Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Boylers

Member
Witam. Planuję przesiadkę z n'ki do cyfry. Obecnie zastanawiam się nad wyborem dekodera. Przywykłem do funkcji związanych z pvr, więc tylko takie wchodzą w grę. Co wg Was było by najlepszym wyborem:
- dzierżawa Philips pvr 250gb
- dzierżawa Pace pvr 500gb
- kupno jakiegoś niedrogie dekodera (jakie polecacie?)

Mam też pytanie odnośnie ofert sprzedaży dekoderów Pace pvr i Philips pvr. Wg Cyfry nie można wykupić tych dekoderów na własność, a mimo to ofert sprzedaży (nowych i trochę używanych) jest bardzo dużo w internecie, nawet z aktywnymi kartami (co to w ogóle znaczy ta aktywna karta?). Skąd w takim razie ludzie mają ten dekoder, skoro teoretycznie nie można go wykupić?

Będę bardzo wdzięczy za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
 

jacek63

New member
Pace pvr 500gb...tragiczny. Ładuje się prawie minutę. Wiesza co jakiś czas (trzeba restartować przez wyciągnięcie wtyczki) gdy za szybko chcesz popstrykać. Brak sortowania kanałów. Tak na prawdę, to jedyną zaletą jest ten dysk.
 

HubiiDubii

New member
W pace jedyne co dokucza to długi czas włączania, ale do dekodera Nki (ten biały) po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka to i tak dość szybko, reszta bez zastrzeżeń, więcej problemów miałem z Philipsem w Cyfrze dość głośny dysk i ten wiatraczek wyjący jak suszarka dla chomika :p ja dostałem Pace od Cyfry całkowicie za free, po przedłużeniu umowy i jest on dla mnie na chwilę obecną najlepszym dekoderem dostępnym u operatorów tv sat.
 

Adixon33

New member
Jaki spliter do syfry

Witam niewiem czy we wlasciwym miejscu zadam pytanie (i sorki jak taki watek juz byl)a mianowicie jaki najleprzy i wmiare tani spliter bezprzewodowy dzialajacy z C+(hd) i tunerem Pace PVR 500g szanowni koloedzy poleca
 

acton777

New member
Bez reklam
Są tylko 3 rodzaje warte uwagi:
SmartWi- tak sobie z zasięgiem, duński producent, softy ładowane z kompa, po ściągnięciu darmowego oprogramowania
RF 100/600 - polski producent, działa najlepiej ze wszystkich (zwłaszcza 600), wygląd pozostawia wiele do życzenia, aktualizacja przez programatory dostępne w necie.
Clone+ - następca RF100, działa dobrze, łatwa aktualizacja softów, ładny wygląd, ten sam producent co RF100.

Ceny od 450 wzwyż (serwer + 2 karty).
 

Gie

Member
Bez reklam
A ja napiszę że jest tylko jeden wart uwagi, divISO. Bardzo częste aktualizacje i poprawki dla nowych tunerów. Jeśli ktoś ma problem ze splitterem producent natychmiast udziela odpowiedzi. Niech ktoś tego spróbuje z producentem powyższych. Jeśli karta kliencka nie działa, producent bez problemu ją wymienia.
 

Gie

Member
Bez reklam
Powinieneś wiedzieć że wcześniej czy później Cyfra+ poblokuje splittery. Ten nowy tuner Cyfry+, Sagemcomm, nie współpracuje z żadnym dostępnym splitterem. Podobno pozostałe tunery HD od Cyfry po aktualizacji softu mogą zachowywać się podobnie.
 

Huntersfan

New member
Powinieneś wiedzieć że wcześniej czy później Cyfra+ poblokuje splittery. Ten nowy tuner Cyfry+, Sagemcomm, nie współpracuje z żadnym dostępnym splitterem. Podobno pozostałe tunery HD od Cyfry po aktualizacji softu mogą zachowywać się podobnie.

