Dali Zensor 7/1/vokal set 5.0 ale jaki Amplituner AV???

lobos

New member
Bez reklam
Się Francuzi chwalą Focalem... Nawet na folii flagę wlepili ;-)
Aria bardzo ładne. Szkoda, że chociaż R300 nie podpiąłeś dla poznania barwy tej serii.
To kawał monitora, który nagłośni nawet spore pomieszczenie.
W takim razie odsłuch zweryfikował i "miłość" do Dali okazała się przelotnym "romansem" ;-)
Sprzedaj resztę z Zensor i decyzja należy do Ciebie...
Jednak podejdź do tego na spokojnie. Radzę jeszcze czegoś posłuchać.
Na wzmaki też się nie zamykaj... Jak będzie okazja podepnij coś innego niż Denon, bo może akurat coś w podobnym budżecie zagra sporo lepiej? :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czyli kolejny zawiedziony fan Dali. Wiec chyba jednak nie bez kozery wiekszosc osob mowi ze te kolumny graja slabo. Natomiast nie dziwie sie ze Focal sie podoba. Ja co prawda nie sluchalem Arii bo nie stac mnie wiec nie chce sobie robic smaka ale gralem najwiekszym Chorusem 726 i bylem pozytywnie zaskoczony. Mocny dół, przyjemna srednica a góra pasma wyrazna, blyszczaca, szczegolowa ale bez tej nachalnosci Klipscha. Focal dla mnie jest mega uniwersalny, ma brzmienie które jest troche efekciarskie, nastawione na masowego odbiorce ale robi to w bardzo kulturalny sposob. Chorusy sa bardziej efekciarskie, Aria gra podobno bardziej muzykalnie, mniej szpanersko. Z tych kolumn ja bym wybral Focala.
 

Killarmy

New member
Gratuluję testów, u mnie były podobne odczucia ale stanąłem na MA Silver 8, do mojego pomieszczenia idealne. Teraz poluje na atolla in100se
 
Się Francuzi chwalą Focalem... Nawet na folii flagę wlepili ;-)
Aria bardzo ładne. Szkoda, że chociaż R300 nie podpiąłeś dla poznania barwy tej serii.
To kawał monitora, który nagłośni nawet spore pomieszczenie.
W takim razie odsłuch zweryfikował i "miłość" do Dali okazała się przelotnym "romansem" ;-)
Sprzedaj resztę z Zensor i decyzja należy do Ciebie...
Jednak podejdź do tego na spokojnie. Radzę jeszcze czegoś posłuchać.
Na wzmaki też się nie zamykaj... Jak będzie okazja podepnij coś innego niż Denon, bo może akurat coś w podobnym budżecie zagra sporo lepiej? :)
Wiesz czemu Denon zostaje ;)
Za dużo czasu mi zajęło aby okazję znaleźć....jak mam znowu to robić to mi się po prostu nie chce ;) i na prawdę odpowiada ta marka, jestem też takim ludzikiem który nie toleruje mix różnych marek, no cóż ten typ tak ma :)
Widziałem te R300 ale powiem tak co za dużo to nie zdrowo, zresztą po Opticon6 już mi się nie chciało nic, ja jako zwolennik tej marki nadal będę twierdzić, jeśli ktoś szuka kolumn ładnych dla oka pod KD to tylko Zensor seria, ale stereo to już nie. Chcę też jakiś umiar zachować i wiarę budżetowy sprzęt mieć, to ma być dla mnie a nie zastaw się a pokaż się.
Decyzje tak na 75% mam już podjęte które ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Czyli kolejny zawiedziony fan Dali. Wiec chyba jednak nie bez kozery wiekszosc osob mowi ze te kolumny graja slabo. Natomiast nie dziwie sie ze Focal sie podoba. Ja co prawda nie sluchalem Arii bo nie stac mnie wiec nie chce sobie robic smaka ale gralem najwiekszym Chorusem 726 i bylem pozytywnie zaskoczony. Mocny dół, przyjemna srednica a góra pasma wyrazna, blyszczaca, szczegolowa ale bez tej nachalnosci Klipscha. Focal dla mnie jest mega uniwersalny, ma brzmienie które jest troche efekciarskie, nastawione na masowego odbiorce ale robi to w bardzo kulturalny sposob. Chorusy sa bardziej efekciarskie, Aria gra podobno bardziej muzykalnie, mniej szpanersko. Z tych kolumn ja bym wybral Focala.
Ja też Focale ale hmmm....zobaczę jeszcze. Bo do MA nie mam się do czego przyczepić, generalnie można set 7.2.4 z MA zrobić bo do wyboru do koloru kolumny mają i dobrze też grają.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Monitory to granie bardziej dostojne, do spokojnego sluchania przy lampce wina. Kiedys sluchalem bx6 (wiem tani model) i na mnie wrazenia nie zrobily. Za spokojne, bez wyrazu troche. A Focal to taki zawodnik na rozne okazje. Tylko ze aria to jest bardzo droga, pytanie czy warto doplacac do chorusa 726 ktory gra super. Nie mialem okazji tych modeli porownac.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Oczywiście wybór należy do kolegi ale moim zdaniem Focale to wyższa półka niż MA, w kinie spoko ale do słuchania muzyki już przepaść, pamiętam jak porównalem 906 z Silver 2, te drugie kupa basu i zero detali... Mi akurat pasuje brzmienie Focala.
 
