Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

elcede

New member
Ja powiem tak: to ze komus buczy nie znaczy ze ten ktos ma omamy sluchowe albo ze opowiada glupoty. Moj egzemplarz na szczescie buczy, ale ciszej niz wentylatory ktore sobie delikatnie szumia. Szkoda mi osob ktore trafily wlasnie na egzemplarz wydajacy z siebie irytujace odglosy. Ciekawe czy nie mozna poradzic na to lepszym skreceniem lub docisnieciem obudowy, tak podobno w g20 pomagalo.
 

akila

New member
Tutaj w temacie już ktoś wspominał pośrednio o wieku, wieku osoby.
Otóż pytam się kto słyszy to buczenie, brzęczenie i ma powyżej 45 lat ?
Myślę, że mało osób.

A kto słyszy i ma poniżej 40 lat ?
Myślę, że większość.

Przetestujcie się na Youtubie:
watch?v=X5gpKArR34A

Ja jestem gotów poświęcić czerń i kąty, dla ciszy i mniejszego zużycia prądu...
 

Ibanezq

New member
Mój 46G30 wrócił dziś z serwisu i już nie buczy - słychać tylko delikatny szum wentylatorów.. :)
Także nie ma co bić pianę tylko po prostu zgłaszać do serwisu - po to jest gwarancja.
 

respect_

New member
Napisz kolego lepiej co oni Ci tam wymienili, że przestał buczeć :) Mój wrócił z serwisu z adnotacją , że usterek nie stwierdzili i że to bzyczenie jest normalne.... :(
 

respect_

New member
podczas włączenia słychać na chwile szum wentylatorów z pełną mocą, bzyczenie jest słyszalne później jak jest cisza wieczorem w pokoju ;) Podobnie bzyczą niektóre świetlówki energooszczedne ( tylko ciszej i jednostajnie ) ;)
 

Exige

New member
Po około 500h użytkowania tego TV donoszę, iż nadal nie buczy. Słychać lekki świergot, głośniejszy gdy są jaśniejsze sceny ale dopiero jak zupełnie się wyciszy wszystko dookoła i podejdzie do telewizora. Natomiast nie wpływa to na komfort oglądania w żadnym stopniu.
 

promyk79

New member
Po około 500h użytkowania tego TV donoszę, iż nadal nie buczy. Słychać lekki świergot, głośniejszy gdy są jaśniejsze sceny ale dopiero jak zupełnie się wyciszy wszystko dookoła i podejdzie do telewizora. Natomiast nie wpływa to na komfort oglądania w żadnym stopniu.


u mnie to samo delikatny swiergotek czego na początku użytkowania nie było . Jednak nie przeszkadza to wcale i jest słyszane z bardzo bliska przy wiciszeniu wszystkiego. Zobaczymy czy będzie się pogarszać.
 

polkaba

New member
bzyczenie G30 ,servis naprawił

Powiem krótko "mam słuch absolutny", jeżeli chodzi o różne odgłosy i gdy rok temu kupiłem G30 wszystko było ok. tylko cichutki szum wentylatora od około miesiąca po lewej stronie (nad gniazdami HDMI ...) pojawiło się bzyczenie (nie szum), przy moim słuchu nieznośne w godzinach nocnych, przy wyłączonym kinie i słuchaniu tylko dźwięku z TV, to samo bzyczenie było nawet na czarnym ekranie , jasność filmów nie miała wiele z tym wspólnego. Początkowo myślałem,że to ta przypadłość poruszana na forum "te typy tak mają" ale nie dawało mi to spokoju ,że było przecież ciszej, zgłosiłem więc problem do servisu - po 12 godzinach od zgłoszenia (brawa dla servisu na Śląsku) servisant od razu wiedział o co chodzi, rozkręcił tylną obudowę i odkręcił dwie płyty jakiś urządzeń z lewej strony, podkleił trochę taśmą scotscha i jest cisza, ponoć jedna z tych płyt (ta druga dlatego trzeba było pierwszą odkręcić) przy słabym dokręceniu wpada w rezonans i bzyczy, teraz mam ciszę tak jak na początku. Może moje doświadczenia komuś pomogą. Pozdrawiam.
 

