Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

bogge

New member
Witam,


No kurcze, wreszcie mam czas żeby cokolwiek skrobnąć na forum. Na początek przepraszam za podanie daty udostępnienia firmware, która się przesunęła. Niestety, nawet info bezpośrednio z siedziby firmy jak widać nie zawsze się sprawdza.

Ja jeszcze nie miałem okazji wgrać nowego firmware, a powód jest prozaiczny. Kupiłem 2 kable usb-rs232 i ŻADEN nie jest dobry. Nie miałem czasu z racji zawalenia pracą wyskoczyć w ciągu dnia, więc został mi sklep Vobis-u (koszt kabla 39 złotych) i Electroworld, bo tylko te sklepy były czynne w godzinach wieczornych w Łodzi. Sklep dla Idiotów nie miał kabla, więc tylko tutaj miałem okazję spróbować.

Oprogramowanie pociągnąłem, wszystko się uruchamia, ale mniej więcej po 15-25 sekundach na ekranie monitora widzę, że brak komunikacji, mam się cofnąć, sprawdzić port COM itd. W niedzielę siedziałem 2 godziny z 2 kabelkami i nic. Żałuję, bo nie mogę potwierdzić, że nowy firmware czytając Wasze posty nic nie dał, albo dał, jak pisze kolega w poprzednich postach.

Jeśli ktos ma namiary na taki kabelek w Łodzi, to niech skrobnie gdzie i co ;)


Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie macie tam jakiego komputronika ? tego jak grzybow narosło ostatnimi czasy za 25 maja ... a co do softu jestes pewien ze dobrze wszystko robisz ja sie meczylem 20 min tez robilem wszystko ok wkoncu sie wkurzylem i przełaczylem na laptopa z xp 5 min meczarni ale wkoncu załapało w sumie w moim sprawnym modelu 8) ciesze sie z tym ze ps3 nie przerywa chociaz mi to nie przeszkadzalo tak bardzo innych zmian nie zaobserwowałem...

ktos sugerowal ze lepsze video , dzwiek i Ezset/EQ
 

bogge

New member
Ja w sumie kombinowałem na 3 kompach :)

Moich dwóch laptopach (jeden z Vistą, drugi z XP) i nawet stacjonarny przytachałem też z XP na pokładzie!

Nic z tego, a robię wszystko tak, jak należy.

Poszukam Komputronika, coś tam w Łodzi chyba jest.


Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
własnie ja tez robiłem wszystko jak nalezy...
przepni usb w inne wejscie i zaczni od nowa zawsze jak nie wyjdzie
jak nie wyjdzie po nacisnieciu reset (i nie udanym polaczeniu ) zawsze wylacz dl mode wlacz ampli wylacz i od nowa ...

po paru razach mi załapało ... niewiem czym to idzie tez chcialem kabel zmieniac ;)
 

bogge

New member
Niesiony chwilą, znowu zaprzągłem kompy do pracy, rezultat tak jak poprzedni, czyli:

Connecting to AVR unit.
Upgrade failed.
Please check the connection between the computer and your AVR.
Make certain that the correct Serial Port has been selected, that the AVR is in
standby, that the rear panel Download switch is in the Download mode and then
press the rear panel 'Reset' button once again.
Press the “Upgrade Button” when ready.


I tak w kółko macieju. Niestety, bez nowego kabla raczej nic nie zdziałam.

P.S.

Mam do sprzedania 2 kable rs232-USB - nówki sztuki, lekko śmigane podłączone 3 razy celem nieudanej aktualizacji :D

Na razie!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ehh niewiem co ci doradzic u mnie tez tak bylo juz mialem porzucic upgrade ale w koncu załapało .. w koncu masz kabel usb>serial i to dwa niewierze ze sa niedobre

wlacz <wyłacz >dl mode> reset .. i od nowa .. trzeba miec cierpliwosc cos jak z odpalaniem malucha zima heh
 

bogge

New member
Nie no, ja cierpliwy jestem, ale też nie jestem głupi - robię wszystko tak jak należy i dziś przełączałem między portami USB, uruchamiałem całą procedurę od nowa niemal jak prawdziwy fan HK ;) nie mam jedynie pewności co do kabli, gdyż w żaden sposób nie potrafię określić, czy nie są to kable null null. Kupię jeszcze jeden kabel i wtedy jak nie da rady, to wyślę ustroistwo do serwisu. Tak poza tym, to upgrade nie polega na łucie szczęścia - to ma działać i to za pierwszym razem jeśli robi się wszystko tak, jak należy, a nie działać na zasadzie malucha w zimie, po tankowaniu na stacji u "Kazia" z wiadra ;)


Miłej Nocki
 
Ostatnia edycja:

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
jezeli masz komputer stacjonarny z portem rs232 ( com ) to kup zwykly kabel rs232 . Te kable usb-rs232 sa do kitu i bardzo problematyczne.
Ja tez mialem problemy z trzema kablam usb-rs323 i w koncu podlaczylem za pomoca zwyklego kabla rs323 i poszlo bez problemu.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli masz XP zaloguj się jako administrator. Jeśli masz Vistę zaloguj sie jako admin i wyłącz Kontrolę Konta Użytkownika w Centrum Zabezpieczeń.
 

bogge

New member
arsenal napisał:
Jeśli masz XP zaloguj się jako administrator. Jeśli masz Vistę zaloguj sie jako admin i wyłącz Kontrolę Konta Użytkownika w Centrum Zabezpieczeń.

Stosowałem te kroki w zarówno w XP< jak i w Viście. Nothing. Być może kupiłem właśnie kable null null i stąd problem, jak kupię kolejny kabel będę już wiedzieć..

