Czy wylaczacie swoje wzmaki z zasilania?

werf

Active member
Bez reklam
Lolek ale przyznasz chyba że magii i parapsychologi to trochę ponad 90% zawartości w takim kablu siedzi : )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem inaczej jak kupisz kabel przykładowo głośnikowy za 2000 zł i kupisz kabel głośnikowy za 4000 tys zł. tej samej firmy (bo to istotne) to ten droższy pomimo że jest 100% droższy nigdy powtarzam nigdy nie zagra lepiej o 100% w stosunku do tego tańszego.. to samo tyczy się elektroniki itp.. ale to nie zmienia faktu że jeśli ktoś lubi mieć lepszą jakość i stać go na tę jakość to wybierze droższą rzecz, która jest lepsza, ale nie na tyle o ile jest droższa.. ale nie można mówić że to gra tak samo.. bo tak nie jest a to że nie wszyscy to słyszymy czy tez nie chcemy słyszeć z takich czy z innych względów to już inna sprawa.. I to koniec z mojej strony o kablach :)


A wracając do tematu to jeśli np wzmaki, które nie mają miękkiego startu to też zapewne wyłączanie częste takim wzmakom nie powoduje że coś złego z nimi się dzieje..
 

werf

Active member
Bez reklam
Lolek ale tu chodzi mi o kabel sieciowy który wywlokłeś z Hornowego zestawienia na AS ,nie mieszajmy w to głośnikowych,cyfrowych itd.

Druga sprawa piszesz o jakości oplotu czy przewodnika ?
 

collider

New member
Bez reklam
Lolek, ale ostatni raz o kabelkach. To powiedz mi co ma taki kabel, ze gra lepiej? Przeciez tam siedzi ten sam drut. Nie mozna oszukac fizyki i dac czegos wiecej niz to fizycznie mozliwe. Wiec w czym roznice, skoro trzy rozne firmy stosuja tej samej jakosci miedz i przekroj? To co dzwiek sie zmienia od napisu na gumie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lolek, ale ostatni raz o kabelkach. To powiedz mi co ma taki kabel, ze gra lepiej? Przeciez tam siedzi ten sam drut. Nie mozna oszukac fizyki i dac czegos wiecej niz to fizycznie mozliwe. Wiec w czym roznice, skoro trzy rozne firmy stosuja tej samej jakosci miedz i przekroj? To co dzwiek sie zmienia od napisu na gumie?

Nie koniecznie ten sam drut ,nawet miedź miedzi nie jest równa zależy od procesu w jakim się ją uzyskuje
Może przykład nie do końca taki trafny ale można to porównać z lekarstwami .Masz lekarstwo "X" które jest drogie i farmaceuta proponuje Ci zamiennik oczywiście tańszy ,tam jest substancja o podobnym składzie chemicznym (działaniu) jak w tym drogim ,podobnie jest z miedzią

W przypadku kabli jest jeszcze coś - nie zawsze wykorzystuje się tylko miedź ,używa się też stopy różnych metali tak kiedyś robił Sonic Link ,więc brzmienie musi się zmienić .Są jeszcze inne czynniki jak choćby geometria wewnętrzna ,w niektórych kablach poszczególne "druciki" są łożone w określony sposób .No i rzecz ważna jak sam drut - dielektryk ,w najprostszych kablach jest to pcv w drogich już nie

I teraz najważniejsza rzecz .Ludzie używają sprzętu powiedzmy za 3-4 tyś i często się oburzają - wymieniłem kabel dlaczego tego nie słychać ? ,ale nikomu do głowy nie przyszło że sprzęt który posiadają ma np. za słabą rozdzielczość aby pokazać różnice między przewodami ,czy w takim przypadku jest to wina kabla ? .Druga rzecz - kabel może zmienić charakter dźwięku ,ale nie zmienni samego dźwięku ,więc może oczekiwania są zbyt wysokie

