Czy używana plazma ma jeszcze sens? Czy lepszy LED?

SDman

Banned
boisz sie Oled'a, a sam masz plazme?! A tutaj co, nie bylo problemu z wypaleniami, ghosting itp.? :smile:
Mam ją 7 lat, dotarłem owszem pierwsze 600h potem jak leci i żadnych wypaleń po tylu latach.
Plazmy nie miały w porównaniu do OLED`ów żadnych zabezpieczeń albo marginalne, obecnie coraz to lepsze coraz więcej ich.
Przekonamy się za 2-3 lata bo wtedy będzie można coś "realnego powiedzieć"
Na chwilę obecną tylko z tego forum:

@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis

są problemy i to jest fakt.
Nie ma dla mnie nic specjalnego w scalowaniu w plazmie mam tuner VU+ ultimo 4k biję na głowę moją plazmę Panasonica pod względem skalowania. Lepsze skalowania w plazmie to już mit obecne tv radzą sobie również dobrze.
Nigdy obecny TV w materiale 1080i /50Hz nie wygra z plazmą (o słabszym już nawet nie wspominam). Potwierdziłem to wieloma testami.
Wiadomo, że nie było plazm 4K i przy takim materiale może być lepszy efekt oczywiście z bardzo bliska.
Treści 4K z 2,5m nie różnią się od FHD na 55" .
Osobiście na chwilę obecną wolałbym aby Plazmy były w produkcji bez 4K ale koniecznie z największą rewolucją w reprodukcji obrazu - HDR.
Dopiero takie materiały dadzą znaczną różnicę na korzyść nowoczesnych odbiorników.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Nie wolno porównywać skalowania na ciemnych panelach PDP 2K z jasnymi matrycami 4K OLED. No i podstawa to co ma być skalowane.
PDP 2K nie skaluje TV SAT HD/BD. Więc porównania mogą dotyczyć wyłącznie VHS i DVD PAL/SECAM/NTSC.
O VHS możemy zapomnieć.
Czas postawić pytanie: o porównaniu efektu skalowania jakiego materiału video Panowie tak tu dyskutują ?
 
Ostatnia edycja:

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie plazma się nie wypala a też idą kanały info, dzieciaki czasem wciskają pauzę na pół godziny na jednym obrazie i nic nie ma.

Poza tym dzisiaj byłem w MM i stoję sobie przed sony KD65XH8097BAEP, bo akurat na nim nie szło demo tylko wiadomości i powiem Wam że taka kupa aż głowa boli.
Nie dość że obraz kicha to jeszcze do tego klatkowanie....
Pytam więc gościa o jakiś dobry tv, żeby był lepszy od plazmy a ten mi mówi że nie ma. No chyba że oled który do końca jeszcze nie jest dopracowany i drogi.

Pogadałem z nim chwilę, ogólnie stwierdził że teraz robią za przeproszeniem g...o, ale ludzie i tak kupują i cieszą się jak dzieci bo mają duży telewizor..... no niestety coś w tym jest...
Ja wiem że niektórzy bronią lcd bo 4K czy tam jakiś hdr to wygląda super.
Po pierwsze w moim przypadku mnie takie materiały nie interesują, bo nie mam zamiaru płacić za jakieś podrasowane filmy czy płyty br.
Wychodzę i na zewnątrz nie widzę hdr tylko real i tak samo niech będzie w tv, jakieś takie efekty błyszczącej trawy i refleksów jarały mnie kiedyś tam w grach, ale to wszystko jest nienaturalne.
Ktoś lubi - niech ogląda, mnie tylko dziwi że obecne telewizory nie dość że nie mają 100Hz co się odbija na wzroku to jeszcze klatkują obraz. A wszyscy happy bo w 4K jest lepszy od plazmy.

Edit:
lokalnie mam najbliżej:
TH-42PV80PA
TH-46PY8P
TH-50PZ800E -ten od handlarza
TX-P50X50E
PDP-5080XE -najciekawszy???
Wiem że seria pv80 była dosyć udana, kolega kupił następną nie pamiętam już jaki to był model ale mu padł po gwarancji. Czytałem że któreś tam modele miały częste usterki lae ja z tego tematu wypadłem.
Może bardziej kojarzycie i możecie mnie naprowadzić co by z tego zestawienia wybrać?
 
Ostatnia edycja:

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem co to jest, szeroki zakres tonalny, moje stare lustro ma dosyć wąski więc często przed wywołaniem muszę poprawiać zdjęcia - o ile się da.
Często jednak materiały w hdr są przekolorowane, żeby to wyglądało super.
Oczywiście mogę się nie znać więc powiedz mi proszę - czy na platformie nc+ czy polsat (nie piszę tu o kanałach 4k), telewizor z hdr wyświetli mi ładniejszy obraz niż moja plazma?
Czy zakres tonalny będzie szerszy?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie nie będzie szerszy. Jak włączysz tryb dynamiczny to na pewno będzie przekoloryzowane... prawda jest taka że BD czy UHD i nowe remastery filmów są czesto mniej kolorowe niż stare wersje na DVD.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie idzie na trybie normalnym lub kinowym, nie lubię dynamicznych.

Wiem że obraz może powalić i te wszystkie technologie mają sens - ale to kosztuje i sam tv nie wystarczy...
Zresztą kiedyś jeszcze jak miałem czas, to kupowałem jakieś perełki na dvd i oglądałem, teraz bywa że cały film oglądam raz na miesiąc więc pchanie się w coś drogiego nie ma sensu.