Musisz pójść krok lub dwa dalej z elektroniką.różnica jest spora między silver a focalem
No właśnie oto chodzi iż nie chce iść dalej, chce w końcu cieszyć się a nie ciągle "gonić króliczka" nie chcę nie wiadomo ile kasy wydawać ;) chcę aby sprzęt (avr, wzm,bl) był jednej marki.
Może na innych sprzętach jest różnica ale ja w domu mam Denona i jak DLA MNIE podobnie bo nie tak samo ale podobnie brzmią, są różnice owszem ale nie aż takie aby skreślić jedne tak jak to uczyniłem z marką Dali.
Przekonałem się sam na własne uszy co jak gra, mam określony budżet i jakieś widzi mi się co do wyglądu. Jest jak jest a co w domu będzie to się okaże ;)
Ps....
A jaka elektronika jak by coś, jakie propozycje w cenie do 8tys (avr+wzm+bl) bo tyle mnie mój kosztował Denon AVR-X6200W+DENON PMA-1510AE+DENON BDB-3313UD

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No właśnie oto chodzi iż nie chce iść dalej, chce w końcu cieszyć się a nie ciągle "gonić króliczka" nie chcę nie wiadomo ile kasy wydawać ;) chcę aby sprzęt (avr, wzm,bl) był jednej marki.
Może na innych sprzętach jest różnica ale ja w domu mam Denona i jak DLA MNIE podobnie bo nie tak samo ale podobnie brzmią, są różnice owszem ale nie aż takie aby skreślić jedne tak jak to uczyniłem z marką Dali.
Przekonałem się sam na własne uszy co jak gra, mam określony budżet i jakieś widzi mi się co do wyglądu. Jest jak jest a co w domu będzie to się okaże ;)
Ps....
A jaka elektronika jak by coś, jakie propozycje w cenie do 8tys (avr+wzm+bl) bo tyle mnie mój kosztował Denon AVR-X6200W+DENON PMA-1510AE+DENON BDB-3313UD

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
I to najważniejsze abyś sam posłuchał i podjął właściwą decyzję :eek:k:
Bo jak sam zauważyłeś, musisz gdzieś zakończyć gonienie króliczka i zacząć oglądać filmy i słuchać muzyki a nie ciągle coś wymieniać i szukać dziury w całym... zawsze coś będzie lepsze tylko trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć dość...:D
 
