Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Kammel

New member
Witam. Panowie mam takie pytanie do Was. Od dłuższego czasu jestem abonentem Cyfry i mam na wyposażeniu 2 tunery Pioneera plus Spliter Green Eight System. Od pewnego czasu jednak zaczął na jednym z tunerów zawieszać se co chwilę obraz, zaczęły pojawiać się "kwadraty". Planuje wymienić go na inny tuner satelitarny. Wybór padł na Opticum HD X403p. Czy ktoś wie jak ten tuner radzi sobie z odbiorem Cyfy i ze spliterem Green Eight System?
 

Smilli

New member
Witam
Posiadam dekoder cyfry+ kenwood dtf-1 i podgląd kanałów nie działa na większości kanałów np. Polsat, TVN czy TV4. Czy ktoś też ma taki problem? Byłem w salonie cyfry, wymienili z pioneera na kenwooda, ale jest ten sam problem.
Pozdrawiam
 

domelli

Member
Mam dwa tunery z serii 9600: mini oraz primę TS (z zaimplementowanym softem do syfry) Nie wiem do końca czy je polecać, w każdym bądż razie jeżeli nie rozwiążą się z nimi kłopoty bedę reklamował a jak nic nie da to sprzedam. Teraz problemy:
- "przydźwieki" podczas przełączania kanałów - dość irytujące na dwuletnim ledzie samsunga, nieco mniej irytujące, chociaz słyszalne trzaski na najnowszym eldziku.
- wklepać jakis kanał na pilocie , co ma wiecej niż 3 znaki, graniczy z cudem. Np na pozycji 255 mam Nat geo, klikam " 2 5 5 " a dostaje w zamian zupełnie co innego. 1305 z canal3d - i otrzymujemy kanał 15.
- pilot zbyt czuły: zmiana kanału strzałką w dół to jakas męczarnia, kanały przeskakuja o kilka w górę, no chyba że naciśniemy na przycisk na ułamek sekundy.
No to tyle, wystarczająco, albo nabrać negatywnych doświadczeń do globo.
Ma ktoś taki problem i jak go rozwiązać ?
Uwaga: ! wada występuje na małym i duzym dekoderze.
 

krzykacz2

New member
Mam taki problem posiadam dekoder Philips HD PVR i oczywiście pilota, telewizor samsung 37 led, wysiadła regulacja głośności telewizora z pilota cyfry, programy i inne funkcje działają, kiedyś już usunąłem tę usterkę ale nie pamiętam w jaki sposób, może ktoś ma jakiś pomysł
 

domelli

Member
kolego, prawdopodobnie pilot stracił kod sparowujący go z tv, w manualu szukaj swojego modelu i wklep do pilota, i powinno smigać. Działaj :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
czy podczas deszczu jak dobzre pada macie obraz na tv czy jak wam pada to znika obraz na cyfrze? ale mowie o takim niezlym deszczu a nie ze deszczyk :)
Lolek
 

Nacho85

New member
czy podczas deszczu jak dobzre pada macie obraz na tv czy jak wam pada to znika obraz na cyfrze? ale mowie o takim niezlym deszczu a nie ze deszczyk :)
Lolek
Zdarza się, ale to jak konkretne chmury i opady nadejdą o co ostatnio nie jest trudno. W czasie mniejszych deszczów potrafi na HD obraz się "przymrażać".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To u mnie tez przy takim niezlym deszczu jest problem przy zwyklym deszczu to obraz jest spoko. Al wlasnie slyszalem ze trzeba miec bardzo dobry konwerter to wtedy jest lepiej z takimi anomaliami pogodowymi.
Lolek
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Antena 80cm w zupełności wystarcza,ale oczywiście im większa tym lepsza choć bez dobrego konwertera niewiele pomoże przy złych warunkach atmosferycznych.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moj instalator te zmowi ze 80 wystarczy i dobry konwerter i sprawa odbioru w deszcz zalatwi sprawe i jakosc programow.
Lolek
 

sebool

New member
Witam
Jako, że jestem niezadowolony z Pace PVR za którego płacę 10 zł miesięcznie przy nowej umowie postanowiłem zrezygnować z niego i wziąć jakiś inny.
Z tego co przedstawił mi konsultant mam możliwość wzięcia w dzierżawę dekodera Philipsa za 5zł/m.
Czy na rynku jest jakiś podobny tuner w okolicach 200 - 300 zł ? Dysk nie jest wymagany :)
Zależałoby mi na niezawodności, szybkim działaniu i łatwości obsługi.
Pozdrawiam
 

Lemil

Banned
Popatrz na techni -sat..
lolek
TechniSat, to raz. Żaden tuner nie zapewni jakości obrazu, jeśli nadawcy nadają qpę. Paradoksalnie im lepszy sprzęt się ma w domu, tym większe rozczarowanie z jakości obrazu TV. Tak się składa, że sam mam TechniSata i skalibrowany telewizor. W takim układzie widać wszystkie niedociągnięcia i zaniedbania u nadawcy. Jakość jest na Blu-ray... Telewizja - takie tam patrzydło, żeby coś pooglądać. Szkoda sobie zawracać głowę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam koledzy napiszcie prosze mi czy gniazdo nazwane w dekoderach cyfry plus tzw. gniazdo audio cyfrowe - elektryczne ( SPDiF ) to jesli uzyje sie kabla cyfrowego kolaksjalnego i podlaczy sie do amplitunera kina domowego (dekoder z amplitunerem ) to dzieki temu bedzie dzwiek lecial z ampka ( dzwiek cyfrowy) dobrze to rozumiem?. Czy to zupelnie jakis inny kabel trzeba podlaczyc zeby otrzymac dzwiek cyfrowy? I jesli tak to jaki to kabel? Ja znam dwa kable cyfrowe audio - optyczny , kolaksjalny. Pozdrawiam.
lolek
 

Lemil

Banned
Faktycznie, są dwa rodzaje wyjścia cyfrowego - elektryczne i optyczne. Ale zazwyczaj nie potrzeba łączyć amplitunera w ten sposób z tunerem. Sprawę załatwia kabel HDMI. Wyjścia SPDiF używa się zazwyczaj wtedy, gdy odbieramy telewizję naziemną, ale do reprodukcji dźwięku używamy zestawu kina domowego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie pod warunkiem ze kabel hdmi jest 1.4 i ma kanal zwrotny, a jelsi ni ema kanalu zwrotnego to zeby dzwiek przepuscic w dolby digital potrzeba wg mnei podlaczyc np kablem kolaksjalnym lub cyfrowym dekoder z amplitunerem.... czy sie myle? I czy to wejscie cyfrowe elektryczne spdif to faktycznie jest to samo co kabel kolaksjalny?? Moze ktos odpowiedziec na moje pytania... I chodzi mi wylacznie o puszczenie sygnalu dolby digital np ogladajac na
kanale cyfra plus jakis tam filmek, a nie ogladajac film z bluray...
lolek
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Jeśli chodzi o standard SPDiF to przypomina się wuje goolugool lub jakaś inna wyszukiwarka.

Jeśli zaś chodzi o dźwięk wielokanałowy, to łączymy tuner z amplitunerem kina domowego kablem HDMI, a z kolei amplituner z telewizorem też HDMI. Dodatkowy kabel jest zbędny. Kanał zwrotny potrzebny tylko gdy źródłem sygnału jest telewizor, mało telewizorów obsługuje ten standard, tylko te najnowsze.
 
Do góry