Czy odtwarzacz CD polepszy jakość stereo?

Ojtek74

New member
Witam,
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Do tej pory muzykę z moich płyt CD słucham przez: odtwarzacz DVD Onkyo DV-SP406 amplituner Onkyo TX-SR607 kolumny Jamo C405 (bi-amping).
Moje pytanie brzmi jeśli zastąpię w/w odtwarzacz DVD na odtwarzacz CD np. Onkyo C-7030 czy jakość odtwarzanego audio będzie lepsza (wyczuwalna)?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
 

RAF1977

Banned
Ja niedawno kupiłem CD 5005, wcześniej płyty odtwarzałem w dvd sony. Miałem podobne rozterki, jak Ty, czy warto....
Warto! Sygnał jest mocniejszy, bardziej soczysty, wyraźny.
 

Ojtek74

New member
Zapomniałem dopisać że myślę o odtwarzaczu CD Onkyo dlatego abym mógł obsługiwać go pilotem
z mojego amplitunera (nie chcę kolejnego pilota na stoliku). Aczkolwiek nie byłem jeszcze w sklepie z moim pilotem więc do końca też jeszcze nie wiem czy on obsłuży C-7030.
Kolor musi być czarny.
Dla mnie CD nie musi odważać Mp3 a płyty Blu-Ray odważam na Xbox One

Dziękuję puki co za wszystkie odpowiedzi
 
D

Deleted member 452525

Guest
Zapomniałem dopisać że myślę o odtwarzaczu CD Onkyo dlatego abym mógł obsługiwać go pilotem
z mojego amplitunera (nie chcę kolejnego pilota na stoliku). Aczkolwiek nie byłem jeszcze w sklepie z moim pilotem więc do końca też jeszcze nie wiem czy on obsłuży C-7030.
Kolor musi być czarny.
Dla mnie CD nie musi odważać Mp3 a płyty Blu-Ray odważam na Xbox One

Dziękuję puki co za wszystkie odpowiedzi

Masz niedrogo. Sam bym go kupił, bo oglądałem, ale czarny mnie nie interesuje.

Odtwarzacz CD Onkyo C-7030 Komis audio Myślenice (6591395622) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sam CD vs DVD na pewno podnosi jakość audio, ale u Ciebie wąskim gardłem są też: kolumny i amplituner, za kilka setek na pewno warto dokonać zakupu i przekona się samemu ;)
 
Różnice zauważysz jak CD pod Wzm podepniesz. Avr jest dobre do KD a nie stereo. Ja BL mam pod KD do filmów a do wzm do muzyki i jest różnica.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 452525

Guest
Już rzadko kto inwestuje w zestawy stereo. Dobre amplitunery w zupełności wystarczają do słuchania muzyki. Jest kwestia dopasowania ampli z kolumnami. Tylko maniacy kombinują za wszelką cenę z zestawami stereo za kilka tysięcy szukając nie wiadomo czego w muzyce. Jeśli już zestawy stereo to słuchanie tylko i wyłącznie dobrych płyt cd.
Jesli to ma być uniwersalna muzyka mp3 nagrane różnymi sposobami to bez sensu jest tworzenia zestawów stereo na wysokim poziomie. Jak widać w necie dużo osób pozbywa się zestawów stereo na rzecz uniwersalnych ampli.

Jak pisaliśmy wcześniej, albo tworzysz dobry zestaw avr i kolumny, albo bazujesz na zestawie stereo tylko i wyłącznie do muzyki jeśli filmy w 5.1 cię nie interesują.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już rzadko kto inwestuje w zestawy stereo
Nie zgodzę się. Ciekawe dlaczego wiele osób, nawet na naszym forum rezygnuje z zestawów kinowych na rzecz stereo? :)


Dobre amplitunery w zupełności wystarczają do słuchania muzyki. Jest kwestia dopasowania ampli z kolumnami
Też nie można tak generalizować. Mamy na forum osoby, które mają najwyższe modele amplitunerów kinowych różnych marek. Dla pierwszego lepszego przykładu, nawet Denon AVR7200 odpada przy dwa razy tańszym stereo.


Co do drugiej części tego cytatu; jeśli już to to, czy amplituner wystarcza do słuchania muzyki to w pierwszej kolejności jest to kwestia własnej percepcji i potrzeb. Jednym wystarcza, innym już niekoniecznie ;) Znam wiele osób, które miały takie dylematy: "kino czy stereo", "ale po co mi osobne stereo", "czy usłyszę różnicę", "przecież nie jestem audiofilem".
Każda słyszała różnicę na plus i każda zainwestowała przynajmniej w osobny wzmak stereo.
Oczywiście, jeśli chodzi o mp3 to nie warto.


