Czy Media Markt jest sprzęt ?

Foxxx24

New member
Jeszcze o MM:)

Ja również dołączam się do poglądu,iż opieranie się na radach i wiedzy ludzi z mm jest bardzo nietrafionym posunięciem o czym wiem gdyż sam to sprawdziłem:)
Kupując sprzęt zawsze staram się zasięgnąc opinii w kilku lub nawet kilkudziesięciu miejscach( w tym również w internecie ) i dopiero wtedy kupuję:)

U mnie sytuacja z mm miała się następująco.
Prawie trzy lata temu chcialem zakupic combo Panasonica DVD/VCR i dokonałem zakupu właśnie tam.
W domu spostrzegłem,mimo wcześniejszych zapewnien w sklepie,iż przy oglądaniu kanałów przez AV nie ma dzwięku tylko sam szum gdy sprzęt był przełączony na VCR ( przy przełączeniu na DVD wszystko było super ).
Okazało się,iż sprzęcik jednak nie obsługuje systemu PAL DK,ale tylko BG mimo tego czym zapewniał sprzedawca.
Tę informację potwierdziłem również dzwoniąc do serwisu Panasonic'a.
Ale najlepsze dopiero było jak poszedłem ze sprzętem do sklepu i pytanie jakie usłyszałem na wstępie po przedstawieniu sytuacji mnie powaliło,cytuje : "A zagłębił się Pan w tajniki instrukcji?":)

I żeby było jeszcze ciekawiej pan,który zadał to "inteligentne" pytanie nie bardzo wiedział nawet jak znalezc w menu sprzętu jaki system obsługuje:)
Oddałem więc zakup i po pewnym czasie kupiłem nagrywarkę DMR-EH65 w sklepie www.zadowolenie.pl z czego jestem bardzo zadowolony.


Podobnież radziłbym uważac na ludzi z Saturna,w końcu razem z mm mają tego samego właściciela:),gdyż jak pytałem o plazmę Panasonic'a to sprzedawca chciał za wszelką cenę udowodnic mi,iż zakup modelu FULL-HD TH-42PY70P z kontrastem 5000:1 nie ma sensu porównując go do modelu 42PV80 i próbując mi wmówic,iż PV'ka jest lepsza dlatego,iż jest HD Ready,a nie dlatego np,że obraz jest lepszy przez 3 razy większy kontrast:)

Także wszystkim,którzy chcą zasięgnąc dobrej opinii radzę omijac markety i szukac innych zródeł jak np to forum:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
P.S.Holt czy ty też jesteś pracownikiem....
tak. Jestem pracownikiem. Szpitala wojewódzkiego pewnego dużego miasta. Chyba nie sądzisz, że na bezrobociu interesowałbym się sprzętem HD?

A Twoja niekonsekwencja jest oczywista.
W przypadku nieuczciwych gwarancji twierdzisz, że nei mozna potępiać a priori wszystkich pozostałych sklepów.
W przypadku Agito od razu stwierdzasz, że wszyscy klienci uczciwie tam potraktowani powinni się zamknąć, nie wypowiadać na tym froum, bo racji nie mają, a Agito jest sklepem oszustów.

Dlaczego w jednym wypadku zakładasz, że wyjatek potwierdza regułe, a w drugim, że wyjątek to wyjątek? tego to ja już nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak samo to odbieram, totalna niekonsekwencja - ja podałem, że przykładów takich oszustw jest ogrom a nie jeden przypadek ale to ja biorę wszystkich do jednego wora i to jest be; w Agito jeden przypadek a co nasz kolega w tamtym wątku wyrabia :)

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
ArtS007 napisał:
Gdyby zdarzyło się, że autor wątku o Agito nie napisałby u nas tego, co napisał, to darzyłbyś tę firmę dużym zaufaniem a priori? Ponieważ jednak znasz negatywną opinię, Twoje zaufanie spada do zera? Tu właśnie leży Twoja niekonsekwencja. I jest ona uzasadniona o tyle, że ludzka psychika często działa w ten sposób.

