Czy używana plazma ma jeszcze sens? Czy lepszy LED?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy zostały wycofane bo nie spełniały warunków spadków poboru mocy przez Energy Star. Każdy Oled się obroni dla 99% użytkowników.
 

SDman

Banned
Zgadza się.
Co mądrzejsi ignorują.
Myślałem , że zmądrzałeś "osobniku" @pantomnina, a jednak nie.
Zwyczajnie coś cie gnębi -dlatego prosiłem abyś nie śmiecił, no chyba, że takie masz zadanie -ot tak.
Uważasz, że ktoś kto nie posiada czegoś nie może tego znać -mylisz się.
Jesteś pokroju: kupiłem, kupowałem (bo stać mnie) to co najlepsze i jestem specjalistą
Otóż nie, nigdy nie zadałeś sobie trudu jaki wielu z nas użytkowników sobie zadaje (zwłaszcza mniej zamożnych) aby dobrze wybrać.

Nie masz pojęcia co to skalowanie
http://www.hdtv.com.pl/forum/1588188-post34.html

Nie masz pojęcia, że można stosować filtry antyrefleksyjne, a już na pewno nie zadałeś sobie trudu aby doświadczyć jaki mają wpływ na odbiór.

Kupiłeś więc stałeś się "wielkim testerem" i propagujesz jak to OLED się nie wypala w myśl
"u mnie nic nie ma" -człowieku po 9 miesiącach ?!
Przed zakupem inaczej ci klawiatura pisała:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1569599-post1145.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489555-post288.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489561-post290.html

Bzdury wypisujesz, że plazma "musi zjeść" skalibrowana 50ST60 pobiera na poziomie OLED`a 55" LG B9 -może 10-15% więcej.
Miernika na oczy chyba nie widziałeś -kup sobie.

Zastanów się na swoimi żałosnymi wypowiedziami.
 

pantomima

Banned
Myślałem , że zmądrzałeś "osobniku" @pantomnina, a jednak nie.
Zwyczajnie coś cie gnębi -dlatego prosiłem abyś nie śmiecił, no chyba, że takie masz zadanie -ot tak.
Uważasz, że ktoś kto nie posiada czegoś nie może tego znać -mylisz się.
Jesteś pokroju: kupiłem, kupowałem (bo stać mnie) to co najlepsze i jestem specjalistą
Otóż nie, nigdy nie zadałeś sobie trudu jaki wielu z nas użytkowników sobie zadaje (zwłaszcza mniej zamożnych) aby dobrze wybrać.

Nie masz pojęcia co to skalowanie
http://www.hdtv.com.pl/forum/1588188-post34.html

Nie masz pojęcia, że można stosować filtry antyrefleksyjne, a już na pewno nie zadałeś sobie trudu aby doświadczyć jaki mają wpływ na odbiór.

Kupiłeś więc stałeś się "wielkim testerem" i propagujesz jak to OLED się nie wypala w myśl
"u mnie nic nie ma" -człowieku po 9 miesiącach ?!
Przed zakupem inaczej ci klawiatura pisała:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1569599-post1145.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489555-post288.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489561-post290.html

Bzdury wypisujesz, że plazma "musi zjeść" skalibrowana 50ST60 pobiera na poziomie OLED`a 55" LG B9 -może 10-15% więcej.
Miernika na oczy chyba nie widziałeś -kup sobie.

Zastanów się na swoimi żałosnymi wypowiedziami.

Tak , kupiłem e9 , więc jestem testerem tego modelu i po blisko już 9 miesiącach mogę dużo powiedzieć na temat tego jaki obraz generuje , jak sprawdza się profesjonalnie skalibrowany w domowych warunkach .


A Ty , którego oleda posiadaczem jesteś ??
Żadnego , prawda ??
Więc po co się udzielasz ?
Bo się naczytałeś ?
Papier przyjmie wssystko A Ty tym swoim.miernikiem nie zmierzysz, ile w tym.prawdy , ile zakłamań .

Coś Ci podpowiem : przestań dziadować, latać po sieciówkach, kolegach z tym miernikiem i kup sobie jakoś tego oleda .
Wtedy będziesz wiarygodny : mam , użytkuję , testuję , coś mogę powiedzieć ;)

Zgadza się, przed zakupem byłem krytyczny co do zabezpieczeń przed powidokami, wypaleniami na które podatny jest Oled.
Po zakupie zmieniłem zdanie , bo sam na własne oczy przekonałem się jak to jest naprawdę. Wczesniej tylko bazowalem na lekturze , tak jak Ty to robisz obecnie .

Różnica między nami jest taka że : ja się mogę poprawić i to zrobiłem , zmieniłem zdanie A Ty głupi bedziesz już zawsze .

Pamiętaj: plazma w liczbie mnogiej to plazmy , nie Plaźmy :)
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Coś jeszcze dodam w osobnym wpisie, bo przegapiłem jeden akapit a Ty najwidoczniej masz z tym wielki ból d.py i strasznie kłuje Cię w oko , że jedni mogą sobie pozwolić, inni nie ...

