Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

nass

New member
Byłem w serwisie w zeszły czwartek , fachowa obsługa.Wymienili mi moduł cyfrowy - DSP ( droga rzecz - około 1,5 tyś zł ) , zresetowali pamięć i wyregulowali prąd spoczynkowy.Jak dotąd wszystko śmiga dobrze.Wgrany firmware to 97.2.2.
 

rzeznik

New member
Mam krótkie pytanko, który to właściwy serwis ?

40-231 Katowice
ul. Bohaterów Monte Cassino 1
tel.: 032 / 255-21-48
tel. kom.: 0-601-546-542
e-mail: serwis@audio-video.slask.pl

czy

RBC
Al. Korfantego 141B
40-154 Katowice
tel. (48-32) 203 45 09
tel. (48-32) 258 08 98

w karcie gwarancyjnej mam:
RB
Morwowa 12
40-171 Katowice

gdzie mam wysłać mojego avr-a ?
 

pav3l

New member
Bez reklam
Witam,
mam zainstalowany w AVR255 przedostatni soft, czy jest sens wgrywać ostatni, czy pozostać na wcześniejszym?
W kwestii pykania, to nic takiego się nie dzieje.
 

nordstar

New member
Koledzy posiadam hk AVR 255 z marca 2008. Wentylatory szumiały, strzelało przy przełączaniu źródła. Sam zmieniłem soft na 28-07-2009 01 AFW.v0.97.2.2 DSP version 1.2.9 i nic nie pomogło. Dopiero serwis RB Katowice - naprawa układu zasilania i płyty bazowej przyniosła sukces ( jak na razie).
wcześniej byłem w posiadaniu AVR 245 i AVR 247
 
Ostatnia edycja:

bartekbulu

New member
Witam posiadam h/k avr 255 od lipca 2009r i wszystko było ok, aż do pewnego czasu, gdy zaczeło się "pykanie". Stało się to z dnia na dzień po prostu od tak. Kupiłem go w Norwegii, czy mogę liczyć na serwis w Polsce? Czy spróbować wgrać najpierw nowy soft bo obecny jest z 2008r. , choć pewnie to nie jego wina, gdyż wcześniej było wszystko ok.
 

sanctrum

New member
Sorry za odświeżenie tak starego tematu ale muszę podzielić się pozytywnym rezultatem zmiany firmware'u w AVR255.

Sprzęt mam od około roku. Nalepka z tyłu to marzec 2009, oryginalnie wgrany firmware to 0.93.1.1 (z października 2008 ) i oczywiście uciążliwe "pykanie" przy zmianach kanałów, typów strumieni audio, przy MUTE... itd...

Pomyślałem, że nie zaszkodzi wgrać 0.97.2.2 (dla EMEA). Jak nie pomoże, to najwyżej wyślę sprzęt do serwisu na naprawę, regulację prądu spoczynkowego i inne zabiegi...

Ku mojemu zdumieniu jednak wszystkie pykania ustąpiły. Co więcej, lepiej działa też post-processing video.

Polecam więc update AVR255 zanim wyśle się go do serwisu... A może rozwiąże to też Wasze problemy? Jak widać nie wszysko musi się kończyć na wymianie podzespołów i regulacji w serwisie...

Co do uwag kolegów, że czasami po updacie "blokuje" się ampli i nie można wybrać normalnie dostępnych trybów surround bo są "wyszarzone" to mam odpowiedź. Wyszarzenie tych trybów zależy od aktualnie odbieranego przez ampli rodzaju strumienia audio. Co więcej, tego typu "blokowanie", które z łatwością można "odblokować" wystepowało już też w moim oryginalnym sofcie 0.93.1.1 dokładnie z tych samych powodów - czyli jest to działanie prawidłowe, jedynie trzeba wiedzieć, że ampli zapamiętuje ustawienia np. na DTS NEO 6 gdy nadawany jest inny rodzaj strumienia... i tyle... wytarczy np. w kablówce przeklikać się na inny rodzaj programu... i jest już OK.
 

sanctrum

New member
P.S. Jednak po wgraniu 0.97.2.2 pojawiły się losowe przerywania dźwięku w trybir DTS Neo: 6 Music... przejście o jedno oczko w dół do wersji 0.96.1.1 naprawiło problem... jednak wydaje mi się, że post-processing video już tak ładnie nie wygląda...
 

pav3l

New member
Bez reklam
A no właśnie....
czyli nie ma sensu przechodzić na 97.2.2. dopóki nie zrobią następnego upgrade'a. Tylko ciekawe czy w ogóle zrobią....:?
 

sanctrum

New member
A no właśnie....
czyli nie ma sensu przechodzić na 97.2.2. dopóki nie zrobią następnego upgrade'a. Tylko ciekawe czy w ogóle zrobią....:?

Napisałem do nich (po angielsku) zgłaszając problem z DTS Neo:6 dla 97.2.2 ale nawet nie raczyli odpowiedzieć... nawet autorespondera nie ma!

Im więcej osób będzie tu pisać (Harman Kardon) tym lepiej... Po mojemu to chyba porzucili już ten produkt...
 

piko70

New member
Jest nowy soft poprawiający przerywanie dźwięku DTS neo i problem lip sync:
Version: AFW v0.98.3.1
Release Date: 5-26-2010
Narazie w amerykańskiej wersji ale pewnie niebawem europejska się pojawi
 
Ostatnia edycja:

piko70

New member
Ja zauważyłem tylko zmiany na +,koniec przerywania dźwięku w trybie DTS Neo8),nie sprawdzałem LipSync:-|,słynnego pykania nie miałem więc nie wiem czy w tym temacie coś się zmieniło:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

piko70

New member
Wyglada na to,że skończyły się również problemy ze słynnym obcinaniem początków utworów:)

PS sorki za post pod postem,ale nie dało się wyedytować poprzedniego
 
Do góry