Podejrzewanie Holta o to, że jest pracownikiem Agito jest niepoważne.

ArtS :)
1.Tak darzyłbym Agito dużym zaufaniem a priori(jak większość ludzi,firm itp.)
2.Moje zaufanie nie spadło do zera,nigdzie tak nie napisałem.Oburzam się ogromnie,głównie na zachowanie firmy "po szkodzie".Też uważam,że to wyjątek ,a nie reguła,ale to nie jest okoliczność łagodząca(no może trochę).Do tego wypowiedzi w tej sprawie traktuję jako działanie prewencyjne.Nie widzę tu żadnej niekonsekwencji.
3.W sprawie Holta oczywiście żartowałem.
4.Pracowników motywacje rozumiem,a nawet szanuję pod warunkiem,że ich wypowiedzi są spontaniczną próbą obrony dobrego imienia firmy.

P.S.Drodzy panowie Holt i Masta_J,widzę u Was wyraźną niechęć wobec mnie.Cobym nie napisał zaraz się odzywacie z kontrą,zwykle czepiając się drobiazgów i nadając moim wypowiedziom niezamierzony wydzwięk.Może by tak wrzucić luzik?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
(...)

P.S.Drodzy panowie Holt i Masta_J,widzę u Was wyraźną niechęć wobec mnie.Cobym nie napisał zaraz się odzywacie z kontrą,zwykle czepiając się drobiazgów i nadając moim wypowiedziom niezamierzony wydzwięk.Może by tak wrzucić luzik?

Niechęć? Czepianie się drobiazgów? Wydźwięk?

Po prostu taki jestem, że jak widzę stek bzdur i niekonsekwentne postępowanie to reaguję i tyle.
Ciekawe, że nie ja jeden zauważyłem tą niekonsekwencję, Ciebie to nie zastanawia? :hmm:

Wrzucam na luzik chociaż jechałem na biegu jałowym ;)

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
O steku bzdur i niekonsekwencjach to tylko Twoja opinia.Jakby nie było nie bardzo rozumiem skąd znowu tak ostre słowa.Zdaje się ,że po prostu nie jesteś w stanie zrozumieć bardziej złożonych procesów rozumowania.Dla Ciebie świat jest chyba czarno-biały?Ty albo jesteś za ,albo przeciw,a świat jest nieco bardziej skomplikowany.Zwracam uwagę,że są tacy,do których rzeczowe argumenty trafiają.U Ciebie tego nie zauważyłem,jechałeś ostro i w jednym kierunku.Luz bardzo się przyda.

P.S.I nie pozdrawiaj mnie w każdym poście ,bo to czysta obłuda.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To chyba oczywiste, ze opinie moge wyrazac tylko swoja.

I to nie sa zadne ostre slowa - po prostu jak trafiam (nie zawsze) na Twoje posty to to samo sie nasuwa.

Ciebie z cala pewnoscia nie mozna zaliczyc do ludzi, do ktorych rzeczowe argumenty trafiaja po co wiec ta poza?

Pozdrawiam kazdego w kazdym poscie wiec dla Ciebie nie bede robil wyjatkow ;)

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
Krótko mówiąc Twoje pozdrowiena są nic nie warte ,więc możesz je sobie darować.Do mnie argumenty trafiają,o czym możesz się przekonać czytając np.moje polemiki z ArtS-em.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Napiszcie panowie jak jest w waszych miastach w sklepach dla pzpnu z cenami (plus minus) bo u mnie w Częstochowie (u nas jest wszystko najdroższe,nawet papier toaletowy:() w media markcie ceny tivików są abstrakcyjne.Dla przykładu podam cenę sharpa 32x20 - bagatela 4000złych gdy w jakimkolwiek innym sklepie można kupić za 2500.Sony 32d3000- 4600,itd,itp.Ja rozumiem że można trochę przepłacić by mieć sprzęt z pewnego zródła i nie mieć potem problemu z wymianą,zamianą lub gwarą ale 1500/1600 zł średnio więcej za telewizor to chyba jakaś kpina.Dla większych rozmiarów ta różnica jest nieraz jeszcze większa czyli nawet ze dwa tysiące.Czy to tylko w moim "mieście" ceny są specjalne czy poprostu mm ogólnie żeruje na niewiedzy i ciemnocie statystycznego klienta?
 

