Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Pablloss

New member
właśnie koledzy nie udało mi się update AVR 255 --- wszystko niby zgodnie z instrukcja sam nie wiem jedyne czego nie mogłem wcześniej sprawdzić to kabel RS232 i adapter USB. Teraz nie chce się nawet załączyć. Czy mogę coś zrobić czy serwis ????
 

samael

New member
Ech, pechowy jestem, albo ten H/K :cry:
Mam AVR355 od czerwca 2008. Najpierw pykanie i inne historie. Skończyło się na serwisie w maju zeszłego roku. Od tego czasu niby wszystko ok ale wczoraj mój ampli zaliczył jakiś pad. Podczas oglądania filmu nagle zniknął obraz i dźwięk. Jedynie radio gra poprawnie, ale żadne z urządzeń wejściowych nie jest obsługiwane. W zasadzie wyjściowych też nie bo na TV nic się nie pojawia, nawet menu. Reset do ustawień fabrycznych nic nie dał. Serwis pewnie naprawi, pytanie tylko ile to będzie kosztować ale im więcej tym prędzej byłbym skłonny sprzedać ten sprzęt i kupić coś pewniejszego.
 

pawel2312

New member
Podczas oglądania filmu nagle zniknął obraz i dźwięk. Jedynie radio gra poprawnie, ale żadne z urządzeń wejściowych nie jest obsługiwane. W zasadzie wyjściowych też nie bo na TV nic się nie pojawia, nawet menu. Reset do ustawień fabrycznych nic nie dał. Serwis pewnie naprawi, pytanie tylko ile to będzie kosztować ale im więcej tym prędzej byłbym skłonny sprzedać ten sprzęt i kupić coś pewniejszego.


Mialem identyczna sytuacje po 2 dniach uzytkowania, tez reset sprzetu nie pomogl. Sprzedawca sprawdzil i od reki wymienil mi na nowy. Ale teraz mam cykora ze znowu cos pierdyknie. Niewiem jak naprawde jest z jakoscia w HK bo ludzie czesto pisza o przeroznych problemach. Sprzet gra cudnie ale i malo nie kosztuje,tylko jak dlugo bedzie gral? To jest pytanie.
 

artur25

New member
nie chce zakładac nowego tematu odnosnie takiej błachostki a mianowicie chodzi mi oto jak w avr 255 sprawdzic czy mam dobrze podlaczone glosniki kable sa zamontowane w scianie i nie wiem czy polaryzacja jest dobra:)
 

pawel2312

New member
Zainstalowalem firmware do HK AVR 355.
Instalacja przebiegla bez problemowo, sprzecik startuje ok.
Ale... podczas instalacji zauwazylem ze w naglowku instalatora widnieje iz jest to instalacja softwearu do HK avr 254/354.
Na skrinach w manualu do instalacji stoi 255/355/3550HD.
Paczke z instalacja pobralem z niemieckiej strony HK.
Dokladniej model mojego AVR to 355/230 i pod ten model wybralem paczke AVR355_230_EMEA_Upgrade.Wersja softu 0.97.2.2 z data 27.07.2009. Troche to dla mnie pokrecone, balagan straszny . Czy wgralem wlasciwy soft, czy tez moze trace cos przez to?
 

piko70

New member
Wgrałeś właściwy soft.
A mógłbyś sprawdzić,czy w DTS Neo przerywa Ci dźwięk co kilkadziesiąt sekund?
Pozdrawiam
 

Pablloss

New member
Koledzy z Katowic wymienili mi sofcik i na razie jest wszystko OK nic nie pyka i sprzęt gra super. Wersja softu 0.97.2.2 --- polecam serwis z Katowic Audio-Video !
 

pawel2312

New member
Przerywa. Po ok 20 sekundach a potem z wieksza czestotliwoscia. Poza tym zlekka ucina mi utwory przy starcie plyty albo jak manualnie startuje nastepny utwor :x Az chce sie powiedziec cos szpetnie po francusku.
 

papuut

New member
hej,
ja też wgrałem najnowszy soft i ustało mi strzelanie w głośnikach przy przełączaniu stacji, ale teraz mam problem bo na DTS co 20 - 30 s ucina mi głos i mam wrażenie jakby na Dolby falował mi dźwięk.
|Czy też tak macie?
Czy jak rozumiem pozostaje mi tylko serwis?
Pozdr
Dawid
 

mystras

New member
w koncu chcialem sie zbrac za zmiane firmware (po raz pierwszy), a tu takie wiadomosci (przerywanie dzwieku). Glownie ogladam na DTS.
w sumie nie przeszkadza mi to pykanie, bo raz jest a raz go nie ma :) ale chcialem sobie basy poprawic. Chyba poczekam na nowa wersje firmware.

