Czy lubicie stare teledyski?

Michal00

New member
Ja jestem w ogóle mega szczęśliwy, bo zmienili na StarsTV godzinę emisji Best Rock z północy na 22. Nocnym markiem to ja nie jestem, a o 22 to jeszcze da się oglądać.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
przerabiałem to wszystko he he,posłuchał bym teraz bo w robocie jestem ale ten komp stacjonarny holera głośników nie ma i lipa:sad:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kurcze, powszechnie uważa się, że lata 80's to był największy kicz w historii muzyki, mody i pewnie jeszcze wielu innych dziedzinach, Zgoda, jednak ja bardzo lubie ogladac teledyski z tamtych lat, mam na mysli sexowne (czesem wręcz skąpe) stroje :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kurcze, powszechnie uważa się, że lata 80's to był największy kicz w historii muzyki, mody i pewnie jeszcze wielu innych dziedzinach, Zgoda, jednak ja bardzo lubie ogladac teledyski z tamtych lat, mam na mysli sexowne (czesem wręcz skąpe) stroje :D

Ja też. Może w muzyce POP ten kicz był zauważalny, bo jeśli chodzi o ROCK to uważam że były to najlepsze lata. Europe, Scorpions, Bon Jovi, Aerosmith, Guns n' Roses itd. Teraz cięzko wyłowić takie perełki. Dzisiaj coś jest na topie, a za pół roku już nikt o tym nie pamięta. A spytaj się kogoś czy zna utwór zespołu Survivor - Eye Of The Tiger, to chyba by musiał być koleś z marsa żeby nie wiedzieć. Jesli chodzi o kicz to lata 90's wcale nie były pod tym względem lepsze. Teraz jak się słucha to takie troche anglojęzyczne disco polo, pod jeden bit wszystko:), ale człowiek naginał na dyskotekach przy takiej muzie, więc sentyment pozostał.
 

Derlin

New member
Stare teledyski miały duszę. Były oryginalne, zazwyczaj z jakąś treścią. Brakuje mi czasem takiego stylu we współczesnych kawałkach. Teraz niestety rzadko można trafić na teledysk, który wyróżniałby się jakoś na tle innych.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Wg mnie lata 80 to nie kicz, tylko prawdziwa muzyka.
Lata 90 to był kicz, wszystko na jedną nutę (120-130 bpm), w zasadzie jedna linia melodyczna, bum bum, bum, umcyk, umcyk :) Ale bawił się przy tym człowiek, bawił.... i do dzisiaj pamięta te zespoły, a kasety do dzisiaj są w szufladzie :) Wtedy muzyka była tania, pamiętam, że kupowałem kasety w sklepie za 10-15 tyś złotych. Każdego było stać na oryginalną muzykę wtedy.
W domu mam gdzieś link do fajnej listy z YT z teledyskami z `90, wrzucę jak wrócę z pracy.
Armanig - Daddy K jest cooooolllll, przynajmniej raz w tyg. muszę zarzucić tą nutę dla lepszego samopoczucia. Jak ta w paskach się gnie, aż się gorąco robi :p

Edit:
1. http://www.youtube.com/view_play_list?p=461282B2D3E5B7E6
2. http://www.youtube.com/watch?v=_3EVzixU4OU
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Muzykę lat 80-tych lubimy dlatego, że większości z nas przypominają się lata młodzieńcze, wtedy byliśmy młodzi i piękni (teraz zostało tylko "i") Osobiście bardziej lubię lata 60 i 70-te, a prawie nic mi się nie podoba obecnie w muzyce, ale chyba to już jest starość :)
 

ewinka

New member
Teledyski Jacksona zawsze robione z pompą, dobrą reżyserką i z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii. Pamietam, kiedy swiat rozpisywał się w Achach o Ochach nad koncową sceną w "Black or White" gdy ruszające sie głowy zmienialy się, przeistaczały w kolejne. NA tamte czasy to było cos. Dzis nawet się o tym nie pamieta. VHS i lata 80's miały swój analogowy klimat.
Bo to było och i ah!
Jako dzieciak potrafiłam po 10 razy pod rząd oglądać w kółko. Teraz uwielbiam je sobie przypominać oglądając Stars.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie lata 80 to nie kicz, tylko prawdziwa muzyka.
Lata 90 to był kicz, wszystko na jedną nutę (120-130 bpm), w zasadzie jedna linia melodyczna, bum bum, bum, umcyk, umcyk :) Ale bawił się przy tym człowiek, bawił.... i do dzisiaj pamięta te zespoły, a kasety do dzisiaj są w szufladzie :) Wtedy muzyka była tania, pamiętam, że kupowałem kasety w sklepie za 10-15 tyś złotych. Każdego było stać na oryginalną muzykę wtedy.
W domu mam gdzieś link do fajnej listy z YT z teledyskami z `90, wrzucę jak wrócę z pracy.
Armanig - Daddy K jest cooooolllll, przynajmniej raz w tyg. muszę zarzucić tą nutę dla lepszego samopoczucia. Jak ta w paskach się gnie, aż się gorąco robi :p

