Czy odtwarzacz CD polepszy jakość stereo?

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kupowanie kabli zasilający, wymiana listew przepieciowych, wymiana zabezpieczeń nadprądowych, stolików audio które polepszają dźwięk.
Mam pisać dalej? :D

Kapusta a jakbyśmy zamówili ładne opakowania i zaczęli sprzedawać audiofilski kurz. Obstawiam że znalazłoby to nabywców:D
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Przecież zawsze można jeździć najtańszą Dacią, albo Tico - też ma 4 koła ;)

No jasne, przykładów jest całe mnóstwo. Panowie blokują nas zasoby gotówki nie oszukujmy się. Nie jestem zdania żeby kupować wszystko co najdroższe ale gdy coś ma poprawić moje samopoczucie i dać jakaś przyjemność dlaczego nie..?

Temat uciekł na bocznice więc może ktoś napisze po mnie coś na temat poszukiwanego CD..
 

Rafal7

Banned
Ja mogę napisać.
Jak nie wymieni kabla zasilające w cd, taki cd nie będzie stał na podstawace antywibracyjnej a kable cinch nie będę na specjalnych podstawach to zakup cd jest bez sensu .
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Kapusta - nie masz racji !
Sam eksperymentowałem ostatnio z kablami zasilającymi.Podłączyłem do swojego wzmaka kabel od prodiża,i jakie było moje zdziwienie,nagle dźwięk stał się wyraźnie cieplejszy,poprawiła się wyraźnie średnica,ale to nie było jeszcze to co bym oczekiwał.
Następnie na test poszedł kabel od lodówki,od razu dało się odczuć,braki w niższym basie lecz pojawiła się wyraźnie lepsza szczegółowość , więcej detali ,dalej byłem niezadowolony.
Wpadłem wtedy już w amok poszukując swojego idealnego brzmienia,rozglądając się po moim domu mój wzrok skupił się na mojej plazmie dumnie wiszącej na ścianie.Rach ciach ,i kabel z plazmy tkwił już w moim Atollu.
Już po kilku minutach odsłuchu wyraźnie było słychać jak dźwięk nabrał kolorytu, wreszcie basy na moim sprzęcie schodziły do samych czeluści piekieł,już nie myślę o wymianie kolumn, wystarczyło tylko dobrać odpowiednie kabelki.
 

collider

New member
Bez reklam
Kapusta - nie masz racji !
Sam eksperymentowałem ostatnio z kablami zasilającymi.Podłączyłem do swojego wzmaka kabel od prodiża,i jakie było moje zdziwienie,nagle dźwięk stał się wyraźnie cieplejszy,poprawiła się wyraźnie średnica,ale to nie było jeszcze to co bym oczekiwał.
Następnie na test poszedł kabel od lodówki,od razu dało się odczuć,braki w niższym basie lecz pojawiła się wyraźnie lepsza szczegółowość , więcej detali ,dalej byłem niezadowolony.
Wpadłem wtedy już w amok poszukując swojego idealnego brzmienia,rozglądając się po moim domu mój wzrok skupił się na mojej plazmie dumnie wiszącej na ścianie.Rach ciach ,i kabel z plazmy tkwił już w moim Atollu.
Już po kilku minutach odsłuchu wyraźnie było słychać jak dźwięk nabrał kolorytu, wreszcie basy na moim sprzęcie schodziły do samych czeluści piekieł,już nie myślę o wymianie kolumn, wystarczyło tylko dobrać odpowiednie kabelki.

A probowales pozyczyc faze od sasiada? ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof nie każdy jest taki zboczony jak ty. Obejrzałem galerię. To już jest po prostu choroba. W większości są ludzie, którym wystarczają proste sprzęty a nie robienie świątyni czy graciarni. Proponuje zwiększyć tv i dołożyć jeszcze po jednym na ściany :)
Zboczony jestem w innych tematach, ale dzięki i powodzenia w słuchaniu i proponowaniu innym :D
Chętnie zobaczę twoja galerię.
Trzeba było nie zaglądać do mojej, bo jeszcze się zarazisz! ;)
Widać kolega drażliwy i odebrał to jako osobisty atak :) Szkoda komentować. Skoro tak wolisz - nie ma sprawy.
Na szczęście koledzy już wyjaśnili wszystko za mnie.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Hahahah.
No prawda:)
Ps
Poprawka, mój system będzie 7.4.4 dokupiłem drugiego monolith plus df.
Żeby system schodził do czeluści, kabel od lodówki, zostawię przy lodówce hehehe.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja mogę napisać.
Jak nie wymieni kabla zasilające w cd, taki cd nie będzie stał na podstawace antywibracyjnej a kable cinch nie będę na specjalnych podstawach to zakup cd jest bez sensu .