Dzięki za radę tak czy inaczej
 

godik

New member
bogge napisał:
No niestety, u mnie tylko nowe kompy (najstarszy ma 2 lata) i tam port RS232, jest nie do uzyskania.


Pozdrawiam

No cóż RS232 to dziś archaizm i nie mogę wyjść ze zdumienia, że H/K w swoim sprzęcie wciąż stosuje ten sposób kominukacji.

Najbezpieczniejszym i skutecznym sposobem upgradowania tych amplitunerów jest użycie starego komputera z portem RS232 i kablem null modem. Kombinowanie z USB-RS232 często kończy się niepowodzeniem.
Ja musiałem wytargać z piwnicy starego PCta z RS232 i uruchomić to ustrojstwo. Proces wgrania nowego firmware poszedł bezproblemowo za pierwszym razem.
 

tomter

New member
bogge napisał:
Stosowałem te kroki w zarówno w XP< jak i w Viście. Nothing. Być może kupiłem właśnie kable null null i stąd problem, jak kupię kolejny kabel będę już wiedzieć..

Problem nie leży w kablach a w prędkości przesyłu (usb jest dużo szybszy), musisz wejśc w ustawienia portu i zmniejszyć prędkość, i to wszystko, powodzenia
 

Piotrek_F

New member
tomter napisał:
bogge napisał:
Stosowałem te kroki w zarówno w XP< jak i w Viście. Nothing. Być może kupiłem właśnie kable null null i stąd problem, jak kupię kolejny kabel będę już wiedzieć..

Problem nie leży w kablach a w prędkości przesyłu (usb jest dużo szybszy), musisz wejśc w ustawienia portu i zmniejszyć prędkość, i to wszystko, powodzenia

ja wczoraj robiłem upgrade i po początkowych problemach okazało się, że trzeba w ustawieniach portu w kompie przypisać com3 (taki jest domyślnie w instalatorze)
trochę intuicyjnie to zrobiłem i nie wiem nawet jak to dokładnie wytłumaczyć

ale może pomoże : )
 

bogge

New member
Dzięki za uwagi, spróbuję dziś przypisać mu COM3 (faktycznie taki wyskakuje jako domyślny, ale ja za każdym razem zmieniam)

Jak to nie zda egzaminu, to pogrzebię również w ustawieniach szybkości ( o tym nie pomyślałem )


Zgadzam się, że RS232 to archaizm i w sumie też nie rozumiem, czemu nie wyposażyli ampli w port USB, no ale cóż, nie nam zastanawiać się dlaczego... Ja swoje uwagi do centrali HK wysłałem, czekam na odpowiedź, może coś się w przyszłości zmieni.


Pozdrawiam
 

Piotrek_F

New member
bogge napisał:
Dzięki za uwagi, spróbuję dziś przypisać mu COM3 (faktycznie taki wyskakuje jako domyślny, ale ja za każdym razem zmieniam)

Jak to nie zda egzaminu, to pogrzebię również w ustawieniach szybkości ( o tym nie pomyślałem )


Zgadzam się, że RS232 to archaizm i w sumie też nie rozumiem, czemu nie wyposażyli ampli w port USB, no ale cóż, nie nam zastanawiać się dlaczego... Ja swoje uwagi do centrali HK wysłałem, czekam na odpowiedź, może coś się w przyszłości zmieni.


Pozdrawiam

mi bez żadnego szemrania, na podstawie krótkiego opisu usterki, kazali przesłać ampli do serwisu do Katowic
przypuszczam, że świadomość że ta partia towaru jest niepełnowartościowa, jest u nich coraz większa
 

Karister

New member
Witam,

Ponieważ nie mam jeszcze kompletnego KD (brak TV), nie przykładałem zbytniej uwagi do zachowania nowego (kupiony ok 2 mies temu) AVR255. Grałem sobie na 5.1 i byłem szczęśliwy. Po przeczytaniu tematu, trochę go potestowałem i... niestety. :p Dlatego miałbym kilka pytań:

1) Wentylatorek. :D Faktycznie jest głośny. Jednak nie odnoszę wrażenia, że uderza on o jakiś kabelek. Jest to raczej monotonne skrobanie/rzężenie. Jakby łożysko. Czy to ta usterka, którą tak szybko usuwają w serwisie?

2) W głośnikach słychać pyknięcie podczas zmiany źródła. Słychać je też podczas zmiany odtwarzanego utworu z płyty (przy używaniu kabla HDMI, na analogu problemu nie ma). Na HDMI ucina także początku utworów. Wokalista zdąży wyśpiewać pierwsze 2-3 słowa, nim HK zapoda w dźięk do głośników. Problemy nasilają sie wraz z nagrzewaniem Harmana. Rozumiem, że to także w serwisie naprawiają?

3) I ostatnia sprawa. Jak pisałem, nie mam jeszcze TV, a było też mówione o problemach z sekcją video w nowych Harmanach. Kiedy dokładnie występuje czarny obraz? W przypadku puszczania wizji ze źródła 1080p, próbie skalowania obrazu do 1080p czy jeszcze w innych przypadkach (na przykład zawsze :D)?

Szkoda, że serwis okazuje się naturalnym środowiskiem urządzeń H/K. Lubię ich dźwięk i funkcje, ale ta zawodnośc trochę boli. Można przemilczeć jedną drobną usterkę, ale te nowe AVR są po prostu niedporacowane. Żeby było jeszcze zabawniej, odtwarzacze CD od H/K także trafiają do serwisu. Zepsucie się mają zapisane w swoim grafiku. Jedyna pociecha, że do Katowic mam 90min po autostradzie.

Pozdr. ;)
 
Do góry