Ja używałem splittera przez dwa lata i nic mi nie zablokowali.
 

maszek

New member
Bez reklam
Ja swojego Clone+ sprzedałem, nie chciał poprawnie działać z oryginalnym PaceHD i modułem Cyfry+ (starym i nowym) w HDCI2000. Serwer się wieszał, przenoszenie go w rózne miejsca nie pomagało, został wymieniony na nowy i dalej to samo. Support Clone+ "wypiął sie na temat pomimo informacji na opakowaniu, że zestaw działa z każdym tunerem i modułem zgodnym z mediaguard. Sprzedawca również, bo z innymi - jego- tunerami karta kliencka działała ponoć bez zarzutu. Zaproponowali mi wysyłkę modułu C+HD do Clone+. Na co się nie zgodziłem bo moduł z kartą C+ działał i nadal działa poprawnie na HDCI 2000. Nie pozostało mi nic innego jak sprzedać "super" zestaw Clone+. Być może innym ten zestaw działa poprawnie lecz jak zaczną się kłopoty to nie miejcie złudzeń że support Pych International Wam pomoże.
 

dinar

New member
Mam Philipsa PVR HD 250 i ostatnio pilot ciężko przełącza,czy kupno nowego pilota załatwi sprawę czy to dekoder,ma już 2lata.Drugie pytanie jaki trik zastosować żeby zamienić na nowego 500.
 

pyton1988

New member
Witam,
Interesuje mnie kupno dekodera z HD do cyfry plus moze być używany. Co polecacie?
Na chwilę obecną posiadam dekoder Pioneer BCT-1430. Chciałbym go przenieść do drugiego pokoju i zamontować spliter. I teraz kolejne pytanie jaki spliter wybrac żeby to wszystko dobrze współpracowało?
 

rafix01

Member
Bez reklam
nie znika dolny pasek info kanału przy nagrywaniu z timer'em

koledzy, proszę o rozwiązanie takiego problemu:
- ustawiam dekoder na nagrywanie czasowe (timer) np. od 20.00 do 21.00 na kanał 4
- dekoder się włącza o 20.00 i wyłącza o 21.00 i wybiera kanał nr 4, co jest ok.,
- problem jest tego typu, że nie znika czerwono-czarny pasek na dole ekranu, tj. pasek informujący, że włączony jest kanał nr 4, nazwa kanału, informacja o nagrywaniu „REC 20.00-21.00”. Po prostu jest to taki pasek jaki pokazuje się na chwilkę jeśli przełączamy kanały w dekoderze.
Na wyświetlaczu dekodera jest napis „rec”.

Reasumując, dlaczego pasek ten nie znika jak używamy timer’a do włączania/wyłączania tunera i wiadomo nagrywa się na nagrywarce dvd..

Dodam tylko, że tuner to PHILIPS DSR 6201 HD podłączony:
- do nagrywarki dvd za pomocą EURO
- do ampa przez HDMI i z ampa do TV za pomocą HDMI
 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
Dzisiaj wgrałem nowe oprogramowanie do dekodera Philips HD PVR jest to chyba Nr.111 taki zielony i mam pytanie od kiedy on jest i dlaczego tak wolno chodzi,przełącza,zacina się - jak to naprawić lub przejść z powrotem na te czerwony.
 

prosper5250

New member
Dziś jest drugi raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni, kiedy dekoder po włączeniu nie ujawnia komunikatu o nowym oprogramowaniu - mam nadzieję, że tak już zostanie na dłużej, bo nie po to włączam telewizor i dekoder, by 10 minut czekać za każdym razem na wgranie softu. Ponadto: czy ktoś znalazł sposób na wyłączenie tych cholernych napisów na HBO HD? Rad byłbym poznać czarodziejskie zaklęcie...
 

jfkjfk

New member
Ja mam Arive TT z dyskiem 250 giga. Żaden Pace z dyskiem a tym bardziej Philips nie będzie tak śmigał. Miałem możliwość przetestowania u kolegi w sklepie wszystkie i wybrałem Arive i Clone+
 

betman

New member
Mam pytanie odnośnie Cyfry, mam obecnie 2 abonamenty i chciałbym to zredukować do jednego, ale obawiam się że oba dekodery są na wypożyczeniu. Czy mogę skasować jeden abonament i opłacić dekoder jako zniszczony/zagubiony, aby później go używać okazyjnie z tą drugą kartą (oba hd, pvr, jeden Pace a drugi Philips)?
 
Do góry