Ja dodam tylko, że kolega do tego cd musi jeszcze kupić kamyki audiofilskie.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Nie za bardzo rozumiem dlaczego temat stał się powodem żartów. Dostał kolega kilka wskazówek i tyle, może się zastanowi. A tu zaraz jakieś skrajności, chciałem coś napisać ale się powstrzymam bo mogę kogoś urazić...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Już rzadko kto inwestuje w zestawy stereo. Dobre amplitunery w zupełności wystarczają do słuchania muzyki. Jest kwestia dopasowania ampli z kolumnami. Tylko maniacy kombinują za wszelką cenę z zestawami stereo za kilka tysięcy szukając nie wiadomo czego w muzyce. Jeśli już zestawy stereo to słuchanie tylko i wyłącznie dobrych płyt cd.
Nie masz racji, bo jak widzę nie masz żadnego osłuchania.
Mam dosyć dobry zestaw kina domowego w dedykowanym tylko do tego pokoju kinowym.
Ale muzyki stereo na nim nie słucham, bo jakość jest nędzna. Mimo klocków za kilkadziesiąt tysięcy zł.
Na obecnych zestawach stereo posłuchasz plików z jakością co najmniej tak dobrą jak z płyt CD a nawet dużo lepszą. Podjedź do kogoś kto taki zestaw ma i posłuchaj. Potem zabieraj głos.
Od siebie dodam, że do filmów i muzyki wielokanałowej kino domowe a do stereo dobry zestaw stereo.
Inne rozwiązania to niestety kompromisy. No chyba, że mamy kino domowe z tak solidnych klocków, że zastępuję stereo. Ale to naprawdę duża kasa.
A wracając do autora tematu, to istotne jest to, czy ten zakup CD to ma być ostatni krok, czy tylko krok w dobrym kierunku z perspektywą dalszych zmian.
Jeśli to drugie, to kupiłbym osobnego DAC-a. Za mniejszą kasę większy przyrost jakości grania. A transportem wtedy od biedy może być i DVD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie za bardzo rozumiem dlaczego temat stał się powodem żartów. Dostał kolega kilka wskazówek i tyle, może się zastanowi. A tu zaraz jakieś skrajności, chciałem coś napisać ale się powstrzymam bo mogę kogoś urazić...

Większość żartujących nawet nie przeprowadziła żadnego testu/porównania jakiegokolwiek kabla. Nigdy nie namawiam nikogo do zakupu drogich kabli w ciemno. Wypożyczenie nic nie kosztuje. Można się przekonać na własne uszy. Jak nie będzie różnicy to tylko lepiej. Tylko nie testujcie na mp3.

Są też tacy co twierdzą, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo tylko trzeba wyrównać poziom głośności. I też starają się na siłę wmawiać ludziom, że to prawda.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Większość żartujących nawet nie przeprowadziła żadnego testu/porównania jakiegokolwiek kabla. Nigdy nie namawiam nikogo do zakupu drogich kabli w ciemno. Wypożyczenie nic nie kosztuje. Można się przekonać na własne uszy. Jak nie będzie różnicy to tylko lepiej. Tylko nie testujcie na mp3.

Są też tacy co twierdzą, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo tylko trzeba wyrównać poziom głośności. I też starają się na siłę wmawiać ludziom, że to prawda.
Tak jak mówisz jest spora grupa, która prawi tu swoje rzadko trafne rację, niech se gadają, tylko później w wątkach śmieci czytasz... Całe szczęście jest kilku typa, na których można liczyć i śmiało opierać się na ich podpowiedziach...
 
D

Deleted member 452525

Guest
Zboczony jestem w innych tematach, ale dzięki i powodzenia w słuchaniu i proponowaniu innym :D
Chętnie zobaczę twoja galerię.
Trzeba było nie zaglądać do mojej, bo jeszcze się zarazisz! ;)
Widać kolega drażliwy i odebrał to jako osobisty atak :) Szkoda komentować. Skoro tak wolisz - nie ma sprawy.
Na szczęście koledzy już wyjaśnili wszystko za mnie.

Będziesz miał mnie na sumieniu za zarazę :) Nie jestem drażliwy tylko zachodzę w głowę ile razy taki sprzęt włączysz. Pogubisz się w tych klockach i pilotach. Na dobrą sprawę z marantza wystarczyłby amplituner do tego cd serii 6.. i tyle :))
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Będziesz miał mnie na sumieniu za zarazę :) Nie jestem drażliwy tylko zachodzę w głowę ile razy taki sprzęt włączysz. Pogubisz się w tych klockach i pilotach. Na dobrą sprawę z marantza wystarczyłby amplituner do tego cd serii 6.. i tyle :))
Brawo Ty, widać do choroby Ci jeszcze brakuje i o pojęciu też chyba nie można tu mówić, możesz być też głuchy.. [emoji6]
 
D

Deleted member 452525

Guest
Brawo Ty, widać do choroby Ci jeszcze brakuje i o pojęciu też chyba nie można tu mówić, możesz być też głuchy.. [emoji6]

Znasz takie powiedzenie, że nei wpieprz.. się między wódkę a zakąskę?? No to się doucz zanim będziesz komentował cudze posty.

Myślisz, że jak wypisałeś sobie w stopce pełno złomu to ważny jesteś hahaha
 
Do góry