I to najważniejsze abyś sam posłuchał i podjął właściwą decyzję :eek:k:
Bo jak sam zauważyłeś, musisz gdzieś zakończyć gonienie króliczka i zacząć oglądać filmy i słuchać muzyki a nie ciągle coś wymieniać i szukać dziury w całym... zawsze coś będzie lepsze tylko trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć dość...:D
Amen ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
No właśnie oto chodzi iż nie chce iść dalej, chce w końcu cieszyć się a nie ciągle "gonić króliczka" nie chcę nie wiadomo ile kasy wydawać ;) chcę aby sprzęt (avr, wzm,bl) był jednej marki.
Może na innych sprzętach jest różnica ale ja w domu mam Denona i jak DLA MNIE podobnie bo nie tak samo ale podobnie brzmią, są różnice owszem ale nie aż takie aby skreślić jedne tak jak to uczyniłem z marką Dali.
Przekonałem się sam na własne uszy co jak gra, mam określony budżet i jakieś widzi mi się co do wyglądu. Jest jak jest a co w domu będzie to się okaże ;)
Ps....
A jaka elektronika jak by coś, jakie propozycje w cenie do 8tys (avr+wzm+bl) bo tyle mnie mój kosztował Denon AVR-X6200W+DENON PMA-1510AE+DENON BDB-3313UD

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Jak już masz,akceptujesz,podoba ci się to faktycznie pora powiedzieć stop
8 tyś to takie dużo i mało.Co do Arii i walorów użytkowych mają sporo lepszy(trwalszy) lakier od MA no i na górze szkło
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Aria droższe są. Do kina trzeba też wziąć poprawkę na resztę kolumn.
Tutaj FX-y od MA na pewno robią świetną sprawę na tyłach czy bokach ;-)
Focal jak dla mnie ładniejsze i chyba lepiej wykończone-kwestia gustu.
Jeśli różnicy w brzmieniu wg. Ciebie Bali nie było to weź też inne aspekty pod uwagę.
Najlepiej z chłodną głową posłuchaj obu jeszcze raz ;-)
 
Jak już masz,akceptujesz,podoba ci się to faktycznie pora powiedzieć stop
8 tyś to takie dużo i mało.Co do Arii i walorów użytkowych mają sporo lepszy(trwalszy) lakier od MA no i na górze szkło

No właśnie, nie mam się do czego przyczepić co do Focali jak i Monitorów. Różnią się ceną i wyglądem, na siłę też nie ma co szukać dziury w całym ;) Każdy model na swój sposób jest wykonany ładnie ( kwestia gustu wiadomo )
To jest tak, rozsądnie by było kupić MA bo tańsze, ale wizualnie odrobinę ładniejsze są Focale, detale robią swoje. Gdyby to były różnice w dźwięku dla mnie wyczuwalne to bym wiedział co zrobić a problem jest w czymś innym.
To ma być zakup już na dłużej, minimum kilkanaście lat to raz, kolumny mają być uniwersalne czyli dobre i w KD jak i w Stereo to dwa, to jest tak serce a rozum. Serce to Focale a rozum to MA. Ciągnie mnie do Arii ale logicznie patrząc MA bardziej się opłaca ;)
I bądź tu człowieku mądry 😓

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Aria droższe są. Do kina trzeba też wziąć poprawkę na resztę kolumn.
Tutaj FX-y od MA na pewno robią świetną sprawę na tyłach czy bokach ;-)
Focal jak dla mnie ładniejsze i chyba lepiej wykończone-kwestia gustu.
Jeśli różnicy w brzmieniu wg. Ciebie Bali nie było to weź też inne aspekty pod uwagę.
Najlepiej z chłodną głową posłuchaj obu jeszcze raz ;-)

Tak MA ma większy wybór jeśli o kd chodzi, FX czy sufitowe.
Te aspekty biorę pod uwagę: jakość wykonania ( w obu przypadkach podobna ) wygląd ( jedne i drugie mają zalety, MA z lakierem BEZ podstawek to symetryczna bryła z białymi mębranami i tu ewentualnie mogę się czepiać iż wszystkie nie są tego samego rozmiaru ale generalnie świetnie na żywo wyglądają lepiej niż na fotach, Focal co tu dużo mówić, genialne wykonanie, podstawka pod kolumnę, nietypowe membrany)
Z miłą chęcią bym jeszcze raz posłuchał ich razem ale jutro i podejrzewam do końca roku nie będzie czasu.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
Myślę że rywal dla Focal aria 926 jeśli chodzi o MA to raczej seria gx. Też kiedyś rozważałem zakup MA silver 8 ale w końcu nabyłem MA gs20 (używane i tańsze) bo jednak to półka wyżej od silver.
 
Do góry