sudione

New member
"gupki" z MM i SATURN'a

Witam!!!
Foxxx24 napisał:
Ale najlepsze dopiero było jak poszedłem ze sprzętem do sklepu i pytanie jakie usłyszałem na wstępie po przedstawieniu sytuacji mnie powaliło,cytuje : "A zagłębił się Pan w tajniki instrukcji?":)
Bardzo dobrze Ci sprzedawca powiedział. Niestety ja pracuję w podobnym sklepie i 99% zapytań i problemów po zakupie wynika z totalnej niewiedzy oraz nieczytania instrukcji obsługi. Mało tego - ludzie nie potrafią dostroić automatycznie kanałów, a nawet włożyć anteny w odpowednie gniazdo!!! Proszę się więc nie dziwić, że dostałeś taką odpowiedź, a nie inną!!!

Foxxx24 napisał:
Podobnież radziłbym uważac na ludzi z Saturna,w końcu razem z mm mają tego samego właściciela:),gdyż jak pytałem o plazmę Panasonic'a to sprzedawca chciał za wszelką cenę udowodnic mi,iż zakup modelu FULL-HD TH-42PY70P z kontrastem 5000:1 nie ma sensu porównując go do modelu 42PV80 i próbując mi wmówic,iż PV'ka jest lepsza dlatego,iż jest HD Ready,a nie dlatego np,że obraz jest lepszy przez 3 razy większy kontrast:)
Niestety niewiedzą błysnąłeś Ty. Sprzedawca BARDZO DOBRZE Ci poradził.
Po pierwsze - to, że plazma jest FULL HD nie znaczy, że jest lepsza.
Po drugie w plazmach Panasonic'a FULL HD serii 7xx, czerń jest FATALNA!!!
Po trzecie skalowanie obrazu z anteny dachowej, kablówki, czy DVD będzie prawie ZAWSZE lepsze na modelu co ma 768 linii niż 1080 to jest chyba oczywiste.
Po czwarte plazmy FULL HD pratycznie wszystkie mają aktywne chłodzenie, czyli wiatraki, co to oznacza nie muszę chyba tłumaczyć, bo przecież jesteś mądrzejszy niż "gupki" z MM i SATURN'a.:-D
Foxxx24 napisał:
Także wszystkim,którzy chcą zasięgnąc dobrej opinii radzę omijac markety i szukac innych zródeł jak np to forum:)
Jeżeli myślisz, że tylko internet to najmądrzejsza skarbnica wiedzy to możesz bardzo boleśnie się rozczarować. Najważniejsze to zaufać swojemu wzrokowi i doskonale wiedzieć czego się chce.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 

timbot

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Napiszcie panowie jak jest w waszych miastach w sklepach dla pzpnu z cenami (plus minus) bo u mnie w Częstochowie (u nas jest wszystko najdroższe,nawet papier toaletowy:() ...
wadą dużych sklepów jest niska częstotliwość "odświeżania" ceny, podczas gdy w sklepach internetowych lecą z tym co kilka dni. Pomaga spytanie o AKTUALNĄ ceną, sprzedawca odpowiada, że ta jest aktualna, odpowiada się, że pan chyba żartuje i niech pan może sprawdzi (w tym momencie można wyjąć jakąś papierową podkładkę z innego sklepu). Często po sprawdzeniu okazuje się, że cena na pólce to zaniedbanie i sprzęt nawet z magazynu może byc znacząco tańszy.
 
Do góry