Dali Zensor 7/1/vokal set 5.0 ale jaki Amplituner AV???

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja gdzieś czytałem, że ktoś przesiadł się z Silver 8 na R300 i te małe pozamiatały pod każdym względem.
Z resztą nie raz porządne monitory przy słabszych warunkach akustycznych w pomieszczeniu wypadną lepiej niż potężne podłogówki.

Są zwolennicy "monitorowego" grania i ja się w sumie do nich zaliczam. Z pewnymi ograniczeniami trzeba się pogodzić. Zejścia na basie takiego na monitorze nie będzie. Jak ktoś słucha muzyki elektronicznej to podłogówka zabrzmi potężniej i bardziej spektakularnie. Przy jazzie kontrabas też brzmi pełniej na podłogówce. Przy muzyce gdzie niski bas występuje sporadycznie już nie ma takiego problemu. Monitory mają swoje zalety. Mają większość łatwość do "znikania" z pomieszczenia, budowania fajnej przestrzeni. Żeby to ocenić trzeba posłuchać w domu na spokojnie bo na odsłuchu w salonie audio ciężko w tak krótkim czasie oceniać. W salonach na odsłuchach inne aspekty robią na nas wrażenie. Podłogowe też to wszystko potrafią , ale jest trudniej i zazwyczaj drożej żeby to uzyskać. I trzeba mieć większy metraż żeby zapewnić im więcej przestrzeni. Wepchnięte w kąt raczej za dobrze nie zagrają. To są ogólne rozważania. Każdy pokój jest inny. akustyka płata figle. Ja tylko żałuje, że nie mam osobnego pomieszczenia do audio. Po adaptacja akustyczna jest zupełnie inne brzmienie. A jak pokój służy też do "życia" to wiadomo są pewne kompromisy.
 
Hmmm... to może być myśl :shock:

Po co mam zmieniać Denona pod Klipsche, skoro mogę zmienić klipsche...

@BaliGdynia, napisz jeszcze coś o tych MA10.
Swojego PMA musiałeś podbijać na basie czy sopranie?
Jak mu poszło z 4ohm, ale to chyba mało ważne.

Muszę chyba zrobić kurs pomiędzy salonami audio...

:hmm:
Pma1510ae miałem swojego, nie wiedziałem czy w sklepie jest Denon...a był ;)
Wzmacniacz ustawiony na "pure" bez dodatków był, w każdej rodzaju muzyki kolumny dawały radę, bass dynamiczny odczuwalny ale nie dudniący, wysokie z detalami ale nie tak "piskliwe" jak w Dali (moje ucho tak jakoś to odbiera) przy głośniej muzyce nic mnie nie męczyło.
Gdy podkręcałem basy i soprany w wzmacniaczu to tylko na plus dźwięk był ale jak dla mnie w "pure" najlepiej (jak kto lubi)
Więcej nic nie mogę napisać. Jak coś kupię to zdam relację.
Bierz pma pod pachę i do sklepu aby samemu odsłuchać, porównać będziesz wiedział co i jak ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sa zwolennicy brzmienia monitorowego i kolumnowego. Przeciez producenci robia tez male kolumny na 13cm wooferkach i takie spokojnie mozna wstawic do 15m2 a chyba do mniejszych pokoi nikt nie wstawia sprzetu stereo bo juz by sie nie bylo gdzie ruszyc ;)

Monitor gra fajnie, robi wrazenie studyjnego odsluchu, lokalizacji instrumentów, ale przy muzyce która wymaga energi, wypelnienia basu to tylko kolumna. Ja sluchalem Metalliki na maluteńkich Bowersach CM1 niby niczego nie brakowalo bo o dziwo bas z takich malych kolumienek byl prawie taki jak z ogromnych kolumn ale brakowalo wlasnie tego dociazenia i masy gitar, basu perkusji.
 
Czy ktoś z zacnych i szanownych kolegów ma może zestaw MA Silver? Chodzi mi konkretnie o centralny głośnik, jak on daje radę w KD? Zostawić jego czy lepszym rozwiązaniem będzie seria gold c350 zamiast silver????
1f84b3ea3c6fec570d4b26a3532c7cfb.jpg



Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Killarmy

New member
u mnie gra central z serii silver do pary z s8 i brzmi to super. za 1400 spokojnie wyrwiesz nówkę HGB trochę drożej. Moim zdaniem do kina nie warto tak przepłacać za serię gold
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chodzi mi konkretnie o centralny głośnik, jak on daje radę w KD? Zostawić jego czy lepszym rozwiązaniem będzie seria gold c350 zamiast silver????
Weź pod uwagę, że w Goldach jest wstęga, brzmią inaczej niż Silvery, rezygnujesz w tym wypadku ze spójności...jeśli Ci to nie będzie przeszkadzać, to im większy central tym lepiej.
 
