Czy wylaczacie swoje wzmaki z zasilania?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ta listwa już od lat nie dostępna. Obecnie znacznie słabsza wyglądem i gniazdka z przodu - porażka. Armanig tylko ochotę ludziom robi :D
Pakolo, jeśli jakimś cudem wyczarujesz, to ja też się piszę.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Krzysztof
Niestety armanig musi dostać po dupsku bo ta listwa jest nieosiągalna przynajmniej w morele.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, towaru jak nie było tak nie ma ;)
Pilot oczywiście radiówka, nie trzeba celować.
Także spokojnie można chować listwę.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof
Niestety armanig musi dostać po dupsku bo ta listwa jest nieosiągalna przynajmniej w morele.
Od kilku lat - nic z tego.
Pakolo na całe szczęście zyjemy w XXI wieku i podobnych listw jest od diabla - także coś znajdziesz :) a jak nie to zawsze możesz kupić taką bez szukania - ja mam taką, nie jest na pilot ale daje rade ..
Supra DB06-EU (DB06EU) Listwa zasilająca 6 gniazdowa - 1,5m
Lolek, ale znajdź różnice miedzy tą Suprą a Philkiem ;)
Ładny wygląd, pasujący do sprzętów, bebechy z tyłu pochowane....
Tu jedynie marna namiastka...
http://allegro.pl/listwa-zasilajaca-hi-end-8xac-profigold-prop7893ge-i6711058651.html
A propos wątku obok o kablach i podróbach. Cena detaliczna to 600 zł, w zeszłym roku w salonach Denona była promocja za ok. 250 zł. Tu coś podejrzanie tanio.
Jedyna różnica to wersja FR ma gniazdka z bolcami, a GR z blaszkami po bokach, na rynek niemiecki - ja akurat wolę takie prowadzenie przewodu ochronnego.
21037-thickbox_default.jpg

On zawsze wymysli cos czego nie ma.. Jego klawiatura tez niedostepna....
A Gigabyte bezprzewodowy? Mi udało się chociaż kupić podstawkę chłodzącą :D
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu nie dyskutuje na tym forum o kablach itp...szkoda zdrowia i czasu...więc tylko proponuje... a wiesz zawsze można zrobić jak horn na AS i do zestawu za ponad 60 tysi dali dwa kable zasilające po 15 zl...smiali sie z tego nawet za granicą... a wszystko dlatego że horn w swojej dystrybucji nie ma kabli zasilających, a myśleli ze nikt nie zrobi zdjęcia... a ktoś zrobił i powysyłał tu i tam... wstyd ...
 

collider

New member
Bez reklam
Dlaczego wstyd? A kto powiedzial ze zagraly gorzej. W internecie jest multum opinii, ktore szydza z ludzi podniecajacych sie kablami i ich wiara na to jaki maja wplyw na dzwiek.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przemko, ale tu mnie zastanawia. Jak przedluzy? Im wiecej dziala to teortycznie szybciej sie zuzyje tak? Piszesz jednak cos odwrotnego, zeby ograniczyc prztykanie dla dobra sprzetu.

W przypadku wzmacniaczy lampowych w 100% się z Tobą zgadzam .Lampy mają ograniczoną żywotność więc gdyby wzmacniacz był cały czas "pod prądem" by się po prostu szybciej zużyły ,do tego wszystkiego lampy są drogie i w przypadku wymiany powinny być parowane ,więc takie wzmacniacze nawet należy wyłączać
W przypadku tradycyjnych wzmacniaczy zdanie są podzielone ,część osób twierdzi że powinno się ograniczyć ilość cykli włączania /wyłączania choćby z uwagi na kondensatory.Można wzmacniacz włączać na godzinę przed odsłuchem co się wydaje optymalnym rozwiązaniem
W przypadku urządzeń półprzewodnikowych jak np.kompakt ,tuner radiowy ,odtwarzacz plików czy przedwzmacniacz gramofonowy powinny być włączone
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego wstyd? A kto powiedzial ze zagraly gorzej. W internecie jest multum opinii, ktore szydza z ludzi podniecajacych sie kablami i ich wiara na to jaki maja wplyw na dzwiek.


Kolego żadnego wpływu nie mają, a ludzie idioci wydają po 20 - 100 tys na kable, a do tego niektórzy jeszcze ceny nie zrywają z tych kabli bo przecież kupują dla sąsiada.. i tak można podchodzić - ja nikomu nie wróg... Tylko zapytaj się z tych co tak szydzą ilu z nich stać jest kupić np IC za choćby 5 tys zl.., czy głośnikowy za 15 tys...
A Kolego jeśli chodzi o podniecanie to rozsądny człowiek czym innym się podnieca, a nie kablami, elektroniką, samochodami .. itp..
Najlepsze jest to że kable nie grają i to pic, ale jak pięknie grają kolumny za 3 tys zł albo amplituner za 3 tys zl to normalnie szczęki ludziom opadają..

Nie wspominając że jesteśmy podobno na ala profesjonalnym forum, więc jeśli zestaw za 60 tys gra tak samo na kablach za 15 zł jak i na kablach powiedzmy za 10 czy 40 tys to faktycznie jesteśmy na mega profesjonalnym forum..

