Czy używana plazma ma jeszcze sens? Czy lepszy LED?

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Posiadam od 10 lat plazmę TH-42PV80P z której jestem bardzo zadowolony.
Będę potrzebował nowego tv do pomieszczenia na poddaszu 3.7m x 6m.
Wstępnie rozważałem wielkość ok 55-58" przy budżecie do 3tys.
Poszedłem do kilku salonów rtv i nie wiem czy to tylko moje złudzenie czy prawda,
patrząc na telewizory w tym przedziale cenowym wyświetlają gorszy obraz niż moja plazma.
Nierównomierne podświetlenie, słabe kąty itp.
Nie mogę za bardzo wydać więcej, poza tym ten tv nie będzie często używany.
Na razie mam nc+ comfort i możliwe że będzie polsat z oferty orange.

Wpadłem na chwilę na pomysł, czy by tutaj nie było lepiej kupić jakąś używaną plazmę jak moja za kilkaset złotych, a za parę lat wtedy coś lepszego.
Co Wy na to?

Pozdrawiam.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Teraz w porocmsji masz PANASONICA 58GX810/830. Bardzo dobry TV w tej cenie. Ma gorsze kąty akle pod każdym innym względem jest lepszy.
 

SDman

Banned
Witam.
Posiadam od 10 lat plazmę TH-42PV80P z której jestem bardzo zadowolony.
Będę potrzebował nowego tv do pomieszczenia na poddaszu 3.7m x 6m.
Wstępnie rozważałem wielkość ok 55-58" przy budżecie do 3tys.
Poszedłem do kilku salonów rtv i nie wiem czy to tylko moje złudzenie czy prawda,
patrząc na telewizory w tym przedziale cenowym wyświetlają gorszy obraz niż moja plazma.
Nierównomierne podświetlenie, słabe kąty itp.
Nie mogę za bardzo wydać więcej, poza tym ten tv nie będzie często używany.
Na razie mam nc+ comfort i możliwe że będzie polsat z oferty orange.

Wpadłem na chwilę na pomysł, czy by tutaj nie było lepiej kupić jakąś używaną plazmę jak moja za kilkaset złotych, a za parę lat wtedy coś lepszego.
Co Wy na to?

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć co mógłbyś kupić za "parę stówek" na 100% nie ode mnie.
50" cali to poszukiwany rozmiar przez wiele osób Plazma w dobrym stanie jest jak OLED 48"

Teraz w porocmsji masz PANASONICA 58GX810/830. Bardzo dobry TV w tej cenie. Ma gorsze kąty akle pod każdym innym względem jest lepszy.
Pozwól się nie zgodzić, nie znam TH-42PV80P i może od tego modelu tak.
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jakie treści będą używane. Dla 4K wiadomo najlepiej 4K.
Skalowanie różnie firmą wychodzi, akurat Panasonic ma je na najwyższym poziomie.
Na model 58GX810/830 swojej plazmy 50ST60 bym nie zamienił, bo 90% oglądanego materiału to TV kablowa.
Patrzę od kwietnia co mogę kupić i najbardziej serce podpowiada OLED`a mózg już nie do końca się chce zgodzić.
Tymczasem uciekło mi dwóch kupców , którzy 1,5k płacą od ręki za mój TV. Czy żałuję - raczej nie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic PV80 to bardzo dobry TV, ale ma już swoje lata. Miałem tą plazmę i byłem z niej zadowolony, jednak po przysiadce na plazmę Full HD było widać różnicę. PV80 to jednak model 720p.
Faktycznie do 3 tys trudno kupić coś dobrego, ale wspomniany model PANASONICA 58GX810/830 ładnie gra i ma bardzo dużo dobrych opinii (oczywiście w swojej klasie cenowej). Wiadomo to nie plazma, ale jest OK.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisząc o tv za kilka stówek miałem właśnie na myśli 40", 46" starej serii PV80 - te można za te kilka stów lokalnie kupić.
Pytanie czy warto.... zawsze to HD Ready przy 40" a 46" znowu duży pobór prądu....
Ostatnie serie plazm panasonica trzymają cenę.

58GX810E był polecany w ME jako najlepszy wybór do 3 tys. akurat miał zapuszczone demo w 4k więc ciężko było ocenić jakość obrazu.
Czy między TH-46PY8P a 58GX810E jest duża przepaść w jakości obrazu?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z pewnością w wielkości! Żeby porównać rzetelnie obraz najlepiej byłoby postawić obydwa telewizory obok siebie...
To oczywiście Twój wybór. Ja bym brał nowego większego Panasonica.
 