Edit:
1. Dance - YouTube
2. Megamix 90's - YouTube

Akurat te linki dotyczą muzyki dance i fakt, wszystko było bum bum ;)

Muzykę lat 80-tych lubimy dlatego, że większości z nas przypominają się lata młodzieńcze, wtedy byliśmy młodzi i piękni (teraz zostało tylko "i") Osobiście bardziej lubię lata 60 i 70-te, a prawie nic mi się nie podoba obecnie w muzyce, ale chyba to już jest starość :)
Trafiles w sedno. Mielismy wtedy po nascie lat, burzę hormonów, stad masa wspomnień, milych wspomnień ;) natomiast osobiście tez wole 60-70's z wielu względów :D

Bo to było och i ah!
Jako dzieciak potrafiłam po 10 razy pod rząd oglądać w kółko. Teraz uwielbiam je sobie przypominać oglądając Stars.
Dokładnie. Pamietam, że kupowaem wtedy za kieszonkowe kasety VHS 240 minut i zawsze taka była gotowa w magnetowidzie do wcisniecia przycisku REC, np. na kanale MTV, kiedy to jeszcze ta stacja miała lata swojej świetności, a nie jak dziś, ze muzy niewiele, jeśli już to komercja i papka oraz pseudorealityshow o ciężarnych gimanzjalistkach ;)
POtem taką kasete maglowałem wielokrotnie, a i pozyczalo się na imprezy ;)
 
Ostatnia edycja:

kwitnaca

New member
Akurat te linki dotyczą muzyki dance i fakt, wszystko było bum bum ;)


Trafiles w sedno. Mielismy wtedy po nascie lat, burzę hormonów, stad masa wspomnień, milych wspomnień ;) natomiast osobiście tez wole 60-70's z wielu względów :D


Dokładnie. Pamietam, że kupowaem wtedy za kieszonkowe kasety VHS 240 minut i zawsze taka była gotowa w magnetowidzie do wcisniecia przycisku REC, np. na kanale MTV, kiedy to jeszcze ta stacja miała lata swojej świetności, a nie jak dziś, ze muzy niewiele, jeśli już to komercja i papka oraz pseudorealityshow o ciężarnych gimanzjalistkach ;)
POtem taką kasete maglowałem wielokrotnie, a i pozyczalo się na imprezy ;)

O tak, zgadzam w 100%. Ja tez wyroslam na MTV i teraz jak widze co nadaja , to jakos tak smutno mi sie robi na sercu. Oj to byly czasy... Nie bylo netu, tyko MTV I VIVA W TV wiec kazdy od kazdego przegrywal kasety... ehhh . Teraz tylko sieczka na MTV, dlatego wogole tego nie ogladam, przucilam sie an Stars tv- tam nie maja tych durnych programow:)
 

Michal00

New member
Dla mnie StarsTV to tak naprawdę dawne MTV, czyli dobra muzyka i nic więcej. Niby takie proste, a jednak już większości stacji muzycznych nie da się słuchać. Po za tym dobrze, że zmienili godzinę emisji Best Rock (szkoda, że tylko w niedzielę). Przynajmniej mogę sobie dwie godziny dobrego rocka posłuchać i pooglądać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, ale nie wszyscy maja ;) Kiedys byl jeden ( i w ogole tylko przez sat lub kablowkie, co w tamtych czasach nie bylo takie oczywiste) i szlo wszystkich pogodzic, weekendy z gwiazdami, po godz. 22 headbangers ball, i od rana do wieczora tylko muza, swietna muza, a nie jak dzis, sezonowe gwiazdeczki... czasem jeszcze na RebelTV cos leci
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak, ale nie wszyscy maja ;) Kiedys byl jeden ( i w ogole tylko przez sat lub kablowkie, co w tamtych czasach nie bylo takie oczywiste) i szlo wszystkich pogodzic, weekendy z gwiazdami, po godz. 22 headbangers ball, i od rana do wieczora tylko muza, swietna muza, a nie jak dzis, sezonowe gwiazdeczki... czasem jeszcze na RebelTV cos leci

Na VH1 też czasami są fajne starsze teledyski.
 
Do góry