Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Ramzes765

New member
Bez reklam
Marek-Browarek6 napisał:
Tak przy okazji mam pytania w zwiazku z tym , ze kiedyś planowalem zakup 255 ale wstrzymalem się po negatywnych opiniach dotyczących tego modelui:
1. czy wszystkie usterki zostaly usuniete
2. czy w miedzyczasie wyszlo coś zdecydowanie lepszego
Moje pomieszczenie to ok. 25m2 , slucham tylko muzyki i oglądam
koncerty na blu-ray ew. na dvd( nie interesują mnie zadne inne filmy)
Czy warto wchodzić w amplituner czy lepiej kupić dobry zestaw stereo.
Do wydania na ten cel przeznaczam ok. 15.000 zł

Tylko dla muzyki, nawet z blu raya wybralbym porządne stereo. Z Twoim budzetem dostaniesz naprawde dobry wypas. Ja rowniez duzo slucham muzyki ale tez ogladam bardzo duzo filmow, mniej wiecej 50 na 50 dlatego mam zestaw jak w podpisie. Jest to pewnien kompromis chociaz musze przyznac, ze dla mnie jako "zwyklego sluchacza" rowniez muzyka stereo z amplitunera jest ok. Jednak sluchalem rowniez moich kolumn ze wzmacniaczem jako samo stereo i wtedy jest jeszcze lepiej - jednak dla mnie nie warto przez to rezygnowac z systemu 5.1 - szkoda, ze nie mozna miec obu na raz ;)
 

mikas

Member
Przy uruchamianiu amplituner AVR 255 wyskakuje mi komunikat PROTECT i potem się sam wyłącza. Pierwszy raz się z tym spotkałem, co może być przyczyną ?

Odłączyłem wszystkie głośnikowe itp i dalej jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

marmat

New member
No to chyba serwis bo wygląda na Hardware , chyba że chcesz pobawić się i to potwierdzić to możesz załadować Firmware . Jak soft padł to pomoże jak to samo dalej -serwis lub najpierw telefon do Katowic może znają już ten problem .
 

mikas

Member
marmat napisał:
No to chyba serwis bo wygląda na Hardware , chyba że chcesz pobawić się i to potwierdzić to możesz załadować Firmware . Jak soft padł to pomoże jak to samo dalej -serwis lub najpierw telefon do Katowic może znają już ten problem .
Na pewno zadzwonię do nich, a czy w ogóle będzie dało wgrać się nowy soft. Bo skoro włącza się funkcja protect a w niektórych momentach wgrywania muszę uruchomić amplituner więc jak to ma się wgrać skoro zaraz się wyłączy.
 

marmat

New member
To trudno powiedzieć cały soft składa się z 4 części i wgrywany jest do różnych układów . Robi się to w trybie download więc nie wiadomo jak się sprzęt zachowa najlepiej konsultacja z serwisem ,żeby ni namieszać bardziej .
Daj znać , ciekawy jestem co to za usterka .
 

mikas

Member
Właśnie wróciłem z serwisu Katowickiego, padła końcówka mocy i posypały się wszystkie tranzystory na jednym kanale. Czyli krótko mówiąc, było gdzieś zwarcie na jednej kolumnie. Chyle czoła przed Panami z serwisu a szczególnie przed Panem Piotrem który amplituner naprawił w dwie godziny i dzięki temu mam go na święta :smile:
 

fecisko

New member
Loader do nowego firmware'u nie działa pod Win7 64 bit. Zaraz po uruchomieniu programu do upgrade'u wywala błąd z dostepem do pliku dll (po pierwszym naciśnięciu 'continue', jeszcze przed połączeniem z AVR). Ktoś z Was może zna rozwiązanie? Jeśli wogóle takowe istnieje...
 

wasyl7

New member
Witam. Od jakiegoś czasu śledzę to forum, ponieważ minęło już parę miesięcy odkąd złożyłem mój 1-szy zestaw kina domowego (szczegóły w sygnaturce poniżej :)). No i mój AVR 255 (prod. lipiec 2008 ) wykazuje typowe i opisywane tu wielokrotnie cechy:

- 'pykanie' głośników przy zmianie kanałów
- obcinanie początków utworów
- głośna praca wiatraków po nagrzaniu się.