SDman

Banned
58GX810E ma zasadniczo trzy wady:
Kąty, bardzo odbijającą matrycę, system.
Osobiście właśnie przez system Panasonica nie zdecydowałem się na OLED`a
GZ-950 jak był w dobrej cenie.
50ST60 skalibrowana pobiera pomiędzy 80-180W czyli na poziomie OLED i LCD 55".
Ma od OLED`a lepszą powłokę, tylko niektóre LCD mają lepszą np. Q90T czy XH-9505 czy zeszłoroczne Samsungi od Q80R wzwyż.
Witam.
Wpadłem na chwilę na pomysł, czy by tutaj nie było lepiej kupić jakąś używaną plazmę jak moja za kilkaset złotych, a za parę lat wtedy coś lepszego.
Co Wy na to?
Dobry zakup 7 lat temu popełniłem (a zmieniałem co 4 lata od 2001r.) ale przez to teraz mam większy problem z zamianą, bo jeżeli czegoś bym chciał -potrzebował to najbardziej HDR, to największa rewolucja od ery koloru.
 
Ostatnia edycja:

akbmicro

New member
Pisząc o tv za kilka stówek miałem właśnie na myśli 40", 46" starej serii PV80 - te można za te kilka stów lokalnie kupić.
Pytanie czy warto.... zawsze to HD Ready przy 40" a 46" znowu duży pobór prądu....
Ostatnie serie plazm panasonica trzymają cenę.

Sam mam plazmę Samsunga 42" PS42C450, też HD Ready. Stoi w salonie.
No i przyszła kolej na kupno nowego, do małego pokoju/sypialni 12m2, do tej pory stał tam 32" . Też zaczynałem od cen poniżej 3 tys. No i po obejrzeniu paru nowości stanęło na 65". W takim małym pokoju oglądamy TV z odległości 2m. I dzisiaj nie wyobrażam sobie, że mógłby być mniejszy. Niestety zaczynając od poziomu <3tys. doszedłem do >6 tys. Philips 65PUS9435/12. Topowy model Philipsa LED z soundbarem. Philips bo chciałem ambilight i Android. Oczywiście mógłby być OLED, ale tu cena jedzie prawie 2tys w górę, a w moim małym pokoju nie mam problemów z kątem pod jakim oglądam.
Porównanie z moją plazmą. Plazma stoi w pokoju jasnym, no i jak to plazma, trzeba zaciemniać bo są odbicia. Wydawało mi się, że moja plazma ma super obraz. Rzeczywiście super jak na plazmę z HD ready i lepszy od 32" LED Full HD (Samsung UE32D5000). Oczywiście jak się ogląda z większej odległości.
Na 65PUS9435 oglądam przeważnie streaming w HDR i Dolby Vision. Plazma niestety daleko w tyle zostaje i z rozdzielczością i z kolorami też.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko że ten Philips jest dużo droższy.
Poza tym nie rozumiem, że pomimo upływu czasu i rozwoju technologii telewizory mają odświeżanie 50Hz (sprzedawca twierdzi że są super upłynniacze ale ciężko w to uwierzyć że to dobre rozwiązanie), tv ma słabe kąty (sprzedawca twierdzi że się ogląda na tylko na wprost...), idę do sklepu i patrzę na ścianę telewizorów i w momencie gdy leci reklama sklepu widać jak połowa ma nierównomierne podświetlenie....
Robią coraz większą lipę i co tu zrobić. Żebym wiedział że tak jest jakiś dobry model to był kupił 50ST60 kiedy jeszcze był dostępne. Niestety wtedy miałem inne wydatki i nawet nie patrzyłem co jest na rynku.
 

SDman

Banned
Plazma przegra z nowoczesnymi TV tylko w przypadku treści HDR oraz brakiem 4K.
Nie jesteśmy jednak sokołami i nie zauważymy różnicy pomiędzy obrazem FHD, a 4K z 2,5m.
Popularny odbiornik 55" 4K można oglądać z 1,16m (ciekawe kto tak ogląda i co z jego oczami) FHD z 2,31m.
Materiały SD to inna bajka, tutaj nie ma współczesnego TV, który by dorównał 50" ostatniej generacji plazmom.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tylko że ten Philips jest dużo droższy.
Poza tym nie rozumiem, że pomimo upływu czasu i rozwoju technologii telewizory mają odświeżanie 50Hz (sprzedawca twierdzi że są super upłynniacze ale ciężko w to uwierzyć że to dobre rozwiązanie), tv ma słabe kąty (sprzedawca twierdzi że się ogląda na tylko na wprost...), idę do sklepu i patrzę na ścianę telewizorów i w momencie gdy leci reklama sklepu widać jak połowa ma nierównomierne podświetlenie....
Robią coraz większą lipę i co tu zrobić. Żebym wiedział że tak jest jakiś dobry model to był kupił 50ST60 kiedy jeszcze był dostępne. Niestety wtedy miałem inne wydatki i nawet nie patrzyłem co jest na rynku.
No niestety aktualnie producenci poszli w ilość...Jakość to była kiedyś. Teraz liczy się smart i niska cena. Kiedyś priorytetem był obraz...teraz mamy nierówne podświetlenie, słabe kąty, przebarwienia, wypalenia... ehh.