Ps. każdy robi i kupuje co chce bo to nasz wybór - znam takich co śmigają "zwykłymi" autami, a mówią że to co one prezentują to porównywalny jest poziom do Mercedesa czy BMW.. i kto im zabroni mówić takie rzeczy ... ??? Więc i w tym wypadku kabel za 10 zl za metr jest tym samym kablem co np 400 - 800 zł za metr.. tylko ludzie są idioci i kupują bo się przy tym "podniecają"

Ps2 Kolego i żeby nie było nic do Ciebie nie mam, dalej będziemy sobie gaworzyć o piłce nożnej :) po prostu pewne rzeczy nie dochodzą do mnie bo znam wielu ludzi, którzy nie podniecają się kablami itp., a są pasjonatami stereo i "kochają" to na maksa.. i kupują wyłącznie dla siebie, a nie dla kogoś..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Lolek, ale tu nie chodzi by wylewac na siebie wiadro pomyj a zwyczajnie dyskutowac na argumenty bo po to jest forum. Do dyskusji pomiedzy forumowiczami. To, ze sie nie zgadzam z tym, ze kable za 20tys w sposob magiczny zmieniaja dzwiek jest niczym innym jak np. twoja opinia, ze PSG odpadlo przez sedziego ;).
Lolek drut to drut. Co moze miec drut za 20tys czego moze nie miec taki za, niech bedzie, 200zl za metr? Poprosze konkretny argument? Zadrwie, jakis nieznany nauce stop metalu z meteorytu Tunguskiego? ;)
Czy drogi "swietny kabel" zrobi z slabego wzmaka Mcintosha?
Ludziom mozna wcisnac kazdy kit. Dobrze owiniety w reklame i sztucznie podbity wartoscia marki tworzy czesto mitologicznae wlasciwosci i to nie tylko kabli. Tez w zyciu posluchalem troche sprzetu. Oczywiscie gdzie tam mi do ciebie czy innych ludzi z forum, ktorzy mieli i maja okazje poznac duzo wiecej z swiata audio video, ale juz nawet ten moj kontakt pozwolil mi na dostrzezenie jak ludzie sobie wkrecaja pewne rzeczy a jak inni to wykorzystuja. Moje uszy tez slyszaly a oczy widzialy, ze to co podobno ma grac rewelacyjnie wcale nie musi a sprzet wart kilkanascie czy kilkadziesiat tysiecy w rzeczywistosci absolutnie nie oddaje, poza cena, swojej wyzszosci nad tym o polowe czy wiecej tanszym.
No, ale nie o tym w tym watku mowa.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego obiecałem sobie że nigdy już nie będę dyskutował na temat kabli itp na tym forum, szkoda mi zdrowia i czasu, chętnie się spotkam z Tobą i porozmawiamy natomiast na tym forum już podziękowałem za tego typu dyskusje.. Rozmawiam o kablach na innym forum.. tam gdzie ludzie inaczej podchodzą do tych spraw i którzy "tonami" w swoim życiu przerzucili kabli w swoich systemach.. a jeśli czytam pytania na tym forum czy warto kupić banany do kabli po 5 zł czy to jest warto - Kolego z całym szacunkiem ja dziękuję i postoję... i nikogo nie chce tutaj obrazić itp, na tym forum jest inna mentalność do tych spraw, a mi szkoda tak jak napisałem czasu jak i zdrowia... każdy niech robi po swojemu..nikogo na siłę nie będę zmuszał , a ja ten czas poświęcę np na rozmowie o PN :), która jest mi bliska.. a przy okazji będę dużo zdrowszy..

Ps a propo tych kabli po 15 zł przy Marantzu to kolego to jest ta sama sytuacja jak na AS przy kolumnach Paradigmach - Persony i wzmaku z ich dystrybucji jaki podpięli .. i nie trafiają żadne argumenty czy po prostu ludzkie myślenie na temat tego konkretnego wzmaka ... a zobacz co wkleiłem - chodzi o testy - jakie sprzęty zostały użyte do testu tych samych kolumn ... to jest przepaść ale Polpak i tak stoi przy swoim..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Kolego obiecałem sobie że nigdy już nie będę dyskutował na temat kabli itp na tym forum, szkoda mi zdrowia i czasu, chętnie się spotkam z Tobą i porozmawiamy natomiast na tym forum już podziękowałem za tego typu dyskusje.. Rozmawiam o kablach na innym forum.. tam gdzie ludzie inaczej podchodzą do tych spraw i którzy "tonami" w swoim życiu przerzucili kabli w swoich systemach.. a jeśli czytam pytania na tym forum czy warto kupić banany do kabli po 5 zł czy to jest warto - Kolego z całym szacunkiem ja dziękuję i postoję... i nikogo nie chce tutaj obrazić itp, na tym forum jest inna mentalność do tych spraw, a mi szkoda tak jak napisałem czasu jak i zdrowia... każdy niech robi po swojemu..nikogo na siłę nie będę zmuszał , a ja ten czas poświęcę np na rozmowie o PN :), która jest mi bliska.. a przy okazji będę dużo zdrowszy..

A propo bananow to wystarcza najtansze, pozlacane i nic do szczecia nie potrzeba :). Natomiast, bez urazy,ci co tonami kable przewracja to pracuja w Polskiej Miedzi ;).
Lolek tu nie chodzi o mentalnosc a zdrowy rozsadek i prawa fizyki ;).
 
Do góry