Tak : kupiłem , kupowałem i będę kupował bo mnie stać .
Jak byś się uczył , to również byłoby Cie stać, ale Tobie z nauką najwyraźniej bylo nie po drodze .
Bez odbioru
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
...
Zgadza się, przed zakupem byłem krytyczny co do zabezpieczeń przed powidokami, wypaleniami na które podatny jest Oled.
Po zakupie zmieniłem zdanie , bo sam na własne oczy przekonałem się jak to jest naprawdę. Wczesniej tylko bazowalem na lekturze , tak jak Ty to robisz obecnie .

Po 9 miesiącach używania mogę to tylko skwitować :fool:
Coś jeszcze dodam w osobnym wpisie, bo przegapiłem jeden akapit a Ty najwidoczniej masz z tym wielki ból d.py i strasznie kłuje Cię w oko , że jedni mogą sobie pozwolić, inni nie ...

Tak : kupiłem , kupowałem i będę kupował bo mnie stać .
Jak byś się uczył , to również byłoby Cie stać, ale Tobie z nauką najwyraźniej bylo nie po drodze .
Bez odbioru
Dziękuję ci za ten wpis, wystawiłeś sobie sam świadectwo.
Nie umiesz poprawnie napisać:
na pewno, uderzasz,
a innych błąd wytykasz, samemu będąc lichutkim z poprawnej polszczyzny.
twoje napewno jest warte tyle co twoje udeżające wpisy.
Jedynie co potrafisz to obrażać -ja nie zniżę się do twoich metod.

Forum to poprawny dialog na temat (można każdemu wybaczyć błędy ortograficzne).
Głupota nie powinna być wybaczalna.
 

Attachments

  • 0111.jpg
    0111.jpg
    20,9 KB · Wyś: 18
Ostatnia edycja:

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś jeszcze dodam w osobnym wpisie, bo przegapiłem jeden akapit a Ty najwidoczniej masz z tym wielki ból d.py i strasznie kłuje Cię w oko , że jedni mogą sobie pozwolić, inni nie ...

Tak : kupiłem , kupowałem i będę kupował bo mnie stać .
Jak byś się uczył , to również byłoby Cie stać, ale Tobie z nauką najwyraźniej bylo nie po drodze .
Bez odbioru

Kolego nie każdy ma wysokie IQ, nie każdy miał warunki aby studiować, nie każdemu rodzice pomogli - proszę nie oceniaj tak bo krzywdzisz innych.
Znam bogatych ludzi których stać i nie zazdroszczę im, ja mam co mam i cieszę się z tego - może bardziej niż oni.
Proszę Was nie obrażajcie się nawzajem bo życie jest zbyt krótkie, żeby tracić czas na złośliwości.
 

janunio

New member
Bez reklam
Kiedy podejmowano decyzje o likwidacji produkcji plazm to w działach R&D pracowano już nad rozwojem technologii HDR.
Było jasne, ze to kolejny, ważny etap rozwoju HD TV w którym technologia ekranów plazmowych nie mogła wziąć udziału. Chodzi o jasność PDP na śmiesznym poziomie max 150 NIT.

Drugim nie mniej ważnym, nadchodzącym trendem było 4K UHD. Z uwagi na budowę sub-pixela z małym udziałem %-towym aktywnej powierzchni świecącej wychodziło, że plazmy do 4K się także nie nadawały.

Trzecim aspektem wykluczający PDP była nadchodząca wielkimi krokami technologia OLED.

Tak powstało słynne powiedzenie, że Plazma to TV na całe życie - jak kupisz to nie sprzedasz.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Zaraz sie pozabijaja nam tutaj, ehh, ten Covid tworzy takie gowno, niestety :-( A Tak poza tym, mam na sprzedaz plazme Panasa TH-37PV80 AE, bez wypalen, itp. NIe wiem, czy sprzedawac, bo faktycznie obraz klasa nawet na "glupim" 720p wyswietlaczu przy zalaczonym materiale 4K
 

SDman

Banned
..
Tak powstało słynne powiedzenie, że Plazma to TV na całe życie - jak kupisz to nie sprzedasz.

Na moją 50ST60 czekają 2 osoby i to za całkiem uczciwe pieniądze.
Uwielbiam technologię i chciałbym, bardzo chciałbym ale im więcej wykonałem porównań -testów, tym większe się pojawiły wątpliwości.
Pewne jest, że to najdłużej będący u mnie TV od 2001r.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam niedaleko TX-P50U30E ale czytam na elektrodzie że to awaryjne modele, nie macie jakiegoś doświadczenia z tą serią?
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakiś czas temu pojawił się TX-P50GT60E ale szybko poszedł i za więcej iż gość chciał.
Ostatnio sprawdzałem kilka lcd i do mojej plazmy w sd za satelity nie mają startu.
Na oleda nie mogę sobie teraz pozwolić.
Dlatego szukam czegoś używanego.
Ten TX-P50U30E nie ma jakiś problemów z buczeniem albo innych dolegliwości? To nie była jakaś niższa seria?
 
Ostatnia edycja:
Do góry