Czy lubicie stare teledyski?

Michal00

New member
Witam, jestem nowy na forum i tak naszło mnie takie pytanie, może lekko przewrotne, ale czy lubicie starsze utwory, a przede wszystkim teledyski? Większość z Was to zapewne fani wysokiej jakości obrazu, a przecież kiedyś HD nie było :) Może jednak sentyment zwycięża? Jak to jest u Was, lubicie starsze utwory czy może nowsze, pięknie wyglądające teledyski (niekiedy nawet w 3d).
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja lubię lata 80, nawet od nowa oglądam na DVD wszystkie sezony Miami Vice na swoim F6500 ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie, cala kolekcja na dysku roznych teledyskow z tamtych lat i nietylko. Zawsze milo się oglada, wspomina, i posmiac się mozna, ale ruszac sie chcę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko i wylacznie stare teledyski, tyle kaset VHS z nagraniami. Wspaniale czasy.
"tdx", Miami Vice - rewelacja, nie ma juz takich seriali, szkoda jedynie ze w formacie 4:3.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Podobnie jak dzisiaj, były teledyski lepsze i gorsze. Sporo było popeliny, która była zazwyczaj połączona z takąż muzyką. Są jednak filary, które do dziś stanowią przedmiot kultu, jak choćby produkcje Jacksona. Oczywiście jednemu podoba się to, innemu tamto. Inaczej na produkcje z lat 80'tych spojrzy dzisiejszy czterdziestolatek, w którym obrazy te przyniosą wspomnienia, być może ze szkolnej dyskoteki, lub wieczora z dziewczyną i satelitą ustawioną na MTV. Inaczej spojrzy na to dzisiejszy dwudziestolatek, pewnie często z zażenowaniem nad niskim poziomem technicznym "efektów". Warto oczywiście w tym miejscu wspomnieć, że pierwszy Apple powstał w 1976 roku, a w 1982 ZX Spectrum, więc wszelkie efekty jakie zobaczymy w tych teledyskach, to co najwyżej analogowy mix dwóch obrazów i zabawa chrominacją.
Dla mnie to przede wszystkim wspomnienia i nostalgia ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teledyski Jacksona zawsze robione z pompą, dobrą reżyserką i z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii. Pamietam, kiedy swiat rozpisywał się w Achach o Ochach nad koncową sceną w "Black or White" gdy ruszające sie głowy zmienialy się, przeistaczały w kolejne. NA tamte czasy to było cos. Dzis nawet się o tym nie pamieta. VHS i lata 80's miały swój analogowy klimat.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jasne że klipy z tamtych lat są w kolekcji :) Choćby wspomniany Jackson, J.M. Jarre, stare koncerty Queen - teraz remastering następuje tamtych koncertów, co działa na plus, bo jest 16:9 i DTS :)
Ehh, Miami Vice - stoi cała kolekcja, wszystkie odcinki, jakiś czas temu ukazywały się DVD w kiosku, no i nawet udało się uzbierać :D "Drużyna A" ehh... był klimacik, żarcik, ten smaczek ;)
 

digitalus

Banned
Witam
Stare teledyski mozna obejrzec na kanale stars.tv
Ogladam ten kanal.

starstvjp_xxnrrsx.jpg
 

ewinka

New member
wychowałam się na teledyskach Jacksona - moi rodzice go uwielbiali i nagrywali na vhsy, więc leciały częściej niż bajki u mnie :D Uwielbiałam te długie oryginalne wersje - blach or white albo thriller - perełki!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Milo, w koncu jakas kobieta. Dobrze Ewinka mowisz, Michael jest niesmiertelny.
Zapraszamy tez do wklejania fotek w galerii, nam na mysli "nasze zestawy" :)
 

tdx

New member
Bez reklam
mister mister - broken wings
BLACK - Wonderful Life <-- (mocno eksploatowana w programie Bliżej Świata z konńca lat 80 i ta erotyka :] o 19 w niedzielę)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ehh.. a już miałem nadzieję na tę drugą galerię... :D ;)

Spokojnie, znam powiedzenie "Cudze chwalimy swojego nie znamy" :) daj obadac teren :)

mister mister - broken wings
BLACK - Wonderful Life <-- (mocno eksploatowana w programie Bliżej Świata z konńca lat 80 i ta erotyka :] o 19 w niedzielę)

To nie moze zabraknac tego:
Berlin - Take My Breathe Away theme from Top Gun with Lyrics - YouTube

Swoja droga, zauwazyliscie ze nie ma juz takich filmow? Podobnie jak z muzyka, to juz nie chodzi o sentymenty, ale o klimat. Jest min. kilkanascie filmow ktore sa nie do podrobienia. Miami Vice (1984) tu jest dobrym przykladem, dzis nikt nie potrafi nawet zblizyc sie do takich produkcji. Chociazby sceny z Sonny i Rico w swoim Ferrari, przejazdzki po moscie, zero dialogow, tylko oni i muzyka. Tam jest tego cala masa. Klasa.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oj biale ferrari, dobrze pamietam, Testarossa?
Berlin i Top Gun. To byl pierwszy film jaki kupiłem na BD. Oglądany kilka razy (na BD, ze nie wspomne ile razy glowica magnetowidu poznała te sceny...
 

Michal00

New member
Witam
Stare teledyski mozna obejrzec na kanale stars.tv
Ogladam ten kanal.

Z tymi kasetami VHS to mnie zaskoczyliście :) Ja już swoich się pozbyłem, to znaczy raz pożyczyłem przegrywarkę i mam wszystko na DVD.
O tej stacji jeszcze nie słyszałem. Jakoś ogólnodostępna jest? Ja mam telewizję nc+, ale jeszcze na Stars.tv nie trafiłem.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
ach te lata 80... wychowałem się na tej muzyce. Mój ojciec miał 8-ścieżkowca i masę taśm z muzyką... słuchałem całymi dniami bawiąc się przy tym. Aż z dzisiejszego punktu widzenia dziwię się, że tato nie miał nic przeciwko temu, żeby mały szkrab bawił się jego "wzmakiem" :)
A co do kultowych teledysków to chyba ten jest najbardziej charakterystyczny, kawałek też bardzo dobry, super bębny i gitary!!!
Dire Straits - Money For Nothing - YouTube

I jeszcze jeden z moich szlagierów za dziecka. Przez ten zespół do dzisiaj mam niespełnione marzenie szarpania elektrycznej struny!
http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

Czasami jak wejdę na youtube to wsiąkam. Włączam jeden teledysk za drugim i kolejny i kolejny... i tak przez parę godzin. Piękne czasy, piękna muzyka, nie taka sieczka jak teraz leci w mainstreamowych radiach.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zespol "Europe" to byl fenomen. W tamtych czasach The Final Countdown, byl wiekszym zjawiskiem jak ostatnio Gangnam Style i "PSY", a nawet wiecej.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Zgadzam się z Tobą armanig. Po wpływem tego hiciora chciałem się zapisać do miejscowego maestro na naukę gry na gitarze elektrycznej i na bębnach. Niestety maestro chciał zacząć naukę od akordeonu no i niestety spasowałem... Dzisiaj tego żałuję. Akordeoniści nieźle zarabiają po weselach :)
A skoro wspominamy Króla Popu to tego nie można nie znać:
Michael Jackson - Dirty Diana [HD] - YouTube

I jeszcze Miami Vice:
http://www.youtube.com/watch?v=VfEAIakpf5E

no i coś z Top Gun (wg mnie czarny koń tego filmu, zaraz za Berlin - Take...):
http://www.youtube.com/watch?v=siwpn14IE7E
 
Ostatnia edycja:
Do góry