Weź pod uwagę, że w Goldach jest wstęga, brzmią inaczej niż Silvery, rezygnujesz w tym wypadku ze spójności...jeśli Ci to nie będzie przeszkadzać, to im większy central tym lepiej.
No chyba właśnie się tego obawiam, pomimo iż technologia wykonania membran jest identyczna "białe piłeczki golfowe" to tu jeszcze dochodzi wstęga. I się zastanawiam czy nie będzie dominować lub zupełnie inny dźwięk. Na logikę wstęga by jeszcze by poprawiła dialogi w filmach ale jak to w praktyce zadziała czy to ma sens :(

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
A jak sprawował się central z Dali?
W Silverach central jest chyba minimalnie większy, ma też trochę większe przetworniki - Dali cca. 5'' a MA 6''
Najlepiej jakbyś sobie porównał, no i wiadomo różnica w cenie Silver vs Gold też jest znaczna.
 
A jak sprawował się central z Dali?
W Silverach central jest chyba minimalnie większy, ma też trochę większe przetworniki - Dali cca. 5'' a MA 6''
Najlepiej jakbyś sobie porównał, no i wiadomo różnica w cenie Silver vs Gold też jest znaczna.
Powiem tak, był głośnik dali centralny to był, jak film oglądałem to nie słyszałem aby centralny dominował, tak różnica w cenie ogromna i na razie myśle głośno co i jak ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bali ja bym sie napalal na Golda.

Powiedz mi jedno czy jak miales kino, to wogole graly ci przednie fronty? Bo ja mam takie wrazenie ze fronty w kinie sa prawie wogole nie potrzebne.
O ile boczne I tylnie surround graja efektownir to majac super glosnik centralny wydaje mi sie ze frontow moglbym wogole nie uslyszec.

Tez szukam jakiegos centrala ale jakas krowe z bardzo wysokiej polki 3 drozna uzywke do maks 2k
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Prawde pisze, robilem juz kilka kalibracji I wiecej dzwieku leci z efektowych, I centrala niz frontow. Nie wiem czemu.

Na poczatku to sie zastanawialem czy fronty wogole graja.
Niektorzy pisali ze zapomnialo im sie wlaczyc czasami wzmacniacz (koncowka na fronty) I ogladali filmy I w pelni sie zgadzam. Majac dobrego centrala fronty to dno w kinie.... chyba ze trafiam na takie filmy ze malo efektow przednich, lub zle przeprowadzona kalibracja.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja nie wiem co ty czytasz ... ale jak central może grać lepiej od frontów ?? Jak na central są głównie rozmowy, dialogi itp. a w scenach akcji w lataniu szkła lekko pomagają frontom czy subwoferowi

może kable powymieniaj w głośnikach jak źle grają :popcorn:
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
lolo2 chodzi pewnie o to że dużo dźwięków leci z centralnego i jak ogląda film to ma wrażenie jak by większość dźwięku szło ze środka czyli z centralnego.

ja np w onkyo mam taką opcję:

Center Spread:
Adjust the width of the sound field of the front channel
when playing in the Dolby Surround listening mode. To
spread the width of the sound field to the left and right, set
to "On". To concentrate sound in the center, set to "Off".
Depending on the speaker settings, this becomes "Off"
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Na tyle nie dobrze że w pierwszych dniach jak przychodziłem posłuchać muzyki non stop coś kombinowałem bo mi nie pasowało jeest taka funkcja "Music Optimizer" ona fajnie dodaje życia muzyce ale za bardzo zniekształca także musiałem sam w EQ postawiać i podbić w szczególności niskie i średnie tony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapytałem poniekąd retorycznie.
U mnie na Klipsch 656 gra w Pure świetnie. Jest energia i życie.
Czyli to o czym piszemy od jakiego czasu. Zawsze i wszędzie wszystko na 0. Bez podbić.
W porównaniu do wzmacniacza nie ma sensu, bo to najbardziej zbliżone wartości w brzmieniu zestawiając obok siebie ampli i wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry