekoder na taki co się szybko uruchamia :)
Możecie polecić jaki dekoder wybrać z oferty C+ ?

ps.
(n-box recorder potrzebuje na to max 10 sekund)
 

jacek63

New member
A ja mam takie pytanie, czy każdy dekoder C+ HD tak długo sie uruchamia zanim pokaże się obraz na TV -> trwa to ze 40 sekund :(
Mam starego philipsa 6201HD, kończy sie umowa, więc przy okazji przedłużenia wymieniłbym dekoder na taki co się szybko uruchamia :)
Możecie polecić jaki dekoder wybrać z oferty C+ ?

PACE PRV HD po aktualizacji oprogramowania idzie nieco szybciej 10-20s. Ale na starym to potrafił i minutę się uruchamiać.
 

d@miano

New member
Pace pvr hd

Witaj,
Dopiero wczoraj podpiąłem PACE pod TV, bo wcześniej jakoś czasu nie było. Kanały się zaktualizowały, bo wstępnie nawet TVP 1 HD nie było :) Ogólnie nie miałem czasu za wiele, bo Synuś już czekał na bajki ;), ale z tego co zaobserwowałem to strasznie wolno przeskakuje między programami co mnie zaniepokoiło (mój stary Sagemcom śmigał szybciej!).
Druga sprawa to zegar... Mianowicie jak wyłączę dekoder to oprócz diody nie mam nic! PACE nie ma możliwości wyświetlania godziny w trybie standby??? Kolor niebieski też jakoś taki bardziej rozmazany mi się wydaje :sad: Wcześniejszy bursztynowy dużo bardziej czytelny. Ogólnie pierwsze wrażenia średnie. Na obraz nie mogę narzekać, bo ładnie się prezentuje. Możliwe, że muszę zaktualizować soft? Jeśli tak to jak? Przez USB? Jak daję w ustawieniach-sprawdź aktualizację to wyświetla, że jest już najnowsza a dekoder nic się nie aktualizował prócz programów. Da się jakoś wymusić aktualizację?
Prośba o poradę i ewentualne swoje spostrzeżenia i ważniejsze uwagi co do użytkowania dekodera :)
Pozdrawiam,
 

d@miano

New member
Ale jaja...! Czytam instrukcję i SZOK! Jednak nie ma możliwości ustawienia zegara w trybie standby! To są jakieś żarty! Tłumaczą się względami oszczędności energii. A ileż ten zegar jej pociągnie...? TOTALNA BEZNADZIEJA!
 
Do góry