Dali Zensor 7/1/vokal set 5.0 ale jaki Amplituner AV???

Henry

Active member
Bez reklam
Bali, bardzo fajnie :)

Postaraj się te Focale wypożyczyć do domu i trochę ich posłuchać w swoich warunkach, to niezłe i dynamiczne kolumny, ładnie wykonane.
Ja po pierwszym ich odsłuchu też byłem zauroczony, jednak kilka kolejnych podejść przekonało mnie, ze to nie do końca moje brzmienie, miałem podobne odczucia jak Bipo, więc nie spiesz się.

Spróbuj też posłuchać MA Silver, ale 8, moim zdaniem grają lepiej od 10-tek...ale to moje odczucie.

Myślę że rywal dla Focal aria 926 jeśli chodzi o MA to raczej seria gx. Też kiedyś rozważałem zakup MA silver 8 ale w końcu nabyłem MA gs20 (używane i tańsze) bo jednak to półka wyżej od silver.
Ja odwrotnie, mnie znacznie bardziej przekonały tańsze Silvery,
GXy/Goldy, które prawie miałem brać w ciemno przegrały w starciu właśnie z Silverami 8 i Heco Celanami GT702.


ps. Bali, nam szczęka opadła przy Creek'u 100, a z 50-tką, to Paweł Ci napisał, cena wyjściowa ponad 1 tyś. niższa od PMA1520, skala głośności też trochę inna i tam gdzie Denon się "kończył" Creek dalej grał.

Ja u siebie też na razie nie planuję zmieniać elektroniki, poznałem niedomagania swojego sprzętu, ale na chwilę obecną zostaje to, co jest.
Widzę, że wychodzisz z tego samego założenia i pasuje Tobie, to co masz.
Skup się więc na wyborze odpowiednich kolumn, które optymalnie zagrają u Ciebie w domu i nie szukaj nic na siłę, bo wtedy się zacznie... ;)

Co do Opticonów chciałoby się rzec...a nie mówiłem ;)

Jeszcze na koniec, ostatnio dużo dobrego słyszałem o Elacach, seria Uni-Fi przypadła mi wizualnie,wyglądają jak połączenie Kefów z Tannoyami - wykończenie i forma jak w serii R, przetworniki jak w serii Precission ;)
Po Nowym Roku planuję ich posłuchać, może Tobie uda się wcześniej.
Wydają się one niezłą alternatywą cenową i mogą się spodobać, na fotkach niezbyt dobrze się prezentują, ale zaskakują bardzo dobrym estetycznym wykonaniem, wiem, że jest to u Ciebie, podobnie jak u mnie jeden z czynników decydujących o potencjalnym wyborze...
 

Kejup

Member
Bez reklam
No właśnie :)
Dlatego najlepiej posłuchać a przy tej kwocie jest już na prawdę w czym wybierać.

P.S.
Też słyszałem opinie że silver 8 grają lepiej od 10 ale to może kwestaia pomieszczenia i elektroniki.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
same kolumny to polowa sukcesu, elektronika to nastepna, odpowiednie polaczenie moze dac wymierne efekty.
ja tez nie stawiam Silverow na polce Aria mowiac o muzyce bo ze sprzetami jakimi sluchalem nie wyobrazam sobie np odpalic jazzu na Silverach, przy tym Arie radzily sobie swietnie.
podobnie mialem gdy pod taka lampe jak moja podlaczylem Audiovector qr3, myslalem ze sie utopie, dramat, skandal rzekl bym. po nich zapiolem Kef r300 i wszystko wrocilo do normy.


Bali pozostaje Ci posluchac jeszcze raz na spokoju, wziac pod uwage co bardziej sie podoba i kupic pod siebie.
 
No właśnie sprzęt mam jaki mam i pod niego chcę kolumny bo nie będę zmieniać jego.....może kiedyś na emeryturze ;)
Logicznie myślą skoro wielkich znaczących różnic nie usłyszałem to nasuwa się pytanie, czy jest sens przepłacać?
Ale macie racje, jeszcze jeden test by się przydał typowo na moim sprzęcie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słuchaj nic, tylko kupuj co Ci pasuje.
Już masz ten etap, że nie musisz.
Propozycje masz. Nie daj się namówić na nic, co nie jest zgodne z Twoim przekonaniem.
Zobacz jak różne są opinie. Każdy pisze co innego i na swój sposób to jest piękne, mamy różnorodność.
Co nie kupisz, każdy i tak Ci pogratuluje, a potem i tak zapomni, a Ty zostaniesz że skrzynkami.
 