Gwarancja jest, myślę o oddaniu go do serwisu, bo chyba nawet nie chce mi się bawić samemu we wgrywanie nowego softu (rozwiąże to problemy połowicznie, jeśli w ogóle). Orientuje się ktoś, czy jest w Łodzi serwis Harmana, czy jednak jedynym rozwiązaniem jest polecany tu serwis w Katowicach. I jeśli tak, to poradźcie czy wysyłać za pośrednictwem łódzkiego sklepu (w którym kupiłem sprzęt), czy we własnym zakresie np. kurierem, czy może jednak osobiście wycieczka do Katowic ? :)
Dopiero zaczynam przygodę z kinem, także proszę o wszelkie sugestie i z góry dzięki :)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Tylko dla muzyki, nawet z blu raya wybralbym porządne stereo. Z Twoim budzetem dostaniesz naprawde dobry wypas. Ja rowniez duzo slucham muzyki ale tez ogladam bardzo duzo filmow, mniej wiecej 50 na 50 dlatego mam zestaw jak w podpisie. Jest to pewnien kompromis chociaz musze przyznac, ze dla mnie jako "zwyklego sluchacza" rowniez muzyka stereo z amplitunera jest ok. Jednak sluchalem rowniez moich kolumn ze wzmacniaczem jako samo stereo i wtedy jest jeszcze lepiej - jednak dla mnie nie warto przez to rezygnowac z systemu 5.1 - szkoda, ze nie mozna miec obu na raz ;)

Dla samej muzyki owszem stereo, ale do koncertów Blu-Ray to bez KD sie nie obejdzie bo sluchanie tego na stereo mija sie z celem.
 

piko70

New member
Loader do nowego firmware'u nie działa pod Win7 64 bit. Zaraz po uruchomieniu programu do upgrade'u wywala błąd z dostepem do pliku dll (po pierwszym naciśnięciu 'continue', jeszcze przed połączeniem z AVR). Ktoś z Was może zna rozwiązanie? Jeśli wogóle takowe istnieje...
Uruchom loader jako administrator:cool:
 

fecisko

New member
Uruchom loader jako administrator:cool:

Uruchamiałem loader jako administrator.

Dodane: Aaa, ale uruchomienie użytkownikiem mającym prawa administratora i uruchomienie "jako administrator" to faktycznie 2 różne rzeczy. Eh, te nowe Windowsy ;) Powinno już zadziałać. Dzięki za radę.
 
Ostatnia edycja:

levy85

New member
po prawie roku użytkowania AVR 355 i przeczytaniu wątku dwukrotnie, postanowiłem wgrać najnowszy firmware(AFW v0.97.2.2); powód? pykanie, problem z dźwiękiem z menu PS3, obcinanie początków utworów no i nadzieja że może będzie lepiej.
Wszystko poszło sprawnie i bez problemów. pykanie jakby mniej przeszkadza, problem z PS3 zniknął, utworów nie obcina ale powstał nowy problem którego wcześniej nie było. przy wszystkich trybach DTS NEO:6 co kilka minut zanika dźwięk na 1-2 sekundy, problem dotyczy wszystkich źródeł dźwięku.
Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
Powinienem raz jeszcze zaktualizować HK?
 

Hienka

New member
Ja też mam problem z softem. Wgrałem nowy, i od tego momentu pojawiły się te pstryknięcia w głośnikach. Wcześniej tego efektu nie miałem. O co chodzi? jest to bartdzo wkurzające, nie po to wywaliłem sporo kasy by mi takie rzeczy się działy. Nie chce mi się wozić tego do serwisu... Można w jakiś sposób to zminimalizować, wgrać nowy soft od nowa, czy jak? A może wrzucić stary?

Btw: jest w ogóle serwis Harmana w Krakowie, czy najbliżej w Katowicach?
 
Do góry