Mam jednak inne pytanie - czy komus udalo sie pilotem od harmana sterowac tunerem SAT ECHOSTAR 717 (od cyfrowego polsatu)? (kod z listy u mnie nie wchodzi, szukanie reczne tez nie).
 

Kemot7

New member
Krótko, aby za bardzo nie zaśmiecać tego wątku... Też nie udało mi się zmusić pilota HK255 do obsłużenia Echostara. Mało tego nawet uniwersalny pilot ma z tym problemy. Po wyuczeniu funkcji nie zawsze chce zmieniać kanały "w górę"

ps.
Plazmą Panasonica też pilot od HK255 nie chciał prawidłowo sterować.
 

nass

New member
Witam , mam pewien problem z AVR 355 , produkcja z listopada 2008.
Wszystko było ok przez pewien czas , ale pare dni temu przestało mi łączyć dzwięk z pc za pomocą coaxa i tuner vectry SD za pomocą optyka a nawet analoga.Jedynym połączeniem ktore działa to HDMI z DVD.

Dziś probowałem wgrac najnowszy firmware ( pierwszy raz zresztą ) i niby wszystko poszło ok i wersję na wyswietlaczu pokazuję najnowszą.

Jednak połączenia bez zmian tzn nie działają , a do tego po 15-20 s zawiesza mi się pilot.

Menu ekranowe rzucone na lcd zaskakuje też po jakis 15-20 s , ( wcześniej działało dobrze ).

Zastanawiam się nad jazdą do serwisu , chodz mam ponad 200 km to chyba sie wybiorę żeby mi to zrobili.Mam nadzieje od ręki.

Pytanie do Was ..... miał ktoś podobne problemy???
 

stainer7474

New member
Można ustawić dla każdego źródła z osobna.

Dzięki. No to chyba mam coś nie tak bo w moim 255 Lipsync co prawda można ustawić w każdym źródle ale wartość jest zapamiętywana jako domyślna dla wszystkich. Czyli jak ustawię np 100ms w TV to tak samo mam np w DVD, jak ustawię w DVD 50ms to wartość w TV też mam 50ms i tak w kółko. Czy ktoś ma też taki problem ??
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś wie coś na temat nowego softu do avr255?? Zaczynam być porządnie zirytowany ciągłymi bublami jakie wypuszcza HK. W aktualnym nie da się słuchać DTSu a dziś odkryłem, że przy słuchaniu muzyki via Logic7 co około 10 s któraś kolumna milknie na chwilę... Wydaliśmy kupę pieniędzy na niedorobiony bubel... przecież takich problemów nie ma chyba w żadnym innym ampli. Sprzęt do dźwięku, który ma problemy z jego odtwarzaniem???? :evil:
 

samael

New member
Mialem identyczna sytuacje po 2 dniach uzytkowania, tez reset sprzetu nie pomogl. Sprzedawca sprawdzil i od reki wymienil mi na nowy. Ale teraz mam cykora ze znowu cos pierdyknie. Niewiem jak naprawde jest z jakoscia w HK bo ludzie czesto pisza o przeroznych problemach. Sprzet gra cudnie ale i malo nie kosztuje,tylko jak dlugo bedzie gral? To jest pytanie.

Wczoraj kurier dostarczył mi naprawiony sprzęt. Okazało się, że padło zasilanie HDMI. Panowie wgrali tez nowy soft no i gra... pytanie jak dlugo :( Kolejnej usterki chyba nie zniese. Dodam jeszcze ze naprawa odbyła się po upływie rocznej gwarancji jednak panowie byli tak mili że uznali to jeszcze jako naprawę gwarancyjną. Szacun.:eek:k:
 

lukasmlody

New member
Avr355

Mam 3 problemy z moim AVR355 pirwszy to czasami zmieniajac zrodlo nie zawsze wchodzi muza musze ponowic zmiane zrodla, drugi to to ze w Logic 7 tylnie glosniki co chwile sie przyciszaja, a trzeci problemy z podlaczeniem HDMI do laptopa raz z dzwiekiem raz z obrazem, czy najnowsza aktualizacja to rozwiaze? mam 0.93.1.1 boje sie troche aktualizowac aby nie dostac pykania, bo z tym sie nie spotkalem. Moj egzemplaz jest z lutego 2009
 
Do góry