Czy warto inwestować w Blu-ray ?

ArtS007

New member
Bez reklam
Patrząc na spadające ceny odtwarzaczy BD coraz bardziej zaczyna korcić myśl zakupu takiego sprzętu do oglądania DVD. Jednak zależałoby mi, aby posiadał funkcję powiększania obrazu znaną z odtwarzaczy Panasonic. Czyli, aby powiększał mi format 2.35:1 do formatu 16:9. Znikają wówczas czarne pasy kosztem pewnej straty obrazu po bokach. Tak lubię ja i moja plazma. :)

ArtS :)
 

walczy

New member
Arts
1. Można wyskalować obraz 2:35:1 do pełnego ekranu za pomocą menu telewizora za pomocą zoomu. Oczywiście tracimy wtedy nieco jakości.
2. Nie da się tak skalować jeśli na czarnych pasach wyświetlane są napisy. Napisów w kolei nie można zmieniać położenia w większości (wszystkich ?) BD playerach.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dlatego lepiej, jeśli robi to odtwarzacz, bo nie giną napisy. BD Panasonci mają taką funkcję, ale dziaa tylko na płytach DVD i nie wiem, czy działa tak, jakbym tego oczekiwał (działa prawdopodobnie tylko dla formatu 4:3 letterbox). Mój telewizor nie potrafi zrobić zooma na obrazie 16:9 (2,35:1). Ale, jak już wspomniałem, nie pali się. Może sytuacja się wyklaruje.

ArtS :)
 

xatt

New member
a propo tych pasów na górze i na dole...mam panasa BD55 i tv 42py800 i zauważyłem że niektóre filmy bluray nie mają tych pasów a inne - owszem...Dlaczego tak jest? Próbowałem różnych ustawień i w tv (aspect ratio) i w BD, ale nic nie dawało właćiwego rezultatu, czyli pasy nie ginęły, a zoomować nie chcę bo szlak trafia jakość...
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
na okładce z tyłu płyty pisze w jakim formacie jest film.
jak nie wiesz o co chodzi to na googlach poczytaj o formatach.
 

xatt

New member
czyli występowanie tych pasów jest NORMALNE?? P.S. Leeonsjo - a jak ten pilot uniwersalny logitecha się sprawuje? naprawdę potrafi zastąpić kilka innych i wszystkie ich funkcje obsłużyć??
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Pilocik jest naprawdę dobry im dłużej go mam tym coraz lepiej się sprawuje trzeba go na kompie ustawić tak żeby prawidłowo działał obsługuje każde urzadzenie ,wpisujesz nazwę i OK i działa ,elegancki wygląd extra leży w dłoni klawisze super ustawione podświetlane ,w wobisie facet powiedział że są po 4 stowki jak weżmiesz cyfrę+ a teraz tyle ludzi zamawia cyfrę a nikt nie kożysta z okazji taniego pilota(normalnie kosztuje 7 stówek),ale na allegro też już są po 5 stówek.Naprawde polecam.
 

gollum72

New member
witam i proszę o pomoc,jestem absolutnie zielony w temacie więc ratujcie radą, mam lcd sharpa 100hz i amplituner denona avr688 ( model ze stanów nie wiem czy tutaj znany) robię przymiarkę do blu-ray,czy to dobry pomysł jeśli tak to w ktorą stronę mam podąrzać ? denon1800,2500,sony? a może sharp? są kosmiczne róznice w cenie a jakość?
 
Do góry