MARASmus

New member
Lipa :-(

50G30 mam od 2 dni, po paru godzinach użytkowania usłyszałem słynne "brzęczenie/buczenie". Mam wrażenie że teraz jest gorzej. Jestem wyczulony na tym punkcie i strasznie mi to przeszkadza. Wszytko rewelacja, przeszło moje oczekiwania ale .... wada w postaci brzęczenia jest nie do przyjęcia. Generalnie to buczy cały czas ale przy zmianach barw na jasne zwiększa natężenie, słyszalnie jest to bardziej ( jak sądzę ) nie od razu po włączeniu ale krótko po włączeniu. Odgłody słyszalna są w górnej części telewizora, bardziej na lewo. I co ciekawe , w różnych miejscach w pokoju jest inaczej, 4 metry od tv czasami bardziej słychać niż przy Tv. No i wszystko :), tera wasza kolej: Co może być przyczyną takiego rodzaju buczenia? wadliwy moduł SS, niedokręcone płytki czy coś innego??? Bardzo proszę o komentarze.
 

MARASmus

New member
Jestem po rozmowie z serwisem Panasonica :-(. Nie trzeba było długo tłumaczyć żeby człowiek wiedział co boli serię "G". Zdaniem serwisanta główną przyczyną buczenia jest przetwornica, która buczy szczególnie przy jaśniejszych barwach. No i spytałem, zdaniem serwisu każdy 50G30 buczy, tyle że nie wszyscy są wyczuleni na to, zależy to również od akustyki pomieszczenia. Na chwilę obecną prowadzone są testy, Panasonic o problemie wie, tyle ze nic z tym nie robi. No teraz mam dylemat : oddać tv do sklepu czy czekać aż coś wymyślą .hmmmmm
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Jestem po rozmowie z serwisem Panasonica :-(. Nie trzeba było długo tłumaczyć żeby człowiek wiedział co boli serię "G". Zdaniem serwisanta główną przyczyną buczenia jest przetwornica, która buczy szczególnie przy jaśniejszych barwach. No i spytałem, zdaniem serwisu każdy 50G30 buczy, tyle że nie wszyscy są wyczuleni na to, zależy to również od akustyki pomieszczenia. Na chwilę obecną prowadzone są testy, Panasonic o problemie wie, tyle ze nic z tym nie robi. No teraz mam dylemat : oddać tv do sklepu czy czekać aż coś wymyślą .hmmmmm[/QUOTE[

jak ci to faktycznie przeszkadza i możesz jeszcze oddać do sklepu to oddaj i albo zobacz u nich inne egzemplarze czy buczą albo poczekaj na nowe modele...:kom:
 

MARASmus

New member
Kurde, zły jestem na Panasonica jak cholera. Obraz genialny, najwyższy model 2D a tu taki klops. Firma o tym wie, ale oficjalnie się nie wypowiada ponieważ każdy by reklamował taki sprzęt i wiązało by się to ze stratami. Mam dylemat , bo za 3200 to ja nie kupię dobrej 50". Zawsze tak jest , jak nie urok to ....
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Kurde, zły jestem na Panasonica jak cholera. Obraz genialny, najwyższy model 2D a tu taki klops. Firma o tym wie, ale oficjalnie się nie wypowiada ponieważ każdy by reklamował taki sprzęt i wiązało by się to ze stratami. Mam dylemat , bo za 3200 to ja nie kupię dobrej 50". Zawsze tak jest , jak nie urok to ....

zawsze możesz oddać i kupić 2D z nowej serii za parę tygodni!
 

MARASmus

New member
Z tym oddaniem to trochę pic na wodę :). Można oddać ale w niezmienionej, nienaruszonej formie . Czyli jak ktoś już podłączy do prądu to klops :). Sklep powiedział że jedynie może wymienić na inny model (który będzie tak samo buczeć ) albo na inny telewizor ze sklepu. Średnio mi się to podoba, bo każą płacić 2xtransport. Chyba będzie jak z żoną, buczy ale zostanie bo ma ładny obraz :)
 

arfa222

New member
dziś kupiłem panasa 50g30e mogę stwierdzić że ja słyszę lekkie buczenie . Jest to jedank chyba trochę wymysł tego że wiedziałem o tym że buczą i na siłe szukałem czy buczy. Test przy głośności 0 co oczywiscie nie bedzie miało nigdy miejsca. Żona stwierdziła że mi buczy ale chyba w głowie. Szczerze to bardziej buczy mi laptop i lodówka
 

MARASmus

New member
arfa222, jakiego rodzaju jest to dźwięk? pochodzi z wentylatorów czy buczy z jak są jaśniejsze barwy na ekranie (na lewo u góry patrząc od przodu)?Kurcze, tak sobie czytam i myślę że w Panasonicu w kontroli jakości pracują same kobiety :), nic nie słyszą. Fakt, jak się człowiek wkręci to słyszy tylko to:)
 

DVX

New member
Kup VT30 nie buczy, słychać tylko lekki szum wentylatorów ale tylko w kompletnej nocnej ciszy, mi to nie przeszkadza.
 
Do góry