Ja po prostu pomyślałem że skoro 10 lat temu kupiłem plazmę i była dobra to teraz kupię dobry telewizor a to nie jest takie pewne.
Jak gość w sklepie mi tłumaczy że lepsze od 100Hz jest 50Hz i upłynnianie obrazu to nie wiem czy ja jestem głupi czy on. Do dzisiaj pamiętam jak miałem monitor crt z odświeżaniem 100Hz i zmieniłem na lcd z odświeżaniem 60Hz - to była porażka i mam wrażenie że teraz dzieje się to samo - a marketing robi swoje.
 

SDman

Banned
Wybrałbym dobry LCD !
Ile masz max kasy ?
Musi ten LCD być premium, a tu cena wysoka.
Plazma nadal się broni. 50ST60 dobrze, że nie sprzedałem.
Miałem pomysł najpierw sprzedać potem kupić ale jednak nie.
Najpierw pretendent musi się obronić 1:1. Kicia 1080i /50hz patrzy :)
 

Attachments

  • kadrSTkot.jpg
    kadrSTkot.jpg
    49,4 KB · Wyś: 27

vvv

Well-known member
Bez reklam
A co tu widać ?
Cała strona niedoświetlona i jak na tej podstawie napisać COKOLWIEK !!!
No ale pewnie mam stare okulary
 

SDman

Banned
A co tu widać ?
Cała strona niedoświetlona i jak na tej podstawie napisać COKOLWIEK !!!
No ale pewnie mam stare okulary
Zgadza się nic się nie da powiedzieć na podstawie miniaturowego zdjęcia i na nieskalibrowanych monitorach -ekranach.
Oryginał nie zdjęcie daje frajdę prawdziwą.
 

SDman

Banned
Zapewniam Cię, że temat jest bardzo fajny, nie pomyśl, że zachwalam Plazmę.
Lubię technologię i będę szczery jak wyruszyłem na poszukiwania następcy po pierwszym lockdown -myślałem, że będzie szybki zakup, a jednak nie jest tak do końca to proste.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, plazma jest i była zawsze świetną jakością.
LCD naprawdę musi być z najwyższej półki.
Najprostrzy dla mnie system kontynuacji bez specjalnej dopłaty do Oled 55 - już od 3999 zł. Oles pogodzi wszystkich.
 

SDman

Banned
Nie do końca się zgodzę z ostatnim zdaniem "Najprostrzy dla mnie system kontynuacji bez specjalnej dopłaty do Oled 55 - już od 3999 zł. Oled pogodzi wszystkich"
Winowajcą jest skalowanie.
OLED`y są 4K i muszą skalować do tej wielkości, Plazma nie musi jeśli mowa o materiałach
1080i /50Hz.
Nie każdy OLED dobrze to robi i jak ktoś tak jak ja dużo ogląda DVB-C
w powyższej jakości to nie koniecznie byłby to dobry ruch.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Nie wiem czy widziałeś jak świecą ostatnie panele PDP ale pisząc "ciemnych PDP 2K" odnoszę wrażenie, że nie widziałeś.

@SDman napisz nam ile to nitów mają ostatnie TV plazmowe.
Czekamy ! Sądzę, że jakieś 200 NIT to max. Właśnie z powodu małej jasności producenci przestali produkować plazmy w obawie przed HDR.
 

SDman

Banned
Plazma nigdy nie może konkurować w treściach HDR to dla mnie oczywiste, w SDR jak najbardziej.

Przy niskiej jasności panelu i maksymalnym kontraście, szczytowa jasność ST60 przy 20% APL wynosi blisko 132 cd/m2,
co jak na plazmę daje świetny wynik, znacznie jaśniejszy niż większość plazm z 2012 roku. Natomiast współczynnik kontrastu 13160:1 przewyższał flagowego Samsunga LCD o prawie 3000 jednostek, to też jest imponujące.

HDR to większa rewolucja niż 4K, które na TV 55" z 2,5m nie jest do odróżnienia z 2K.
Na koniec jakbyś nie wiedział, kalibracja dla SDR zawsze zdejmuje jasność we współczesnych TV.
 

Attachments

  • SdrKalib.jpg
    SdrKalib.jpg
    11 KB · Wyś: 79
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
@SDman napisz nam ile to nitów mają ostatnie TV plazmowe.
Czekamy ! Sądzę, że jakieś 200 NIT to max. Właśnie z powodu małej jasności producenci przestali produkować plazmy w obawie przed HDR.

Zgadza się. Zbyt duży pobór mocy i coraz to bardziej restrykcyjne przepisy UE ograniczające ten pobór w dużym stopniu wpłynęły na zakończenie produkcji pdp.(choć pdp, to nie tylko rynek europejski)
Plazma, aby świecić na odpowiednim poziomie swoje musiała zjeść.

Co do osobnika Sdman - to taki typowy ignorant . Często wypowiada się na tematy , o których nie ma bladego pojęcia , od tak symbolicznie , by tylko zaznaczyć swoją obecność .Jednym z nich jest Oled.
Bo jak można wypowiadać się na temat oleda, jak taki oled widziało się tylko przez chwilę na sklepowej półce lub u kolegi .
Pomimo tego co tam deklaruje w stopce , utkwił w roku 2013 ze swoją plazmą st30 i na siłę pröbuje zarazić innych tą techniką .
Co mądrzejsi ignorują .
 
Ostatnia edycja:
Do góry