Od siebie mogę powiedzieć tyle, dawniej też nie wierzyłem w zmiany jakie kabel może wnieść ,ale miałem okazję słuchać naprawdę bardzo drogich systemów gdzie pracowały różne przewody i zmiany były widoczne .Podobnie było w przypadku kondycjonera - też można powiedzieć ,że działanie jest sprzeczne z zasadami fizyki i logiki ,bo jak można "uzdatnić prąd" ? w końcu prąd to prąd ,ale na własne uszy usłyszałem że to naprawdę działa
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wracając do wątku. Mój wzmacniacz nie ma nawet wyłącznika stand by. :) Czyli chyba nie powinno się go w ogóle wyłączać? :) Wzmacniacz to Creek 50A
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wracając do wątku. Mój wzmacniacz nie ma nawet wyłącznika stand by. :) Czyli chyba nie powinno się go w ogóle wyłączać? :) Wzmacniacz to Creek 50A

To nie tylko Twój tak ma.. podobno ważne jest żeby od razu przy tego typie wzmacniaczy nie dawać mu wysokich obrotów :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Normalnie go wyłączam, a że zazwyczaj nie gram za głośno, to myślę że mu nic nie będzie. Chociaż gdzieś czytałem, że nie chodzi o długowieczność a o barwę dźwięku. Jak jest pod prądem cały czas (coś jak w lampach, które muszą się nagrzać) wtedy gra lepiej.
 

collider

New member
Bez reklam
Wracajac jeszcze do kabli znalazlem taka oto wypowiedz znanego z What HiFi krytyka audio Petera Aczela:
words by Peter Aczel 'The Cable Lie'

"Logically this is not the lie to start with because cables are accessories, not pri- mary audio components. But it is the hugest, dirtiest, most cynical, most in- telligence-insulting and, above all, most fraudulently profitable lie in audio, and therefore must go to the head of the list.

The lie is that high-priced speaker cables and interconnects sound better than the standard, run-of-the-mill (say, Radio Shack) ones. It is a lie that has been exposed, shamed and refuted over and over again by every genuine authority under the sun, but the tweako audio cultists hate authority and the innocents can’t distinguish it from self-serving charlatanry.

The simple truth is that resistance, inductance, and capacitance (R, L, and C) are the only cable parameters that affect performance in the range below radio frequencies. The signal has no idea whether it is being transmitted through cheap or expensive RLC. Yes, you have to pay a little more than rock bottom for decent plugs, shielding, in- sulation, etc., to avoid reliability prob- lems, and you have to pay attention to resistance in longer connections. In basic electrical performance, however, a nice pair of straightened-out wire coat hangers with the ends scraped is not a whit inferior to a $2000 gee-whiz miracle cable. Nor is 16-gauge lamp cord at 18 a foot. Ultrahigh-priced cables are the biggest scam in con- sumer electronics, and the cowardly surrender of nearly all audio publica- tions to the pressures of the cable mar- keters is truly depressing to behold. "
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Normalnie go wyłączam, a że zazwyczaj nie gram za głośno, to myślę że mu nic nie będzie. Chociaż gdzieś czytałem, że nie chodzi o długowieczność a o barwę dźwięku. Jak jest pod prądem cały czas (coś jak w lampach, które muszą się nagrzać) wtedy gra lepiej.