Dzisiaj chcesz dobrą jakość to oglądasz serwisy VOD w 4K z HDR i Dolby Vision. A tutaj to już inna bajka jakościowa. Do tego odtwarzacz - Blu Ray 4k UHD i sieciowy multimedialny.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
taka prawda. Jeszcze 2-3 lata wstecz wieksosc TV sredniej klasy miala matryce 100 Hz,a teraz, szkoda gadac... Kasa sie liczy, po najnizszych kosztach, niestety :-(
 
Ostatnia edycja:

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najśmieszniejsze jest że w wiekowym panasoniku 25" jest 100Hz, 10 letniej plazmie też a teraz znawcy piszą że 100Hz nic nie daje i nie jest potrzebne. O kątach to już nawet brak sił żeby wspominać.....
Za to najważniejsze że ma 4k i można oglądać z metra.... szkoda tylko że na normalnej platformie tego nie ma.
Już widzę jak w nc+ lecą kanały w 4k....
Nie oglądam streamingów, yt i vodów. Jedynie lecą bajki, kanały informacyjne, przyrodnicze oraz jakieś bajki z pena.

Poważnie zastanawiam się za używką, zwłaszcza jak wczoraj poczytałem o problemach z matrycami w tv nawet za 5-6 tysięcy....

Lokalnie w okolicach mam TH-42PV80PA, TH-46PY8P, TH-50PZ800E, dosyć daleko jest TX-p50st30e, P50VT50E oraz TX-P50ST50 i P50ST60 - te dwa ostatnie za daleko więc odpadają.
Co bu tu z tych wybrać?
 

SDman

Banned
Wg. mnie 3 ostatnie są najciekawsze sam mam 50ST60 i przy okazji jak pisałem wcześniej -ogromny problem czym ją zastąpić :)
Oczywiście P50VT50E to bodajże rok produkcji 2012 ale model wyższy od ST.
 

SDman

Banned
No, no może tak - może masz rację. Choć nie jest to takie proste. Problem wypaleń w OLED jest, a serce jest za tą technologią. To znów odbicia itd itp.
Taki przykład -już prawie byłem zdecydowany na Panasonica GZ-950, a tutaj ten system (brak HBO GO), a do tego wyłączenie obrazu na programie 11 kliknięć -shit, identycznie jak u mnie, a w 2013 pisałem do Panasa aby to wyciągnąć na góra 2 kliknięcia, a najlepiej na przycisk dedykowany lub programowalny.
Postanowiłem ukarać mojego faworyta brakiem zakupu z mojej strony :)
PS.
2ga połówka chce wrócić do kolorowych światełek czyli Philipsa.
Tegoroczne modele OLED poprawiono wizualnie o możliwość postawienia przed nim "belki", a to dla mnie jest istotne -może poczekam do 2021r.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci tak, po okresie Plazm (o ile pamiętam od 2007r.) zakup nowego TV u mnie to Oled. Próbowałem na testach w domu LCD, jednak Oled wygrał. Filmy 4K HDR i Dolby Vision - cóż tu napisać miód dla oczu. Do tego bardzo fajny system w LG Webos.

Poprzednia Plazma Panasonic pod tym względem słabiutko. Tutaj sytuację nadrabiał zewnętrzny odtwarzacz multimedialny na Androidzie.

Ja z przesiadki na Oleda jestem bardzo zadowolony. Kanały z kablówki też spokojnie daje radę. Do tego mam sporo własnych prywatnych nagrań video w 4K. Wszystko pięknie gra. Nie szukam wad, po prostu ciesze się z super obrazu. Wieczorne seanse kinowe to jest to! Do tego oczywiście amplituner z Dolby Atmos 5.1.2 bo dobry dźwięk też jest bardzo istotny.

Także jako miłośnikowi Plazm polecam Ci Oleda!
 

SDman

Banned
Jak już pewnie nie raz pisałem w moim przypadku 90% oglądania to DVB-C.
Telewizor musi być telewizorem, plazma ma fantastyczne skalowanie materiałów SD, a treści FHD odtwarza natywnie.
Skalowanie i jeszcze raz skalowanie na najwyższym poziomie ma stara trójka:
Philips, Sony, Panasonic oczywiście Samsung też, to nie OLED ale bronił się fantastyczną powłoką antyrefleksyjną, którą miał w zeszłym roku oraz brakiem wypaleń.
Dźwięk i tak jest u mnie na 1-wszym miejscu.
To klasyczne stereo, z którego uwielbiam muzykę filmową.
Ramin Djawadi i jego twórczość wbija w fotel powoduje ciarki i pozwala przy zamkniętych oczach odtwarzać obrazy o najwyższej jakości "miliardaK" :)
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie ma dla mnie nic specjalnego w scalowaniu w plazmie mam tuner VU+ ultimo 4k biję na głowę moją plazmę Panasonica pod względem skalowania. Lepsze skalowania w plazmie to już mit obecne tv radzą sobie również dobrze.
 
Do góry