Rafal7

Banned
Nie słuchaj nic, tylko kupuj co Ci pasuje.
Już masz ten etap, że nie musisz.
Propozycje masz. Nie daj się namówić na nic, co nie jest zgodne z Twoim przekonaniem.
Zobacz jak różne są opinie. Każdy pisze co innego i na swój sposób to jest piękne, mamy różnorodność.
Co nie kupisz, każdy i tak Ci pogratuluje, a potem i tak zapomni, a Ty zostaniesz że skrzynkami.
Święte słowa.
 

Qkisek

New member
Miałem podobnie. Miałem kupować silvery 10 ale po odsłuchach bardziej przekonały mnie 8.
Nie wiem jak to wytłumaczyć , ale dźwięk był jak by taki spójny, wszystko ze sobą współgrało. 10 jakoś takie za ostre, zdecydowanie za duzo basu :). Ale co kto lubi
Ja używam głośników oczywiście do filmów i do muzyki , ale głównie jazzu i tu prawdopodobnie one właśnie tak dobrze zagrały przy tym gatunku muzycznym :)
Zreszta tak jak kolega wyżej napisał tez słyszałem od kilku osób ze te 8 lepiej graja niż 10


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 
No i przed chwilą dostałem inną propozycję
ProAc Studio
Kolumny to ponoć najbardziej poukładane....i uniwersalne.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie słuchaj nic, tylko kupuj co Ci pasuje.
Już masz ten etap, że nie musisz.
Propozycje masz. Nie daj się namówić na nic, co nie jest zgodne z Twoim przekonaniem.
Zobacz jak różne są opinie. Każdy pisze co innego i na swój sposób to jest piękne, mamy różnorodność.
Co nie kupisz, każdy i tak Ci pogratuluje, a potem i tak zapomni, a Ty zostaniesz że skrzynkami.
Jest to też opcja, kupić pod wpływem chwili i zapomnieć, nie czytać nie szukać i cieszyć się tym co mamy.
Z drugiej strony przy kasie, którą Bali chce wydać, to dla świętego spokoju dobrze byłoby odsłuchać jeszcze kilku zestawów.
Na swoim przykładzie wiesz ile ton sprzętu czasem trzeba przewalić, żeby znaleźć swoje brzmienie ;)

Bali ma pokój powyżej 30 mk :)
Myślisz, że nie dadzą rady?
Na AS słyszeliśmy monitorki, o których pisali Bipo, Werf i Armani, miały potencjał przewyższający niejedne z naszych podłogówek ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Na AS słyszeliśmy monitorki, o których pisali Bipo, Werf i Armani, miały potencjał przewyższający niejedne z naszych podłogówek ;)
Ja gdzieś czytałem, że ktoś przesiadł się z Silver 8 na R300 i te małe pozamiatały pod każdym względem.
Z resztą nie raz porządne monitory przy słabszych warunkach akustycznych w pomieszczeniu wypadną lepiej niż potężne podłogówki.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja gdzieś czytałem, że ktoś przesiadł się z Silver 8 na R300 i te małe pozamiatały pod każdym względem.
Z resztą nie raz porządne monitory przy słabszych warunkach akustycznych w pomieszczeniu wypadną lepiej niż potężne podłogówki.
Ja też wolałbym R300 niż Silver 8, nie chciałbym żadnych Silverow.

Lobos miałem duże podłogowe kolumny i bas miałem na balkonie i u sąsiada a nie tam gdzie słucham muzyki. Do małych pomieszczeń żadna duża podłogówka się nie nadaje.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Millerek

New member
Hmmm... to może być myśl :shock:

Po co mam zmieniać Denona pod Klipsche, skoro mogę zmienić klipsche...

@BaliGdynia, napisz jeszcze coś o tych MA10.
Swojego PMA musiałeś podbijać na basie czy sopranie?
Jak mu poszło z 4ohm, ale to chyba mało ważne.

Muszę chyba zrobić kurs pomiędzy salonami audio...

:hmm:
 
Ostatnia edycja:
Do góry