Bo dużo jest w tym prawdy nawet jak poczytasz sobie testy zacnych klocków to bywa, że recenzent pisze że dany wzmak najlepiej jakby cały czas był pod prądem.. a są też i takie gdzie piszą żeby np 20-30 min sobie "pochodził" zanim usiądziesz i zaczniesz się delektować dźwiękiem :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tu jedynie marna namiastka...
LISTWA ZASILAJĄCA HI-END 8xAC PROFIGOLD PROP7893GE (6711058651) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
A propos wątku obok o kablach i podróbach. Cena detaliczna to 600 zł, w zeszłym roku w salonach Denona była promocja za ok. 250 zł. Tu coś podejrzanie tanio.
Jedyna różnica to wersja FR ma gniazdka z bolcami, a GR z blaszkami po bokach, na rynek niemiecki - ja akurat wolę takie prowadzenie przewodu ochronnego.
21037-thickbox_default.jpg
Zawsze mnie ciekawiła ta listwa. Wziąłem na próbę do niektórych pomieszczeń (nie do referencyjnego).
Ale były przeboje :)
Jestem raczej nieufny na takie okazje, więc pojechałem do tego sklepu, bo w miarę niedaleko. Sprzedawca twierdzi, że wykupili resztki magazynowe z Niemiec. Możliwe. Przybyłem, obejrzałem, wygląda OK. Mówię, że jeśli faktycznie za 190 zł to wezmę dwie. On mi na to, że jak z odbiorem osobistym, to nie mam prawa do zwrotu, niby racja. Mówię więc że dopłacę w takim razie te 13 zł za kuriera. Klikam, a tu cena już 300 zł za szt. :D
On mi na to ,że ta niska cena była, by rozkręcić sprzedaż :D
Powiedziałam, że nie ma bata, nie po to się do nich tłukłem, by robili mnie tak w bambuko. Gość zrobił mi na stronie sklepu starą cenę 190 zł, ale zastrzegł, że trzeba doliczyć te koszty transportu. Klikam, a tam wyskakuje transport gratis :)
Tym sposobem stałem się posiadaczem 2 szt. listew za 380 zł.
Listwa jak najbardziej sprawna. Krótko:
- gniazdka z tyłu, więc nie widać wątpliwych atrakcji
- niby bez dedykowanego pilota, ale włącza się dowolnym pilotem z IR
- 3 gniazdka stale włączone, 5 wyłączanych
- filtr antenowy i internetowy również
- wyświetlacz idealnie pasuje do Marantza - okrągły z niebieskim. Szkoda, że listwy nie wylądują przy nich ;)

190 zł to jeszcze chyba przyzwoicie, 300 zł - mocno kontrowersyjna cena, 600 zł jako proponowana cena detaliczna to zbrodnia lub idiotyzm...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za te pieniądze to świetna oferta, do Marantza faktycznie jak znalazł.
Na jedną się piszę w pierwszej kolejności w razie czego ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Zawsze mnie ciekawiła ta listwa. Wziąłem na próbę do niektórych pomieszczeń (nie do referencyjnego).
Ale były przeboje :)
Jestem raczej nieufny na takie okazje, więc pojechałem do tego sklepu, bo w miarę niedaleko. Sprzedawca twierdzi, że wykupili resztki magazynowe z Niemiec. Możliwe. Przybyłem, obejrzałem, wygląda OK. Mówię, że jeśli faktycznie za 190 zł to wezmę dwie. On mi na to, że jak z odbiorem osobistym, to nie mam prawa do zwrotu, niby racja. Mówię więc że dopłacę w takim razie te 13 zł za kuriera. Klikam, a tu cena już 300 zł za szt. :D
On mi na to ,że ta niska cena była, by rozkręcić sprzedaż :D
Powiedziałam, że nie ma bata, nie po to się do nich tłukłem, by robili mnie tak w bambuko. Gość zrobił mi na stronie sklepu starą cenę 190 zł, ale zastrzegł, że trzeba doliczyć te koszty transportu. Klikam, a tam wyskakuje transport gratis :)
Tym sposobem stałem się posiadaczem 2 szt. listew za 380 zł.
Listwa jak najbardziej sprawna. Krótko:
- gniazdka z tyłu, więc nie widać wątpliwych atrakcji
- niby bez dedykowanego pilota, ale włącza się dowolnym pilotem z IR
- 3 gniazdka stale włączone, 5 wyłączanych
- filtr antenowy i internetowy również
- wyświetlacz idealnie pasuje do Marantza - okrągły z niebieskim. Szkoda, że listwy nie wylądują przy nich ;)

190 zł to jeszcze chyba przyzwoicie, 300 zł - mocno kontrowersyjna cena, 600 zł jako proponowana cena detaliczna to zbrodnia lub idiotyzm...

Krzysztof, Ty sam ze sobą już rozmawiasz? Listwa dobra, ale ja szukam innej, tak żeby można było pod listwę podstawkę z lakierowanego drewna zrobić. Pomysły z Wasze strony mile widziane. :twisted:
 
Do góry