Jak pisaliśmy wcześniej, albo tworzysz dobry zestaw avr i kolumny, albo bazujesz na zestawie stereo tylko i wyłącznie do muzyki jeśli filmy w 5.1 cię nie interesują.


Przecież nie trzeba rezygnować ani z jednego ani z drugiego. Można wzmak spiąć z amplitunerem nie rezygnując z niczego.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Krzysztof nie każdy jest taki zboczony jak ty. Obejrzałem galerię. To już jest po prostu choroba. W większości są ludzie, którym wystarczają proste sprzęty a nie robienie świątyni czy graciarni. Proponuje zwiększyć tv i dołożyć jeszcze po jednym na ściany :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Krzysztof nie każdy jest taki zboczony jak ty. Obejrzałem galerię. To już jest po prostu choroba. W większości są ludzie, którym wystarczają proste sprzęty a nie robienie świątyni czy graciarni. Proponuje zwiększyć tv i dołożyć jeszcze po jednym na ściany :)

Kolego, jednym wystarczają proste sprzęty, a inni rozbudowują swoje zestawy aby złapać w końcu króliczka. Gdybyś zasiadł w fotelu Krzysztofa to szybko zmieniłbyś zdanie. Chorobą jest kupowanie podstawek pod kable.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Krzysztof nie każdy jest taki zboczony jak ty. Obejrzałem galerię. To już jest po prostu choroba. W większości są ludzie, którym wystarczają proste sprzęty a nie robienie świątyni czy graciarni. Proponuje zwiększyć tv i dołożyć jeszcze po jednym na ściany :)

jak czytam Twoje posty to zastanawiam się czy jesteś normalny ??

Krzysztof ma projektor więc duży TV mu nie potrzebny... Po drugie ma bardzo poprawnie złożone kino i można brać tylko przykład z takich ludzi jak on. Krzysiek poprawnie czytaj dla mnie wybitnie :)
Poczytałem szybko i postaram się odpowiedzieć na kilka pytań.

Mało ludzi inwestuje w stereo??
- Ja wyrzuciłem całe kino na wiele wyższych klockach niż Twoje i zostałem ze stereo, kolega Lobos na forum też już idzie w tą stronę, więc teza z dupy.

Koledzy napisali Ci jaki model Onkyo jest dobry i dostaniesz go w czarnym kolorze. 7030 jest słabszy i to dużo.

Przy Twoim systemie różnica będzie odczuwalna lecz nie na poziomie adekwatnym do wydanych pieniędzy, poszukaj jakiegoś starszego CD używkę, za która zapłacisz grosze i efekt będzie podobny, po prostu szkoda kasy. Znów ukłon dla kolegów wyżej, CD jest dobrym rozwiązaniem ale gdy masz wzmak stereo lub chociaż amplituner z wiele wyższej półki niż Twój.

Max jaki bym wydał w Twoim przypadku to 200-300zł na CD, za resztę kup sobie dużo whisky i przed odsłuchem płyty walnij dwie duże szklanki i wmawiaj sobie że jest mega poprawa, będzie wiele łatwiej. Pozdrawiam. Aha nie myśl że piszę to złośliwie lecz przerzuciłem już tyle klocków w życiu że wiem czego możesz się spodziewać.... :)
 

RAF1977

Banned
krzysztofradio; napisał:
Przecież nie trzeba rezygnować ani z jednego ani z drugiego. Można wzmak spiąć z amplitunerem nie rezygnując z niczego.
No właśnie. Ja mam. 7.3.4 i W sumie dwa dodatkowe wzmacniacze do marantza sr7010 .
Jeden jeden jest podłączony oprócz sr7010 , bezpośrednio do odtwarzacza CD i gra to super. Jak dla mnie.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Kupowanie kabli zasilający, wymiana listew przepieciowych, wymiana zabezpieczeń nadprądowych, stolików audio które polepszają dźwięk.
Mam pisać dalej? :D

Kapusta wiem że trochę żartujesz, kable wpływają na dźwięk w dobrych systemach i jest to odczuwalne, mówie o zasilających, reszta to tematy podejmowane już nie raz, przecież gdy jest kanapka w kiejdzie to czemu nie wydawać na takie zabawki, stary ja bym kupował oczywiście w granicach rozsądku lecz mnie nie stać... przecież nie ustawisz systemu za kupę kasy na stoliku z Ikei to tak samo jak nie położysz kabla za X $ na ziemi. tyle.
 

Rafal7

Banned
A to co nie tak jest z naszą podłogą w domu ze nie można na niej położyć kabla?

No chyba ze ktoś ma w domu ziemię :D tak jak piszesz.
 
Do góry